Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Sugestie nazw  (Przeczytany 20510 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barudokuku

• Hulaka
  • *
  • Piwa: -2
  • Zbieracz puszek
    • (nie)Oficjalne Forum Antyfanów CD-Action
Odp: Sugestie nazw
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 11, 2009, 18:27:57 »
Radziłbym zwiększyć hierarchię systemu królestwa (tj. np. lord - wicehrabia - hrabia - margrabia - diuk - książę (Rebelianckie Państwo...) - król).

Zgodzę się co do łaciny. Rex regnat, sed non gubernat za długie nieco, Res gestae w miarę pasuje; drogi DKarolu, mógłbyśże podać parę innych przykładów z tego pięknego języka? Chociażby coś w stylu "O walce i wojnie".
Ileśtam procent kogośtam robi cośtam. Jeśli należysz do iluśtam procent pozostałych, wstaw to gdzieśtam.
Wyobraź sobie też, że tutaj jest jakiś fajny tekst pokazujący, jak bardzo jestem nieskażony mediami, propagandą i tak dalej i ogólnie coś, co sprawi, że wszyscy będą wiedzieli, że nie lubię czegośtam.
Oczywiście, możesz też sobie wyobrazić tutaj jakieś mHroczne/lolowate/jestem-taki-zarąbisty zdanie po angielsku. Ot, choćby traktujące o śmierci czy religii, coby pokazać, że jestem ateistą.

Offline Dzumol

• BANITA
  • Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 11, 2009, 19:04:35 »
A może by nazwać tego moda Blood Blade?
Czasami głupota ludzka mnie przeraża! Objawia się ona najczęściej u "mroocznych" nastolatek które zakładają bezsensowane blogi w których wstawiają foty jak zamierzają sie zabic.. zazwyczaj jest tak, że
właścicel bloga napisze że tak bog go nienawidzi nie pozwala mu sie zabić... oho trochę się rozpisałem. ale powiedzcie. Czy taką głupotę da się streścic?

Offline Miziol

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 11, 2009, 20:31:03 »
Blood Blade jest bardzo proste i... mi się nie podoba.

Ale mnie nie. :P

Bardzo fajnie że Daedalus wprowadzi różne "tytuły" dla lordów.

Lordowie po prostu będą mieli inne imiona. Nie da się wprowadzić zmiennych tytułów, gdyż niemożliwa jest zmiana nazw jednostek w grze. Innymi słowy - Sir nie awansuje na Lorda czy Barona. Tytuły będą stałe, to po prostu część imienia danego szlachcica.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 09:51:29 wysłana przez Daedalus »

Offline Massai

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 12, 2009, 09:10:19 »
ja miałbym tylko prośbe żeby nie rozwijać w tym temacie tego stopniowania nazewnictwa... tzn. tego lord-hrabia itd... to jest taki temat że aż głowa boli ;-)
Sama róznica między diukiem (duke, co można przetłumaczyć jako książę) a księciem (ang. prince) to temat na parę stron maszynopisu...

Offline pc_maniac

• Opój
  • *
  • Piwa: 1
    • Polish Builders Community
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 12, 2009, 09:16:13 »
ja miałbym tylko prośbe żeby nie rozwijać w tym temacie tego stopniowania nazewnictwa... tzn. tego lord-hrabia itd... to jest taki temat że aż głowa boli ;-)
Sama róznica między diukiem (duke, co można przetłumaczyć jako książę) a księciem (ang. prince) to temat na parę stron maszynopisu...
Zgadzam sie z przedmówcą. I myślę że w temacie nazewnictwa Daedalus sam sobie poradzi najlepiej, tym bardziej, że bardzo fajnie rozdzielił nazewnictwa Chanatu od Vaegirskiego czy pozostałych. Zaś Barudokuku proponuje totalny "groch z kapustą".

Offline Sanvean

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 12, 2009, 15:09:48 »
co do zmiany nazw..
pewno dałoby się napisać skrypt, który poprzez jakiś warunek zmieniał by wartość odpowiadającą imieniu lorda kasztana na inną wartość którą byłoby nowe imie np. Król kasztan

Nie, nie dało by się. O czym już pisałem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 15:20:53 wysłana przez Daedalus »

Offline DKarol

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 12, 2009, 16:06:34 »
Ale co wy z tymi jednostkami! To nie ten temat!!!

A co do nazwy to jaką wybierasz??? Deadalus???

Na razie pozostaję przy Reign of the Sword, ale Res gestae też bardzo mi się podoba.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 17:51:38 wysłana przez Daedalus »

Offline MaTiiii

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 13, 2009, 13:08:48 »
Mam pytanie co do tego:
W modzie zmienią się też nieco nazwy królestw (np. "Carat Vaegirski"), lordów (niedobrze mi się robiło, gdy każdy szlachcic poszczególnej frakcji miał "Lord" przed imieniem. Teraz w zależności od frakcji będą "Bojar", "Bej", "Sir", "Jarl" itp.)

A nie zapomniałeś że lordowie zmieniają frakcję ? Jak jedna frakcja zostanie wyeliminowana to się zacznie mały chaos dziać z tymi nazwami.

Ja tu nigdzie problemu nie widzę. Dlaczego niby po przystąpieniu do innej frakcji np. khergicki szlachcic miałby przyjąć tytuł dajmy na to "Sir" czy "Bojar"? Moim zdaniem raczej taki szlachcic wolałby zachować przynajmniej dawny tytuł czy przydomek, świadczący o jego korzeniach i będący wspomnieniem nieistniejącego kraju, z którego się wywodzi. No wiesz, sentymenty. ;)

Myślałem poprostu że chcesz żeby było łatwiej rozpoznać kto należy do jakiej frakcji ;p Już się nie czepiam ;D

« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2009, 14:32:07 wysłana przez MaTiiii »
Piszę poprawnie po polsku.

Offline Blizbor

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 18, 2009, 19:00:22 »
Biorąc pod uwagę, że gracz będzie mógł nie tylko posiadać, ale i zarządzać własną frakcją proponował bym dla moda nazwę "Calradia Kingdoms Mod" lub "Kingdoms of Calradia Mod" - to drugie lepsze w/g mnie :)

Offline Michel96

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 18, 2009, 19:13:30 »
Biorąc pod uwagę, że gracz będzie mógł nie tylko posiadać, ale i zarządzać własną frakcją proponował bym dla moda nazwę "Calradia Kingdoms Mod" lub "Kingdoms of Calradia Mod" - to drugie lepsze w/g mnie :)

W skrócie CKM lub KOCM.
Celem wojny nie jest umieranie za ojczyznę, ale sprawienie aby tamci skurwiele umierali za swoją.(Generał George S. Patton)

Offline Smok12

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 18, 2009, 19:28:49 »
CKM - ciężki karabin maszynowy :P
"Pożyczaj tylko od pesymistów ... oni i tak nie mają nadziei że im oddasz" :D

Offline Barudokuku

• Hulaka
  • *
  • Piwa: -2
  • Zbieracz puszek
    • (nie)Oficjalne Forum Antyfanów CD-Action
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 18, 2009, 19:53:05 »
Blizborze drogi, znam co najmniej 10 innych modów, w których można nie tylko posiadać, ale i zarządzać swoją frakcją. Poza tym ta nazwa mi nie pasuje. Wolałbym coś bardziej średniowiecznego w naszych klimatach, a angielski w owe nie wchodzi. ;-)
Ileśtam procent kogośtam robi cośtam. Jeśli należysz do iluśtam procent pozostałych, wstaw to gdzieśtam.
Wyobraź sobie też, że tutaj jest jakiś fajny tekst pokazujący, jak bardzo jestem nieskażony mediami, propagandą i tak dalej i ogólnie coś, co sprawi, że wszyscy będą wiedzieli, że nie lubię czegośtam.
Oczywiście, możesz też sobie wyobrazić tutaj jakieś mHroczne/lolowate/jestem-taki-zarąbisty zdanie po angielsku. Ot, choćby traktujące o śmierci czy religii, coby pokazać, że jestem ateistą.

Offline Blizbor

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 18, 2009, 20:18:44 »
Blizborze drogi, znam co najmniej 10 innych modów, w których można nie tylko posiadać, ale i zarządzać swoją frakcją. Poza tym ta nazwa mi nie pasuje. Wolałbym coś bardziej średniowiecznego w naszych klimatach, a angielski w owe nie wchodzi. ;-)

No fakt, ale tak rozbudowanego zarządzania królestwem jak w RES Modzie to w nich nie uświadczysz raczej ;)

Offline Tario

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 1
  • Rittes des panter
    • Gry RPG u Taria
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 18, 2009, 20:58:45 »
Heh tylko w Sword of Damocles jest to rozbudowane jak do teraz ,przestańmy z tym offtopem.

Daedlusie ja na twoim miejscu został bym przy Rządach Miecza (jakby jeszcze w menu gry coś zmienić ach marzenie) nazwa ta pasowała by do klimatu , ogólnie brzmi jak dodatek do gry.

Offline Michel96

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 19, 2009, 08:09:36 »
Heh tylko w  off Damokles jest to rozbudowane jak do teraz ,przestańmy z tym offtopem.

ja na twoim miejscu został bym przy Rządach Miecza (jakby jeszcze w menu gry coś zmienić ach marzenie) nazwa ta pasowała by do klimatu , ogólnie brzmi jak dodatek do gry.

Dobra nazwa mi pasuje, super by było gdyby RES zamienił się na Rządzę Miecza.
Celem wojny nie jest umieranie za ojczyznę, ale sprawienie aby tamci skurwiele umierali za swoją.(Generał George S. Patton)