Mount&Blade - Modyfikacje > Mody do Warband

Floris Expanded Mod Pack

(1/921) > >>

Jagoda:
Ostatnia wersja: 2.55 - na WB od 1.153 wzwyż

Wersja 2.55 - download na Nexusie: http://www.nexusmods.com/mbwarband/mods/3489/?tab=2&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fmbwarband%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D3489&pUp=1 (konto JEST darmowe)

Changelog: http://floris.wikia.com/wiki/Version_Log

POLSKI FAQ - http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=6807.msg154307#msg154307


Poniżej oryginalny post Jagody wraz ze zmianami dotyczącymi starszej wersji 2.54
Parę słów od twórcy moda na początek:

--- Cytat: monnikje w Wrzesień 16, 2012, 22:41:08 ---Hi guys! Finally, pfew, 2.54 is out. And many thanks to you guys for bringing the Polish translatrion, and helping me out translate the installer. From now on you can install Floris in Polish. Hurray!
--- Koniec cytatu ---

POLSKI FAQ - http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=6807.msg154307#msg154307

Floris Mod Pack
Versja: 2.54
Kompatyilność: 1.153
Rozmiary plików do pobrania:
Instalator: 1.10 GB
Paczka 7zip: 0.97 GB
Rozmiary zainstalowanych wersji:
Basic: 2.06 GB
Gameplay: 1.24 GB
Expanded: 2.33 GB
Dev Suite: 2.49 GB

Linki do downloadu
Pełny instalator:
ModDB, Nexus
lub plik torrent!

Paczka 7zip:
ModDB, Nexus

Jeśli masz jedną z wersji: 2.5, 2.51, 2.52 or 2.53, możesz pobrać sam patch:
ModDB, Nexus

Więcej info: here.

Lista zmian:
(click to show/hide)http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=6807.msg221636#msg221636


Poniżej oryginalna treść postu, nieaktualizowana od 7 marca 2012

~Floris Expanded Mod Pack 2.5~Na forum TaleWorlds znajduje się kompilacja modów nosząca nazwę Floris Expanded Mod Pack 2.5. Mod Floris Mod Pack jest zbiorem modów, jakie znajdują się na stronie TaleWorlds. Monnikje, autor tej kompilacji otrzymał zgodę twórców modów na połączenie ich w jeden wielki mod, tworząc naprawdę dobrą mieszankę najlepszych modów uzyskując to czym powinien być Warband od samego początku.
Floris Expanded Mod Pack jest to zbiór wszelkiej maści modów ulepszających szatę graficzna jak i stronę techniczną gry. Oprócz tego mod zawiera w sobie wielkie mody jak: Diplomacy, Custom Commander, itp. dzięki którym, użytkownik tej modyfikacji otrzyma bardzo obszerny wachlarz możliwości, jakie dotychczas były znacznie ograniczone.


~System i Technika Modyfikacji~

Wasal:

* Za pomocą perswazji możemy przekonać króla, by rozpoczął wojnę
* Powołanie Skarbnika, który będzie zmniejszać nieefektywność podatku o 10% i daje możliwość ustawiania stawek podatkowych. Wpływ podatków na stosunki i dobrobyt mieszkańców. Ponadto będzie się troszczył o płacenia wynagrodzeń i gromadzenie dochodów
* Mianowanie Marszałka, który zajmuje się rekrutacją i szkoleniem żołnierzy. Szczegółowe informacje na temat garnizonów i oddziałów.
* Powołanie kanclerza zajmującego się wysyłaniem emisariuszy, darów i innych spraw związanych z polityką twojego hrabstwa lub królestwa.
* Wysyłanie patroli pilnujących granic twego hrabstwa
* Bunty wiosek i miast o ile te płacą za wysokie podatki
* Twoja "połówka" dba o zakupienie prowiantu
* Wynagrodzenia dla pracowników
* Masowe dezercje, o ile wpadniesz w zadłużenie
* Powrót włości do króla, o ile ten nie jest usatysfakcjonowany z rządów swego wasala.
* Wysyłanie patroli w strategiczne miejsca królestwa lub hrabstwa
* Wysyłanie zwiadowców do osad
* Negocjowanie oblężeń
* Nawiązywanie stosunków z rodziną
* I inne
Król:


* Wysyłanie szpiegów
* Wysyłanie podarunków
~Lord/Król - lenno lub pieniądze
~Ukochana/Ukochany - kosztowności, ubrania, piwo i inne prezenty
~Osady/Miasta - jedzenie, pieniądze
* Tworzenie sojuszów: Pakt o nieagresji, Umowy handlowe, Sojusze obronne
* Możliwość wynegocjowania lub oddania lenna w ramach zawarcia pokoju.
* Możliwość uzyskania wsparcia od innych frakcji gdy w królestwie ogłasza pretendent do tronu
* Wybór kultury frakcji
* Wymiana lub oswobodzenie jeńców
* Wysyłanie emisariuszy, by ci zwerbowali na twoja stronę obcych lordów
* Zmiana polityki wewnętrznej królestwa: Centralizacja/Decentralizacja  Plutokracja/Arystokracja Poddaństwo/Wolni poddani. System militarny: Ilość/Jakość
* Możliwość zarządzania (budowanie młynów i innych konstrukcji) wioskami z miast.
* I inne

Inne:


* Kontynuacja bitwy w razie utracenia przytomności
* Ilość dostępnych rekrutów we wsi zależeć będzie od honoru, sławy
* Nowy wygląd stosunków między frakcjami
* Możliwość werbowania wojsk z własnych miast i zamków.
* Nowe, lepsze menu kreowania postaci
* Lepsze Auto-Plądrowanie
* Możliwość automatycznego kupna towarów.
* Od teraz nasi towarzysze mogą zbierać przedmioty tuż po bitwie, które mogą zostać automatycznie sprzedane w mieście. (
* Umiejętność - Odnajdywania ścieżek - zwiększa prędkość oddziału o 6%
* Jeżeli wdamy się w bójkę z wrogiem możemy zostawić kilku wojaków za sobą. Dzięki tej opcji, nasz oddział przez najbliższą godzinę (czasu gry) będzie poruszał się ze zdwojoną prędkością. Po upływie godziny prędkość naszego oddziału powraca do normy.
* Jednostki NPC (herosi) dostają bonusowe punkty w trakcie zadawania ran. Punkty zależna są od ich doświadczenia jak i umiejętności - Władanie bronią
* Dodany do gry Tajemniczy Handlarz, u którego możemy dokonać zakupu różnych przedmiotów. Jak sama nazwa wskazuje jest to tajemniczy handlarz i nie do końca wiadomo skąd ma towar. System działania przypomina ten z gry Diablo II, gdzie zakupiona broń może posiadać bonusowe punkty lub karne. Tak więc nigdy nie wiadomo co ci się trafi. 
* Jednostki Lorada w oddziale, zamku, miastach, karawanach zostaną posortowane według zdobytego poziomu, co 24 godziny.
* Stan zdrowia konia wpływa na jego prędkość. Jeżeli koń został ranny jego prędkość zostanie zredukowana.
* Ruchoma kamera w trakcie bitwy
* Zaawansowane drzewo rozwoju wojsk. Możliwość wglądu do posiadanych przez nich przedmiotów i ich statystyk.
* Możliwość zmiany koloru nazwy danej frakcji.
* Raport z użycia broni dystansowej.
* Konni łucznicy nie zmienią broni do póki nie wyczerpie im się amunicja.
* i Inne

~Parę słów o kompilacji Monnikje ~
Monnikje, grając w M&B Warband stopniowo do swojej rozgrywki zaczałdodawać różne modyfikacje i skrypty. Efektem tego powstała właśnie kompilacja modów Florisa. Ktoś może zapytać kim jest właściwie Floris? Floris to bohater użytkownika Monnikje, który stworzył AAR (After Actior Report) pod tytułem Me, Floris do którego z chęcią zapraszam. AAR jest naprawdę ciekawy i można poczytać nawet do porannej kawy przed wyjściem do pracy lub do poduszki przed snam :) Dzięki właśnie AAR-owi Florisa narodziła się kompilacja modów.

Na dzień dzisiejszy Floris Mod Pack 2.5 oferuje kilka wersji. Tak wiec mając słabszy lub bardziej "wypasiony" sprzęt każdy z graczy może dobrać kompilacje modów, która będzie najlepiej sprawowała się na danym sprzęcie.

•Basic: Podstawowa wersja, która w zasadzie nie różni sie niczym od Native poza dodanymi ścieżkami dźwiękowymi, efektami specjalnymi i przedmiotami. Tak więc skoro interesuje kogoś lekko rozszerzona wersja Nativa ta opcja jest właśnie dla niego.
•Gameplay: To zminimalizowana wersja rozszerzonej kompilacji modów. Idealna dla mało wydajnego sprzętu. Ta wersja mimo iż nie jest tak ogromna jak wersja rozszerzona to nadal ma się czym pochwalić i ucieszyć gracza.
•Expanded: Rozszerzona wersja Florisa, która posiada w sobie dosłownie wszystko. Jeżeli posiadasz naprawdę mocny sprzęt to jest to czego tak naprawdę szukałeś!
•Dev Suite: Jesteś moderem? Ta opcja jest w sam raz dla ciebie. Tutaj znajdziesz wszelkie źródła i pliki aby móc stworzyć odpowiednią dla siebie wersje Florisa. 
 

Kilka wstępnych informacji:

•Kompilacja Florisa jest naprawdę ogromna i na pewno spowolni pracę twojego PC-ta. Jeżeli zainstalowałeś wersję Expanded (rozszerzoną), a twój PC przycina, dławi się, ledwo dyszy, to zalecam zainstalowanie wersji Basic (podstawowej)
•Ze względu na to, że kompilacja jest naprawdę olbrzymia, wczytywanie jej może zająć więcej czasu niż podstawowa wersja Native. Tak więc bądź cierpliwy.
•Wersja Basic (podstawowa) jest kompatybilna z naszym save z gry Native. Natomiast jeżeli została zainstalowana wersja Gameplay lub Expanded NIE jest ona kompatybilna z naszym save z Native lub jakąkolwiek starszą wersją Florisa. W tym przypadku trzeba rozpocząć nową grę.
•Jeżeli masz jakiś pomysł, który mógłby sprawdzić się w Florisie zachęcam do udzielania się w Suggestion topic. Należy jednak pamiętać, aby podporządkować się pod środowisko istniejącego społeczeństwa i pisać w języku angielski. Jeżeli masz problem z ogarnięciem języka angielskiego, to ktoś z tego forum może Ci pomóc, aczkolwiek nie musi :)
•Jeżeli w trakcie waszej rozgrywki natkniecie się na jakieś błędy, niedopracowania należy zgłosić się z takim problemem na forum TaleWorlds, do działu bug topic.
•Jeżeli masz jakiś problem i potrzebujesz pomocy skieruj się z tym na forum TaleWorlds FAQ lub skorzystaj z istniejącego polskiego FAQ, którego autorem jest adamk23. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania i problemy zawsze możesz skierować się do działu na forum TaleWorlds Support topic
•Jeżeli chcesz użyć jakikolwiek mod, skrypt musisz uprzednio skontaktować się z jego twórcą z zapytaniem o wykorzystanie jego pracy.
•Zawsze warto zrobić sobie kopie plików Native, aby móc szybko i łatwo powrócić to wersji oryginalnej.

Osobiście testowałam modyfikację i jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem. Obecnie na dzień dzisiejszy uważam ten mod za najlepszy jaki obecnie pojawił się dla M&B Warband.Floris Mod Pack
Wersja: 2.5
Wersja M&B Warband: 1.143
Rozmiar kompilacji Florisa: 1.16 GB
Rozmiar instalacji:
Basic: 2.76 GB
Gameplay: 1.58 GB
Expanded: 3.01 GB
Dev Suite: 3.16 GB
Całkowity rozmiar kompilacji Florisa po zainstalowaniu wszystkich wersji: 10.5 GB
Źródła z których można pobrać kompilacje Florisa:

Crocko MultiUpload
 Depositfiles RapidShare WUpload ModDB

Tylko dla członków Premium: MegaUpload UploadKing Uploadhere

Dla posiadaczy ograniczonego łącza została stworzona podzielona na dwie części paczka, którą można pobrać z następujących źródeł:

Part 1: Crocko, MultiUpload, Depositfiles, RapidShare, WUpload, MegaUpload, UploadKing, Uploadhere, FileServe, MBRepository
Part 2: Crocko, MultiUpload, Depositfiles, RapidShare, WUpload, MegaUpload, UploadKing, Uploadhere, FileServe, MBRepository

Inne źródła dla Torrent:

The Pirate Bay, Kickass Torrents, Torrents.net


Gameplay Patch 1
Patch, który działą tylko z wersją instalacji Gameplay.Patch poprawia kilka błędów.
Kompatybilny: Floris Gameplay Mod Pack 2.5
Rozmiar Pliku: 6.35 MB
Źródło: Crocko, Depositfiles, RapidShare, FileServe, ModDB

Osoby, które nie znają dobrze języka angielskiego, zapewne ucieszy wiadomość o istniejącej polonizacji stworzonej dla kompilacji Florisa. Spolszczenie powstało przy współpracy forumowiczów (kolejność alfabetyczna): adamk23, ałtsajder, jaromirjagr i przyjaciele,  Johny8888 i RairakkuRey. Wielkie brawa za ten zacny projekt i trud jaki włożyliście panowie. Jeżeli o kimś zapomniałam, to poinformujcie mnie na PW, a błąd zostanie naprawiony.
Spolszczenie dostępne jest z poniższej ikony Download

Spolszczenie


Aby spolszczenie działało prawidłowo należy przekopiować spolszczenie( zalecam przed wykonaniem tej czynności zrobić "backup") do lokalizacji, gdzie znajduje się gra. Czyli przykładowo ( C:\Gry\ ...) \Mount&Blade Warband\Modules\Floris Expanded Mod Pack 2.5\languages\. A Następnie w Launcher Mount & Blade: Warband ustawić język na Polski


Instrukcja instalacji jak i deinstalacji Floris Mod Pack 2.5 z TaleWorlds w TYM poście. Pierwszy spoiler Instalacja, drugi Deinstalacja Floris Mod Pack.

Z racji tej, że wraz z pojawianiem się nowych wersji Florisa zawsze była zwiększana o nowe modyfikacje nie będę ich wypisywała, lecz wypiszę ogólny skład. Jeżeli ktoś jest bardziej zainteresowany może zajrzeć do tego źródła w celu uzyskania obszerniejszych informacji na temat kompilacji Florisa.

2 modyfikacje odpowiedzialne za animacje
44 modyfikacje dodające do gry różnego rodzaju przedmioty jak konie,broń, zbroje i temu podobne.
4 modyfikacje odpowiedzialne za muzykę
9 modyfikacji Scene Props
6 modyfikacji Scenes
27 modyfikacji i skryptów
8 modyfikacji dodających różnego rodzaju Skiny
4 modyfikacje dodające różnego rodzaju efekty specjalne i dzwięki
14 modyfikacji dodających różnego rodzaju tekstury


[/list]

shady:
Mógłby mi ktoś wyjasnić jak to zainstalowac bo ja nic nie kapuje po angielsku.

1. Make a backup of your native folder and any files that might be replaced by this mod, in case you might want to revert after the installation.

2. Copy all the directories you find in this pack to your main Mount & Blade Warband directory. Click yes to overwrite.

3. Open the textfile 'add to item_kinds1.txt', add the 1579 item lines to your item_kinds1.txt and raise the number on top of it with 1556.

4. Open the textfile 'add to module ini.txt' and follow the instructions in there.

5. You're ready to go!

adamk23:
Jeśli się pytasz jak zainstalować tego moda to Jagoda bardzo dokładnie to opisała pod napisem INSTALACJA :P

Co do modyfikacji to Szanowna Koleżanka Jagoda już wcześniej pisała o tym modzie i można by rzec że za jej namową zainstalowałem tego Mod Pack'a . Na prawdę posiada on dużo nowych opcji a gra się w niego bardzo przyjemnie. Mod jest po prostu  świetny i gorąco go polecam, rzuciłem dla niego nawet swojego ulubionego PoP'a 3.2 :)

Jagoda:

--- Cytat: shady w Luty 10, 2011, 09:18:22 ---Mógłby mi ktoś wyjasnić jak to zainstalowac bo ja nic nie kapuje po angielsku.

1. Make a backup of your native folder and any files that might be replaced by this mod, in case you might want to revert after the installation.

2. Copy all the directories you find in this pack to your main Mount & Blade Warband directory. Click yes to overwrite.

3. Open the textfile 'add to item_kinds1.txt', add the 1579 item lines to your item_kinds1.txt and raise the number on top of it with 1556.

4. Open the textfile 'add to module ini.txt' and follow the instructions in there.

5. You're ready to go!--- Koniec cytatu ---


1. Utwórz kopię folderu Native i jakiekolwiek pliki, które mogą być zastąpione przez mod. Skopiowane pliki możesz wykorzystać w przyszłości, gdy będziesz chciał powrócić do pierwotnej instalacji.

2. W trakcie kopiowania do Mount & Blade Warband aktywuj - Yes to overwrite (Tak, zastąp wszystkie)

3. Otwórz plik tekstowy item_kinds1.txt', a następnie dodaj linię 1579 dla twojego przedmiotu item_kinds1.txt ( i umieść na linią 1556 - ale nie jestem tego pewna). Mój "inglisz" nie jest idealny, jeżeli chodzi o czytanie, ale zawsze jakoś sobie radzę.   

4. Otwórz plik tekstowy module ini.txt i podążaj według wskazówek w instrukcji :)

5. Ciesz się grą :)

6. Kup translatora lub skorzystaj z darmowych, które znajdują się w sieci ^^

Pozdrawiam.

Krzychu11:
Mam pytanie czy jest do tego moda spolszczenie ? :D Niestety nie wiem jak samemu sobie przetłumaczyć ;/ Więc sie pytam :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej