Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Błędy, bugi - link do systemu raportowania błędów w pierwszym poście!  (Przeczytany 105950 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 8
Odp: Błędy, bugi(modyfikacja nie działa na oficjalnym OiM, tylko na M&B Warband)
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 27, 2011, 20:59:28 »
autor:Daedalus
- nowe, historyczne sztandary (na razie głównie ziem i klanów rzeczypospolitej)

Chodzi tutaj o klany WFaS-moda, jak tak to nie ma żadnych sztandarów związanych z nimi.

Klany w sensie rody. ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2011, 22:33:02 wysłana przez Daedalus »

Offline Irgen

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 11
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Błędy, bugi(modyfikacja nie działa na oficjalnym OiM, tylko na M&B Warband)
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 27, 2011, 22:31:25 »
Kilka bugów, które udało mi się zauważyć:
* Brak sztandarów frakcji w tabeli statystyk (TAB)
* Kilka błędów po wywołaniu tabeli (TAB)
* niektóre bronie palne strzelają znad modelu (tzn. kula wylatuję nad lufą, przynajmniej tak mi się zdawało)
* boty nie umieją otwierać drzwi i bram :/

Jeżeli coś źle to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam i polecam WFaS wszystkim, którzy jeszcze nie grali :)
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo."
~Józef Piłsudski

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 143
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 27, 2011, 23:02:28 »
Kilka bugów, które udało mi się zauważyć:
* Brak sztandarów frakcji w tabeli statystyk (TAB)
* Kilka błędów po wywołaniu tabeli (TAB)
* niektóre bronie palne strzelają znad modelu (tzn. kula wylatuję nad lufą, przynajmniej tak mi się zdawało)
* boty nie umieją otwierać drzwi i bram :/

Jeżeli coś źle to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam i polecam WFaS wszystkim, którzy jeszcze nie grali :)
- Sztandar nie wyświetla się, gdy gracz nie wybierze własnego herbu, a tylko korzysta z frakcyjnych. Lub...
- Gdy jakaś osoba skorzysta z profilu utworzonego na Native lub innym modzie i ma na nim wybrany sztandar, to może się pojawić teraz taki błąd (będzie naprawione w nowej wersji), gdyż tam sztandarów było więcej i liczby wychodzą poza zakres, przez co gra trochę głupieje. ;)
- Kule powinny wylatywać z tego samego miejsca. Za to odpowiada silnik gry.
- obecnie nie, ale tryb inwazji tak mi się spodobał podczas dzisiejszych epickich batalii, że jak tylko będę miał wolną chwilkę, to popracuję nad AI, jak i samym trybem. ;)

Od siebie dodam parę bugów, by inni nie powtarzali tego, co już wiem:

- Tryb inwazji - błąd synchronizacji niektórych obiektów serwer/klient. Na serwerze tych obiektów nie ma (drzwi, bramy), u graczy są widoczne, ale można przez nie przechodzić. Wywalę skrypt usuwający bramy i drzwi, zostawię za to podniesione drabiny. I tak jest wystarczająco trudno.
- Tryb inwazji - nie wyświetlają się komunikaty o kolejnych falach wrogów ani licznik wrogów, a powinien.
- Armata strzelająca kartaczami na mapie Wagenburg praktycznie nie zadaje obrażeń (naprawione, było przez przypadek ustawione na 1 punkt obrażeń)
- Armaty nadal się blokują, gdy jest zmiana rundy.

Offline Irgen

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 11
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 28, 2011, 20:21:14 »
Zapomniałem napisać. Kiedy dołączyłem się do gry podczas naszej ostatniej wielkiej rozgrywki, to kwota mojego złota (ekwipunek) była schowana za ikoną monet, ale gdy zmieniliśmy rodzaj rozgrywki wszystko było już normalnie.
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo."
~Józef Piłsudski

Offline Trynithy

• Hulaka
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 28, 2011, 22:25:05 »
Cześć, nie wiem czy jest to spowodowane wadliwością moda, ale podczas ładowania gry wyskakuje mi rgl error a w nim że nie można załadowac man_treeline obejdzie sie bez reinstalacji ?
" Żyjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy, niż niektórzy w ciągu całego życia "

Offline NIFN

• Wagant
  • *
  • Piwa: 19
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 29, 2011, 11:08:58 »
Patrząc na taka małą ilość błędów, z myślą na sercu "aż tak dobrze jest?", odpaliłem sobie tego Waszego WFASa na... pół godziny - bo tyle wytrzymałem.
Aby uprzykrzyć Wam życie (top-notch sentence), podsyłam garść zdjęć z błędami, jakie udało mi się wyłapać grając jedną frakcją w krótkim czasie. :P

Zacznę od menu. Rozumiem, że na SP nie ma co liczyć (przynajmniej na razie), ale czy ta przerwa między "Multiplayer" a "Options" jest konieczna?

Odpaliłem sobie też tryb inwazji, ale w pojedynkę granie w niego jest totalnie bez sensu. Zaciekawiło mnie jednak to:

Ale dosyć biadolenia - czas przejść do konkretów (szczegóły na screenach):

Przedstawię jeszcze taka sytuację: Po kolejnym, niecelnym wystrzale z broni palnej, standardem jest jej przeładowanie. Czekam więc... Otworzenie zamka, przeczyszczenie lufy, umieszczenie kuli, zasypanie prochem, ugniecenie prochu... *jeb!* - potracił mnie koń... No nic... otworzenie zamka, przeczyszczenie lufy, umieszczenie kuli... *jeb!* - znowu koń... *Hmpf*... Otworzenie zamka, przeczyszczenie lufy... *auć!* - oberwałem strzałą... Otworzenie zamka... ... ... ...
Ostatni patch DP pociął animacje przeładowania broni palnej na kilka "etapów". Dzięki temu gracz nie musi za każdym jej przerwaniem zaczynać od nowa - pomyślcie nad wprowadzeniem czegoś podobnego. :P

Wredny jestem, co :P ?

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 11:20:04 wysłana przez NIFN »

Offline Oktawian

• Powabna baletnica
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 96
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 29, 2011, 11:22:52 »
Nifn, jesteś wredny i potwornie brzydki (4 screen). Tak na serio, fajnie, że wyszukałeś kilku błędów. Jednak nie wiem czy przeczytałeś informacje, że żeby korzystać z zaskryptowanych rzeczy na własnym serwerze, takich jak garłacz, armata czy w końcu sam tryb invasion potrzeba  WSE (Warband Script Enchancer):  http://www.mediafire.com/?axac3uadcq68mdh

Edit/ właściwie to nie wiem czy WSE ma jakikolwiek wpływ na invasion. Tak czy inaczej te wszystkie czerwone komunikaty wynikają właśnie z tego powodu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 11:38:11 wysłana przez Oktawian »

Offline NIFN

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 29, 2011, 11:29:03 »
Dlaczego inwazja? Pograłem trochę w ten tryb i nie trafiłem na żadne utrudnienia wynikające z gameplay'a (pomijając fakt, że amunicja do broni palnej się nie odnawia - ale to ponoć zamierzone) - może za krótko grałem. Odejmij wiec 3 screeny.

Bardziej ciekawią mnie stare błędy, których chyba nigdy nikt nie zgłaszał, no ale nie każdy jest zawodowym testerem, hm? :P

Pozdrawiam!

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 29, 2011, 12:51:06 »
WSE jest potrzebny do garłacza, armat i granatników. I chyba tylko tyle na razie.

Wreszcie NIFN się zaczął udzielać! Dzięki! Gdyby wszyscy tak zgłaszali błędy, to chwila moment i większość bugów zostałaby usunięta... albo i nie. ;P

Screen pierwszy - tak musi być, bo tak jest ułożone menu. Może i dałoby się to obejść tworząc nową prezentację, ale... moim zdaniem tak właśnie jest lepiej. :)

Screen 2 - model łączony.

Screen 3 - nie działa (w Native zresztą też nie), bo to blokady tylko na graczy. Na boty jest opcja "disallow mounted bots".

"Miotany" granatnik - wyczerpałem już limit wszystkich broni na amunicję, zresztą granatnik i tak miał być jednostrzałowy. Tworzyć nowych typów się nie da. Tekstu dla pojedynczej broni niestety też nie sposób zmienić (można coś dodać do opisu, ale to wszystko), podziękuj twórcom gry. ;P

Animację obrony granatnikiem zmienię, dzięki. Zmianie trybu walki się przyjrzę, chociaż dałbym sobie głowę uchlastać, że jak testowałem u siebie, to wszystko było ok.

Budowa tarczy szablą i czekanie na komunikat - tak to niestety działa. Nie ma triggera, który by się odpalał podczas rozpoczęcia używania jakiegoś obiektu (a szkoda, jest tylko trigger odpalany po wypełnieniu paska postępu) i trzeba by było to jakoś obejść pisząc oddzielne skrypty. Szczerze? Nie chce mi się, to raz. Dwa, to będzie w sumie niepotrzebne obciążanie gry dodatkowymi skryptami. Wyjście? Dodam pod tekstem "Buduj tarczę..." linijkę "potrzebny młotek". I wsio. :P Tak w sumie zrobiłem przy naprawie dział, ale chyba w ostatniej chwili przed wysłaniem usunąłem ten tekst.

Trzymając LPM i W postać zastyga... to nie trzymaj. ;P To skutek uboczny skryptu zatrzymywania gracza przy próbie celowania i chodzenia z muszkietem. Pamiętam, że chciałem to wyeliminować dodając sprawdzanie animacji (czy akurat postać nie ładuje muszkietu), ale nie za bardzo tak komenda sprawdzania animacji działała.

Uderzanie kolbą - bardzo by było fajnie, gdyby twórcy gry do zmiany trybu ataku broni dodali odświeżanie modelu... a że na to nie wpadli (choć z tego co słyszałem, to zrobili to w DP), no to trudno. ;)

Animacja ładowania przy naciśnięciu x - tu ponownie ukłony w stronę twórców.

Ten wysoki hełm jest dobry, taki ma być. Też się kiedyś zdziwiłem, ale tak to ponoć wyglądało (zwykłe misiurki są już odpowiednio niższe).

Ostatni patch DP pociął animacje przeładowania broni palnej na kilka "etapów". Dzięki temu gracz nie musi za każdym jej przerwaniem zaczynać od nowa - pomyślcie nad wprowadzeniem czegoś podobnego. :P

Problem w tym, że spora część rzeczy w WB jest nieedytowalna. Z animacjami to już w ogóle jest masakra, większość rzeczy jest przypisana na stałe. Obawiam się, że tego nie da rady zrobić. Co tu dużo gadać, TW zaczyna olewać Warbanda (i modderów) tak samo, jak miało to miejsce w przypadku wydania Warbanda i olania zwykłego M&B. Do DP dodawane są nowe rzeczy, nowe operacje, a WB niemalże nic. Niby jest jakiś patch, ale tak naprawdę g*** on zmienia.

Jeszcze w sumie zerknę w wolnej chwili do kodu DP, może uda się stamtąd coś wyłuskać.

Offline Mat Berserker

• Żonglujący Pepeszami
  • Wsparcie Techniczne
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 94
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 29, 2011, 13:11:01 »

Budowa tarczy szablą i czekanie na komunikat - tak to niestety działa. Nie ma triggera, który by się odpalał podczas rozpoczęcia używania jakiegoś obiektu (a szkoda, jest tylko trigger odpalany po wypełnieniu paska postępu) i trzeba by było to jakoś obejść pisząc oddzielne skrypty. Szczerze? Nie chce mi się, to raz. Dwa, to będzie w sumie niepotrzebne obciążanie gry dodatkowymi skryptami. Wyjście? Dodam pod tekstem "Buduj tarczę..." linijkę "potrzebny młotek". I wsio. :P Tak w sumie zrobiłem przy naprawie dział, ale chyba w ostatniej chwili przed wysłaniem usunąłem ten tekst.

A ten trigger to co? Może go przegapiłeś bo chyba w pierwszych wersjach nie było(a nawet nie wiem kiedy go dodali). W każdym razie wiem znajduje się od nowości w MS 1.134
ti_on_scene_prop_start_use = -47.0 #can only be used in module_scene_props triggers
# Trigger Param 1: user agent id
# Trigger Param 2: prop instance number

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 47
  • RW_Pocztowy_Bartus
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 29, 2011, 13:40:01 »
Misiurkę noszono na czepcu/czapce z przeszywki, lub na głowie. Im wyżej dzwon(ten metalowy) talerz od głowy tym większa ochrona przed ciosem z góry w głowę.
W przykładzie dodatkowo dałeś misiurkę z wysokim dzwonem, ktory potenguje wrażenie że coś jest nie tak.
(click to show/hide)
Morion do którego się przyczepiłeś powinien nazywać się łódkowy, ale zapomniałem zmienić nazwę i rzeczywiście jest on trochę do poprawki bo dziwnie siedzi na głowie.

Pozdrawiam
Bartek.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 29, 2011, 13:45:24 »
Dzięki, Mat, moje przeoczenie. ;)

Offline NIFN

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:28:00 »
Misiurkę noszono na czepcu/czapce z przeszywki, lub na głowie. Im wyżej dzwon(ten metalowy) talerz od głowy tym większa ochrona przed ciosem z góry w głowę.
W przykładzie dodatkowo dałeś misiurkę z wysokim dzwonem, ktory potenguje wrażenie że coś jest nie tak.
(click to show/hide)
Huh... Ale jak misiurki tego typu zachowywały przy uderzeniach bocznych, czy też pełnym galopie (nie spadały) - jakoś przywiązywane były, czy jakiś czort pod tą kolczugą siedzi? Wybaczcie offtop, ale dziwne to takie trochę ;P

Uderzanie kolbą - bardzo by było fajnie, gdyby twórcy gry do zmiany trybu ataku broni dodali odświeżanie modelu... a że na to nie wpadli (choć z tego co słyszałem, to zrobili to w DP), no to trudno. ;)
Tak, w DP jest zmieniona animacja, ale chwila... Przecież robiłeś już młotki i nadziaki - model w nich się odświeża (?).

Pozdrawiam!

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 47
  • RW_Pocztowy_Bartus
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:51:41 »
Huh... Ale jak misiurki tego typu zachowywały przy uderzeniach bocznych, czy też pełnym galopie (nie spadały) - jakoś przywiązywane były, czy jakiś czort pod tą kolczugą siedzi? Wybaczcie offtop, ale dziwne to takie trochę ;P
wiązane...
Tak, w DP jest zmieniona animacja, ale chwila... Przecież robiłeś już młotki i nadziaki - model w nich się odświeża (?).
Pozdrawiam!
nadziaki/obuchy i włócznie(do ataku  i do rzutu) są zahardkodowane z tego wiem i samo istnie zmienia się animacja, a model odświeża się się tylko w tych wypadkach z tego co wiem.
Już na początku gdy weszła ta opcja do MS próbowałem zrobić to tak jak Ty piszesz żeby kolba można było uderzać, lub w przypadku pistoletu chwycić za lufę i uderzać końcem rączki(do tego były specjalnie przygotowane rączki np w pufferach kula na końcu lub metalowe obicia) .
Pozdrawiam

ps. chyba że MAT coś w tej kwestii ruszył? (bagnety)

Offline Mat Berserker

• Żonglujący Pepeszami
  • Wsparcie Techniczne
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 94
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 29, 2011, 15:01:49 »
A tam żadne ruszenie. Zwyczajnie odtwarzam animacje i w jej trakcie każe serwerowi usunąć bieżący item gracza i spawnuje mu do ręki broń z nałożonym bagnetem. Ot cała ideologia, a żeby zmienić item w trakcie grania animacji używam opóźnienia (druga liczba) między dwoma blokami w tiggerze.