Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: The Eagle and The Radiant Cross v: C3e na 1.011  (Przeczytany 175007 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michelet

• Tułacz
    • *
    • Piwa: 0
    The Eagle and The Radiant Cross v: C3e na 1.011
    « dnia: Luty 03, 2008, 11:33:08 »
    Info by McAbra
    The Eagle and the Radiant Cross

Mod ahistoryczno-fantasy z odrobiną steampunku.
    W aspekcie historii czerpie z czasów renesansu i baroku, w fantasy z idei pancernych rycerzy-zakonników,
    a element steampunku to dużo dziwnej broni palnej oraz nacja steampunkowych Niemiec Bismarcka.
    Klimat niespotykany w żadnym innym modzie.

Frakcje:
    Haelmar Union
    Imperial State
    Grand Duchy
    Holy Swadian Empire
    Tsardom of Vaegir
    Ormeli Empire
    Laurian Kingdom
    Lion Throne

INFO I DOWNLOAD
    Sekcja na TaleWorlds
    Strona moda
    Wiki moda

Screeny/sygnatury z netu:
    (click to show/hide)

Moje Screeny:
    (click to show/hide)

poniżej post oryginalny

Ten Mod (wersja 9.03) jest według mnie fajniejszy od Dukes & Mercenaries -The Eagle and The Radiant Cross

Jest tam również broń palna ale mapka znacznie lepiej zrobiona i można miasta zdobywać
    http://www.mbrepository.com/modules/PDdownloads/singlefile.php?cid=1&lid=568
    « Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2013, 18:03:54 wysłana przez HUtH »

Offline Kolba

• Rybałt
    • *
    • Piwa: 2
    • Ten który opowiada kretowi bajki do snu
    Odp: Mod z Bronią Palną
    « Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2008, 11:36:02 »
    Przyznam się, że ściągnałem, ale nie grałem. Możesz pokazać parę screenów mapy, bo ciekawy jestem jak to wygląda?

Offline Michelet

• Tułacz
    • *
    Odp: Mod z Bronią Palną
    « Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2008, 11:43:52 »
    wybacz ,ale jestem nowy i nie umiem za bardzo robic screenów ,tzn wiem ,że chyba trzeba wcisnąć ten przycisk na lewo od scroll lock a potem gdzieś to uplądować

Co do Moda jestem ciekawy dlaczego nie wprowadzono umiejętności np "szybkie przeładowanie" bo do kusz/łuków by efektywnie używać trzeba umieć power draw,włóczni power throw - a do tego z grzbietu konia kolejne punkty wydać na horse archery ;p

Hmmm grałem troche w tego moda,oto co zauważyłem :

-Można kupić statek i nim pływać ,nawet walczyć na statkach(mało to ciekawe ale możliwe )

-zwiększono znacznie drużynę gracza (mając12 charyzmy i 4 leaderchip mogłem mieć w drużynie ponad 120 woja )-to bardzo fajne udogodnienie ,nie trzeba kombinować jak tu pokonać 100 osobowy garnizon zamku 40 ludźmi ;p

-jest nowa frakcja -Imperial state

-zbroje jak u konkfistadorów (jak źle to napisałem to poprawcie )

-dużo broni palnych(arkebuzy,strzelby kozackie ,pistolety ) tylko nie podoba mi się dodanie dwururki - ładuje się ultra szybko i ma 2 strzały - nie sądzę by w tych czasach były choćby prototypy

-bandyci używający broni palnej -jak lecisz na nich z koniem i całą salwa idzie na ciebie to super adrenalinka ( 1 dobry strzał i ponad pół życia -headshot śmierć )

Edytuj posty
    « Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 11:41:00 wysłana przez Arcylisz »

Offline k.

• Moczymorda
    • *
    • Piwa: 1
    Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
    « Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2008, 18:24:27 »
    Ogólnie obecna odsłona moda wymaga cholernie mocnego kompa, a bynajmniej dużo mocniejszego niż mój.
    Mam: Sempron 2200+, ATI Radeon 9550, 512 DDR i ogólnie wszystko było fajnie dopóki nie napotkałem większej liczby przeciwników z nowymi teksturami. FPS spadało do 3 i o grze można było zapomnieć. Co zrobiłem? Zainstalowałem alternatywne sterowniki do karty graficznej (Ati omega), podkręciłem pamięć na karcie graficznej i co? I nic, zyskałem 2 fps w tych "najgorszych momentach". Zatem moja rada dla wszystkich, którzy chcą pograć na słabszych kompach w tego moda: od razu podmieńcie te półtoramegowe tekstury na te które znajdują się w katalogu moda (Low o rozmiarze już nie 1,3 MB a 130KB co jednak jest dziesięcio krotną różnicą). No jak już przebrnąłem przez to wszystko to co wynoszę z moda? Ciekawy. Moje pierwsze spotkanie z bronią palną w M&B więc jestem nią zauroczony, poza tym mod nie ma nic cholernie nadzwyczajnego poza dużą ilością itemów/npców itp. Jednakże summa summarum wg. mnie warto pograć.

(...)Możesz pokazać parę screenów mapy(...)
    Na mapie zmieniły się tylko wyłącznie tekstury, ale wygląda ładnie.

Edit: Po jakimś czasie gry stwierdzam, że jednak go odstawiam, jak zobaczyłem bronie strzelające płomieniami, to nie dość, że lekkie zniesmaczenie, bo cóż u cholery to ma być, średniowieczne miotacze ognia? to druga sprawa, freeze kompa przy każdym strzale tego cudeńka to zmora.
    « Ostatnia zmiana: Luty 13, 2008, 23:18:44 wysłana przez k. »

Offline Messer

• BANITA
    • Pijus
    • *
    « Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2008, 10:03:43 »
    Wyszłą właśnie nowa wersja tego moda, ściągnołem, zagrałem i jestem zachwycony.
    Oferuje on nam nową nację, jednostki strzelające bronia palną, rekrutujemy armię z arkebuzami !), nową ścieżką najemników, nowe świetne bronie i kompletnie nowe zbroje.

Podoba m się w nim że jest naprawde realistyczny, ze po pierwszym trafieniu z arkebuza padłem na pysk, a miałem 60 życia i płytówkę, ceny itemów i koszty armi są też wysokie co zwiększa trudnośći i  realizm.

Polecam tego moda.
    « Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2008, 12:53:41 wysłana przez Messer »

Offline Sir Grzegorz

• Moczymorda
    • *
    • ...
    « Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2008, 11:32:21 »
    Naprawdę nie ma żadnych fajnych modów pod 1.003 ?!

Offline Messer

• BANITA
    • Pijus
    • *
    « Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2008, 13:42:50 »
    świetny mod, a frakcja Imperial jest naprawde nie do pokonania, ich cesarscy strzażnicy, niedosyć ze szybko awansują i są djabelnie skuteczni, to wyglądają świetnie i mają najlepszy sprzęt, tylko ichnia jazda słabiutka, ale piechota nadrabia i to sporo( w zwarciu sobie nieradząz powodu braku tarcz)
    Kilka nowych rusznic i pistoletów, które sa naprawde skuteczne robi swoje, ale sa też wady, ładowanie na koniu jest możliwe i brak armat, ale to szczegóły :)
    « Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2008, 13:46:54 wysłana przez Messer »

Offline Georg DeModreyn

• BANITA
    • Kmieć
    • *
    • W żadnym królestwie nie służył długo
    « Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2008, 14:12:30 »
    heh Nawet fajny ten modek ale od armed rebalance lepszy nie jest jest o wiele łatwiejszy niż Armed.
    Hyba wszystkie frakcje są inne bo dosłownie mają inne jednostki i od kiedy król Ragnar jest kobietą .

Offline Mroczny Pieróg

• Kmieć
    • *
    « Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2008, 14:17:07 »
    Ściągnąłem najnowszą wersję (1.10/11) i niestety stwierdzam, że jest pełno niedoróbek. Moim zdaniem największą jest to że nie zmienili nazw starych frakcji (A khergitów to mogli w ogóle usunąć bo nieopancerzeni łucznicy na kucykach wypadają blado przy doskonale chronionych rycerzach z muszkietami...) i przez to wszystko się miesza :< Też tak macie?

Offline Alkhadias

• Powabna baletnica
    • Giermek
    • *
    • Piwa: 178
    • Push humanity forward
      • Serio Blogów
    « Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2008, 22:23:12 »
    Wiec tak, moje wrażenia po dwóch danich gry są wspaniałe. Mod przenosi nas w czasy renesansu, gdzie na polach bitew królował proch, a tradycje rycerskie zeszły na drugi plan. Co za tym idzie, w modzie doświadczymy broni palnej, nowych przedmiotów takich jak zbroję, które są jak żywcem wyjęte z XI w. Zmiany, które zaszły w porównaniu do Zwykłego Nativa są duże. Po pierwsze mapa pozostaje ta sama, ale państwa oraz nazwy miast zostały pozmieniane, a i wschodnia część mapy została odblokowana, ponieważ dodano nową frakcję. Innych różnic nie wyłapałem. Państwa są cudowne i tu musze podkreślić, że każde odwzorowuje jakieś historyczne, co znacznie wpływa na rozgrywkę, pozytywnie oczywiście. Więc teraz uświadczymy starć pomiędzy:
    Holy Swadian Empire (Dawniej Swadia)- Państwo z tego co zauważyłem przypomina, hm No właściwie nie miałem bliższych kontaktów, tak na oko mogę stwierdzić, że Anglia.

Tsardom of Vaegirs (Dawniej Vaegirowie)- Między tym caratem, a Rusią ciężko szukać różnic. Jednostki są typowo ruskie, a także lordowie, a w zasadzie Bojarzy mają typowe imiona.

Lion Throne (Dawniej Rhodocy)- Włochy- i wszystko jasne, jednostki typowo włoskie, tak samo jak imiona lordów, a także wzmianki o walce dla papieża (czyżby religijne podziały?).

Laurians (Dawniej Nordowie)- No cóż naszej kochanej ciężkiej piechoty już nie ma, bo zastąpiła ją nowoczesna i jeszcze potężniejsza armia Hiszpańska, a przepraszam Lauriańska. O potędze czworoboku pikinierów świadczą moje spotkania z nim, jestem weteranem tej gry i takich problemów dawno nie miałem. Żeby nigdy nie wygrać z formacją piechoty? Hańba lecz w tym wypadku pozytywna. Oto zdjęcia: http://img389.imageshack.us/img389/8522/mb2ih0.png
    http://img258.imageshack.us/img258/9130/mb3vl3.png Konnico strzeż się!

Ormeli Empire (Dawniej Khergit Khanate)- Imperium Osmańskie było potęgą, która podbiła by Europę, gdyby nie nasza dumna Husaria! W grze wartości tureckie zanikły, niestety. Posiadają słabą konnicę, a w zwykłym Native ich kawaleria siała spustoszenie. Posiadają nawet charakterystyczne dla Turków Osmańskich jednostki Janczarów, ale co z tego skoro inni strzelcy są lepiej uzbrojeni? Frakcja ładna i klimatyczna lecz tylko dla hardcore'owców (zaraz wypróbuję).

Imperial States (nowa frakcja)- Yes my Kaiser! W Medieval 2 często słyszymy te słowa i myślę, że nic lepiej nie ukaże niemieckiego klimatu tej frakcji z jej godłem na czele. Jednostki nowoczesne, jednolite, profesjonalne i potężne. Frakcja ciekawa lecz w najbliższym czasie nie będę nią grał. Widać zbytnia niechęć do orzełka.

Każda z tych frakcji posiada zupełnie nowe jednostki, i chyba nie spotkamy w modzie wielu jednostek znanych z Native. Jednak pewien rodzaj jednostek z pewnością umili rozgrywkę wielu graczom, a chodzi mianowicie o chorążych. Czy jest coś piękniejszego niż dzielny chorąży prowadzący ludzi do bitwy? Każda frakcja posiada swoje własne chorągwie z godłem państwa. Tu jest pewien szkopuł, nie wiem czy jest inny sposób na zdobycie chorążego niż odbicie go jako jeńca. Nie znalazłem póki co żadnej jednostki, która może awansować na chorążego, jednak bitwy są tu tak częste, że nigdy nie mogłem narzekać na brak sztandaru. Być może jest sposób, ale jeszcze go nie odkryłem. I skoro jestem przy awansach, to muszę wspomnieć o wspaniałym systemie rekrutacji, który w pewnym stopniu ograniczy dowolność żołnierzy w armii gracza. Otóż niektóre jednostki możemy rekrutować tylko jeżeli jesteśmy wasalem w jakieś frakcji. Jeżeli nie, to możemy rekrutować tylko ludzi z wiosek, którzy zazwyczaj stanowią słabą piechotę, która nie jest w stanie stworzyć dobrego oddziału. Czyli grając np. Vaegirami w wioskach możemy rekrutować ludzi, których możemy awansować na w miarę dobrą piechotę i strzelców, a w miastach wspaniałą konnicę, jeżeli nie należymy do frakcji rekrutacja w mieście odpada. Oczywiście nie ma tylko jednego rodzaju jednostek do rekrutacji, bo grając na przykład jako wasal Lion Throne możemy rekrutować w mieście Ciężką piechotę w postaci Brigadier od The Radiant Cross, która może awansować na oddziały kawalerii i oprócz nich do rekrutacji są dostepne jednostki lekkiej piechoty, strzelców, łuczników pieszych i konnych o mocno arabskim wyglądzie. W wioskach możemy rekrutować Ellisian Infantry, których nazwa pochodzi od stolicy państwa Ellis. Póki co nie wiem co jeszcze napisać. Być może jest w grze opcja przekupstwa lorda, bo widziałem w paru frakcjach lordów o przydomkach typowych dla innych państw, ale póki co będę to musiał sprawdzić. Być może jest także możliwość rekrutacji lordów lub kapitanów, ale to także jest nie sprawdzone. Jedynymi oznakami takiej opcji są częste spotkania z oddziałami, których nie prowadzi lord, a jakiś inny dowódca, jak na przykład Baron Grim, który podróżuje bez sztandaru i z oddziałem 20 rycerzy. Są także oddziały frakcji, które nie posiadają dowódcy w postaci lorda, ani żadnej innej na przykład Vaegir Cossacks. To także jest pewne urozmaicenie, bo już nie musimy koniecznie walczyć z innym lordem lub karawaną, czy też chłopami. Pojawiła się też dla wielu, jak również i dla mnie, wspaniała opcja zmiany herbu w każdym momencie gry, wystarczy tylko rozbić obóz i kliknąć na opcję Take an Action, a następnie Choose New Heraldry. Nie opisze także mocnych i słabych stron państw, bo za krótko gram. Ale wkrótce możecie się spodziewać dokładniejszego opisu. Mod wart polecenia każdemu fanowi Mount & Blade. Zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia, bo jak żywy stanął mi przed oczyma Dukes & Mercenaries z wersji 0.751 (to chyba było kiepskie określenie ;D). Więc ruszajcie po zwycięstwo z imieniem Boga i papieża na ustach lub stańcie po stronie niewiernych kpiących ze Świętej Inkwizycji! Wybór należy do Was.
    « Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 13:42:15 wysłana przez Alkhadias »
    Father, forgive me not, for I have sinned!
    Now tremble and fear, and mercy have not upon me!  

https://alkhadias-rozrywkowo.blogspot.com/
    https://alkhadias-naukowo.blogspot.com/

Offline Messer

• BANITA
    • Pijus
    • *
    « Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2008, 09:16:18 »
    Oto skutek 1, słownie jednego! strzału z Hand Cannon czyli ręcznej armatki, jak widać na załączonym obrazku powaliła 14! przeciwników  jednym strzałem :D, wyposażyłem każdego NPC w to cacko więc siejemy niemały zamęt, niestety, kiepska celnośc i długaśny czas ładowania powoduje ze podczas walki w polu można sobie strzelić tylko raz :}, ale za to z jakim skutkiem.
    Jest też ukryty bug, a mianowicie kiedy ustrzelimy kilku wrogów, to za drugim razem zabicie takiej samej ilości przeciwników jest prawie niemożliwe a  gdy już tego dokonamy trupy idą na konto kogo innego :/(sprawdziłem wiele razy, mając jednego łucznika , nagle po zastrzeleniu 6 wrogów jednym strzałem wyskoczył komunikat ze to on ich wszystkich załatwił)

Chorążych zdobywa się przyłączając do danej frakcji, rekrutuje się ich w miastach i kosztują 300 denarów za sztuke ;), mogą awansować o 3 poziomy wyżej niezmieniając niestety ekwipunku, ale i tak mają najlepszy :D...Wczoraj odbiłem podczas bitwy 12! Black Sheep Knights czyli rycerzy czarnej owcy :D, ci dopiero potrafią namieszać, zkute łby :D
    « Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 10:17:23 wysłana przez Messer »

Offline Pifcio

• Powabna baletnica
    • Najemnik
    • *
    • Piwa: 11
    « Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2008, 09:24:28 »
    widać po obrazkach, że mod może okazać się ciekawy, po robocie trzeba sobie ściągnąć...jeśli już ktoś dłużej grał w tego moda to niech napisze najważniejsze i najciekawsze zmiany, w porównaniu do Native
    « Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 09:26:29 wysłana przez pwi7aaf »

Offline Alkhadias

• Powabna baletnica
    • Giermek
    • *
    • Piwa: 178
    • Push humanity forward
      • Serio Blogów
    « Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2008, 12:47:36 »
    Messer, o jakie państwo Ci chodziło gdy mówiłeś o rekrutacji chorągwi? Bo gdy grałem u Vaegirów i Lion Throne nie było możliwość rekrutacji chorążych. Sprawdzę też czy brygadierów można awansować na chorążego, ale vaegirowie z pewnością nie mieli takiej możliwości. Opisz to jak możesz.
    Father, forgive me not, for I have sinned!
    Now tremble and fear, and mercy have not upon me!  

https://alkhadias-rozrywkowo.blogspot.com/
    https://alkhadias-naukowo.blogspot.com/

Offline Messer

• BANITA
    • Pijus
    • *
    « Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 23, 2008, 12:53:47 »
    Jeżeli chodzi ci o Standard barerów to niemozna ich rekrutować, można ich mieć tylko wtedy jak zostaje sie marszałkiem ale niejestem pewien, gram Lion'ami, chodziło mi o Brygadierów ale ich nieawansuje sie na "nosicieli chorągwi", najwyższy stopień chorążego to Propagulator, przynajmniej u Lionów.
    « Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 13:42:22 wysłana przez Messer »

Offline Messer

• BANITA
    • Pijus
    • *
    « Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2008, 14:04:21 »
    Imperial states dysponuje najnowocicześniejsza piechota strzelającą, po dołączeniu do ich frakcji możemy nająć jednostki kanonierów którzy używaja Hand cannona i sieją spustoszenie na polu bitwy( jedna salwa 5 kanonierów i 20 do 30 trupów), walka nawet z jednym jest okupiona w ofiary, niestety niema mowy o ogłuszeniu ;], mając armie złożoną z 20 takich kanonierów plus 20 strzelców wyposażonych w dwururki każda bitwa jest wygrana.

Grajac przeciwko nim trzeba mieć w zapasie kiepściutką piechote(najlepiej rekrutów) w ilości min 50!(gwarantuje że żaden niedobiegnie do strzelców) i wysłać ją jako mięso armatnie , konnicą zaatakować od flanki.

Co z tego ze jednostki tej nacji sa takie dobre jak chyba wszyscy jej nienawidzą bo tak jak rhodocy w wersji 0.960 frakcja w 50 dniu przestaje istnieć bo od początku jest atakowana przez wszystkich.
    « Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 14:06:54 wysłana przez Messer »