Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Rządy Miecza - Ogólne sugestie, pomysły  (Przeczytany 268379 razy)

Opis tematu:

Offline Marat

• Pijus
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Ogólne sugestie, pomysły
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 12, 2009, 18:09:49 »
maniac, tyle, że w grze to ja mogę od Chalbek Castle (teren nordów, okolice miasta Tihr) jechać bez przerwy, bez snu, postoju, czasu na odlanie się, dojechać do Tulgi ( khergickie miasto)

chyba, że spali jadąc konno, jedli jadąc konno, szczali z konia (wyobrażenie tego sprawiło mi trochę śmiechu)
no a konie to były terminatoro-robocopy

O ile dobrze pamiętam z historii to Mongołowie załatwiali wszystkie potrzeby na koniu, nawet te fizjologiczne podobno!
"– Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić kur... i złodziei, mości hrabio"
...rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej

Offline Zovi

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2009, 19:45:25 »
Też tak słyszałem :) Tak samo nie golili się, tylko zdzierali skórę z policzków. Ponoć tylko się nie kochali na koniach :) (mongołowie)

Offline Michel96

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 12, 2009, 21:34:40 »
Można by zrobić że jakiś z naszych NPC byłby dowódcą zamku? Albo stał na straży wioski z jakąś  obstawą i dodatkowo opóźniał jest plądrowanie.
Celem wojny nie jest umieranie za ojczyznę, ale sprawienie aby tamci skurwiele umierali za swoją.(Generał George S. Patton)

Offline Kuroi

• Bywalec
  • *
  • Who's bad? Who's bad? Who's bad?! I AM BAD!!
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 12, 2009, 22:25:09 »
Co do tego pierwszego to można zrobić samemu. TheMageLord napisał super topic z 82+ tweak'ami do samodzielnego zaimplementowania :D
Poszukanie, zostawiam Wam. Tak jak zawsze :P

Offline Baron von Rychu

• BANITA
  • Tułacz
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 13, 2009, 06:32:22 »
A można zrobić egzekujcje które zwiększają relacje z miastem? Egzekuwowało by się pojmanych wrogów - w zależności od jego poziomu byśmy dostawali więcej kasy- bo ludzie wolą popatrzeć na wieszanie rycerza niz chłopa. Te pieniądze za wstęp oczywiście.

Offline pc_maniac

• Opój
  • *
  • Piwa: 1
    • Polish Builders Community
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 13, 2009, 08:36:12 »
A można zrobić egzekujcje które zwiększają relacje z miastem? Egzekuwowało by się pojmanych wrogów - w zależności od jego poziomu byśmy dostawali więcej kasy- bo ludzie wolą popatrzeć na wieszanie rycerza niz chłopa. Te pieniądze za wstęp oczywiście.
A może salę tortur?! Albo palenie na stosie - bo nie ma to jak dla gawiedzi walnąć spektakl "światło i dźwięk"

-------------------------------------------------------------

Rebelia na rzecz Uzurpatora
posiada okno przyznawania włości wspierających naszą rebelię lordom.

Niestety okno to ma jedną bardzo irytującą wadę - nie ma żadnej możliwości cofnięcia się do encyklopedii w celu podejrzenia np. statyskyk danego lorda przed zdecydowaniem któremu z nich takowe włości darować.
Innymi słowy, gdy Uzurpator zapyta nas o to komu przyznać wieś/zamek/miasto musimy to zrobić bez jakiejkolwiek konsultacji czy poczytania informacji o lordach. Inaczej nie wypuści nas z tego okna.

Powoduje to czasem dość irytującą sytuację, że dajemy lenno lordowi, który i tak ma wobec nas stosunek uwielbieńczy, zaś lord, który waha się na granicy lojalności nie dostanie nic i rejteruje z naszych szeregów. Okno to wyskakuje w najmniej oczekiwanym momencie i warto było by gdyby w grze znalazła się jeszcze jedna linijka (np. "Nie mogę na razie podjąć decyzji - zapytaj mnie o to za jakiś czas").
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2009, 10:09:34 wysłana przez pc_maniac »

Offline Szczepan_r

• Kmieć
  • *
  • DzIEcIom NEo MóWIMy LoL!
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 21, 2009, 10:30:39 »
zauważyłem że nie zmieniłeś okna lunchera. skoro nazwa została zmieniona na reign of the sword do czemu luncher jest podpisany jako RES ??

Zmieniłem, to jest stary screen. ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2009, 12:16:31 wysłana przez Daedalus »
http://www.takeagift.pl/polecam:49969       Bardzo proszę was o pomoc wystarczy się zarejestrować. Dzięki wam będę mógł sprawić sobie nową klawiaturę aby grać w Mount & Blade. Z góry dzięki za rejestrację

Offline pc_maniac

• Opój
  • *
    • Polish Builders Community
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 21, 2009, 13:15:21 »
Daeadalus w wątku, w którym opisuje, co w modzie już dodał, co czeka na realizację, a nad czym się zastanawia napisał:
Rzeczy, nad którymi się zastanawiam:

- skrypt formacji (jak na razie odpycha mnie problem z jeźdźcami zsiadającymi z koni i dołączającymi do szeregów piechoty. Tylko dlatego skryptu jeszcze nie dodałem. I chyba raczej nie dodam.)

Chciałbym tutaj zwrócić uwagę, że zsiadanie z koni i "blokowanie się tychże" niestety występuje również w wersji Native (gdy modele koni najdą na siebie i sczepią się).
Więc nie powinien się przejmować tym faktem, gdyż jego mod zapewne również nie obędzie się bez tego błędu (to zapewne błąd samego modelu konia, który nie posiada powierzchni zderzeniowej/nieprzenikalnej , nie zaś samego systemu obsługi NPCów. I jeśli sam skrypt formacji jest wart dodania go (a zapewne jest), to proponuję jego dodanie, gdyż jeźdźcy i tak będą złazić z koni czy go doda czy nie. Schodzą z koni w momencie sczepienia się 2 koni, gdyż nie mogą nimi "kierować".

Zawsze RPGowo można wytłumaczyć to faktem, że konny zirytował sie na stanie w miejscu i postanowił dołączyć do szeregu piechoty, bo stwierdził, że szybciej tam coś zdziała.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2009, 13:18:38 wysłana przez pc_maniac »

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 142
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 21, 2009, 14:10:56 »
No tak, ale w skrypcie formacji chodzi o nieco inne zsiadanie z koni. Mianowicie na początku walki wszyscy jeźdźcy (jeżeli jest ich sporo mniej, niż piechoty danego oddziału) zostawiają swe wierzchowce i dołączają do piechurów. Idiotyzm, zwłaszcza, że taki rycerz na opancerzonym koniu byłby zdolny pokonać bez problemu kilkunastu chłopa i siać zamęt w szeregach wroga, podczas gdy pieszo prawdopodobnie zginie zaraz na początku walki.

Będąc jednak szczerym, to mam w planach dodanie formacji. Mocno zmienionych i pozbawionych takich udziwnień, jak opisane wyżej, ale jednak. Będzie też możliwość wyłączenia formacji całkowicie w opcjach moda, więc jeżeli ktoś nie będzie chciał, to formacji nie będzie wcale.

Offline Kuroi

• Bywalec
  • *
  • Who's bad? Who's bad? Who's bad?! I AM BAD!!
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 21, 2009, 14:59:14 »
A czy komputer będzie z tych formacji korzystać? To by znacznie ułatwiło grę łucznikiem(i korzystanie z armii łuczników) bo byłaby znacznie większa szansa ze salwa trafi kogoś, bo teraz strzały najzwyczajniej w świecie przelecą nad głową rzędu a normalnie to by trafiły na przykład 2,3 lub 4 rząd.

Offline Miziol

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 21, 2009, 15:50:06 »
Na czym miałyby polegać "- umiejętności bojowe (rage, combat focus, sprint)" ? Jeśłi byłyby to supermoce to wolałbym żebyś ich nie dodawał..  chyba w tej grze chodzi o realizm ;)

Offline Xarxes

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 21, 2009, 16:20:58 »
Możesz dodać taki sam system zarządzania królestwem jak w SoD.

Offline Diego

• Pijus
  • *
  • Jestem cziterem bo jeżdżę rowerem z wh
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 21, 2009, 16:23:57 »
Ja pie****. Cytat z tematu o ROS modzie:
(...)własne królestwo, działające na podstawie skryptu Highlandera (lecz znacznie bardziej rozbudowane), z rekrutacją lordów, przydzielaniem lenn, zmianą kultury etc.

89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11%, wklej to do
podpisu!

Offline Pablo77

• Bywalec
  • *
  • |\/|00j $$w33t4$|\|y i loofC14nY B3nD!!!!1111 :*:*
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 21, 2009, 18:23:50 »
W temaci pt. Reign of the Sword piszesz, że zastanawiasz się nad
- modyfikatory niektórych przedmiotów - np. rękawice płytowe i kolcze obniżające zdolność posługiwania się łukiem, zaś skórzane pozwalające pewniej naciągnąć cięciwę (+1 do power draw i drobny bonus do łucznictwa) itp. itd.
Jak dla mnie jest to rzecz, którą MUSISZ zaimplementować. Trochę komicznie wygląda przecież naciąganie łuku w rękawicach płytowych :)
Zapoznaj się z treścią regulaminu forum mówiącą o wysokości całej sygnatury. // Kalpokor

Offline Barudokuku

• Hulaka
  • *
  • Piwa: -2
  • Zbieracz puszek
    • (nie)Oficjalne Forum Antyfanów CD-Action
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 24, 2009, 16:23:13 »
Pomyślałem o tym po ostatnim oblężeniu zamku...

Czy mógłbyś dołączyć do moda możliwość wysłania małego oddziałku lub wyjechania samodzielnie z armii w trakcie oblężenia, by zakupić jedzenie w mieście/wiosce? Bez tego nie ma szans na branie miast głodem.
Ileśtam procent kogośtam robi cośtam. Jeśli należysz do iluśtam procent pozostałych, wstaw to gdzieśtam.
Wyobraź sobie też, że tutaj jest jakiś fajny tekst pokazujący, jak bardzo jestem nieskażony mediami, propagandą i tak dalej i ogólnie coś, co sprawi, że wszyscy będą wiedzieli, że nie lubię czegośtam.
Oczywiście, możesz też sobie wyobrazić tutaj jakieś mHroczne/lolowate/jestem-taki-zarąbisty zdanie po angielsku. Ot, choćby traktujące o śmierci czy religii, coby pokazać, że jestem ateistą.