Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Jednostki frakcji - dyskusja  (Przeczytany 36700 razy)

Opis tematu:

Offline Barudokuku

• Hulaka
    • *
    • Piwa: -2
    • Zbieracz puszek
      • (nie)Oficjalne Forum Antyfanów CD-Action
    Odp: Jednostki frakcji - dyskusja
    « Odpowiedź #45 dnia: Marzec 23, 2009, 17:42:27 »
    Kuroi, wystarczy w danym miejscu wstawić [upgrade] tak, by przy 'full'u' nie przenikał przez inne miejsca i będzie, to nie takie trudne ;-)

Col.Blitz, pomyśl o prawach autorskich... I IMO ściąganie z gier to pójście na łatwiznę.
    Ileśtam procent kogośtam robi cośtam. Jeśli należysz do iluśtam procent pozostałych, wstaw to gdzieśtam.
    Wyobraź sobie też, że tutaj jest jakiś fajny tekst pokazujący, jak bardzo jestem nieskażony mediami, propagandą i tak dalej i ogólnie coś, co sprawi, że wszyscy będą wiedzieli, że nie lubię czegośtam.
    Oczywiście, możesz też sobie wyobrazić tutaj jakieś mHroczne/lolowate/jestem-taki-zarąbisty zdanie po angielsku. Ot, choćby traktujące o śmierci czy religii, coby pokazać, że jestem ateistą.

Offline Marat

• Pijus
    • *
    • Piwa: 0
    « Odpowiedź #46 dnia: Marzec 23, 2009, 17:54:46 »
    Jakie prawa autorskie?? Przecież nikt nie zamierza kopiować niczego z ich moda, a podgapić coś od nich. Zapewne jednostki te były wzorowane na autentycznych jednostkach z danego okresu więc nie ma sensu wymyślać nie wiadomo czego, lepiej skorzystać ze schematów które już się sprawdziły w grach z tego samego wieku.
    « Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2009, 17:56:37 wysłana przez Marat »
    "– Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
    – Najprostszy z możliwych. Bić kur... i złodziei, mości hrabio"
    ...rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej

Offline czeslav

• Moczymorda
    • *
    • trollface!
    « Odpowiedź #47 dnia: Marzec 23, 2009, 20:13:38 »
    co do tego co już się rozwinęło czyli wstawianie budynków do miast/wiosek to mi się wydaje że ten temat był już poruszany w temacie "RES Mod" w dziale "Polskie Mody". Nie rozwijajcie tego tematu dalej bo to i tak nic nie da bo jest postanowione że tego nie będzie

Offline Col.Blitz

• Tułacz
    • *
    « Odpowiedź #48 dnia: Marzec 23, 2009, 20:39:47 »
    Tak chodziło mi po prostu o inspirację jednostkami z epoki:D

Offline KonQbenT

• Pielgrzym
    • *
    « Odpowiedź #49 dnia: Maj 25, 2009, 15:02:05 »
    Jak dla mnie można by dodać max po 2 jednostki na frakcję lub/ i stworzyć nową frakcję. Zmieni to dotychczasową melancholię gry.

Offline Shrama

• Pijus
    • *
    « Odpowiedź #50 dnia: Maj 25, 2009, 18:33:33 »
    Nowa frakcja chyba ma być, albo mi się coś porypało. Chociaż nie, ma być. Nowe jednostki zresztą też.
    "Gdy ktoś Ci zarzuci brak profesjonalizmu, powiedz mu, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści..."

"Pusty wóz hałasuje najbardziej"

Offline Pifcio

• Powabna baletnica
    • Najemnik
    • *
    • Piwa: 11
    « Odpowiedź #51 dnia: Maj 26, 2009, 08:33:47 »
    Jak dla mnie można by dodać max po 2 jednostki na frakcję lub/ i stworzyć nową frakcję. Zmieni to dotychczasową melancholię gry.

Krzyżówkowe definicje hasła melancholia z dziedziny Medycyna :

1. często objawia się apatią
      2. nastrój łagodnego smutku i głębokiej zadumy
      3. nie raz ogarnia manią samobójcza
      4. niechęć do życia
      5. stan depresji psychicznej
      6. stan głębokiego przygnębienia i smutku

Znalazłem to na jakiejś stronie:) i powiem szczerze, że zacząłem się obawiać o co poniektórych los w życiu:)
    A po jakiego Ci jeszcze nowa frakcja, te zmiany, które są wprowadzone wystarczą, żeby stworzyć coś rewolucyjnego......ale mocne słowo:)

Offline Andre692

• Moczymorda
    • *
    • Mhroczny jak śnieg
    « Odpowiedź #52 dnia: Maj 27, 2009, 07:52:52 »
    Nowa Frakcja?Osobiście Jestem negatywnie do tego nastawiony...5 frakcji + jeszcze nasza własna to wystarczająco jak na taki obszar gry...Co do nowych jednostek jestem Ciekaw czy pójdziemy +40 lvl ^^

Offline Nevader

• Moczymorda
    • *
    • Piwa: 1
    • "Nie masz pojęcia, czym jest Ciemna Strona."
    « Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 27, 2009, 11:29:12 »
    A może wprowadzić podział, nie na jednostki poszczególnych państw (owszem, same państwa powinny słynąć z jakiegoś konkretnego rodzaju wojska. Chodzi o to, by zmiana w rekrutacji dotyczyła tylko gracza), lecz na jednostki dla danego regionu? Znaczy na terenie zalesionym, jednostki byłyby wyposażone w krótkie miecze i dziryty (ze względu na niepraktyczność długich lanc i włóczni, zahaczających o gałęzie). Na terenie równinnym standardowe wyposażenie + mocniejszy pancerz, lepsze bronie dystansowe.

Offline necron1501

• Kmieć
    • *
    « Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 27, 2009, 11:46:54 »
    Ta tylko pomyśl ile by tego było:

teren zalesiony+Swadia+góry=coś
    teren blisko morza+Veagirzy+lasy=coś

Jak by się chcialo to można by to tak pomieszać, że wyszłoby tego bardzo dużo.

<----------------- rejestrujcie się :D

Offline eho419

• Pielgrzym
    • *
    « Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 27, 2009, 12:07:26 »
    Zazwyczaj frakcja zajmuję dany teren i jej jednostki są przystosowane do walki na nim. Imperium Rzymskie miało legionistów wszędzie takich samych, (dlatego podczas jednej bitwy w gęstym lesie pokonały ich mniejsze ilości galów:P) a do walki na innych terenach rekrutowano najemników, ale trzon armii zawsze jest ten sam:D

Offline Nevader

• Moczymorda
    • *
    « Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 27, 2009, 12:07:57 »
    Trochę roboty by z tym było, przyznaję. Ale chyba nie ponad siły jednego człowieka. Gdybym rozeznał się trochę w temacie, mógłbym się tym zająć. Zastanawia mnie tylko jedna ważna sprawa- czy warto? Bo jak ktoś mądry powiedział: "Jeżeli wysiłek produkcyjny nie jest proporcjonalny do dodatkowej przyjemności z grania, omawiany aspekt nie będzie dołączony do gry".

Echo, chyba niedokładnie przeczytałeś mój post. Napisałem, że armia powinna być jednolita, a REKRUCI z różnych regionów powinni być "unikalni". To władcy powinni się martwić o to, by ich armia składała się z jednostek wyposażonych i wytrenowanych, w sposób gwarantujący pełną dyscyplinę i wysoką wartość bojową na polu chwały. Poza tym, chyba niezbyt długo grasz w M&B, skoro nie zauważyłeś, że lordowie i tak najmują do swoich oddziałów kogo popadnie...
    « Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2009, 11:25:18 wysłana przez Nevader »

Offline necron1501

• Kmieć
    • *
    « Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 27, 2009, 13:04:02 »
    Tu pojawia się problem: czy przyjęłoby się to. Bo na przykład ja lubię mieć dosyć jednolitą armię bo wtedy nie mam problemu w ich rozróżnieniu, funkcjonalności itp. Do tego system rozkazów w M&B jest wadliwy do czegoś takiego: wszystko co ma jako pierwszą broń łuk ten jest ogólnie "archers". Ale są przecież różne rodzaje łuczników.
    Przez to ograniczenie te jednostki które by się specjalizowały traciłyby na swej wartości.

Offline Nevader

• Moczymorda
    • *
    « Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 27, 2009, 13:33:37 »
    Masz rację. Mnie osobiście, to doprowadza do szewskiej pasji. A w dodatku to, że zostawiasz na chwilę konnych bez opieki, a oni zsiadają ze swych wierzchowców i dawaj do piechoty, potrafi mnie tak rozjuszyć, że wyrzynam połowę armii wroga sam, byle tylko bezpiecznie dotarli do celu... XD

Offline necron1501

• Kmieć
    • *
    « Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 27, 2009, 14:46:25 »
    Ale mówię, nie wiem jak to się przedstawia od strony modowania, czy dałoby się tak zrobić(nie mam o tym zielonego pojęcia). Możan by to zastosować(o ile się da) ale na mniejszą skalę.