Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Kultury  (Przeczytany 38032 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beast_Face_666

• Moczymorda
    • *
    • Piwa: 0
    Odp: Kultury
    « Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 05, 2009, 18:40:42 »
    co wy tak o Tych wielbłądach ? jak na mnie wystarczy je Khergitom dodać i po sprawie

No tak, powszechnie wiadomo, że Mongołowie słynęli ze swoich wielbłądów...
    « Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2009, 22:32:54 wysłana przez Daedalus »

Offline dorian001

• Pielgrzym
    • *
    « Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 05, 2009, 18:58:00 »
    No tak, ale gdybyśmy wybrali na swoją frakcje tych arabów to nasze karawany też mogłyby jeździć na wielbłądach xD

Offline carl

• Kmieć
    • *
    « Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 05, 2009, 22:28:10 »
     Tak Naprawde  nie Głupi ten pomysł

Daedalus To ci daje linka do screenow zbroi ktore sa fajne ;p ;p Pochodzą z moda Hiung-niu po wygranej bitwie wywala do pulpitu ;p

Przecież to, nie licząc pierwszej, tylko przekolorowane zbroje z Native...
    « Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2009, 22:40:39 wysłana przez Daedalus »

Offline Ans

• Moczymorda
    • *
    « Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 06, 2009, 23:37:46 »
    Świerza dygresja, wiec sorry że wam sie wcinam w temat, ale kolejną rzeczą jaka mnie denerwuje w Native i mam nadzieje że w modzie tego nie bedzie, jest to, że z oblężonego zamku każdy wychodzi jak chce.
    Właśnie odpaliłem native, oblegam Narre, w środku 11 Lordów wroga, czekam czekam, jeden wyszedł, potem trzech, następnych dwóch itd, i w efekcie w bitwie finalnej o miasto bierze udział jeden wrogi Lord z 11 którzy tam siedzieli na początku.
    Irytująca rzecz

Offline dorian001

• Pielgrzym
    • *
    « Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 07, 2009, 01:34:39 »
    nie wiem w czym problem, i tak byś musiał ich pokonać i tak ;>

Offline Ans

• Moczymorda
    • *
    « Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 07, 2009, 07:24:53 »
    Chyba sie nie zrozumieliśmy, otórz właśnie w tym sęk że bardzo bym chciał ich pokonać, i to nawet wszystkich razem, jednocześnie i nijak mi to wychodzi. Pominę już fakt że wychodzenie CAŁEJ obleganej armii z zamku bez próby przebicia się albo jakiejś innej próby zrobienia czegokolwiek trochę mija się wogóle z ideą oblężenia jako takiego.

Offline carl

• Kmieć
    • *
    « Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 07, 2009, 08:13:10 »

Daedalus To ci daje linka do screenow zbroi ktore sa fajne ;p ;p Pochodzą z moda Hiung-niu po wygranej bitwie wywala do pulpitu ;p

Ale na moje oko fajnie wygladaja ;p        Ps: Zrobisz jak uwazasz ;p Staram sie jedynie jakos pomoc ;p

Offline DKarol

• Kmieć
    • *
    « Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 07, 2009, 09:51:57 »
    Według mnie ten wielbłąd (7 obrazek) jest trochę, jak to powiedzieć... niedopracowany... A tekstury na zbrojach są jakieś dziwne... Jedyne co mi się podoba to ta zbroja w centrum, na pierwszym obrazku...

Zajrzyj na tę stronę, może coś ci się spodoba...
    « Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2009, 09:54:29 wysłana przez DKarol »

Offline dorian001

• Pielgrzym
    • *
    « Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 07, 2009, 14:57:04 »
    Chyba sie nie zrozumieliśmy, otórz właśnie w tym sęk że bardzo bym chciał ich pokonać, i to nawet wszystkich razem, jednocześnie i nijak mi to wychodzi. Pominę już fakt że wychodzenie CAŁEJ obleganej armii z zamku bez próby przebicia się albo jakiejś innej próby zrobienia czegokolwiek trochę mija się wogóle z ideą oblężenia jako takiego.

Sorry, nie załapałem.
    Myślałem że chodzi ci o samą bitwę o miasto ;]
    Mi to nawet pasuje że oni uciekają, nie namacham się tak tym mieczykiem.
    Tylko że potem ich ganiać trzeba.
    Ale faktycznie to trochę dziwne że podczas oblężenia uciekają z zamku lub miasta.

Offline Gzdnkh

• Pielgrzym
    • *
    « Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 08, 2009, 00:25:56 »
    Ciekawą armią jest armia Armektu z książek Feliksa W. Kresa, Wydaje mi się, że jeszcze nie ma/nie było czegoś takiego w M&B.

Oparta na 3 typach jednostek: lekka jazda (szybkie zwrotne konie, włócznia, krótki łuk, kolczuga), łucznicy (niedługi łuk, brak hełmu, kolczuga, krótki miecz), ciężka piechota (topór, duża tarcza, półpłytówka, hełm). Wyglądem zawsze przypominali mi Castle z Heroes of M&M III.

Armia zawodowa, już rekruci są dobrze wyszkoleni, potem mogą być "weterani", a na koniec gwardia.

Wyobrażam sobie, że żołd byłby niższy niż by to wychodziło z poziomu/ekwipunku, czy jak to się tam liczy, ale za to słabiej opancerzeni.

Mój pomysł tak wygląda bo nie lubię rozbudowanych drzewek(SoD najbliższy ideału) oraz wydaje mi się, że w prawdziwym średniowieczu armie/kultury były mniej zróżnicowane od tych wymyślonych przez dobrych pisarzy fantastyki.

Landgraf Dariusz

• Gość
    « Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 12, 2009, 00:17:28 »
    Mam pewną sugestię na temat rycerzy krzyża, otóż można by było ich uzbrojenie nastawić na broń obuchową. Mieliby swoją ciężką  kawalerię z lancami i kuszników, a piechota Morgenzsterny, tarcze i mocne pancerze. W skrócie zrobić z nich czołgi
    Co wy na to?
    « Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2009, 00:37:36 wysłana przez Landgraf Dariusz »

Offline Dunios

• BANITA
    • Pielgrzym
    • *
    • HAHA
    « Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 12, 2009, 10:26:31 »
    uważam pomysł za dobry przecież oni mało kiedy mieli miecze przeważnie buzdygany Morgensterny lub coś ciężkiego

Offline Roland hr. Bretanii

• Utracjusz
    • *
    • Old, nervous and out of tune... RINGO!
    « Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 12, 2009, 11:35:39 »
    Przepraszam kto miał rzadko miecz?

Offline Barudokuku

• Hulaka
    • *
    • Piwa: -2
    • Zbieracz puszek
      • (nie)Oficjalne Forum Antyfanów CD-Action
    « Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 12, 2009, 13:33:42 »
    Roland: 'Rycerze Krzyża'. Najwyraźniej Dunios postanowił 'rolplejować' i uznał, że owe fikcyjne stowarzyszenie nie używało mieczy.

Rada dla Duniosa: najpierw pomyśl, później pisz, bo nikt nie pomyśli o przechwalającym się głupim, że jest mądry ;-)

A do sugestii Landgrafa: jak najbardziej tak. Z tym, że winni mieć dobre zbroje, a kiepską broń, inaczej mija się to z celem.
    Ileśtam procent kogośtam robi cośtam. Jeśli należysz do iluśtam procent pozostałych, wstaw to gdzieśtam.
    Wyobraź sobie też, że tutaj jest jakiś fajny tekst pokazujący, jak bardzo jestem nieskażony mediami, propagandą i tak dalej i ogólnie coś, co sprawi, że wszyscy będą wiedzieli, że nie lubię czegośtam.
    Oczywiście, możesz też sobie wyobrazić tutaj jakieś mHroczne/lolowate/jestem-taki-zarąbisty zdanie po angielsku. Ot, choćby traktujące o śmierci czy religii, coby pokazać, że jestem ateistą.

Offline Ans

• Moczymorda
    • *
    « Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 13, 2009, 07:50:41 »
    rzadko kiedy to oni mieli broń obuchową :) - nie była zbyt powszechna. zwłaszcza w Europie.
    Zależy o jakim okresie mówimy, ale... bronią konnych chyba była broń drzewcowa, przynajmniej z założenia używana do szarży. Natomiast miecz to niejako broń osobista, choć również  ( o ile nie przede wszystkim ) miecz był symbolem, oznaką stanu, czymś ważnym. Często przedmiot kultu, nierzadko przekazywany z pokolenia na pokolenie. To była ważna rzecz dla rycerza, nie jakieś tam w kij dmuchał. Tym bardziej jeśli mówisz o zakonnikach. Często miecz to była jedna z niewielu rzeczy które mogli posiadać na własność.

Ale pomijając już wszystko inne.
    Dojdzie do sytuacji gdy po zakończonej bitwie zobaczymy screen :
    Straty Wroga :
    ( 0 zabitych , 149 rannych ) .
    Zakładając że wrogi Lord nam ucieknie to jutro wystąpi z dokładnie taką samą armią i będziemy musieli go pokonać raz jeszcze i tak w kółko.

eee Panowie, co to za rycerz bez miecza ?

Co do broni obuchowej.
    Buława czy buzdygan - obie bronie pochodzenia wschodniego , praktycznie rzecz biorąc broń obuchowa jest kompletnie nieprzydatna przeciwko ciężko opancerzonym wojom. Z tego też względu ( po rozpowszechnieniu się zbroi płytowych ) używane były już tylko jako symbol wojskowej władzy zwierzchniej.

Jestem ciekaw czy kultura zakonna to będą tylko krzyżacy czy też w ich szeregach znajdą się również szpitalnicy i templariusze?

« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2009, 08:16:57 wysłana przez Ans »