Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Rządy Miecza - Ogólne sugestie, pomysły  (Przeczytany 268786 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczepan_r

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
  • DzIEcIom NEo MóWIMy LoL!
Odp: Ogólne sugestie, pomysły
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 29, 2009, 11:14:24 »
Jak tam prace nad modem ?? chyba kiepsko  bo ostatnio nikt nic niepisze na forum
http://www.takeagift.pl/polecam:49969       Bardzo proszę was o pomoc wystarczy się zarejestrować. Dzięki wam będę mógł sprawić sobie nową klawiaturę aby grać w Mount & Blade. Z góry dzięki za rejestrację

Offline NIFN

• Wagant
  • *
  • Piwa: 19
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 29, 2009, 11:50:19 »
Witam!
Mi z tego wszystkiego najbardziej brakuje powrotu do korzeni, a mianowicie opierając się na wersji 0.751: utworzenia kilka pomniejszych oddziałów w każdym królestwie typu scouts (zwiadowcy), foragers (grabiezcy?), itp, żeby nie biegały same warparty z lordami. Ponadto przywrócić man hunters (sieroty do ratowania), refuges (pojawiali by się na mapie po splądrowaniu wioski) itp. Przydałby by się również "straszaki" na mapie typu Dark Hunters (z których zdobywałoby się elementy czarnych zbroi), Black Khergit Raiders (polepszone outlaw-owskie jednostki khergickie).
Pozdrawiam!

Offline Aexalven

• BANITA
  • Pijus
  • *
  • XXX
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 29, 2009, 15:37:06 »
Pomyślałem o tym po ostatnim oblężeniu zamku...

Czy mógłbyś dołączyć do moda możliwość wysłania małego oddziałku lub wyjechania samodzielnie z armii w trakcie oblężenia, by zakupić jedzenie w mieście/wiosce? Bez tego nie ma szans na branie miast głodem.

To niesamowice irytuje. Wrodzy lrodowie mogą sobie spierdzielać z oblężenia, wyjechać na parę godzin a zamek wciąz jest oblężony, a jak ja chce wejść w Party to muszę odstąpić od oblężenia...
XXX

Offline Marat

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 29, 2009, 15:56:19 »
mógł byś dodać trochę concept artów do menu żeby się wyświetlały tak jak te np. podczas ataku na bandytów, kilka znajdziesz na stronce taleworls, można by ich użyć w modzie, chyba że twórcy gry i właściciele strony www.taleworlds.com mieli by coś przeciwko
a tu macie przykład:
http://www.taleworlds.com/mb_showimage.html?img=Images/concept_arts/villager.jpg
http://www.taleworlds.com/mb_showimage.html?img=Images/concept_arts/escape.jpg
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2009, 16:04:44 wysłana przez Marat »
"– Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić kur... i złodziei, mości hrabio"
...rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej

Offline Jan Rycerz

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 29, 2009, 18:20:02 »
Witam

Mam pytanie związane z tym modem

1.Czy planujesz dodać może płonące strzały , oraz polowania ,które jak niektórzy wiedzą mają się pojawić w modzie Second Age

Offline Diego

• Pijus
  • *
  • Piwa: 1
  • Jestem cziterem bo jeżdżę rowerem z wh

89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11%, wklej to do
podpisu!

Offline pc_maniac

• Opój
  • *
    • Polish Builders Community
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 30, 2009, 08:43:17 »
1. Faktyczna wielkość żołdu
Hm, nie wiem czy wcześniej o tym już nie wspominałem, ale ta sprawa ciągle do mnie powraca, a chodzi o wypłatę żołdu.
Czy jest w ogóle szansa by program pokazywał faktyczną wysokość płaconego przez nas żołdu?

Bo w obecnej formie jest to pic na wodę, fotomontaż. Gdyż w oknie Jednostka mamy podany żołd, który należny jest jednostce, ale gdy  przyjdzie dzień wypłaty, ubędzie nam z kieszeni kwota powiększona o żołd jednostek w zamkach. Ja rozumiem, że w oknie "Jednostka" powinien figurować jedynie żołd dla tejże jednostki, ale gdzieś do diaska powinno znajdować się okno pełnej kwoty wypłat. Bo jeśli mamy 90% żołdu z miast, to kiedyś możemy się obudzić z "ręką w nocniku" patrząc jedynie na okienko "Jednostki".

==========================================

2. Wyświetlanie ilości żołnierzy w Garnizonie
Druga sprawa nieco mniej istotna, za to podejrzewam, że skryptowo dużo prostsza do zrobienia.
Otóż, w oknie "Zostaw żołnierzy" mamy 2 części. Prawa dla naszej jednostki i dla obiektu, któremu chcemy "dorzucić" wsparcie.
I tutaj mamy dość dziwną sytuację, że w prawym oknie (u góry) cały czas widnieje liczba żołnierzy w jednostce, ale by zobaczyć ile faktycznie żołnierzy liczy załoga zamku/miasta - musimy z niego wyjść lub liczyć ręcznie. A przecież wystarczy zastosować fragment skryptu obliczającego ilość ludzi w jednostce, do tego samego okienka zamku czy miasta.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2009, 08:45:48 wysłana przez pc_maniac »

Offline k.

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 30, 2009, 12:27:43 »
Hm, nie wiem czy wcześniej o tym już nie wspominałem, ale ta sprawa ciągle do mnie powraca, a chodzi o wypłatę żołdu.
Czy jest w ogóle szansa by program pokazywał faktyczną wysokość płaconego przez nas żołdu?
(...)
Gdzieś już to było, ale teraz nie wiem czy Native Expansion czy w SOD czy może już kompletnie pomieszałem i w innym modzie.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 142
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 30, 2009, 12:34:44 »
Czy mógłbyś dołączyć do moda możliwość wysłania małego oddziałku lub wyjechania samodzielnie z armii w trakcie oblężenia, by zakupić jedzenie w mieście/wiosce? Bez tego nie ma szans na branie miast głodem.

Do zrobienia. Wystarczyłoby dodać jedną opcję w menu z wysłaniem kilku ludzi po jedzenie (i szansą na to, że po drodze zwieją lub zostaną zabici ;) ).

Jak tam prace nad modem ?? chyba kiepsko  bo ostatnio nikt nic niepisze na forum

Prace idą dobrze. Za jakiś czas dodam trochę nowych screenów.

Wrodzy lrodowie mogą sobie spierdzielać z oblężenia, wyjechać na parę godzin a zamek wciąz jest oblężony, a jak ja chce wejść w Party to muszę odstąpić od oblężenia...

To już dawno jest zmienione. Można wejść do ekwipunku, karty postaci lub oddziału w czasie oblegania za pomocą klawiszy skrótu.

Dzięki za przypomnienie. Miałem to zrobić, a zapomniałem. No i właśnie zrobiłem. Muszę tylko jeszcze sprawdzić w grze, czy poprawnie pokazuje wartość.

2. Wyświetlanie ilości żołnierzy w Garnizonie
Druga sprawa nieco mniej istotna, za to podejrzewam, że skryptowo dużo prostsza do zrobienia.
No raczej nie prostsza. ;) Nie wiem czy w ogóle możliwe do zrobienia, bo okna (ekwipunek, oddział itp.) są raczej zahardkodowane.

Offline Michel96

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 31, 2009, 14:52:53 »
A napiszesz kiedy będzie premiera  Reign of the Sword ( RES Mod ) ? :)
Celem wojny nie jest umieranie za ojczyznę, ale sprawienie aby tamci skurwiele umierali za swoją.(Generał George S. Patton)

Offline Castlebreaker

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 31, 2009, 15:26:24 »
Nie, zatai ten fakt specjalnie by nikt nie wiedział :)

Offline Aexalven

• BANITA
  • Pijus
  • *
  • XXX
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 31, 2009, 18:25:33 »
Może i jest zmienione, ale wciąż nie można odjechać z oblężenie i zostawić zamek pod oblężeniem, nie rozumiem czemu "źli" lordowie to mogą ;< I nasi też w sumie.
XXX

Offline pc_maniac

• Opój
  • *
    • Polish Builders Community
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 31, 2009, 19:18:16 »
Może i jest zmienione, ale wciąż nie można odjechać z oblężenie i zostawić zamek pod oblężeniem, nie rozumiem czemu "źli" lordowie to mogą ;< I nasi też w sumie.
Hm, to grałeś już w RES moda? I jakie wrażenia?

Offline Massai

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 02, 2009, 11:31:51 »
Jedna uwaga odnośnie mapy strategicznej... Piszę na podstawie SoD, oczywiście.
W SoD jest problem przy dużej ilości lordów - nie mieszczą się w tej kolumnie po prawej stronie, po prostu pokazują sie tylko wybrani.
Jesli możesz, uwzględnij tę kwestię.

Mapka obsługuje do max 20 lordów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2009, 11:44:21 wysłana przez Daedalus »

Offline Tario

• Gawędziarz
  • *
  • Rittes des panter
    • Gry RPG u Taria
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 02, 2009, 11:37:52 »
Daedlusie , może by troszkę utrudnić grę na start byśmy dostawali np ekwipunek rolnika (w zależności od skila broni) i chłopskie odzienie, tzn prostą tunike , tąco noszą rolnicy, jakieś buty 0 arma.Broń to np sierp,nóż,Kij,Kosa,maczuga,cracked hunting bow(10-15strzał).?
U kobity to np strój to któraś z tych sukni co je noszą  we wsiach  no i te bronie.

Fajnie by było zacząć w jakiejś wsi a nie na polu treningowym byśmy z tą wsią mieli np 5 relacji na start.?
Jak myślisz Daed przeszło by?