Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Sugestie nazw  (Przeczytany 20509 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Firnomir

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Sugestie nazw
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 06, 2009, 17:17:46 »
Heh tylko w  off Damokles jest to rozbudowane jak do teraz ,przestańmy z tym offtopem.

ja na twoim miejscu został bym przy Rządach Miecza (jakby jeszcze w menu gry coś zmienić ach marzenie) nazwa ta pasowała by do klimatu , ogólnie brzmi jak dodatek do gry.

Dobra nazwa mi pasuje, super by było gdyby RES zamienił się na Rządzę Miecza.
RZĄDZĘ?!
Masz nieczyste myśli dziecię...
Rządy Miecza.

Offline Barudokuku

• Hulaka
  • *
  • Piwa: -2
  • Zbieracz puszek
    • (nie)Oficjalne Forum Antyfanów CD-Action
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 06, 2009, 19:33:43 »
Firnomirze, spójrz na datę... (Nie bijcie za offtop)
Ileśtam procent kogośtam robi cośtam. Jeśli należysz do iluśtam procent pozostałych, wstaw to gdzieśtam.
Wyobraź sobie też, że tutaj jest jakiś fajny tekst pokazujący, jak bardzo jestem nieskażony mediami, propagandą i tak dalej i ogólnie coś, co sprawi, że wszyscy będą wiedzieli, że nie lubię czegośtam.
Oczywiście, możesz też sobie wyobrazić tutaj jakieś mHroczne/lolowate/jestem-taki-zarąbisty zdanie po angielsku. Ot, choćby traktujące o śmierci czy religii, coby pokazać, że jestem ateistą.

Offline Krwawa Dłoń Ulsteru

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 09, 2009, 21:25:42 »
Sugeruję nazwę "szabrownicy" dla angielskich "looters", bo "łupiezcy" to jakaś dziwna kalka.

Offline ASDAMk20

• Pijus
  • *
  • Czemu na forum jest tylu idiotów?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 10, 2009, 08:01:23 »

To jest chyba już przetłumaczone przez Daedlusa na "Rabusiów", ale pewności nie mam. "Szabrownicy", hmmmm... Oryginalne tłumaczenie na gości w bieliźnie atakujących bezbronne,
1-poziomowe postacie :P

Offline Krwawa Dłoń Ulsteru

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 11, 2009, 17:31:24 »
"Rabusie" może być, ale brzmi nieco groźnie. A looters to zwykli degeneraci, w tych zielonych czapkach wyglądają jak ostatnie żule; podejrzewam że żyją ze zbierania złomu tego co wygrzebią z śmietnika albo zedrą z trupów vaergirskiej i rodockiej piechoty(bo tam jest ich najwiecej).

Offline necron1501

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 25, 2009, 11:30:15 »
Znowu prośba do Daendalusa: podaj do czego dawać jakieś nazwy. Bo chwilowo wszystko omówiliśmy co wiedzieliśmy. :D

<----------------- rejestrujcie się :D

Offline Nevader

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 1
  • "Nie masz pojęcia, czym jest Ciemna Strona."
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 27, 2009, 11:00:08 »
Obecna nazwa moda jest bardzo dobra i nie widzę powodu aby ją zmieniać. Niech zostanie "Regin of the Sword".
Pzdr.

Offline DrapiChrust

• Kmieć
  • *
  • SAY CHEESE
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 30, 2009, 21:10:02 »
hehe, ale temat zboczył z... tematu :] Jak wyjdzie pierwsza wersji Rządów Miecza nazwę swojego gostka Mieczu i będę rządził :D

Zdaję sobie sprawę że ten system nie działałby w wypadku naszych własnych Lordów, ale proponuję (już gdzieś wspomniany) podwójny podział, ze względu na Frakcję i pozycję we frakcji.
Moje (niepełne) propozycję

Imperium Swadii
Imperator (Emperor) - Król
Baron                         - posiadający miasto
Lord                           - posiadający zamek
Sir                              - wieś albo brak lenn

Dlaczego Imperator? Bo Swadia jest przecież pozostałością po imperium. Jak pogrzebiemy po książce od historii (:D) okażę się że wszystkie pozostałości po imperiach, kraje nawiązujące (starające się nawiązać) do imperiów miały rozbuchane nazwy (Carat Moskiewski - Car to pa rusku cesarz, Cesarstwo Niemeckie, Cesarstwo Bizantyjskie które wcale takie wielkie nie bylo itd.)

Wielkie Księstwo Vaegir (I tu jest problem bo ten tytuł u angoli nie ma odpowiednika)
Wielki Książę       (j.w. ale np. Grand Duke mogłoby chyba być)
Diuk
?
?
O ile pamiętam Vaegir to najeźdźcy skądśtam, tak więc ich królestwo już istnieje i na podbitych ziemiach może powstać co najwyżej księstwo, wielkie księstwo :]

Hanat Khergit (Khergit Khannate)
Han (Khan)
?
?
?

Nie wiem jeszcze jak to jest po polsku (Nord Thanedom)
? (Thane)
Earl
?
?

Rhodocksi - z tymi to jest problem, ponieważ nazwa powinna odzwierciedlać ich bunt przeciw Swadii (w końcu wtedy powstała nazwa) i nawiązywać coś do wolności. Na razie się zastanawiam nad czymś w rodzaju Rhodock Confederacy, Rhodock Union czy cuś.

Jak widać bardzo niekompletna propozycja. Jeżeli pomysł się spodoba uzupełnię listę. Póki co nie widzę powodu do ryzykowania bezsensownej  roboty. Czekam na komentarz pana D.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2009, 21:30:40 wysłana przez DrapiChrust »
Gdybym był moderem... bada bada bidu bada bada bidu bidu bam...

Online Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
  • Piwa: 412
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 30, 2009, 22:15:26 »
Jak zwykle Drapi mnie zachwytuje ;d
ale tak, myślę że do Veagirow można było też dodać postać Bojara tak jak to jest w modzie TEARC

Offline nizyn

• Utracjusz
  • *
  • UNCUREABLE MANIACK
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 30, 2009, 22:24:57 »
 Nie wiem, czy taka propozycja już była, ale dobrze by było przemianować Sea Raidersów na Wikingów. Taki mały szczegół, ale dodaje realizmu

Offline Roland hr. Bretanii

• Utracjusz
  • *
  • Old, nervous and out of tune... RINGO!
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 30, 2009, 22:32:36 »
Można by się doczepić tej tytulatury. Np. diuk, samo tłumaczenie na polski jest kłopotliwe i obecnie uznaję się, że diuk to książę niekrólewskiej krwi. Dalej chan nie han, u Nordów nie earl tylko jarl. Earl odnosił się do tytulatury angielskiej. Raczej zamiast Thane/tan wolałbym tu widzieć konung, jako odpowiednik słowa król.

Ale nie żebym się czepiał;D

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 142
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 30, 2009, 23:02:40 »
Może przedstawię, jak jest teraz (jeszcze będą drobne zmiany), by było w miarę jasno:

Królestwo Swadii na razie bez większych zmian w nazewnictwie.

Carat Vaegirów z Carem na czele i Bojarami oraz Grafami (choć może zostaną sami Bojarowie).

Chanat Khergicki, z Sanjar Chanem (Kaganem?) na czele i Chanami poszczególnych plemion. Myślę też nad zmianą niektórych Chanów na Bejów - byliby oni mniej Mongołami a bardziej Turkami (choć w sumie to nie ma zbyt wielkiego sensu, bo jednostki nadal by były mongolskie).

Królestwo Nordów, z Królem na czele (choć może być i Konung) oraz Jarlami.

Nad nazwą Królestwa Rhodoków jeszcze się zastanawiam. W każdym razie jego szlachcice nie mają tytułów, a jeno czeskie imiona i nazwiska (jak już nieraz mówiłem, wzoruję ich w sporej mierze na husytach).

Offline Roland hr. Bretanii

• Utracjusz
  • *
  • Old, nervous and out of tune... RINGO!
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 30, 2009, 23:34:08 »
Na chwilę obecna, bo nie mam żadnych źródeł pod ręką Sanjar Chan powinien zostać bez zmian, gdyż samo chan oznacza również wysokie urodzenie posiadającego ten tytuł, a kagan to tytuł władcy, który zamierza władać większą grupą zjednoczonych plemion. Choć można używać tytułu chana i kagana zamiennie. Musiałbym bym jutro poszukać w książkach, które mam, bo możliwe, że moja zawodna pamięć mnie myli;)

Kagan oznaczało, o ile dobrze pamiętam, "Chan Chanów". Problem w tym, że ten tytuł bardziej pasuje mi do plemion tureckich, niż mongolskich. Dlatego zostałem na razie przy Chanie.

A mówi Ci coś tytuł szachinszach?

Carat Vaegirów z Carem na czele i Bojarami oraz Grafami

Skąd masz tu tych grafów?;)

Przeglądałem jakieś źródło z tytułami szlacheckimi różnych państw. Byli tam (dla Rosji) właśnie m.in. Grafowie, Bojarowie i Kniaziowie.

A może pamiętasz tytuł źródła?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2009, 10:07:59 wysłana przez Roland hr. Bretanii »

Offline nizyn

• Utracjusz
  • *
  • UNCUREABLE MANIACK
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 01, 2009, 12:43:48 »
Nad nazwą Królestwa Rhodoków jeszcze się zastanawiam
To proste, Republika Rhodocka, Zjednoczone Plemiona Rhodockie, księstwa i królestwa tu nie pasują. Chociaż, w Polsce było podobnie. Monarchia elekcyjna, a Polska dalej była królestwem.

Offline ASDAMk20

• Pijus
  • *
  • Czemu na forum jest tylu idiotów?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 01, 2009, 12:48:56 »
Jestem za Republiką Rhodocką. A w angielskiej wersji może być Rhodok Union. Po co tłumaczyć dosłownie? Zjednoczeni Rhodocy jest dziwne, a zjednoczone plemniona Rhodockie brzmi tak jakoś... prymitywnie? Plemię kojarzy mi się z prymitywnymi plemionami górskimi, a Rhodocy to w końcu nowoczesny kraj, no nie? :)
A Swadia powinna być Imperium Swadiańskim, albo Odrodzonym Imperium Swadiańskim. Przynajmniej wg. mnie.