Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Zmierzch Inków "Dusk of Incas"  (Przeczytany 9052 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ałtsajder

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 4
Zmierzch Inków "Dusk of Incas"
« dnia: Październik 22, 2010, 18:38:06 »
Witam!

Od dłuższego czasu, planowałem(ale dopiero teraz się zdecydowałem)  stworzyć pewną modyfikację, a dotyczyć ona ma XVI w. Ameryki południowej, ściślej - zmierzchu Imperium Inków, lecz nie z takim naciskiem na zgodność historyczną...
Nasza przygoda zacznie się od śmierci Jedynego Władcy, Króla Inków, Sapa Inka, Huayna Capac(1527r.), za rządów, którego Imperium osiągnęło swój największy rozkwit.
Po śmierci władcy, mascapaichę(symbol władzy inków), przejmuję Huascara, syn i brat Atahualpy, co przyczynia się do wybuchu wojny domowej i upadku imperium...
Imperium dzieli się na cztery części
-Antisuyu(środkowo-zachodni region Imperium)
-Chinchasuyu(północny region Imperium)
-Contisuyu(środkowo-wschodni region Imperium)
-Qullasuyu(południowo-wschodni region Imperium),
które wypowiadają sobie nawzajem wojnę o najwyższy tytuł "Sapa Inka".
Oprócz Inków, za broń chwyta, również hiszpański  konkwistador Francisco Pizarro, który widząc skłócone plemiona rozpoczyna ekspansję na tereny imperium.

Inkowie

http://www.miniaturasjm.com/uniformologia/uniformes-los-incas/ - Miedzy innymi, tym będę się wzorował...
Od razu zaznaczam, że proc nie będzie...zamiast tego dostaną małe topory i dzidy ;)
Co do hierarchii, mam pewne wątpliwości otóż, problem tkwi w braku spójności w badaniach nad historia inków.Opierając się na Marii Rostworowskiej "HISTORIA PAŃSTWA INKÓW", gdzie po podbojach cuzceńskich Sapa Inka został zaakceptowany przez Hatun Curaca(plemienni wodzowie, wielcy panowie, pełniący władzę w swoim rejonie), podział społeczeństwa uległ znacznej zmianie...
A więc...postanowiłem zrobić krok w bok i przywrócić ten system po rozpoczęciu wojny domowej(plus moje zmiany ;) )
1.wielki wódz(Król jeden z prowincji) - Hatum Curaca
2.Poddany, potomek władcy - Panaca
3.Mistrz Gildii Curaca(biorę pod uwagę to, że curaca, był panem guarango(ok 1000 rodzin))
4.Zarządca wioski, to szaman(można użyć potocznego określenia pana z języka keczue "yayanc", albo Capac - wódz, czy też Curaca)
5.rekruci:
-Hatun Runa(chłop),  -> szkolony Hatum Runa ->Wojownik, ->->procarz "Quechua"(bez procy ;])
-Mitmaq(przesiedleńcy, byli wysyłani do kopalń, silniejsi, bogatsi-wpłynie to na ich późniejszy wygląd na szczeblu wojownika, dostępni tylko w górach),->szkolony Mitmaq-> Wojownicy Inka(Mitmaq), ->lekka Jazda(karabinierzy) - badacze twierdzą, że inkowie bali się koni, ale prawdopodobnie istnieją dowody, o rzadkich jeźdźcach uzbrojonych w hiszpańskie arkebuzy, które zdobyli po zabiciu wroga(drogie w utrzymaniu, długotrwałe szkolenie)
-Yana, północni plemieńcy(krok w bok;]),-> szkolonych Yana-> wojownika Chinchaysu, ->->Amazońskich łuczników
-rybacy,->bojówkarz ->Quechua

Hiszpania
Militaria
http://www.myarmoury.com/images/features/pic_spanish03.gif
Jednostki te będą miały inne moriony, te były używane ok.30 lat później
http://img144.imageshack.us/i/theconquistadores013ni.jpg/

Poza tym zrezygnuje z piki i będzie halabardnik.

Hiszpanów Wam nie wyszczególniłem, bo jeszcze się mocno zastanawiam.
Jednostki będą dużo silniejsze od inków, ale bez przesady, nie wierzę w bitwę Francisco Pizarro i Atahualpy (180 vs.5000), no chyba, że ci ostatni dzień wcześniej przesadzili z koką i sami się wyrżnęli...ale to tak na marginesie..
Przewagą inków będzie szybkość i zwinność, (atletyka), w dość górzystym terenie.Walka z Hiszpanami na płaskim terenie, była pewna przegraną...zbrojna kawaleria, nie poddała się przed pociskami z proc, a ich szarża, zadawała dość duże straty, pomimo tego iż było ich ok.30-40.
Jeżeli chodzi o rekrutację(jak już wspomniałem), będzie ona zależała od wsparcia drogą morską (kiedy nadejdzie czas, ich dowódca pojawi się w sali Pana.Będzie kosztowało).Tak zastanawiam się gdzie umieścić, Bastion Hiszpanów.Jeżeli wybiorę Panamę, San Juan, to mapa będzie zbyt rozciągnięta..Myślę, że Bastion na Isla del Gallo, będzie akurat.Co wy sadzicie?

Rozpoczęcie gry!
Przy wyborze Inka(Hatun Runa, Mitmaq, Yana) wylądujemy w Cuzco.Początek to standard, kupiec i te sprawy.Tutaj dostajemy informację, że Sapa Inka zmarł, zabiła go zaraza - tutaj znajdzie się małe wyjaśniające streszczenie co się może(na pewno) się stać!Dostajemy małą zapomogę w postaci złota włóczni i tarczy.W zamian, za zwiad w kierunku Atacames, ale to tez może się zmienić...

Wybór Hiszpana, rozpoczynamy grę jako rekrut dla F.P. w ....(jeszcze nie wyznaczonym miejscu), i zostajemy zaatakowani przez Chaskiego(posłaniec Inków,lecz tym razem robił za szpiega).Podchodzi do Nas kupiec z okrętu, którym przypłynęliśmy i streszcza co się dzieje, że to dobry moment na podbicie krainy skąpanej w bogactwach.W tym momencie dostajemy szlachetny kamień, trochę złota, jako dowód!Rzeczy te akurat pochodzą z obrabowanej przez Hiszpanów tratwy inkaskich kupców(to pierwsza wiadomość, którą dostał konający Sapa Inka od Atahualpy o wielkich drewnianych górach, które porwały ich kupców i zabrali towary)

Ogólnie mod nie będzie zawierał jakiś nowych skryptów(no może z Hiszpanami i rekrutacji jednostek, może coś jeszcze), bo się na tym za bardzo nie znam!Zmiany nastąpią w dialogach, mapie i jednostkach.
Ps.Remont skończony, 3 w nocy, idę spać :)
Jakobski!Jak będę miał coś, co będzie godne uwagi, to na pewno się tym pochwalę!Jak na razie podsyłajcie mi zdjęcia i inne materiały!! - kurna sorry...Jakobosik ;)

Pozdrawiam!

Edit!24.10

Dobra!
Prace zaczęte!Mam już rozpisany plan, także w pierwszej kolejności wziąłem się za mapę, abym miał już pewien obraz.Teren zachodniego wybrzeża Ameryki południowej jest dość górzysty, także to nie jest takie hop-siup. ;)
Prawda jest taka, że w pierwszym etapie będę pracował sam, także znając, życie będzie to trochę trwało.Pewnie pomyślicie, że to nie wypali, ale jestem cierpliwy i konsekwentny - wykonanie kolczugi,w splocie europejskim 1/6 z dłuższym rękawem, i rękawice jest tego dowodem(przynajmniej dla mnie).Dobra chyba też była, bo szybko ją spieniężyłem.Ale nie ważne.

Czekam na Wasze sugestie, nie będę ukrywał, że bardzo mi na nich zależy!
Jeżeli chodzi o nazwę, to zmienię ją, niech będzie nawet : "Dusk of the Incas " - jak proponował Jakobsik

Pozdrawiam!Życzcie mi powodzenia. ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2010, 12:41:44 wysłana przez ałtsajder »

Offline Jakobosik

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Tahuantinsuyu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2010, 20:13:53 »
Pomysł niezły , jeszcze się chyba tutaj taki nie pojawił . Ale "Tahuantinsuyu" jest trochę przydługim i za trudnym tytułem :P . Lepiej wymyślić inna nazwę , np. Zmierzch Inków , a te " Tahuantinsuyu" było by rozwinięciem , czyli tytuł by brzmiał tak : Zmierzch Inków : Tahuantinsuyu , albo Dusk of the Incas : Tahuantinsuyu . Ale to takie pierdoły tylko :D .

Ps. Wykonałeś już coś w tym modzie czy to dopiero plan? Jak tak to pokaż jakieś screeny czy cuś :>
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 20:46:59 wysłana przez Jakobosik »

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 2
  • Ten który opowiada kretowi bajki do snu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2010, 20:42:27 »
Przyznam, że pomysł bardzo ciekawy i godny zrealizowania, a także unikalny gdyż tylko modyfikacja Mesoamerica dotyczyła Indian u progu podboju hiszpańskiego. Zmień tylko tytuł na angielski, jak radził Jakobsik, bo przeciętny gracz komputerowy będzie jęczał i stękał nad obecną nazwą moda.

A tak już całkiem na marginesie mała uwaga do Jakobsika. Wiem, że nie do mnie należy upominanie innych użytkowników, ale pamiętaj o edytowaniu postów.

Offline Jakobosik

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2010, 20:45:20 »
Ajjj właśnie sorry , możecie usunąć mojego posta , przez przypadek musiałem nacisnąć  :> .

Ps. Nie żebym miał z tym jakiś problem , ale czemu wszyscy mówią na mnie  "Jakobsik" jeśli ja mam nick Jakobosik? :P .
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 22:50:50 wysłana przez Jakobosik »

Offline Moczymord

• Hulaka
  • *
  • Piwa: -2
Odp: Zmierzch Inków "Dusk of Incas"
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2010, 18:11:36 »
Może po hiszpańsku? Ten tytuł.
Zbyt wysoka sygnaturka została usunięta. Tak w ogóle 450 pixeli to chyba nowy rekord

Offline Jakobosik

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2010, 20:45:38 »
Nie wiem  czy to dobry pomysł :D To brzmi albo tak : ocaso de los Incas albo tak : Anochecer de los incas . Głowy nie dam bo to translatorem , ale wydaje mi się ze po angielsku brzmi ciekawiej :P .

Ps. Ponawiam pytanie : czemu wszyscy piszą "Jakobsik" nie Jakobosik ?!
Pss. Widzicie samo myślenie o tym mnie ogłupia xD
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2010, 23:02:58 wysłana przez Jakobosik »

Offline Araden

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2010, 21:28:48 »
Ps. Ponawiam pytanie : czemu wszyscy piszą "Jakobosik" nie Jakobosik ?!
W tym pytaniu zrobiłeś błąd.
Ja ci na nie odpowiem Jakobsik jest prostrze do zapamiętania i napisania a w realu też łatwiejsze do wymówienia. Człowiek stara sobie ułatwiać życie.
Zapoznaj się z treścią regulaminu forum mówiącą o wysokości całej sygnatury. // Kalpokor

Offline Jakobosik

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2010, 23:04:39 »
Ok , zrozumiałem Ardenie :P.

Błąd zrobiony celowo

Offline Moczymord

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2010, 16:31:48 »
ałtsardej powrzucaj jakies screeny z gry.
Zbyt wysoka sygnaturka została usunięta. Tak w ogóle 450 pixeli to chyba nowy rekord

Offline hc.united

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2010, 13:31:41 »
Gdyby to był Facebook, widniała by tu taka łapka; "Lubie to" XD
Świetny pomysł. Czekam na newsy i screeny i życzę powodzenia!

Offline ravvcio

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2010, 20:17:16 »
Pomysł fajny. Polecam ci pograć w Age of Empires III z dodatkiem War Chiefs. Tam jest sporo jednostek które mógłbyś wykorzystać ;]

Offline ałtsajder

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2010, 00:29:59 »
Pomysł fajny. Polecam ci pograć w Age of Empires III z dodatkiem War Chiefs. Tam jest sporo jednostek które mógłbyś wykorzystać ;]

Kiedyś grałem, ale jak nadarzy się okazja, to sobie przypomnę :]

Co do prac, to mozolnie, ale trwają(ruszyłem mapę, i cząstkowe modele inków)...ostatnio dużo podróżuję po Polsce i po Europie(niestety nie dla przyjemności), więc czas spędzony w domu przeznaczam na głównie na sen i dla kobiety :]

Pozdrawiam!!

Offline Moczymord

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2010, 09:25:56 »
Jak będą jakieś screeny to przesyłaj<lol>miodzio.

Offline arek818

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2010, 10:49:36 »
Kacperro przecież on dopiero zaczął mape robić więc ma ci przysyłać fotki mapy ? Ja z chęcią czekam na tego moda tylko jedno pytanie mod pod M&B czy warbanda ?
I co ja mam tu napisać ? I tak mało kto to czyta więc zostawię trochę pustego miejsca.

Offline kosmo7891

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2010, 11:39:15 »
Witam. Czy pracę nad tym modem nadal trwają?