Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Coś dla oka  (Przeczytany 70363 razy)

Opis tematu:

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 142
Coś dla oka
« dnia: Sierpień 27, 2009, 13:27:36 »
Parę osób prosiło, więc niech będzie. Postaram się w miarę regularnie wrzucać tu jakieś ciekawe screeny. Dziś będzie kilka, przedstawiających nową opcję, która powinna ucieszyć fanów własnej heraldyki:

Screeny można komentować, jednak nadmierny spam i offtop będzie usuwany, a autorzy - odpowiednio 'nagradzani'.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 21:15:51 wysłana przez Daedalus »

Offline Castlebreaker

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 1
Odp: Screen of the day
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2009, 13:31:58 »
Wow, z tymi kolorami to full wypas! Moja sugestia: wprowadź też flagi paskowe tzn dwa lub trzy poziome pasy - wtedy gracze polscy i zagraniczni będą mogli robić sobie swoje flagi narodowe.

Offline Zdunio

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
  • Życie i śmierć dla narodu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2009, 13:36:44 »
Full wypas :). Ile jest wzorów jest dostępna na herbie i jaka ilość jest w bazie danych
@ Down
spamujecie ;d
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2009, 15:36:49 wysłana przez Zdunio »

Offline Xax

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2009, 15:08:02 »
A na jakiej zasadzie bedzie tworzenie tej flagi??
Czy będą to gotowe wzory (wybierz jeden z nich i pokoloruj), czy będzie można "projektować" własne flagi (wybrać wzór: paski czy kropki itp, wybrać kolory, nałożyć jakieś obrazki, np lwa lub orła)?
a jeśli 1sza opcja to czy nie dało by się zrobić czegoś takiego, zeby można było "projektować" flagi (o ile nie będzie to zbyt trudne)

Offline Archimonde

• Lord Płonącego Legionu
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: -2
  • Nadchodzi zima...
    • Mój Deviant
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2009, 15:11:18 »
W ktoryms modzie tylko nie pamiętam w ktorym była możliwość tworzenia flag ale nie aż tak dokladnie.
"-Czy mogę ci ofiarować mą miłość? -Zwątpienie, zdrada, gorycz oraz ból pamięci bezpowrotnie minionych szczęśliwych chwil zbyt silnie wpisane są w słowo 'miłość', by człek roztropny zechciał jej zawierzyć...”
"– Pozwól też, że dam ci radę płynącą ze szczerego serca: nigdy więcej nie mów, że jesteś nic niewarta. Bo znaczymy tylko tyle, na ile potrafimy wycenić się we własnych oczach."
Jacek Piekara

Offline DuoGum

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2009, 15:22:48 »
Świetnie to wygląda. Nareszcie stworzę własną flagę :D. A ile będzie tych znaczków na herbie ?.

Offline Tario

• Gawędziarz
  • *
  • Rittes des panter
    • Gry RPG u Taria
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2009, 16:50:32 »
Też widziałem to w jakimś modzie, dobrze ,że Daedalus to zaimplementował i troszkę uleprzył

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2009, 20:08:33 »
Też widziałem to w jakimś modzie, dobrze ,że Daedalus to zaimplementował

To w dużej mierze oryginalny kod. Był jednak wyłączony i w sumie bezużyteczny, bo nie działał poprawnie. Włączyłem, poprawiłem, poustawiałem na pancerzach i tarczach (jest z tym 'trochę' nudnej zabawy), dodałem kilka funkcji, rozbudowałem wybór kolorów (standardowo jest ich tylko kilka), wzory, figury... W przyszłości możliwe, że dodam nowe kroje flag i ikony na mapie.

Tylko w jednym innym modzie jest na razie możliwość tworzenia własnych flag - w Fire Arrow. Ale tam autor włączył to drogą okrężną, bo napisał nowe, własne skrypty, by heraldyka zaczęła działać. Poza tym strasznie dziwnie (patrząc na screeny, bo w moda nie grałem) wyglądają u niego własne, stworzone herby na tarczach i pancerzach, bo jakoś tak... sterylnie i jaskrawo, a przez to sztucznie.

A na jakiej zasadzie bedzie tworzenie tej flagi??

Na takiej, że sobie ją tworzysz. ;P

Wybiera się najpierw kolory tła (max 2) i jego wzór, potem określa się ile ma być godeł, wybiera się jakie się chce z dostępnych, ich kolory oraz ułożenie na fladze. Potem zostaje wybór kroju flagi oraz ikony na mapie.

Ile jest wzorów jest dostępna na herbie i jaka ilość jest w bazie danych

Na fladze można mieć max 4 godła. Godeł jest do wyboru ponad 40 nativowskich + spooooro nowych, które zrobiłem.

wprowadź też flagi paskowe tzn dwa lub trzy poziome pasy

Poziomy (taki jak dla np. Polski) dodałem. Z trójkolorowymi na razie nie ma szans, bo obecny system widzi tylko dwa kolory tła, a wzór określa płaski mesh (jeden to kolor modelu, drugi miejsc, których model nie zakrywa). Konieczne więc byłoby albo przerabianie tego wszystkiego, albo szukanie wyjścia okrężnego. A mi się nie chce. :P

« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2009, 22:02:58 wysłana przez Daedalus »

Offline Zdunio

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2009, 21:54:02 »
Mógłbyś dodać też taki rodzaj tła jakby malowany sprejem, jak miała turgynia lub hesja w średniowieczu?
Były to biało czerwone pasy z niebieskimi plamami jakby po sprayu

Offline Kalsiver

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2009, 10:11:02 »
Daedalus miodzio screeny, wymiatasz ! (taa wiem słodze :D )
Z niecierpliwością czkam na kolejne screeny.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Offline Xax

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2009, 10:43:15 »
Na takiej, że sobie ją tworzysz. ;P
To super, w koncu będe mógł sobie zrobić taką jaką chce, bo nigdy nie moglem znaleźć odpowiedniego wzoru, ani w Native, ani w modach, chociaż były dodawane nowe flagi.

Offline Zdunio

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2009, 23:07:02 »
Nie ma tam historycznych flag. Podróba francuskiego herbu mnie rozbrajała... niemiecka też dziwna. Przydały by się takie historyczne takich państw jak czechy, i teraz bedzie można ro zrobić :).

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2009, 11:54:37 »
Dzisiaj będzie ciąg dalszy screenów z tworzenia własnych sztandarów. Przyznam, że od kilku dni ta opcja stała się moim oczkiem w głowie. Mocno ją rozbudowałem i obecnie pozwala nie tylko na stworzenie dowolnego sztandaru, ale też i sprawdza się moim zdaniem znacznie lepiej, niż z góry przygotowane bannery! Udało mi się tak ustawić parametry na tarczach i zbrojach heraldycznych, że tworzone bannery są na nich odpowiednio umiejscowione. Nie ma zatem problemu z godłem, które znajdując się na środku banneru będzie również na środku zbroi heraldycznej (czyli pod pasem, zamiast na piersi) albo nie zmieści się na tarczy. Tworzonych sztandarów nie dotyczy także efekt "płachty", gdy to niby mieliśmy tarczę, ale widać było na niej fałdy płótna.

Tworzenie własnego sztandaru nie tylko rozbudowałem, ale też i wzbogaciłem o dodatkowe godła (obecnie ponad 200 + przygotowane miejsce na następne 80, gdy znajdę jakieś fajne), nowe wzory tła (łącznie jest ponad 30), kolory oraz ikony na mapie. W tym momencie robienie przeze mnie nowych tekstur ze sztandarami do wyboru dla gracza traci wszelki. ;)

'Strona główna" tworzenia sztandarów:

Jedna ze stron wyboru godła:

Wybór flagi na mapie:

Nowy sztandar w akcji:

Offline Castlebreaker

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2009, 12:04:34 »
Bez komentarza. Jesteś po prostu mistrzem - pogódź się z tym.

Offline Kuroi

• Bywalec
  • *
  • Who's bad? Who's bad? Who's bad?! I AM BAD!!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2009, 12:08:09 »
O_O woooosh! szok! Nareszcie będę mógł nosić kolczugi z heraldyką! Dawaj tego moda, ale już! :x