Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Filmy na poddaszu  (Przeczytany 100812 razy)

Opis tematu:

Offline Aharo

• Moderator Globalny
    • Awanturnik
    • **
    • Piwa: 59
    Odp: Filmy na poddaszu
    « Odpowiedź #705 dnia: Listopad 24, 2018, 15:55:39 »
    Oglądał ktoś netfliksowego Outlaw King? Całkiem przyzwoity. Jeżeli chodzi o historyczność to nie ma tragedii - przyłożyli się, chociaż oczywiście do pewnych rzeczy idzie się się doczepić (min. rozjeżdżającej się chronologii). Ale na weekend się nada

Ja osobiście byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Netflix wcześniej nie produkował niczego tak dużego w klimatach średniowiecza, cieszy mnie ogromnie, że próbują różnych rodzajów filmów. To wróży dobrze na przyszłość. Sam film według mnie bardzo dobry, ale ewidentnie za krótki. Widać, że chcieli zmieścić się w okolicach 2h co nie wyszło dobrze. Może rozbicie tego na 2 filmy byłoby nawet ciekawszym rozwiązaniem, żeby też pokazać więcej historii. Nawet w samym trailerze są dwie sceny, których w filmie nie ma - niby drobne, ale widać, że poszły cięcia ujęć na ostatni moment :P

Offline beanshee

• Rybałt
    • *
    • Piwa: 175
    « Odpowiedź #706 dnia: Listopad 24, 2018, 20:46:05 »
    Może wypuszczą wersję reżyserską :P
    Mnie bardzo podobała się ostatnia bitwa. Była naprawdę solidnie wyreżyserowana, bez nadmiernego etosu, patosu i domestosu. Krew, flaki i chaos - to lubię.
    Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
    I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline firentis

• Gawędziarz
    • *
    • Piwa: 130
    « Odpowiedź #707 dnia: Grudzień 23, 2019, 20:09:53 »
    Widzę, że nikt się tu dawno nie wypowiadał. Może pora trochę ożywić wątek.

To dwie kwestie:
    1. Jakie macie odczucia po finale Star Wars?
    2. Widział ktoś netflixowego Wiedźmina? Co powiecie?

Ja wyrażę swoją opinię później, a tymczasem zapraszam do dyskusji :)

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
    • Piwa: 927
    • PodPułkownik 1ppS, Cesarz THD, Giermek 21pp
      • datadream2004 コギ花
    • Steam ID: Mój status Steam
    « Odpowiedź #708 dnia: Grudzień 23, 2019, 20:32:26 »
    SW9 to najgorsza część od czasów prequeli xD
    Po TLJ nie myślałem, że Disney zrobi gorsze Star Warsy, ale tę jedną wielką beznadzieję pozostawię bez komentarza. Po pierwszych 45 minutach zacząłem ziewać ze znudzenia.
    Ciekaw jestem natomiast opinii nt Wiedźmina, jako że jeszcze nie oglądałem a szkoda mi czasu na słabe seriale.

Offline firentis

• Gawędziarz
    • *
    • Piwa: 130
    « Odpowiedź #709 dnia: Grudzień 25, 2019, 16:01:20 »
    Moim zdaniem TLJ było gorsze od najnowszej części. Ja nie ziewałem po 45 minutach, ale im bliżej do końca, tym gorzej. Przy okazji otworzyli sobie z trzy lub cztery furtki na spin-offy. Mam nadzieję, że będą lepsze niż Solo. Z dobrych stron - szacun za efekty.

Wiedźmin:
    Warto obejrzeć pierwsze cztery odcinki. Jeśli po ich obejrzeniu stwierdzisz, że średnio, to nie oglądaj dalej, bo to równia pochyła. Zaczęło się super, pierwszy odcinek świetny. Choć już wtedy namieszali nieco z czasem. To największy minus tego filmu - nieustanne skoki pomiędzy wątkami toczącymi się w różnych czasach. Przeczytałem sagę dwa razy, niektóre opowiadania nawet pięciokrotnie i mimo to, czasem miałem problem, żeby stwierdzić, kiedy dzieje się dana scena.
    Ewidentnie widać, że twórcy mają swoją wizję na dalsze losy serialu. Z każdym odcinkiem powiązania z książkami są coraz słabsze. Pojawiają się znaczące różnice, dochodzi wiele scen, które kompletnie zmieniają wizerunki i historie niektórych postaci.
    Fajnie, że postanowiona przedstawić historię Yeneffer, o której książka za dużo nie mówi. Szkoda, że później zrobiono z niej dziką wojowniczkę mogącą śmiało konkurować z Conanem.
    Generalnie magii też jest w serialu (moim zdaniem) za dużo.

(click to show/hide)

Plusem jest Henry Cavill, bo gra - moim zdaniem - naprawdę świetnie. Tak go sobie wyobrażałem. Jaskier też spoko, ale do Yennefer mam mieszane uczucia.
    Na plus na pewno jeszcze ciekawe sceny walk - szczególnie w Blaviken.

Pominęli też ciekawe opowiadania, które nie wnoszą nic do fabuły (na którą ewidentnie mają swoją wizję - trochę drugi GoT), np. Trochę poświęcenia. I w sumie dobrze, bo zepsuliby najlepsze opowiadanie Sapka.

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #710 dnia: Grudzień 29, 2019, 22:02:51 »
    Ok, skończyłem właśnie oglądanie Wiedźmina, więc pozwolę sobie odnieść się do niego najpierw, póki wrażenia są świeże. Na SW postaram się odpowiedzieć w wolnej chwili później.
    Pierwsza rzecz, o której muszę napisać – końcowa bitwa o wzgórze Sodden jest okropna. Po prostu okropna. Oglądanie jej zepsuło mi cały odcinek. To jak dla mnie najsłabszy odcinek i właściwie jedyny, który mnie zdenerwował.
    Osobiście nie przeszkadzało mi pomieszanie linii czasowych, właściwie to było nawet ciekawie, bo mogłem zastanawiać się co za historia akurat się dzieje, zamiast być w stanie z góry przewidzieć zdarzenia w serialu.
    Nie łapię też o co ta cała drama z Triss, nie przeszkadzał mi jej wygląd. Bardzo przeszkadzała mi za to zmiana Foltesta. Foltest książkowy był imo na Północy na tle innych monarchów władcą najlepszym (czy też najmniej złym), a tutaj to po prostu jakiś niezainteresowany krajem pajac.
    Najbardziej podobał mi się chyba odcinek 3 albo 4, pierwszy też był w porządku. Fajnie rozwinięto też postać Istredda, teraz jeśli zdecydują się zaadaptować Okruch lodu to będzie miało to chociaż jakikolwiek sens, bo w tej wersji książkowej to był generalnie nieciekawy bohater.
    Ogólnie to serial mi się podobał tak 6.5/10 (a więc jak u mnie ponadprzeciętnie) i czekam na następny sezon, mam natomiast nadzieję że nie zepsują kolejnych bitew, np. nie zrobią parodii z bitwy o Thanedd. A, właśnie. Vilgefortz to jakaś tragedia, to jak jego postać była w ostatnim odcinku pisana, to jakiś dramat. Co to w ogóle za bezużyteczna moc, conjure’owanie z powietrza pokrzywionych mieczy? Teraz w moich oczach to jakiś paralityk, który jedną bronią nie umie się obronić i co chwila mu ostrze z rąk wypada.

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
    • Admin Emeryt
    • Paladyn
    • Piwa: 152
    • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
    « Odpowiedź #711 dnia: Grudzień 29, 2019, 22:11:05 »
    (...)
    Nie łapię też o co ta cała drama z Triss, nie przeszkadzał mi jej wygląd. (...)
    Triss była młoda, atrakcyjna i RUDA. Ta serialowa nie przejawia żadnej z tych kluczowych w tym wypadku cech...
    "Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #712 dnia: Grudzień 29, 2019, 22:22:43 »
    Technicznie, to Triss była w książkach wprowadzona jako postać kasztanowłosa. Kasztan nijak nie ma się do rudości, to już inwencja Redów.

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
    • Admin Emeryt
    • Paladyn
    « Odpowiedź #713 dnia: Grudzień 29, 2019, 22:26:32 »
    Może nie uważałem na polskim ale z tego co wiem, tak określa się osoby o włosach RUDYCH. Może nie takich płomiennie rudych ale jednak.

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #714 dnia: Grudzień 29, 2019, 22:32:37 »
    A kasztanowy kolor włosów to nie odcień brązu? Tak przynajmniej go sobie zawsze wyobrażałem. Przydałaby się jakaś kobieta do rozsądzenia tego.

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
    • Admin Emeryt
    • Paladyn

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #716 dnia: Grudzień 29, 2019, 23:22:30 »
    Niech będzie. Nadal, nie czuję się jakoś niesamowicie zdegustowany wyglądem Triss, nadal bardziej rusza mnie to jak popsuto Foltesta i Vilgefortza.