Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Czy "Pomorze 970" ma być robione na Warbanda?

Tak
83 (52.9%)
Nie
74 (47.1%)

Głosów w sumie: 156

Autor Wątek: Pomorze 970  (Przeczytany 51782 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline legomir

• Pijus
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Pomorze 970
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 19, 2010, 21:31:48 »
Mat a zrobiłeś te tekstury dachów tak jak na tutku który Ci wysłałem?
"Można ścinać kwiaty, ale wiosny to i tak nie zatrzyma" Che Guevara
GG: 15621533

Offline rozman

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 19, 2010, 21:49:11 »
Czekaj. Finalna wersja Warbanda jeszcze nie wyszła. Ponadto MS, który jest dostępny, nie działa zbyt dobrze z najnowszą wersją gry. Nie ma sensu jeszcze brać się za modding Warbanda.

I wątpię że taka wyjdzie , jak w każdej grze coś jakiś czas wychodzi patch , niektórzy wolą starsze niektórzy nowsze.

Offline matt1155

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 19, 2010, 22:15:42 »
To Legomir: Jeszcze za poprawianie textur się nie wziąłem, wole najpierw narobic modeli a później będę poprawiał ;] Tutek jest genialny poza tym ;] na pewno z niego skorzystam.

Dzięki za info co do MS Warbanda ;] Więc bedzie robiony pod MB jednak jak na razie. Jak dobrze i szczęśliwie wszystko pójdzie to może zaimportuje mod do WB kiedyś ;)

I kolejne pytanie : Wolelibyście aby w becie było więcej nowych scen zrobionych czy więcej nowych przedmiotów?

Offline Roland hr. Bretanii

• Utracjusz
  • *
  • Old, nervous and out of tune... RINGO!
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 20, 2010, 14:20:37 »
Przede wszystkim modyfikacja powinna być jak najbardziej grywalna... Oczywiście wiem, że to byłaby beta, ale wiesz o co mi chodzi. Jak najmniej błędów... :D A jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma opcjami to wybrałbym przedmioty. Dlaczego? Ponieważ to zazwyczaj one przyciągają największą ilość posiadaczy moda. Zresztą jeżeli wykonasz ileś tam nowych modeli (myślę tu o wszystkim, nie pomijając budynków itp.) to łatwiej będzie Ci się tworzyć nowe sceny.

EDITDOWM: Przecież w Song of Taliesin możesz rozegrać wczesnośredniowieczną bitwę...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2010, 17:16:26 wysłana przez Roland hr. Bretanii »

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 20, 2010, 15:10:56 »
Jestem za przedmiotami, wreszcie rozegram wczesnośredniowieczną bitwę w M&B w historycznych zbrojach i ubraniach :P
Sława!

Offline Stygion

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 20, 2010, 17:27:17 »
Warto było by dodać w obrębie Wolina grupy wikingów, które w owych czasach odwiedzały naszą pomorską ziemię.

Offline Bolo Chan

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 20, 2010, 19:55:06 »
Najlepiej zeby i tego i tego bylo duzo,a jesli trzeba wybierac to ja stawiam na przedmioty

Offline Stygion

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 20, 2010, 20:55:48 »
Racja  przedmioty są ważne ponieważ w większości przypadków to one głównie obrazują nam okres w którym dzieje się rzecz.
Tak więc 970 roku nie może być mowy o pełno płytowych zbrojnych ponieważ szczytowy okres rozwoju płyty to XV;)

Ale warto też umieścić na mapie większość jak nie wszystkie plemiona "nacje" które mogły się pojawiać na pomorzu w tym okresie.

Offline matt1155

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:19:05 »
heh ;] to normalne ze nie będzie płytówek a kolczugi to marzenie każdego... chłopa!
Plemiona są historyczne i zajmują swoje historyczne grody ;] oczywiście oprócz Wielkopolan występujących w roli najeźdzców których umiejscowiłem możliwie realnie jak na tamte czasy.

Własnie montuje film prezentujący Szczycinian i Wielkopolan, nie są jeszcze w prawdzie w 100% skończeni ponieważ ciągle czegoś mi tam brakuje, ale mniej więcej bedzie prezentował nowe przedmioty, posiada kilka przedmiotów z Nativa ponieważ pasują do realiów ale będe pózniej je zamieniał na własne.

EDIT: widze że raczej nic dziś już sensownego nie zmontuje, więc o ile coś sesnownego mi wyjdzie to jutro będzie film gotowy. Zapraszam do odwiedzania wątku ;]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2010, 21:57:17 wysłana przez matt1155 »

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 21, 2010, 15:48:53 »
Bardzo czekamy na film, już chcę zobaczyć wojów z wielkopolski :P
Wyeliminujesz zbroje i uzbrojenie z native całkowicie? Jeśli nie to co wg. Ciebie może zostać? :P
Sława!

Offline Stygion

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 21, 2010, 16:26:06 »
Raczej najbardziej odpowiednie będą wszelkiego rodzaju skórznie, wzmacniane kaftany, przeszywanice.
Kolczugi bym dał dostępne jedynie do jakiejś ciężkiej piechoty i konnicy.
Dobre będzie dopracowanie wszelkiego rodzaju pawęże lecz nie takie XIII wieczne lecz bardziej zbliżone do Rzymskich tarcz okrągłych typu celtyckiego i dla odmiany jakieś zwykłe badziewia zbite z paru desek ;) wiadomo nie wszystkich stać było na porządną tarczę.

Co do broni wszystkiego rodzaju włócznie z tego okresu.
dopracował bym broń typu siekiery i młoty, wiadomo takie coś jest zawsze dostępne i było w różnych odmianach.
A miecze to standardowe, nie dawał bym raczej  potężnej liczby mieczy dwu ręcznych.

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 21, 2010, 17:23:28 »
Ja bym nie dawał żadnych dwuręcznych. :-)
Sława!

Offline Stygion

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 21, 2010, 17:46:54 »
Raczej bym aż tak nie ograniczał.
Bo występowały powszechnie takie przedmioty jak duże topory lub inne podobne które do użycia potrzebowały obu rąk.
Jeżeli chodzi o miecze dwu ręczne dał bym jeden albo dwa i nie pełne a jedynie coś w stylu półtoraka, ponieważ miecze dwu ręczne w pełni rozwinęły się w średniowieczu, a tu mówimy o wczesnym, wiec coś tam już mogło być.

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 21, 2010, 19:03:07 »
Nic nie znaleziono, nic w rzeźbach, przekazach, ikonografii. Może nie piszmy historii od nowa? :P
Sława!

Offline Stygion

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 21, 2010, 20:07:20 »
We wczesnośredniowiecznej Europie nie obowiązywały jednolite standardy produkcji broni. Jeżeli ktoś tego nie namalował to nie znaczy że czegoś takiego nie mogło być.
Zwłaszcza że mamy dość skąpe informacje z tamtego okresu.
Tak więc można przyjąć że takie okazy jak duże i nie poręczne miecze mogły się pojawiać na terenie europy.
Chociaż rzeczywiście po przejrzeniu paru PDF'ów nie znalazłem wzmianek o mieczach dwuręcznych, ale ciekawostka w dalszej części mojej wypowiedzi.
Spatha- miecz prosty jak przysłowiowy cep bez zbrocza źle wyważony, standardowy jedno ręczny, w czasie ulepszany i poprawiany, u Słowian rzadko występująca, będąca dość cennym towarem.
Na terenie pomorza i Erupy pojawiały się ogólno rozumiane tzw. miecze wikingów.
Pojawiały się również takie cuda prosty nóż zw. 'saks', z odmianą o znacznej długości, sięgającej 1m - 'langsaks', oraz odmianą o rękojeści dwuręcznej - 'skramasaks'

Toporki- topory bojowe osadzone były na długim prawie metrowej długości stylisku, a siekiery na krótszych.
oburęczny topór zwany Duńskim - takie topory były popularne wśród wielmożów często pojawiały się na terenach pomorskich.

I w sumie to na tyle, lub tylko tyle puki co :D
Do bibliografii odsyłam na PW.