Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Konfigurowalne jednostki - dyskusja  (Przeczytany 31317 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nave731

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
  • www.sekcja9.fora.pl
Odp: Konfigurowalne jednostki - dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 11, 2009, 15:53:57 »
Dla mnie łucznicy nie stanowią problemu bo ich nie rekrutuję. Są zbyt ślepi na tą robotę.

I tu ich nie doceniasz. Grupa Rhodockich lub nawet Swadiańskich kuszników weteranów może roznieść w pył dobrą armię pieszą. Oczywiście tylko wtedy kiedy będzie miało dobrą obronę w postaci tarczowników przed sobą.

Jeśli chodzi o tą nieszczęsną nazwę to proponuję "szkolony łucznik weteran" lub prościej "łucznik weteran".
"Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec
A kiedy trzeba - na śmierć idą po kolei
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!...
J.Słowacki Testament mój

Offline Barudokuku

• Hulaka
  • *
  • Piwa: -2
  • Zbieracz puszek
    • (nie)Oficjalne Forum Antyfanów CD-Action
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 11, 2009, 22:06:21 »
Zastanowień słów kilka...

Słowo 'longbowman' jest o tyle kłopotliwe, że trudno je przetłumaczyć na polski, a jeśli przetłumaczy się doslownie, wychodzi potworek w stylu "człowiek z długim łukiem" czy inny "długołucznik"."Łucznik wyborowy" bądź "weteran" mija się całkowicie z długołucznikiem, gdyż taki długołucznik nie musi wcale być wyborowy - po prostu ma dalszy zasięg niż łucznik z krótkim łukiem! Wg. mnie jednakoż można to przetłumaczyć na "dalekozasiężny łucznik".

PS. Tak co do uzbrojenia, może wartoby wprowadzić różne siły łuków? Np. 40 funtów, 60 funtów, rzadkie 70 funtów czy bardzo rzadkie 80 funtów...
Ileśtam procent kogośtam robi cośtam. Jeśli należysz do iluśtam procent pozostałych, wstaw to gdzieśtam.
Wyobraź sobie też, że tutaj jest jakiś fajny tekst pokazujący, jak bardzo jestem nieskażony mediami, propagandą i tak dalej i ogólnie coś, co sprawi, że wszyscy będą wiedzieli, że nie lubię czegośtam.
Oczywiście, możesz też sobie wyobrazić tutaj jakieś mHroczne/lolowate/jestem-taki-zarąbisty zdanie po angielsku. Ot, choćby traktujące o śmierci czy religii, coby pokazać, że jestem ateistą.

Offline Nave731

• Moczymorda
  • *
  • www.sekcja9.fora.pl
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 12, 2009, 09:53:34 »
Tak co do uzbrojenia, może wartoby wprowadzić różne siły łuków? Np. 40 funtów, 60 funtów, rzadkie 70 funtów czy bardzo rzadkie 80 funtów...

Myślę ,że to zbędna rzecz. Po co robić bałagan w uzbrojeniu?
J.Słowacki Testament mój

Offline Pepesi

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 12, 2009, 19:38:27 »
Mam nazwę. Chodzi mi "Długie Łuki". To jest nazwa własna tych strzelców. Ten chwyt (chłyt markekingowy?) zastosowali w Age of Empires II Age of Kings(czy jakoś tak).

@Nave731
Ja nie rekrutuje łuczników, bo wole kuszników. :P Niby nie duża różnica ale... Kupa dobrze kuszników dowodzonych kuszników może rozwalić 1.5 krotnie większą armia (ale ktoś musi odwracać uwagę wroga).

Offline Nave731

• Moczymorda
  • *
  • www.sekcja9.fora.pl
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:16:10 »
Kusznicy są dobrzy na górzystym terenie o ile się ich dobrze rozstawi. Łucznicy też są dobrzy ze względu na swoją szybkostrzelność Przydają się w walkach na wybrzeżu ustawiając nad wodą. Jednak i w jednym i w drugim przypadku bez odpowiedniego wsparcia piechoty szanse na wygraną bitwę są niewielkie.
J.Słowacki Testament mój

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 13, 2009, 16:58:16 »
Nie wiem po co zaśmiecacie Deadalusowi forum kolejną dyskusją lepsze/gorsza. Tu moglibyście sobie porozmawiać, byłby spokój i porządek http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=1966.0

Co do tych "długich łuków/długołucznych/długołuczników/ludzi z dużym łukiem" to chyba lepsze jest zastosowanie już przymiotnika weteran, wyborny etc., bo trochę przgłupawe niektóre te nazwy wychodzą (w historycznym modzie mogło by być bez problemu bo nazwę można by zastąpić klasycznym "Łucznik Walijski", ale niestaty tak łatwo to nie ma;))

Offline Zovi

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 13, 2009, 19:34:47 »
bo nazwę można by zastąpić klasycznym "Łucznik Walijski", ale niestaty tak łatwo to nie ma;))
Właśnie słyszałem skądś, że długi łuk to nie z Anglii pochodzi, ale z Walii, tylko nie byłem, pewien :) .

Może damy jakąś konkretną nazwę, chociaż to troszkę głupie by było .

Offline nizyn

• Utracjusz
  • *
  • UNCUREABLE MANIACK
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 13, 2009, 22:04:22 »
 Ale komunikat w stylu
Vaegir Walian Archer killed by Nord Walian Archer
byłby głupi. I precz od kasztaniarzy...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2009, 11:48:20 wysłana przez nizyn »

Offline Barudokuku

• Hulaka
  • *
  • Piwa: -2
  • Zbieracz puszek
    • (nie)Oficjalne Forum Antyfanów CD-Action
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 13, 2009, 22:35:38 »
Właśnie w tym momencie po długich zastanowieniach odkryłem (wg. mnie) dobry sposób na przetłumaczenie Longbowman'a. Co powiecie na Dalekostrzelca? ;-)
Ileśtam procent kogośtam robi cośtam. Jeśli należysz do iluśtam procent pozostałych, wstaw to gdzieśtam.
Wyobraź sobie też, że tutaj jest jakiś fajny tekst pokazujący, jak bardzo jestem nieskażony mediami, propagandą i tak dalej i ogólnie coś, co sprawi, że wszyscy będą wiedzieli, że nie lubię czegośtam.
Oczywiście, możesz też sobie wyobrazić tutaj jakieś mHroczne/lolowate/jestem-taki-zarąbisty zdanie po angielsku. Ot, choćby traktujące o śmierci czy religii, coby pokazać, że jestem ateistą.

Offline Michel96

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:19:33 »
Właśnie w tym momencie po długich zastanowieniach odkryłem (wg. mnie) dobry sposób na przetłumaczenie Longbowman'a. Co powiecie na Dalekostrzelca? ;-)

Niezłe, może być.
Celem wojny nie jest umieranie za ojczyznę, ale sprawienie aby tamci skurwiele umierali za swoją.(Generał George S. Patton)

Offline nizyn

• Utracjusz
  • *
  • UNCUREABLE MANIACK
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 14, 2009, 11:50:23 »
 Według mnie powinno nie być jakichś długołuczników, zadłużonych łuczników czy czegoś tam. Po prostu: strzelec z długim łukiem. I basta!

Offline VainV

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 22
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 14, 2009, 13:10:09 »
A może poprostu nazwać go łucznikiem dalekosiężnym(trudne słowo:),bo daleko strzelec itd. to takie niedokońca dobre.

Offline Michel96

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 14, 2009, 15:24:12 »
Skończmy już z tymi nazwami Daedalus wejdzie i powie czy jakaś nazwa mu odpowiada.
Celem wojny nie jest umieranie za ojczyznę, ale sprawienie aby tamci skurwiele umierali za swoją.(Generał George S. Patton)

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 14, 2009, 17:14:16 »
Skończmy już z tymi nazwami Daedalus wejdzie i powie czy jakaś nazwa mu odpowiada.
Nie powie, tylko wymyśli lepszą;)
Co do tego Walijskiego to było odniesienie w wypadku jeśli mod byłby historyczny, nie miałem na myśli Reign of Sword.

Offline gamer96

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 03, 2009, 17:38:14 »
Odkopuję.

Mam pomysł nie wiem czy był by dobry, można by było wprowadzić ograbianie ciał poległych naszych wojaków to by po część rozwiązało problem z wyrzucaniem w błoto kasy.

Co do Longbowman'ów to myśle że Łucznik z długim łukiem to najrozsądniejsza propozycja.

Pozdrawiam G96