Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Prophesy of Pendor  (Przeczytany 535801 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cygan.

• Moczymorda
    • *
    • Piwa: 13
    Odp: Prophesy of Pendor
    « Odpowiedź #3075 dnia: Maj 23, 2019, 06:03:39 »
    Moglibyście mi podpowiedzieć jak najlepiej levelować swoich towarzyszy? Mam drużynę składającą się z:
    Ansen
    Sir Rayne
    Sigismund
    Leslie
    Kaverra
    Lethaldiran
    Julia
    Alyssa
    Sir Alistair
    Diev

I za cholerę nie wiem jakie role im przydzielić i w co ładować im skille.
    Osoba, która ma najwięcej charyzmy ładujesz jej max tradingu, reszta tylko inteligencja i szkolenie i osobno dla każdego jeszcze inny skill z inteligencji czyli dla jednej osoby szkolenie i taktyka, inna szkolenie i logistyka(czy jak to się tam nazywa). O i jeszcze jedna osoba z najwięcej agility niech ciśnie w to aż do 30 i dajesz jej plądrowanie i ten skill od oszczędzania jedzenia.

Offline Samowski

• Tułacz
    • *
    • Piwa: 0
    « Odpowiedź #3076 dnia: Maj 23, 2019, 14:27:52 »
    Osoba, która ma najwięcej charyzmy ładujesz jej max tradingu, reszta tylko inteligencja i szkolenie i osobno dla każdego jeszcze inny skill z inteligencji czyli dla jednej osoby szkolenie i taktyka, inna szkolenie i logistyka(czy jak to się tam nazywa). O i jeszcze jedna osoba z najwięcej agility niech ciśnie w to aż do 30 i dajesz jej plądrowanie i ten skill od oszczędzania jedzenia.

Okk, dzięki wielkie, teraz już wiem jak to wygląda.

Mam jeszcze jedno pytanie, to prawda, że pierwsze trzy QG najlepiej wydać od razu na eliksiry, czy lepiej zbierać na późniejszy etap gry? Bo spotkałem się z różnymi poglądami na ten temat.

Offline Grzybek300

• Pielgrzym
    • *
    • Piwa: 3
    « Odpowiedź #3077 dnia: Maj 23, 2019, 16:35:37 »

Mam jeszcze jedno pytanie, to prawda, że pierwsze trzy QG najlepiej wydać od razu na eliksiry, czy lepiej zbierać na późniejszy etap gry? Bo spotkałem się z różnymi poglądami na ten temat.

Pierwsze Qualis gemy zawsze najlepiej wydać na bronie runiczne.Najważniejszy jest rubinowy łuk oraz dwuręczny miecz.runiczne topory i miecze to paździerz jak na tak wysoką cenę + absurdalne wymagania na tarcze - Krótka broń noldorska lub ebonitowa daję radę w 100%.Marnowanie QG na eliksiry to głupota.inwestowanie w nie opłaca się tak od >40lvl kiedy nasza postać ma już najlepszy możliwy ekwipunek(runiczny 2ręczny miecz,łuk,zbroja),a żeby go wbić potrzeba solidnego wyposażenia.

I za cholerę nie wiem jakie role im przydzielić i w co ładować im skille.

Najważniejszy skillem towarzyszy jest szkolenie/trening który jest niezbędne w późniejszym etapie gry,gdy twoja armia zaczyna liczyć >250 ludzi.im więcej bohaterów w oddziale to ma, tym armia szybciej awansuje.2 towarzyszy powinno mieć także wymaxowaną perswazję,przydaje się to podczas wysyłania poselstwa do innych władców.Potrzebna jest jeszcze chirurgia,pierwsza pomoc i znajdowanie drogi - chociaż według mnie te skille powinna rozwijać tylko nasza postać,ponieważ tylko ona jest w stanie wyciągnąć 14pkt umiejętności.Nie zaszkodzi także wyszkolić komuś handlu,inżynierii,leczenia,plądrowania i taktyki.

Dodatkowo każdy bohater powinien mieć min. 12-15 siły żeby móc nosić jakiś ciężki pancerz(+50) i zmarnowane kilka pkt w tarcze żeby nie padali jak muchy w walce.

Na twoim miejscu skupiłbym się na rozwinięciu hero squad'u - najlepiej mieć wszystkich bohaterów oprócz alyssy którą mianujemy wasalem lub naszym ministrem.Wymaga to jednak władowania 7 pkt w perswazję(+2pkt z achievmentów i 1 z ksiązki i mamy piekną 10).

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2019, 18:53:12 wysłana przez Grzybek300 »

Offline Grekoimper

• Tułacz
    • *
    • Piwa: 0
    « Odpowiedź #3078 dnia: Sierpień 31, 2019, 10:53:44 »
    https://drive.google.com/drive/folders/1iiF6hEY2iWCWfJpcuPed6TZSu8q-sfVq?usp=sharing

spolszczenie na wersje 3.9.4 do warbanda robione kilka dni w google translate :D
    « Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2019, 22:20:24 wysłana przez Grekoimper »

Offline Laalaa

• Utracjusz
    • *
    • Piwa: 115
    • Tumulec Kamil Adrian
    • Steam ID: Mój status Steam
    « Odpowiedź #3079 dnia: Wrzesień 22, 2019, 17:56:26 »
    Ostatnio zacząłem grać  w pendora i mam juz 240 dzien ale jest pare spraw ktore mnie irytuja i blokuja rozwoj

1. Jak dobrze zarabiac? Jak patrze przychody z manufaktur e miescie to sa to smiesznie male pieniadze(max 500 golda) w porownaniu z tym co musze wydawac.
    Narazie najbardziej dochodowe są turnieje.
    2. Skad brac diamond pouche i inne rzeczy potrzebne do wymiany jak qualis gemy itp.
    3.mam prawie 2000 renomy a moge maksymalnie dowodzic 158 ludzmi da sie to jakos zwiekszyc czy cos takiego?
    4. Czy jezeli zostane grandmasterem clarion callu to będę mogl potem odejsc i zalozyc wlasny order? I jak wyglada sprawa z ulepszaniem zolnierzy zakonu i ich ekwipunku oraz rekrutowanie ich?

To chyba wszystko sorki za bledy etc pisze na telefonie.
    « Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2019, 19:59:38 wysłana przez Laalaa »

"Liczyć zwycięstwo przez walkower jako realną siłę drużyny jest jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem."~Kradus

Offline Lwie Serce

• Utracjusz
    • *
    • Piwa: 66
    « Odpowiedź #3080 dnia: Wrzesień 22, 2019, 21:12:35 »
    Hm, nie grałem dawno ale postaram się pomóc:

1. Turnieje cholernie dochodowe to raz, dwa inwestuj w zdolność grabieży bo przedmioty zdobyte na wrogach często mają naprawdę duzą wartość. Można się z tego utrzymać jak się dużo walczy.
    2. Cholera nie wiem co to xD
    3. Charyzma podbija o wiele bardziej liczebność drużyny tu niż w podstawce.
    4. Hmm czy odejść to nie pamiętam. Ale ulepszenie żołnierzy własnego zakonu trwa wieki jak i ich dozbrajanie, przy tym jest drogie horrendalnie. Nie popłaca się w ogóle bo zdążysz się znudzić grą zanim oni będą potrafili kogoś położyć... Rekrutujesz i ulepszasz rozmawiając ze swoim kasztelanem bodaj.

Offline Cygan.

• Moczymorda
    • *
    « Odpowiedź #3081 dnia: Wrzesień 23, 2019, 10:43:28 »
    Ostatnio zacząłem grać  w pendora i mam juz 240 dzien ale jest pare spraw ktore mnie irytuja i blokuja rozwoj

1. Jak dobrze zarabiac? Jak patrze przychody z manufaktur e miescie to sa to smiesznie male pieniadze(max 500 golda) w porownaniu z tym co musze wydawac.
    Narazie najbardziej dochodowe są turnieje.
    2. Skad brac diamond pouche i inne rzeczy potrzebne do wymiany jak qualis gemy itp.
    3.mam prawie 2000 renomy a moge maksymalnie dowodzic 158 ludzmi da sie to jakos zwiekszyc czy cos takiego?
    4. Czy jezeli zostane grandmasterem clarion callu to będę mogl potem odejsc i zalozyc wlasny order? I jak wyglada sprawa z ulepszaniem zolnierzy zakonu i ich ekwipunku oraz rekrutowanie ich?

To chyba wszystko sorki za bledy etc pisze na telefonie.
    1. No to jak zauważyłeś turnieje, manufaktury w każdym mieście to podstawa. Zrób jednego z towarzyszy który ma największe agility na 30 wbij i dawaj mu punkty w oszczędzanie jedzenia (nie pamiętam jak ten skill się nazywa) i grabieży właśnie. Fajnie, żebyś miał miasto jako swoją włość bo daje to duże przychody jak zadbasz aby było bogate, ja mając koło 3 miast i armię 360 ludzi samych rycerzy zakonu miałem przychody 50k tygodniowo.
    2. Diamond pouche są od ostatniego bądź przed ostatniego update'a i nie wiem dokładnie do czego służą. Qualis gemy dostajesz z: jeden masz za free i jest ukryty w sianie w mieście Rane, drugi jest w kryjówce Red brotherhood'ów w skrzyni, i po pokonaniu armii bohaterów (Dread legion, ithaldirian, aeldirian etc.)
    3. 30 charyzmy to podstawa jak chcesz mieć sensowną armię i 10 przywództwa oczywiście.
    4. Założyć możesz własny i nie koliduje to z tym, że jesteś grandmasterem. Do założenia trzebujesz Qualis gema.

Edit. Warto na początku zużyć parę qualis gemów na eliksir który zwiększa staty +2 zręczność, siłkę i charyzme
    « Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2019, 10:47:39 wysłana przez Cygan. »

Offline Laalaa

• Utracjusz
    • *
    • Tumulec Kamil Adrian
    « Odpowiedź #3082 dnia: Wrzesień 23, 2019, 10:51:54 »
    1. Zapomnialem kompletnie o tym perku dzieki za przypomnienie.
    2.z tego co wyczytalem na wiki to zastepują one inne itemy z poprzednich patchow jak np qualis gema w interakcji w kopalni al aziz czy jakos tak. Bardziej chodziło mi tez z jakich armii moze to wypasc bo zbilem zwykla armie jatu i nie wypadl mi qualis gem.
    Musze miec pozytywne relaxje z red brotherhood zeby odkryc ich kryjowke? Pytam sie caly czas o plotki w tawernie i zawsze aby wskazuja mi na ukryte skrzynie w Rane ktora juz zebralem
    3. Okej wezme to pod uwage przy wybieraniu perkow przyszlych
    4. A jak wyglada levelowanie ich/szkolenie? W sensie czy ja po prostu za to place czy musze robic jakies questy?
    Co do dozbrajania to domyślam sie ze moge wybrac ich wyposazenie ale musze wiedzieć jak sie je wytwarza przykładowo musze miec odpowiednii duże relacje z noldorami i wtedy moge pogadac z ziomkiem w ich mjescie ktory sprzedaje ekwipunek noldorski i mnie tego nauczy.

Dzieki za pomoc tak btw

"Liczyć zwycięstwo przez walkower jako realną siłę drużyny jest jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem."~Kradus

Offline Cygan.

• Moczymorda
    • *
    « Odpowiedź #3083 dnia: Wrzesień 23, 2019, 12:45:50 »
    2.z tego co wyczytalem na wiki to zastepują one inne itemy z poprzednich patchow jak np qualis gema w interakcji w kopalni al aziz czy jakos tak. Bardziej chodziło mi tez z jakich armii moze to wypasc bo zbilem zwykla armie jatu i nie wypadl mi qualis gem.
    Musze miec pozytywne relaxje z red brotherhood zeby odkryc ich kryjowke? Pytam sie caly czas o plotki w tawernie i zawsze aby wskazuja mi na ukryte skrzynie w Rane ktora juz zebralem

4. A jak wyglada levelowanie ich/szkolenie? W sensie czy ja po prostu za to place czy musze robic jakies questy?
    Co do dozbrajania to domyślam sie ze moge wybrac ich wyposazenie ale musze wiedzieć jak sie je wytwarza przykładowo musze miec odpowiednii duże relacje z noldorami i wtedy moge pogadac z ziomkiem w ich mjescie ktory sprzedaje ekwipunek noldorski i mnie tego nauczy.

Dzieki za pomoc tak btw
    2. W kopalni Al aziz tworzysz najlepsze bronie w grze, żeby zrobić jedną (na wersji 3.7 przynajmniej) było potrzebne chyba 3 qualis gemy, jeden, żeby znaleźć kopalnie, drugi, żeby zrobić broń a trzeci na ulepszenie go. Zwykle armię nic nie dadzą, te armię to są wypierdki w porównaniu do armii bohaterów, żeby mieć tego qualis gema musisz schwytać przywódcę, który ma tak jak towarzysze hp przedstawione jako procenty. Do Red brotherhood musisz szukać tych plotek i jest jako kryjówka bandytów tylko UWAGA jak dostaniesz to bo jak przeklikasz dialog to może nie znajdziesz kryjówki, mianowicie on ci podaję lokalizację ale do póki nie podejdziesz do kryjówki to nie pokaże się na mapie, więc mówi Ci, że jest koło wsi x ale na mapie nie pokazuje, że tam jest tylko się zaaktualizuje jak do niej podejdziesz.
    4. Żeby stworzyć jednostkę zakonu musisz mieć knighta frakcyjego (np Empire Knight) i masz opcje, że dopłacasz tam trochę golda i zamienia się w knighta zakonnego. U sierżantów chyba najlepsza jednostka może być zamieniona na sierżanta (np Empire Legionnaire). Jak masz własny zakon to tam masz wszystko napisane. Żeby w swoim zakonie móc używać noldorskiego eq musisz schwytać jednego z lordów noldorskich (tak tam musisz pokonać armię noldorów licząca +500 ludzi :)) i jak schwytasz lorda to mówisz mu, że chcesz poznać schematy wytwarzania ich ekwipunku czy jakoś tak, jak Ci się uda go pokonać to zobaczysz, i wtedy w zakonie odblokowywują się ich rzeczy.
    « Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2019, 12:54:20 wysłana przez Cygan. »

Offline Laalaa

• Utracjusz
    • *
    • Tumulec Kamil Adrian
    « Odpowiedź #3084 dnia: Wrzesień 23, 2019, 13:23:17 »
    2.Na 3.9.4 do odblokowania kopalni potrzebna jest large diamond pouch, koszt itemku to jeden qualis gem + ulepszenie to qualis gem large diamond pouch i wino.

Co do kryjowki red brotherhood to jak pytam o plotki to jak chce poznac lokalizacje skrzynki w np Rane to musze doplacic 200 golda i pytanie jest czy tak damo jest z ich kryjówka? Bo przyznam szczerze ze nawet nie czytam co tam jest jedynie jak pojawia sie opcja doplacenia.

4. Moze w najnowszym patchu sie cos zmienilo ale opcja poznania sposobu wytwarzania noldorskiego ekwipunku mozliwa jest w elacrai u jednego z elfow. Z noldorami mam ponad 60 relacji juz i nie chce mi sie tego zbijac do zera lub mniej.

Offline Cygan.

• Moczymorda
    • *
    « Odpowiedź #3085 dnia: Wrzesień 23, 2019, 14:18:14 »

Co do kryjowki red brotherhood to jak pytam o plotki to jak chce poznac lokalizacje skrzynki w np Rane to musze doplacic 200 golda i pytanie jest czy tak damo jest z ich kryjówka? Bo przyznam szczerze ze nawet nie czytam co tam jest jedynie jak pojawia sie opcja doplacenia.

4. Moze w najnowszym patchu sie cos zmienilo ale opcja poznania sposobu wytwarzania noldorskiego ekwipunku mozliwa jest w elacrai u jednego z elfow. Z noldorami mam ponad 60 relacji juz i nie chce mi sie tego zbijac do zera lub mniej.

Tak samo jest jak z tą skrzynią w Rane.
    Możliwe, że tak było wcześniej ale chyba się nie dowiadujesz wszystkich receptur bo pamiętam, że miałem z tym problem.

Offline Savigo

• Tułacz
    • *
    • Piwa: 1
    « Odpowiedź #3086 dnia: Wrzesień 27, 2019, 22:35:37 »
    Potrzebujesz 70 relacji. Odblokujesz między innym noldorski łuk, strzały i słabsze zbroje.

Żeby nie było niejasności co do diamentów: dużą torbę można kupić za 100 000 denarów u guildmasterów, ale to wymaga 15 relacji z miastem. Innym sposobem zdobycia jest pokonanie unikalnych armii, i zamiast qualis gema wybranie diamentów. Polecam jednak pierwszą opcję.

Z unikalnymi armiami są tylko 2 "wyjątki": Tree Seers i Eyegrim. Tutaj mamy przywódców, którzy nie liczą się jako NPC, ale nadal są to unikalne armie. Po pierwszym pokonaniu jest szansa na odblokowanie ekwipunku do własnego zakonu, za każdym kolejnym - szansa na qualis gem.

Żeby założyć własny zakon potrzeba 20 000 denarów, własny zamek / miasto oraz qualis gem. Wystarczy zagadać z jednym z NPC w zamku. Polecam to zrobić jak najszybciej, bo szkolenie i uzbrojenie zakonu sporo trwa. I owszem, można być jednocześnie członkiem innego zakonu - nie polecam nawet dołączać do własnego zakonu, bo tutaj nie ma zadania z twierdzą kultu węża.

Offline Laalaa

• Utracjusz
    • *
    • Tumulec Kamil Adrian
    « Odpowiedź #3087 dnia: Październik 05, 2019, 18:54:27 »
    Nie wiem czy czuc sie prestizowo ale zdobylem mystical rune plate w "najtrudniejszy sposob" (tak na wiki jest napisane xd). Pytanko bo na wiki jest tez napisane ze do ulepszenia go potrzebuje qualis gem i large pouch of diamonds a z tego co mi sie wydaje jak robilem luk w al aziz to wystarczyl tylko sam luk i large pouch of diamonds. Ktos moze sie orientuje jak to jest? Blad na wiki czy mi sie zle wydaje albo taka mechanika po prostu?

Offline Cygan.

• Moczymorda
    • *
    « Odpowiedź #3088 dnia: Październik 05, 2019, 22:10:35 »
    Pierwszy raz (chyba) widzę tą zbroje ale obstawiam, że tak samo jak bronię się ulepsza.