Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Błędy, bugi - link do systemu raportowania błędów w pierwszym poście!  (Przeczytany 105946 razy)

Opis tematu:

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 47
  • RW_Pocztowy_Bartus
Odp: Błędy, bugi(modyfikacja nie działa na oficjalnym OiM, tylko na M&B Warband)
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 29, 2011, 15:16:23 »
to chyba mamy rozwiązanie tej sprawy;)
dzięki MAT.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 143
Odp: Błędy, bugi(modyfikacja nie działa na oficjalnym OiM, tylko na M&B Warband)
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 29, 2011, 15:16:51 »
Na tej samej zasadzie działają w WFaS nadziaki. To nie jest Nativowska zmiana trybu broni, a skrypt, który całkowicie podmienia broń na inną. Działa to zadowalająco. Z bronią palną tego nie robiłem z jednego powodu - kwestia sprawdzania, czy muszkiet jest załadowany, czy pusty. Bałem się sytuacji, że gracze wystrzelą, dwa razy stukną "x" i mają muszkiet błyskawicznie przygotowany do strzału.

Ale może Mat mnie znów oświeci i poda jakiś sposób, na zachowanie stanu pusty/załadowany podczas zmiany trybu walki muszkietami (nie bawiłem się z tym zbyt długo, więc może się da). Z przyjemnością to dodam, bo sam bym chętnie niejednemu przyp***ł kolbą. ;)

Nie no, żebym admina musiał cenzurować...
Dbaj Daedalu o słownictwo;-P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 15:21:59 wysłana przez sir Luca »

Offline Mat Berserker

• Żonglujący Pepeszami
  • Wsparcie Techniczne
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 94
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 29, 2011, 15:34:08 »
Szczerze też tym się nie bawiłem bo do FB mi to nie potrzebne (założenie i ściągnięcie bagnetu trwa dłużej niż przeładowanie) ale może coś dałoby się osiągnąć z "agent_set_ammo"(może da się wprowadzić wartość ujemną?)? Jeżeli nie mam też inny plan, włąśnie go sprawdziłem w FB i działa. Kazać grze odczekać jakąś małą część sekundy żeby Wb zamienił item na taki do walki wręcz i z niego przejść do broni o odwróconym modelu. Po przejściu spowrotem do poprzedniej broni będzie ona nie załadowana. Trochę nie jasno mówię ale od rana ząb mi nie daje żyć. Ale jakbyś był zainteresowany szczegóły możemy omówić na steamie/gg. Mogę nawet podesłać filmik pokazujący o co mi chodzi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 15:38:44 wysłana przez Mat berserker »

Offline NIFN

• Wagant
  • *
  • Piwa: 19
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 29, 2011, 17:48:37 »
Dobra... truję dalej (ha!).

Aby uniknąć niedomówień, wgrałem WSE (dzięki Oktawian). Fakt, błędy testowe po wystrzale zniknęły, ale...

Granatnik i... garłacz (aczkolwiek nie mam pewności co do ostatniego błędu z tej serii - dam go niżej):

Jak już o modelach mowa:

Nieco rozważań na temat doboru ekwipunku (frakcja RP):

Teraz możecie się wyżyć, albo cieszyć (mając taki skarb jak ja ^^). :P

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 18:30:52 wysłana przez NIFN »

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 143
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 29, 2011, 17:58:59 »
Cieszymy się. Serio. I chcemy jak najwięcej. ;P

Offline Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 53
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 29, 2011, 19:16:48 »
Sugerowałbym usunąć słowo "old" przy większości ubrań i po prostu dać w nazwie kolor(jeśli go nie ma) oraz tą samą cenę i statystyki.
Ubrania, nie oszukujmy się, są dla ucieszenia oka. Nie widzę powodu, by różniły się statystykami, bo w końcu nie mają roli ochronnej, nieprawdaż? Sugerowałbym też, by ubranka były stosunkowo tanie, ponieważ ubranie droższe, niż koń czy dobrej jakości szabelka to trochę paranoja ;)
Oczywiście nie zaliczam do tego nowo dodanych dla RP delii z ochraniaczami na klatę i karwaszami. Te powinny mieć staty i koszt większe niż standard. (acz też nie zbyt wysokie, bo i tak dają stosunkowo niską ochronę)

EDIT: Hmm... Ten post chyba jednak bardziej pasowałby do innego tematu, prosiłbym o jego usunięcie.
EDIT2: Dlaczego nie mogę zgłosić do moda własnej wiadomości? ;x

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 8
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 30, 2011, 12:58:20 »
Warband Script Enchancer- problem
Rozpakowałem do folderu z grą i podczas włączania wyskakuje taki błąd:
http://img810.imageshack.us/img810/9744/beztytuuict.jpg
--------------------------------------------
Po wgraniu nowej wersji WSE wszytko działa prawidłowo.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2011, 08:27:11 wysłana przez Ensis »

Offline NIFN

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 30, 2011, 13:29:17 »
OK, kolejna garść screenów. Trochę się przy niektórych uśmiałem, powiem szczerze ;p

Zacznę od dwóch przedmiotów kozackich - a dokładnie o tych, co mają wymodelowane elementy ciała (i nie wyglądają zbyt fajnie w okienku wyboru :P ).
Otóż... wyglądają trochę inaczej od reszty fragmentów ciała (dłoni, głowy - choć z tym można gdybać, gdyż są różne i każda w innym odcieniu). Pamiętam, że w Native były (w sumie nadal są :P ) takie pancerze jak: "Leather armor", "Khergit armor", "Nomadd armor" które w menu ekwipunku składały się tylko z górnych części - elementy kończyn dolnych (te portki, które postaci mają, gdy są nagie) były osobnym modelem i "nakładane" były na postać automatycznie, gdy tylko zbroje znajdowały się na postaci.
Tu pojawia się pytanie - nie dałoby rady zrobić podobnie, tylko górną części ciała gra pobierałaby z domyślnego modelu klatki piersiowej postaci (trzeba by było go chyba przyciąć)...

2 misc. screeny:

Zabawa z okopami:

Brak możliwości podnoszenia upuszczonych granatów...

A na koniec... zabawa z armatą!
Zacznę od luźnej sugestii (wiem, że to nie ten temat, ale... najwyżej bana dacie :P ):

Naprawa armaty - podobna sytuacja jak przy budowie tarczy na kołach (tak wspominam, by nie zostało to pominięte).

Teraz najlepsze (szczegóły na screenach):

Enjoy!

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2011, 15:50:13 wysłana przez NIFN »

Offline podest6

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 31, 2011, 16:44:26 »
Na daszku w Krakowie człowiek się topi.

(click to show/hide)
(klik) (klik)

Offline NIFN

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 31, 2011, 20:39:37 »
Pisałem, że wrócę? ... No dobra, nie pisałem :P

Przygotowałem za to kolejną garść screenów. Dziś skupiłem się na ekwipunku - starałem się wyłapać różne, dziwne rzeczy (parę sugestii się też trafiło). Mam nadzieję, że połapiecie się w kolorach. :P
Żeby nie spamować tak screenami, pozwoliłem sobie poumieszczać informacje o kilku obiektach na jednym. Zajęło mi to... sporo czasu, więc doceńcie moje poświecenie i napiszcie chociaż "A idź Pan w ch**..." :P

Zacznę od kozaków:

Szwedzi idą!

Otto... ten, no... Turki!

Tatar... mmm...

A na koniec mały bonus:

Wcale tego dużo nie ma, co? :P

Pozdrawiam!

Offline podest6

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 31, 2011, 21:00:50 »
NIFN > A propos topora to wszystko ok, tak ma być, bo nim się nie walczy (40 speed), tylko rozwala przedmioty (drzwi, palisady, bramy).
(klik) (klik)

Offline Askorti

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 31, 2011, 22:04:26 »
NIFN jakim cudem przeoczyłeś Rajtarski pancerz za 8 tysięcy u Szwedów? :D

Offline NIFN

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 31, 2011, 22:22:18 »
Po prostu najzwyczajniej w świecie przeoczyłem.
Zresztą co to ja - oficjalny tester modyfikacji? Nah... :P

Odnośnie topora - trochę mało profesjonalny pomysł, IMO. Nie dałoby rady utworzyć specjalnej flagi - np. "Bonust against objects"? Wtedy każdemu toporkowi można by było coś takiego przypisać.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2011, 22:27:38 wysłana przez NIFN »

Offline Askorti

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 31, 2011, 23:55:04 »
Odnośnie topora - trochę mało profesjonalny pomysł, IMO. Nie dałoby rady utworzyć specjalnej flagi - np. "Bonust against objects"? Wtedy każdemu toporkowi można by było coś takiego przypisać.
Ale po co? Po co robić sobie więcej roboty, skoro można zrobić broń bezużyteczną przeciw ludziom, (mała prędkość, atak od góry, brak bloku(?)) a skuteczną przeciw obiektom? Nie komplikujmy sobie życia bez powodu. :)

Offline NIFN

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 01, 2011, 10:23:58 »
(...) zrobić broń bezużyteczną przeciw ludziom, (mała prędkość, atak od góry, brak bloku(?)) a skuteczną przeciw obiektom? (...)
http://www.youtube.com/watch?v=WrjwaqZfjIY

To, że broń jest powolna wcale nie oznacza, że jest bezużyteczna - kwestia wprawy oraz sytuacji (np. atak od tyłu, zza rogu). Mając takie obrażenia, wystarczy, że kogoś "dotknie" by posłać na obserwatora, bądź (w skrajnych przypadkach) uszkodzić na tyle, by ofiara zdążyła wymięknąć.

Poza tym taka flaga byłaby bardzo pomocna u innych przedmiotów, którymi skuteczniej można niszczyć budowle  - granaty/granatnik, pochodnie (słyszałem jakieś plotki :P ), toporki/topory, etc.

Pozdrawiam!