Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Jednostki frakcji - dyskusja  (Przeczytany 35558 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 142
Jednostki frakcji - dyskusja
« dnia: Marzec 09, 2009, 15:24:20 »
W tym temacie możecie dyskutować na temat zwykłych jednostek poszczególnych frakcji - co powinno zostać zmienione, co można by dodać,  jak powinny wyglądać jednostki, jakie powinny mieć drzewka rozwoju itp. itd.

Przypominam, że na tę chwilę jednostki w RES są wzorowane na modzie Native Improved autorstwa Cremo. Ponadto rhodoccy wojownicy zyskali jedną nową gałąź rozwoju - dotychczasowa piechota została rozbita na Pawężników i Pikinierów.

Na początek interesuje mnie jedna ważna sprawa : jak sądzicie, czy jednostki każdej z frakcji powinny zostać rozbite na jednostki gorsze, rekrutowane we wsiach oraz na jednostki lepsze, najmowane w miastach lub zamkach? Jeżeli tak, to jak powinny wyglądać drzewka rozwoju tych jednostek?

Offline Kuroi

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 0
  • Who's bad? Who's bad? Who's bad?! I AM BAD!!
Odp: Jednostki frakcji - dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2009, 17:32:47 »
Co do pytania z tym rekrutowaniem to ja bym to widział tak
w wioskach rekrutujemy "wieśniaka" i trenujemy go do niezbyt wysokiego poziomu powiedzmy że u nordów do nordyckiego wojownika.
Natomiast w miastach werbujemy "mieszczanina" który będzie tak samo trenowany tyle że z trochę lepszym ekwipunkiem i będzie można go "wymaxować", tj. do poziomu Huskarla. Za to z mieszczanina nie będzie można zrobić łucznika.(Powiedzmy że wieśniak musiał polować więc miał jakieś doświadczenie z łukiem natomiast mieszczanin nie)

Podobnie w wypadku Swadii tyle ze tam to nie wieśniak może być szkolony na skirmishera tylko mieszczanin bo u nich się używa kusz(ew. można by wprowadzić bardzo słabych chłopskich łuczników)

Żeby z balansować to wszystko można by zrobić tak że z miasta werbuje się mniej ludzi i są znacznie drożsi i na początku słabsi od wieśniaków.(poziom "mieszczanin i jeden wyżej) Bo w końcu ktoś kogo się zabrało z miejskich luksusów będzie trochę słabszy niż ktoś  kto od urodzenia musi sobie jakoś radzić. No i jeszcze Wojownicy których wyszkoliliśmy z wieśniaków powinni mieć gorszy ekwipunek od tych którzy są z mieszczuchów ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2009, 18:10:31 wysłana przez Kuroi Nekou »

Offline Miziol

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2009, 18:02:47 »
Ja bym sobie to tak wyobrażał: W mieście i wsiach byłyby dwa typy jednostek do najęcia: wieśniak i początkujący wojownik, z tym że w wiosce początkujących wojowników byłoby baardzo mało (max. 3 i to przy maxymalnych relacjach), a w mieście więcej (w zależności od relacji). Taki więsniak jak już mówił Kuroi, awansowałby na średnią jednostkę, a początkujący wojownik mógłby awansować na "mastera" danej frakcji.

Offline Glaedr

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 5
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2009, 19:30:17 »
Jak dla mnie to tak:
1.wsie - Chłop -> Rekrut -> Piechur -> Wyszkolony Piechur
                                                  -> Chłopski łucznik
2.miasta - Mieszczanin -> Milicja Miejska -> Wojownik -> Weteran -> Elitarny wojownik
                                                      -> Łucznik/Kusznik -> Wyszkolony Łucznik/Kusznik -> Doborowy Łucznik/Kusznik
3. zamki - Jeździec -> Lekkozbrojny Konny -> Ciężkozbrojny Konny -> Rycerz
Oczywiście pod wszystko podstawi się jednostki jakiejś tam frakcji tylko, że np. u Nordów nie ma jazdy ;/

Offline pablo_80

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2009, 19:50:29 »
Taki podział jest bardzo dobry - np. ze wsi możnaby rekrutować jednostki, które będą 'lekkozbrojne', a co za tym idzie - szybsze (jakaś lekka konnica, łucznicy, harcownicy), a z miast rycerze, strzelcy, ciężka kawaleria - w mieście łatwiej zakupić zbroję, miecz, itp.

Offline vvMARIOvv

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2009, 19:58:39 »
A może...
Wsie:
           Chłop
          /       \
 milicjant      łowca
    |                |
piechur        oszczepnik
    |                     |
doświadczony    doświadczony
piechur               oszczepnik

Miasta:
                    mieszczanin
                   /              \
         wojownik         łucznik/kusznik
      /           \                    |
miecznik     włócznik       doświadczony
      |             |              łucznik/kusznik
elitarny       elitarny                |
miecznik     włócznik         elitarny
                                    łucznik/kusznik

Zamki:
            giermek
                |
            rycerz
               |
       doświadczony
          rycerz
              |
          sławny
          rycerz

Offline Marat

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2009, 20:04:31 »
Jak dla mnie to tak:
1.wsie - Chłop -> Rekrut -> Piechur -> Wyszkolony Piechur
                                                  -> Chłopski łucznik
2.miasta - Mieszczanin -> Milicja Miejska -> Wojownik -> Weteran -> Elitarny wojownik
                                                      -> Łucznik/Kusznik -> Wyszkolony Łucznik/Kusznik -> Doborowy Łucznik/Kusznik
3. zamki - Jeździec -> Lekkozbrojny Konny -> Ciężkozbrojny Konny -> Rycerz
Oczywiście pod wszystko podstawi się jednostki jakiejś tam frakcji tylko, że np. u Nordów nie ma jazdy ;/

Ten podział mi pasuje, jednostki jazdy tylko z zamków, można by jeszcze zrobić tak że np. rekrutacja ochotnika ze wsi kosztuje 20 Denarów, z miasta 50 Denarów (ale zaczyna już z nieco lepszym wyposażeniem i na wyższym poziomie) a z zamku 120 Denarów (lepsze wyposażenie + koń + wyższy poziom).
"– Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić kur... i złodziei, mości hrabio"
...rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej

Offline mastah93

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2009, 20:38:53 »
Nie wiem czy moje drzewko się przyjmie. Robiłem je pod kierunkiem poszczególnych budowli.

Offline Aradax

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2009, 20:41:23 »
Bardzo fajnie wyglada to u Mario tylko troche to rozbudowac zeby bylo wiecej . :)

Z kolei u  Mastaha juz za duzo tego.

Offline Kuroi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2009, 20:41:38 »
Nie uważasz ze templariusze to lekka przesada? I rycerze to zazwyczaj konni więc z konnego robić pikiniera to tak chyba nie bardzo....I ta gałąź z lordem też tak..nie bardzo. (to jest Moje zdanie jakby co)

Offline czeslav

• Moczymorda
  • *
  • trollface!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2009, 20:45:59 »
mi trochę nie pasuje z miast a mianowicie:

żołnierz
   |
  \ /

uczeń

żołnierz to ogólna nazwa wszystkich wojaków (współczesnych). Jest to już wojak doświadczony, z niego nie może byc ucznia. tu mi coś nie pasi

Offline Sanvean

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2009, 21:01:11 »
NIE, NIE, NIE i jeszcze sto razy NIE...

od kiedy to chłop, który służy w naszej armii, jest X razy słabszy od mieszczanina, który żyje w dostatku? taki chłop ma dzień w dzień siłkę na roli, a techniki też da się wyuczyć...

nie chciałbym podziału na wieśniaka i mieszczanina jeśli chodzi o to... zwłaszcza w tym modzie, niektórym to może się podoba, ale byłoby to denerwujące, można odpowiednio rozgałęzić rozwój jednostek bez psucia tego co już piękne ;]

uwierzcie mi, można to inaczej załatwić, poza tym zauważcie, że w naszej armii.. jednostka ma swój żołd, ma swoje wyposażenie, i jest wszystko ok, możemy sami dokupić coś lepszego, i będzie jeszcze cudowniej.. bez zbędnego bajerowania..
to może jeszcze nieletnich zatrudniajmy ! ?

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 142
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 09, 2009, 21:14:40 »
Tak patrzę na te drzewka i coś mi się wydaje, że ktoś tu zapomniał, iż w grze istnieje kilka frakcji różniących się jednostkami. ;)

Offline Kuroi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2009, 21:16:08 »
Fakt xD

Sanvean, można by to zbilansować. rekruci z plebsu mają lepsze umiejętności ale gorsze(znacznie) uzbrojenie natomiast ci z miasta mają lepsze uzbrojenie ale gorsze statystyki.

edit: zahostuj na imageshack.us to powinno być ok.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2009, 21:22:59 wysłana przez Kuroi Nekou »

Offline czeslav

• Moczymorda
  • *
  • trollface!
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2009, 21:21:06 »
to jest moja propozycja co do "nowej kultury"

nazwy zbrój jutro wymienie bo dzisiaj już gry nie będę odpalac...

Rekrut: zwykłe łachy, coś takiego co rabusie noszą, kosa, pałka... w skrócie - Swadrańscy rekruci
Piechur: już lepsza zbroja, flacion, miecz, krótki miecz
Lekki zbrojny: to samo co ma Swadrański zbrojny
Ciężki zbrojny: to samo co ma Swadrański rycerz
Miecznik: taki troszkę podrasowany Nordycki wojownik, ale tylko z mieczem, bo oni czasem mają topory, ale pewny nie jestem
Wojownik: taki Nordycki weteran
Doś. wojownik: taki słabszy husklar, ale z taką samą zbroją i hełmem. Gorszy topór
Strzelec: Piechur, tylko że z gorszym mieczem i z kuszą/łukiem (komputer wybiera)
Łucznik: Nordycki łucznik
Doś. Łucznik: Nordycki mistrz łuku
Kusznik: Rhodocki kusznik, ale bez pawęży, w walce wręcz marny
Doś. Kusznik: Rhodocki strzelec, ale bez pawęzy, troche lepszy w walce wręcz

Dopiero podczas pisania co kto ma, wpadłem na pomysł przydzielenia jeszcze konnego łucznika, na wzór Khneglickiego konnego łucznika. miało by to wyglądac tak:

łucznik ----> konny łucznik
   |
  \ /
doś. łucznik
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2009, 21:38:33 wysłana przez czeslav »