Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Age of Men (Władca Pierścieni) - preview!  (Przeczytany 83605 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline legomir

• Pijus
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Age of Men (LOTR) - preview!
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 13, 2010, 17:58:32 »
A ja mam 6 ksiąg w jednej książce to u mnie to pojedyncza książka? A jak ty masz 3. książki to masz trylogię? A jak ktoś ma 6. to ma sagę? Mi się wydaje, że nie zresztą swego czasu kiedy bardziej mnie to interesowało pytałem się o Galadhorna, Tallis, Halactry inne osoby, które wydawały mi się dobrze znać wszystkie zagadnienia związane z Tolkienem no i wszystkie raczej obstawały przy sadze mimo iż na początku się kłóciłem zresztą:

PS. Książka oczywiście nie jest "trylogią". Jej podział na tomy oraz ich tytuły zostały uznane za fuszerkę konieczną z powodu objętości i kosztów wydania. Nie istnieje żaden rzeczywisty podział na 3, a żadna część nie jest zrozumiała oddzielnie. Opowieść zrodziła się i została napisana jako całość i jedynym naturalnym podziałem są "księgi" I-VI (które pierwotnie miały tytuły) [Listy #165]
Cytat z Listów Tolkiena
"Można ścinać kwiaty, ale wiosny to i tak nie zatrzyma" Che Guevara
GG: 15621533

Offline Tapase

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 13, 2010, 18:28:12 »
Ranalf. Third age mam już od bardzo dawna ale jak dla mnie jest dość słaby. Wręcz powiedział bym że twórcy na prawdę zj*bali.  Imiona typu Max czy Alex dla rodziny królewskiej Gondoru, Eriadoru czy czegokolwiek innego to dość dobrze obrazują. To dało się zrobić na pewno, jak było z edytowaniem 'map bitewnych' miast itp już nie wiem, nie zrobili z tym nic być może dlatego że medieval nie jest tak elastyczny (w co szczerze wątpię), z resztą widziałem ich tłumaczenia na temat oddziału barlogów hasających po min 4 (silnik nie pozwala), a z miast jakoś się nie tłumaczyli.

Co do AOM zrobiłem betę bety sceny dla MT ale jest zonk. Dałem 3 poziomy zamiast 7 (i tak jest gdzie się wycofywać) ale podczas oblężenia jednostki nie ogarniają jak chodzić. >: ktoś się orientuję czy można im zrobić jakieś ścieżki? Można te jednostki oczywiście "lurować" przy obronie miasta, używać komendy "fallow me" atakując je itd, ale nawet mi bardzo to przeszkadza.

Patrząc na inne (nie mówię przez to że LOTR do nich należy!) "trylogie" choć by "Czarnego Maga" Trudi Canavan każda książka składa się oczywiście z rozdziałów które składają się na części. U Mistrza są to jednak wyraźnie zaznaczone księgi od I do VI.
- próba przeniesienia Wojny o Pierścień na silnik M&B!
"Mod nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, lecz właśnie wtedy kiedy ma na to ochotę." - Gandalf do moderów.

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 13, 2010, 18:32:27 »
A ja mam 6 ksiąg w jednej książce to u mnie to pojedyncza książka?

Odbijmy piłeczkę - skoro mam Ogniem i Mieczem, Potop oraz Pana Wołodyjowskiego w jednej księdze to znaczy, że one przestają być również postrzegane jako trylogia? A takim właśnie wydaniem dysponuję. Myślałem, że oczywistym jest fakt iż piszę o pierwszym wydaniu danego tytułu, a nie o reedycjach, bo te już są naprawdę często w różnej formie robione, via wspomniana przez mnie trylogia Sienkiewicza. Czyż pierwotnie Władca Pierścieni nie był wydany w trzech księgach (Drużyna Pierścienia, Dwie Wieże, Powrót Króla)? Jeszcze inne podejście... Podaj mi dokładne tytuły tych "sześciu tomów" skoro obstajesz przy "sagowości" tego tytułu? Czy nie jest przypadkiem tak, że istnieje tylko "Drużyna Pierścienia", "Dwie Wieże" oraz "Powrót Króla" - jeśli znacz kolejne trzy tytuły to będzie już jakiś argument.

Postaci które przywołałeś nic mi nie mówią i jakoś specjalnie nic dla mnie nie znaczą, ponieważ to jest kwestia stricte "polonistyczna" i jakoś bycie specjalistą od świata nic nie zmienia w materii interpretacji logicznej zasad literackich. To tak jakby pytać się chirurga dlaczego "śledziona" nazywa się "śledziona", a nie "żołądek" - głupi przykład, ale ilustrujący częściowo przywołanie jakichś samozwańczych postaci. Skoro tak jak pisałem prof. Bralczyk sam nie sprecyzował która wersja jest poprawna, to dlaczego mam nad nim postawić jakichś internetowych "specjalistów". Bądź poważny...

Offline Ranalf

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 13, 2010, 19:09:35 »
Jeśli można, to odłóżmy już temat nazw tych ksiąg. Z resztą każdy może interpretować na własny sposób, a gruncie rzeczy przekłada się na to samo (znaczy treść).
Wracając do moda. Tapase przytoczyłem ten mod, bo myślałem że nie znasz go, a że znasz, to zmienia postać rzeczy.
Inne pytanie przyszło mi do głowy.
Czy Krasnoludy będą jako jeden wielki klan, czy będzie podział na załóżmy: Erebor, Eled Luin, Khazad Dum (Moria)?

Offline Tapase

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 13, 2010, 19:14:24 »
Tom I – Drużyna Pierścienia (The Fellowship of the Ring)
    1. Powrót cienia (Return of the Shadow)
    2. Drużyna Pierścienia (The Fellowship of the Ring).
Tom II – Dwie Wieże (The Two Towers)
    3. Zdrada Isengardu (The Treason of Isengard)
    4. Podróż do Mordoru (The Journey to Mordor)
Tom III – Powrót Króla (The Return of the King)
    5. Wojna o Pierścień (The War of the Ring)
    6. Powrót króla (The Return of the King).

Nazwy ksiąg o które prosił proud. Wydane zostały po 2 ze względu na koszty.

"Władca" jest jednak kontynuacją "Hobbita". Bardzo trafne porównanie z tym chirurgiem.

Krasnale raczej pozostaną jedną frakcją, ale do nich jeszcze droga dość daleka. Zaczynamy od południa i pniemy się ku północy.

---------
@edit down. Wczesną wersją haradrimowego chłopca po wodę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2010, 19:34:48 wysłana przez Tapase »
"Mod nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, lecz właśnie wtedy kiedy ma na to ochotę." - Gandalf do moderów.

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 13, 2010, 19:21:23 »
Jedno pytanko.
Kim jest ten ciemny jegomość w twej sygnaturze?
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Ranalf

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 13, 2010, 20:13:54 »
Krasnale raczej pozostaną jedną frakcją, ale do nich jeszcze droga dość daleka. Zaczynamy od południa i pniemy się ku północy.
Jeśli piszesz od południa, to czy na południu nie jest przypadkiem Harad?

Offline Zizka

• Gawędziarz
  • *
  • Unsuccesfool
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 13, 2010, 20:26:40 »
Popatrz na listę frakcji :P Generalnie to będzie szło tak: Najpierw będą cztery frakcje, Dol Amroth i Gondor, versus Mordor i Harad, no i potem będą leciały po diwe do obu stron.
"Czegoż płaczesz? - staremu mówił czyżyk młody -
Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody".
"Tyś w niej zrodzon - rzekł stary - przeto ci wybaczę;
Jam był wolny, dziś w klatce - i dlatego płaczę".

Offline Ranalf

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 13, 2010, 20:38:36 »
Ok, nie zauważyłem.
No nic.
Pozostaje mi tylko czekać.

Offline Tapase

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 13, 2010, 21:50:12 »
Trochę zaktualizowany pierwszy post. Pozdrawiam.

Offline Dravic

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 13, 2010, 22:13:25 »
Tapase, a robisz jakieś nowe skrypty? Chciałbym znowu wrócić do świata moddingu :P

Zajmuje się tylko obsługą MSa.
-i oczywiście saga Sienkiewicza- Wiedźmin

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 13, 2010, 22:18:00 »
Kim jest ten ciemny jegomość w twej sygnaturze?

Jak u ciebie z skryptami.

Mod na podstawkę czy WB ?

Offline Tapase

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 13, 2010, 22:30:10 »
Na pytanie o ciemnego gościa odpowiedziałem edytując post wyżej. To wczesna wersja haradrimowego biegacza po wodę i ręczniki dla wojów. ; p Im więcej myślałem o skryptach na początku tym mniejszy był namacalny, wizualny progress, więc zostawiłem na razie je w spokoju. Wykorzystuje swoje ręce do dłubania modeli, teksturek i wrzucania tego do gry. Może za tydzień będzie filmik ze spacerku po Minas Tirith (jest prawie gotowe, choc nie sprawdza się ono w bitwie. >: jednostki nie ogarniają poziomów, ale w wb już nie ma tego problemu).

Mod na razie na podstaweczkę, ale może się to zmienić. Pozdrawiam serdecznie.

@Edit: Guards of the Fountain w pierwszym poście.

@Edit2: tu zresztą też. (thx dla woyo i rybopiotra)
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2010, 11:17:56 wysłana przez Tapase »

Offline Tapase

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 16, 2010, 22:01:45 »
Post pod postem - przepraszam wszystkich. Odświeżam - kilka zdjęć Haradu w pierwszym poście. Mniej więcej tak bym ich widział. Jakieś sugestie?

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 16, 2010, 22:17:42 »
@Edit2: tu zresztą też. (thx dla woyo i rybopiotra)

Jest za co, ale ja chyba po prostu lubię pomagać. ;)