Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Komputery-pytania, odpowiedzi, problemy, dyskusje, wasz sprzęt.  (Przeczytany 163615 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DobrySamarytanin

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Komputery-pytania, odpowiedzi, problemy, dyskusje, wasz sprzęt.
« Odpowiedź #1080 dnia: Listopad 29, 2016, 10:05:09 »
Co do zasilacza, to byłem wczoraj u miejscowego informatyka (tak mieszkam na wsi) i doradził mi to samo. Dzięki waszej pomocy udało mi się wybrać ostateczny zestaw, który mam nadzieję wystarczy mi na lata.
'Vitae brevis cursus, gloriae sempiternus' ~ Cyceron

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #1081 dnia: Listopad 29, 2016, 13:34:44 »
"doradził ci to samo" tzn. ten zestaw co dałeś czy doradził lepszy zasilacz?

Offline DobrySamarytanin

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #1082 dnia: Listopad 29, 2016, 18:23:50 »
"doradził ci to samo" tzn. ten zestaw co dałeś czy doradził lepszy zasilacz?
Zasilacz, bo jak twierdzi "uważam, że zawsze powinno się mieć ten zapas 100W". Ogólnie stwierdził, że te 450W starczy ale tylko na teraz.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #1083 dnia: Listopad 30, 2016, 19:06:41 »
no to swoją drogą, że lepiej mieć więcej mocy, ale nie koniecznie dlatego że komponenty pobierają coraz więcej mocy(bo wcale tak nie jest, chyba że ma się dwie super grafy i więcej), ale to kwestia zuzycia, stabilności itd. Poza tym model który chciałeś, to budżetowa półka, niby ma 80plus, ale jaki stopień to już nigdzie nie jest napisane. Żadnych też informacji o głośności itp. Lepiej się bardziej zainteresować tematem, dałem ci link wcześniej do listy, trochę to trzeba poogarniać, ale od razu widać, że corsair VS jest w czwartej kategorii, czyli "bedzie działał"

Offline DobrySamarytanin

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #1084 dnia: Listopad 30, 2016, 21:03:15 »
Z tego co mi tłumaczył, to chodziło mu o 100W zapasu, ponieważ z czasem ten zasilacz traci moc. Nie chodziło mu o zwiększenie poboru przez podzespoły. Natomiast co do corsair i jego bezpieczeństwa, to model był sugerowany w miesięczniku PC Format, w dziale o składaniu komputera do  3,5k, 3K oraz 2,5K i właśnie tą propozycją się kierowałem na początku (oczywiście z kilkoma zmianami jeśli chodzi o kartę graficzną i płytę główną).

Offline firentis

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 130
« Odpowiedź #1085 dnia: Listopad 09, 2018, 18:31:20 »
Szybkie pytanie dla użytkowników Linuxa. Czy aktualizacja Ubuntu z wersji 14.04 na 16.04 usunie mi zainstalowane z wielkim trudem sterowniki do karty graficznej? Czy raczej nie powinno to niczego zmienić?

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Paladyn
  • Piwa: 150
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #1086 dnia: Grudzień 14, 2018, 10:45:34 »
Jest tu ktoś zorientowany w kwestii laptopów? Na przełomie stycznia/lutego chcę kupić sobie jakiś komputer mobilny a dawno nie kupowałem laptopa, bardzo dawno. Preferuję sprzęt stacjonarny ale niestety życie zmusza. Musi być solidny, będzie jeździł na budowę, na pewno odpada zintegrowana karta graficzna no i koniecznie na WIN10. A żeby było zabawniej mam na to 3000- 4000 PLN... Ktoś ma jakiś pomysł?
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline Dyktator

• Administrator
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 850
« Odpowiedź #1087 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:07:22 »
Ja polecam jakiegoś Lenovo. Potrafią mieć porządne specyfikacje (czym zastąpi stacjonarny w kwestii gier lub pracy typu grafika czy programowanie w cięższych środowiskach) przy rozsądnych cenach. W tych widełkach cenowych na spokojnie znajdziesz dobry model.

Offline Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
  • Piwa: 388
« Odpowiedź #1088 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:09:35 »
Solidny, tzn? Chyba nie będziesz nim gwoździ wbijał... Dobre etui i wszystko wytrzyma. I przede wszystkim, na czym Ci najbardziej zależy - super grafice czy bardziej multizadaniowości więc mocny procek i ram?

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Paladyn
  • Piwa: 150
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #1089 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:36:07 »
Solidny znaczy solidny. Gwoździ nie będę nim wbijał ale praca w środowisku zakurzonym niestety mu się przytrafi... Chodzi głównie o to, żeby nie była to zabawka z byle plastiku, kiedyś pamiętam takie ThinkPady były ale dziś chyba poza moim zasięgiem cenowym no i nie mam pojęcia czy dalej są takie pancerne?

Co do specyfikacji, na pewno rysunki CAD, czasem trochę trzeba pobawić się w jakimś GIMPie z wizualizacjami dla klienta no i niestety sporo pracy biurowej, kochane tabelki w Excelu... Panowie, nie wiem nawet na jakie marki i serie dzisiaj patrzeć? Lenovo niby sprawdzona firma ale podobno z serwisem dają ciała?
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline Evolusin

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 25
« Odpowiedź #1090 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:50:38 »
Zapodaje linka do forum gdzie masz ładnie rozpisane jaki laptop do jakiego zakresu cenowego.
https://forum.techlords.pl/co-kupic-f4/zestawienie-polecanych-laptopow-ranking-laptopow-c-t5.html