Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Floris Expanded Mod Pack  (Przeczytany 1001848 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szynsz

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 1
Odp: Floris Expanded Mod Pack
« Odpowiedź #4575 dnia: Styczeń 19, 2019, 21:53:09 »
Dzięki, znalazłem przed chwilą :)

Offline Szynsz

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #4576 dnia: Styczeń 20, 2019, 03:39:47 »
Pytanie na śniadanie, jak wykupić uwięzionego wasala? Mam quest od jego żony, i drugie pytanie, lepiej mieć mnóstwo wasali z małymi lennami czy lepiej kilku z duża ilością lenn?

Offline NATjonal

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 10
« Odpowiedź #4577 dnia: Styczeń 20, 2019, 08:19:12 »
Pytanie na śniadanie, jak wykupić uwięzionego wasala? Mam quest od jego żony, i drugie pytanie, lepiej mieć mnóstwo wasali z małymi lennami czy lepiej kilku z duża ilością lenn?
Nie wiem czy da się wykupić uwięzionego wasala, na pewno da się go wyjąć z więzienia siłą, żeby podjąć się tego musisz wejść do miasta/zamku, podchodzisz do strażnika więzienia i mówisz mu, że ma ci oddać klucze, zabijasz go wchodzisz do środka i mówisz uwięzionemu, że pomożesz mu uciec i kiedy wychodzisz zabijasz wszystkich strażników i tyle (żeby ucieczka się powiodła uwięziony lord musi przeżyć ucieczkę/nie być ogłoszony). A o to jakich wasali mieć to nie wiem lepiej chyba, żeby jeden wasal miał jeden zamek/miasto bo jak ma tylko wieś to mało żołnierzy ma. I apropo bitew to polecam mieć armię samych strzelców/90% + reszta kawalerii, wróg nigdy do ciebie nie dobiegnie choć to zależy od moda, we florisie full kuszników rhodockich i vaegirskich łuczników na luzie wystarczy. Jednak w takim ustawieniu (full strzelców) musisz sam być na koniu i odciągać wrogą kawalerie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2019, 08:21:05 wysłana przez NATjonal »

Offline Szynsz

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #4578 dnia: Styczeń 20, 2019, 09:29:00 »
Chyba da się wykupić wasala u pośrednika okupów, ale nie jestem pewny, co zaś się tyczy oddziałów to nie ogarniam niczego poza piechota :P

Offline Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
  • Piwa: 402
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #4579 dnia: Styczeń 20, 2019, 11:24:29 »
Wasala możesz odkupić. Dostajesz zresztą na to pieniądze (od tego od którego dostajesz zadanie). Możesz albo zrobić to co polecił NATjonal - odbić go (jeśli masz wrogie stosunki z frakcją miejsca zamknięcia lorda, to polecam podejść do lokacji z małym oddziałem, żeby Cię nie wykryli), albo wykupić u lorda do którego należy ta włość.

Co do pytania o lenna - lepiej dawać je tym lordom którzy Cię lubią, i którzy mają dużo reputacji. Przy tym należy uważać, by jeden lord nie miał za dużo względem pozostałych.

Dodatkowo, taka mała uwaga - nie piszemy na forum postów jeden za drugim, z rzędu. Jeśli musisz coś napisać w  krótkim odstępie czasu po poprzednim poście, edytuj go.

A co z wysyłaniem bohaterów na misję? O c o w ty chodzi? :D Raz wysłałem Rolfa na jakieś podróże po Calradii żeby opowiadał historię mojego rodu itp itd. O to w tym biega? :P

Wysyłanie bohaterów "na misje" oznacza wzmacnianie swojego prawa do rządzenia - tego jak postrzegają Cię inni władcy i lordowie jak masz swoje państwo. Taka legitymacja władzy.

Offline Szynsz

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #4580 dnia: Styczeń 22, 2019, 00:24:27 »
Dzięki Kradus, co do postów to wiedziałem że prędzej czy później ktoś się do tego przyczepi. Pozwolę sobie jednak napisać iż nikt nie czyta edytowanych postów, co zresztą sprawdziło się nawet w tym temacie. Jednakowoż wątpię iż zmienicie regulamin bo trafił się jeden co to uważa że jest źle, dlatego dostosuje się i będę grzeczny :)

Offline Szynsz

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #4581 dnia: Marzec 09, 2019, 04:52:00 »
Czy jest jakiś sposób, lub kierunek działań żeby zmusić wroga frakcje do podpisania pokoju? Jestem królem i walczę na dwóch frontach, emisariusze wracają z odmowami i zastanawiam się jak nakłonić wroga (chociaż jednego) do rozejmu. Ktoś pomoże? I drugie pytanie, czemu moi wasale nie podbijają ziem? Raz chyba mój marszałek oblegał tylko zamek, i oblężenie porzucił.
I jeszcze jedno pytanie, moi wasale zbierają małe oddziały i często dostają bęcki. Jak to zmienić? Nie bronią też swoich włości, ogólnie są dość tępi czy to wina ustawienia SI komputera na najniższe ustawienie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2019, 07:51:12 wysłana przez Szynsz »

Offline Szynsz

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #4582 dnia: Marzec 14, 2019, 19:41:21 »
Ktoś coś?

Offline Laalaa

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 98
  • Tumulec Kamil Adrian
« Odpowiedź #4583 dnia: Marzec 14, 2019, 20:22:27 »
Rajduj wiochy bij karawany i ogólnie męcz ich tą wojną to sami zaproponują. Przydałoby też zwiększać prawo do władzy. Nwm czy w florisie jest taka opcja ale możesz podbić do jakiegoś lorda i powiedzieć, że chcesz zawrzeć z nimi pokój za hajs.
POTENCJAlnie najlepszy kreator wątków (zaraz po Veinrusie)
"Liczyć zwycięstwo przez walkower jako realną siłę drużyny jest jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem."~Kradus

Offline Szynsz

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #4584 dnia: Marzec 14, 2019, 20:24:29 »
Cóż zawsze coś, a takiej opcji nie ma niestety. A doradzi ktoś co z tymi wasalami?

Offline Szynsz

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #4585 dnia: Kwiecień 01, 2019, 20:18:27 »
I drugie pytanie, czemu moi wasale nie podbijają ziem? Raz chyba mój marszałek oblegał tylko zamek, i oblężenie porzucił.
I jeszcze jedno pytanie, moi wasale zbierają małe oddziały i często dostają bęcki. Jak to zmienić? Nie bronią też swoich włości, ogólnie są dość tępi czy to wina ustawienia SI komputera na najniższe ustawienie?

Ponawiam pytanie

Offline Laalaa

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 98
  • Tumulec Kamil Adrian
« Odpowiedź #4586 dnia: Kwiecień 01, 2019, 20:36:07 »
Z podbijaniem ziemi to chyba za bardzo nic nie zrobisz, zrób siebie marszałkiem i każ im za sobą podążać i sam podbijaj.

Co do oddziałów to może są po prostu za biedni i jak założyłeś państwo to wybierałeś na suwaku czy mają armię być większe czy raczej lepiej wyszkolone. Nie gram w warbanda od dawna, w florisa jeszcze dłużej ale mogą to być jedne z przyczyn.
POTENCJAlnie najlepszy kreator wątków (zaraz po Veinrusie)
"Liczyć zwycięstwo przez walkower jako realną siłę drużyny jest jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem."~Kradus