Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Kultury  (Przeczytany 38066 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rzezimieszek

• Kmieć
    • *
    • Piwa: 3
    Odp: Kultury
    « Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 12, 2009, 11:01:30 »
    Osobiście Rodocy mi się zawsze kojarzą z kulturą miast-państw włoskich, więc może kultura Genui albo Wenecji itd byłaby dobrym rozwiązaniem. Co do szkolenia oddziałów strzeleckich, to byłoby dobrze skrócić czas szkolenia kuszników ( ale bez przesady ) i mocno wydłużyć czas szkolenia łuczników. Łucznicy szkolili się całe życie i dorabiali się w końcu urazów stawów i kręgosłupa, warto byłoby to jakoś oddać w modzie ( wiem że temat o kulturze, ale tak przy okazji tematów strzeleckich ). Pozostaje jeszcze dla mnie też ważna sprawa oddziałów najemnych. Nie jest to niby inna kultura, ale ich wygląd i uzbrojenie zawsze były specyficzne, chociażby słynna czarna łebka która była niepisanym znakiem oddziałów najemnych.

Offline Gzdnkh

• Pielgrzym
    • *
    • Piwa: 0
    « Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 12, 2009, 18:20:38 »
    Popieram. Popularność kuszy wynikała też z tego, że za trening wystarczyło: "Tu sie krynci, tu sie bełt kładzie, a to je wajcha co sie naciska..."

Offline Zdunio

• Kmieć
    • *
    • Życie i śmierć dla narodu
    « Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 12, 2009, 18:40:40 »
    To też tak nie za bardzo. bo chłopi umieli często się łukiem posługiwać. Myśliwi byli od tego. A strzelanie z łuku perfekcyjne to rozumiem, tylko, że nie ma takich superproimba łuczników w grze, chyba, że nordyccy. Ale ich to i tak trudno zrobić.
    Rhdocy mi się kojarzą bardziej z węgierskimi i austriackimi żołnierzami ze wczesnego średniowiecza, bo te kraje miały zbyt wielu ludzi i za mało koni.

Offline Sementinen

• Tułacz
    • *
    « Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 14, 2009, 15:32:53 »
    Węgry miały jedną z najsilniejszych kawalerii Europy ;] . Kolega powyżej dobrze odpowiedział, włoskie miasta - państwa takie jak republika Genui i Dożat Wenecji , ponieważ w południowej części Włoch rządzili normanowie a oni bardziej z czasem przypominają swadię niż rhodoków, ja osobiście uważałbym ze rhodocy odwzorowywują późno średniowieczne Bizancjum gdyby posiadali kawalerie opancerzoną (czyt. Katafrakci, Promotoi)

Offline Joannes

• Pielgrzym
    • *
    « Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 25, 2009, 18:23:06 »
    Chińska kusza była w każdym domu, jeżeli ktoś miał problemy zładowaniem to i tak ładował raz na 5 strzał. Niektóre modele wywalały nawet po 2 bełty, ta broń byłą jednym z największych osiągnięć chin, broń, która mogła w rękach chłopa zabić wyszkolonego wojaka to jest coś!
    Oczywiście. Za to w europejskich domach każdy chłop miał pełną zbroję płytową, naturalnie by chronić się przed promieniami słońca. Do tego każda taka sztuka ważyła po 80 kg, by ich jakiś huragan nie porwał przypadkiem.
    Jako ciekawostkę dodam to, że średnia częstotliwość oddawania strzałów przez takiego chińskiego chłopa to jeden bełt na 0,6 sec! To dawało niewyobrażalną ilość 100 bełtów na minutę. Dlatego też w Chinach, podczas najazdów mongolskich wysyłano 20 takich chłopów, by wygrali bitwę. Znane są przypadki najmowania takich oddziałów przez europejskich władców,  na przykład wykorzystani oni zostali w bitwie pod Cedynią. Czcibor stworzył zaporę "bełtową" i nie pozwolili przejść wrogiemu rycerstwu przez przeprawę na Odrze. Dopiero husaria zdołała przełamać szyk 20 chińskich chłopów. Ale to się stało dopiero w XIII wieku...
    « Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 18:26:08 wysłana przez Joannes »

Offline Sementinen

• Tułacz
    • *
    « Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 30, 2009, 21:54:12 »
    przepraszam za ten off top ale kolega powyżej mą okropnie wielką wyobraźnię ;D

Offline Pifcio

• Powabna baletnica
    • Najemnik
    • *
    • Piwa: 11
    « Odpowiedź #81 dnia: Październik 01, 2009, 08:39:41 »
    przepraszam za ten off top ale kolega powyżej mą okropnie wielką wyobraźnię ;D

Ironia....to była ironia....(mam nadzieję:P)

Co do kultur, to wcześniej prosiłem Alkhadiasa o to, żeby wstawił do Western Invaders nację samych lekko zbrojnych, nie posiadających pancerza, ani broni dystansowej konnicy... ich przewaga polegała by na ilości, a nie jakości....oczywiście koszt jednostek byłby bardzo niski, najmowanie ich np z dwóch wiosek na całej mapie....nie wiem czy pomysł do zrealizowania, ale zawsze warto zapytać.....to coś miało by być na kształt jeźdzców osłaniających karawany w Nativie, przy czym ciężej by takie wojsjka było by upgradować....coś jak najemni bandyci....

Offline Zdunio

• Kmieć
    • *
    « Odpowiedź #82 dnia: Październik 01, 2009, 21:01:37 »
    To by pasowało do kultury wczesno słowiańskiej. Bo na wschodzie jak i na południu słowianie organizowali wielkie hordy przy których połowa ludzi nie miała kolczugi. Wyposażyć w drewniane miasta dać im helardykę umiłowania do koni jak to rosyjskie ludy.

Offline Joannes

• Pielgrzym
    • *
    « Odpowiedź #83 dnia: Październik 04, 2009, 11:37:46 »
    Ironia....to była ironia....(mam nadzieję:P)
    Oczywiście że ironia. Ale po tym niepewnym stwierdzeniu przez Ciebie tego faktu muszę wywnioskować, że dosyć często na waszym forum pisane są takie "kfiatki", tyle że w moim przypadku jako żart, w innych na serio? ;)

To by pasowało do kultury wczesno słowiańskiej. Bo na wschodzie jak i na południu słowianie organizowali wielkie hordy przy których połowa ludzi nie miała kolczugi. Wyposażyć w drewniane miasta dać im helardykę umiłowania do koni jak to rosyjskie ludy.
    A to przebija nawet tezę o kuszy powtarzalnej w każdym chińskim domu... Mówiąc wczesno słowiańskiej masz na myśli oczywiście VI-VIIIw.? Eh, nie wiem od czego zacząć.
    To może od...
    [...]hordy[...]wyposażyć w drewniane miasta
    Taaak, dać każdemu miasto na własność. Jak się domyślam, chodziło Ci o tarczę(co rzecz jasna jeśli chodzi o uzbrojenie jest prawdą, bo produkowano je masowo, ze względu na ich kiepską jakość i krótki okres przydatności podczas walk. Słyszałem nawet, że niektóre egzemplarze miały 5mm grubości (sic!)) , ale i tak zabawnie wygląda taka pomyłka... :P
    dać im helardykę
    Spadłem z krzesła jak to zobaczyłem. n/c
    umiłowania do koni jak to rosyjskie ludy.
    Zdunio, pamiętaj o interpunkcji. :P No i konie u Słowian w myśl bojową zaczęły być używane dopiero od Xw. Ale i tak nadal przeważały formacje piesze, bo były o niebo tańsze w utrzymaniu.

których połowa ludzi nie miała kolczugi
    A niech to, ale Ci Słowianie byli biedni! Prawdę mówiąc, nie wiem, czy wtedy kolczuga u Słowian była, ale wiem, że kilka wieków później na kolczugę (jako najlepszy pancerz tamtych czasów?) było stać jedynie elitarną warstwę społeczeństwa, a ta nie stanowiła 50% ludności. Okropną bzdurę napisałeś. Kolczuga to zbroja ciężka, piechota która ją używała była piechotą ciężką, nie lekką.
    organizowali wielkie hordy
    Wielkie hordy? Jakie liczby masz na myśli? Bo i mongołowie przybywali hordą, a w ich wartość bojową nie ma nikt wątpliwości, a i rzymski stan wojskowy to w niektórych okresach kilkaset tysięcy żołnierzy. Słowianie byli dobrymi wojownikami, walczyli z Bizancjum i oblegali nawet Konstantynopol.
    Cytat: kronikarz bizantyjski o Słowianach
    „Jeszcze się taki nie urodził i nie pojawił pod słońcem, kto by potrafił ujarzmić nasza potęgę. Myśmy przywykli do tego, aby panować nad cudzymi ziemiami, a nie by kto inny nad naszą; i tego jesteśmy pewni, póki istnieje wojna i miecz.”
    Ale o tym się już rozpowiadać nie będę, bo to nie o tym temat. ;)

Offline Zdunio

• Kmieć
    • *
    « Odpowiedź #84 dnia: Październik 04, 2009, 15:47:32 »
    Weż się nie udzielaj na tym forum, bo to czysta śmiechawa.... Jeżeli masz jakieś wątpliwości to zapraszam na wikipedię. Bo teraz wiele amerykanów ma wielką strzelbe w domu, ale ty pewnie twierdzisz ze mieli bazooki. Nie mów, że nie rozumiesz "wyposażyć w drewniane miasta". Kolczugę miał każdy członek zawodowej armii na zachodzie. Słowianie używali wtedy zbrój której nie znam nazwy, ale składały się z blaszek kilku cm. Czy uważasz, że słowianie nie wiedzieli co to heraldyka?

Offline Mat Berserker

• Żonglujący Pepeszami
    • Wsparcie Techniczne
    • Najemnik
    • *
    • Piwa: 94
    « Odpowiedź #85 dnia: Październik 04, 2009, 15:57:41 »
    Heraldyka to nauka o herbach. Dotyczy to herbów poszczególnych rodów szlacheckich. Niestety ale muszę cię zmartwić, artykuł na wikipedii mogłem napisać nawet ja. Twój argument o tym że każdy miał kolczugę jest "śmiechawy", gdybyś wiedział ile trwa wykonanie takiej zbroi na pewno mówiłbyś inaczej.
    Kolczugę miał każdy członek zawodowej armii na zachodzie.
    Właśnie, bo przecież wojsko w tych czasach było w pełni zawodowe, powszechną mobilizacje wymyślono dopiero w XX wieku... Tak samo mówienie o miastach zbytnio tu nie pasuje z prostego powodu, ich wręcz nie było.
    Dlatego ja proszę cię nie kompromituj się i nie udzielaj się więcej hmm,albo może się po udzielaj, będzie można się pośmiać bo na bank niedługo powiesz o wikingach jako niepiśmiennych barbarzyńcach w kolczugach, z wielkimi obosiecznymi toporami(model batman) i    w rogatych hełmach...

Offline Barudokuku

• Hulaka
    • *
    • Piwa: -2
    • Zbieracz puszek
      • (nie)Oficjalne Forum Antyfanów CD-Action
    « Odpowiedź #86 dnia: Październik 04, 2009, 16:31:13 »
    Zduniu: 'weź' nie slanguj mi tu po warszawskiemu i staraj się nie wypowiadać po, a może i przed przeczytaniem artykułu na Wikipedii. Wiedzę z 'Kaczora Donalda' może mieć każdy ;-)

A właśnie, co do postu Mata: jak przedstawiona będzie kultura barbarzyńska? Bardziej 'na golasa' czy w stylu podanym przez mojego poprzednika?
    Ileśtam procent kogośtam robi cośtam. Jeśli należysz do iluśtam procent pozostałych, wstaw to gdzieśtam.
    Wyobraź sobie też, że tutaj jest jakiś fajny tekst pokazujący, jak bardzo jestem nieskażony mediami, propagandą i tak dalej i ogólnie coś, co sprawi, że wszyscy będą wiedzieli, że nie lubię czegośtam.
    Oczywiście, możesz też sobie wyobrazić tutaj jakieś mHroczne/lolowate/jestem-taki-zarąbisty zdanie po angielsku. Ot, choćby traktujące o śmierci czy religii, coby pokazać, że jestem ateistą.

Offline Sęku

• Kmieć
    • *
    « Odpowiedź #87 dnia: Październik 23, 2009, 15:49:36 »
    Jakie kultury Hmm..
    Proponuje kulturę Słowiańską z naciskiem na Polaków za czasów Bolesława Chrobrego lub Władysława Jagiełły.Dlaczego?
    Ponieważ to będzie cudowny mod należało by tu podkreślić Polskę ponieważ jak już będą grali ci Niemcy,Amerykanie, Rosjanie to tak aby wiedzieli że to Polak robił tego moda i żeby sobie powiedzieli że Polacy to dobrzy wojacy;).
    Zbroje, zbroje nie dosłownie mają być identyczne jak za tych czasów, lecz z odrobiną fantazji.
    Nazwa....
    Jeżeli są tam nazwy takie jak Nordowie, Vageirowie czy Swadianie to proponuję nazwę taką jak Polanie czy tęż innych plemion Polskich min. Goplanie, Pomorzanie, Wiślanie, Lędzianie i Mazowszanie.;)

Offline Zdunio

• Kmieć
    • *
    « Odpowiedź #88 dnia: Październik 23, 2009, 19:28:46 »
    Polanie lub goplanie, na pewno nie pomorzanie bo oni nie byli w polsce długo.

Offline Jezus

• Hulaka
    • *
    « Odpowiedź #89 dnia: Październik 31, 2009, 20:09:06 »
    (pierwsza strona :P )
    [...] i jedna z konfigurowalnymi jednostkami.

Dobrze myślę? Będzie możliwość tworzenia własnych jednostek? Np szabelka khergitów, tarcza rhodoków, łuk vaegirów i takich ludzi będziemy mogli rekrutować z wiosek (oczywiście trzeba będzie ich trochę lvl-up'ować żeby otrzymali takie przedmioty)? Zawsze o czymś takim marzyłem ale musiałbyś to odpowiednio zbalansować żeby nie dało się zrobić super-wieśniaków którzy rozwalą bez trudu każda armię. Może system punktów? Rekrut ma np 20 pkt do rozlosowania na skille i ekwipunek, milicjant 40 a rycerz 100. Trzeba by też wymyślić jakiś patent żeby ktos nie zrobił sobie drzewka takiego:
               Sierżant  
             /
    rekrut -- Rycerz
             \
               Strzelec

Może max 3 odnogi (żeby nie mieć armii z łucznikiem, kusznikiem, lekka kawalerią, średnią kawalerią, ciężką kawalerią, pikinierami, miecznikami, łucznikami konnymi, kusznikami konnymi itd) i ilość okienek na poszczególne jednostki od 9 do 12. (żeby zapobiec sytuacji takiej jak przedstawiłem wyżej na "rysunku"). Kolejną rzeczą jest exp potrzebny na poszczególne lvle. Na to w tej chwili nie mam pomysłu lepszego niż pula np 10 000 expa i rozdzielenia tego pomiędzy jednostki tak aby nic nie zostało.
    @EDIT
    Zapomniałbym prawie... mam nadzieję że nie będzie broni palnej? Ten wynalazek jest fajny w CoDzie czy BFie ale w M&B zupełnie psuje rozgrywkę. Byle wieśniak może rozwalić rycerza jedną kulką...
    « Ostatnia zmiana: Październik 31, 2009, 20:16:23 wysłana przez Jezus »
    Jestem zajebisty a najlepszym dowodem na to jesteś właśnie Ty.