Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Podsumowanie i Statystyki  (Przeczytany 484 razy)

Opis tematu: Czarodziej nigdy się nie spóźnia.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ejsun

• Moderator
    • Pijus
    • *
    • Piwa: 72
    • 7pp to czarny koń tego turnieju
    Podsumowanie i Statystyki
    « dnia: Styczeń 20, 2020, 21:15:21 »
    Mistrzostwa Polski
    Napoleonic Wars
    2019

Podsumowanie

Zaczniemy to podsumowanie tak jak zaczelismy, czyli przepraszam za opóźnienia. Wiecie jak jest, przepraszam raz jeszcze. Staty są, działają, dzięki Dyktatorowi, który spędził dnie i noce, żeby to w końcu działało. Sygnaturki będą dopiero na dniach, bo doba ma dwadzieścia cztery godziny a trzeba jeszcze żyć. Dobra a teraz prawdziwe podsumowanie, będzie ono podzielone na 3 części: moją, Husariona i Fiksa. Jeszcze po części głównej podsumowania, statystyk itp., będzie część ode mnie taka trochę narzekająca, ale nie wyprzedzajmy faktów. Jako host tego turnieju pozwolę sobie wyjść przed szereg i podsumowanie zaczniemy ode mnie.

Część od Ejsuna

Powinienem podziękowania tradycyjnie zacząć od poprzedników, ale oni swoje będą mieli później, zacznę więc od Was wszystkich biorących udział w tym turnieju. Zrobiliśmy go dla Was i przy waszej pomocy, byśmy wszyscy mogli na nim grać, chociaż i tak wiedzieliśmy, że nie każdy to rozumie. Ale zostańmy przy pozytywnych tonach:
    - Dziękuję Dyktatorowi, który siedział dnie i noce naprawiał skrypt do statystyk i zajmował się naszym zapleczem technicznym, a zwłaszcza za przygotowanie cuda jakim są tegoroczne statystyki. Również za bycie wsparciem moralnym, kiedy mi psycha siadała i chciałem zabijać (pozdrawiam Fiks).
    - Dziękuję Husarionowi, który ogarnął serwery i zajął się częścią kawaleryjską, gdyby nie jego pomoc byłoby krucho już na starcie, z zapleczem serwerowym.
    - Dziękuję Fiksowi, który razem ze mną zajmował się częścią piechoty, i dzięki któremu w ogóle wziąłem się za pracę nad MP19.
    - Bardzo dziękuję Elkondo za przygotowanie świetnych sygnatur w tym roku!
    - Bardzo dziękuję wszystkim sędziom, a zwłaszcza Jerzemu Burzy i Amue, którzy sędziowali największą ilość meczy i robili to niemal perfekcyjnie, ratowali mi tyłek kiedy ja nie miałem czasu zająć się jakimś meczem.
    -Dziękuję Streamerom i komentatorom, zwłaszcza Betonowi i Edziowi Redziowi (? nie wiem jak to odmienić, żeby brzmiało dobrze xd), dzięki którym mogliśmy oglądać niemalże wszystkie mecze tych mistrzostw.
    -Bardzo dziękuję Dorianowi231PL, który ogarniał bety kiedy mi już nie starczało czasu w poniedziałki i wtorki.
    -Gratuluję 3. Pułkowi Piechoty i 10. Pułkowi Kirasjerów wygranej w Mistrzostwa Polski 2019, oraz gratuluję Giovanniemu i Longinus miejsca top fragerów turnieju, to nie było łatwe do osiągnięcia!
     Jestem niesamowicie zadowolony z zaplecza technicznego i podejścia większości uczestników. Czemu większości to powiem w tej części narzekającej.

Część od Husariona

Dwa słowa od organizatora cav
    I tym oto akcentem kończymy Mistrzostwa Polski 2019. Jako jeden z organizatorów, oraz uczestników tego turnieju, chciałbym tutaj powiedzieć kilka słów na jego temat, z mojej perspektywy.

Lecz na początku, chciałbym gorąco podziękować każdemu, kto choćby w najmniejszym stopniu przyczynił się do tego sukcesu, i przez cały ten czas wspierał nas w walce z przeciwnościami jakie stawiał nam los;
    -  Ejsunowi i Fiksowi - za organizację części piechoty, którzy przez cały czas czuwali nad przebiegiem tej części mistrzostw, streamowali mecze oraz je sędziowali. Bez was chłopaki byłoby ciężko.
    - Dyktatorowi, za pomoc we wszelkich sprawach technicznych, związanych zarówno z samym forum, jak i serwerami - Bezcenna pomoc, za którą wszyscy jesteśmy wdzięczni.
    - Wszystkim streamerom, komentatorom i sędziom, którzy poświęcali swój czas z własnej woli, abyśmy mogli oglądać powtórki spotkań kiedy najdzie nas na to ochota.
    - Elkondo za zrobienie świetnych sygnaturek
    - Wszystkim uczestnikom, którzy w tym roku zaufali nam i zagrali.

Jako organizator części cav, chciałbym również podziękować wszystkim tym, którzy wzięli udział w tej części. Jest mi naprawdę miło widzieć, iż pomimo organizowania tej części takiego turnieju po raz pierwszy, udało się ją zakończyć z sukcesem. Wszyscy zawodnicy niewątpliwie dali z siebie wszystko, za co jeszcze raz wielkie dzięki. Gratulacje dla zdobywców podium, i szacunek dla wszystkich za wytrwałość. Liczę że będzie dane nam się jeszcze kiedyś spotkać na meczu.

Podsumowując, z mojej perspektywy turniej - pomimo problemów i występującym w nim sporów - uważam za jak najbardziej udany. Bardzo cieszy mnie fakt, że zarówno gracze piechoty jak i kawalerii mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i taktykami. Osobiście - jak już wspominałem - liczę że każdy dobrze się bawił, bo pomimo iż walczymy o zwycięstwo trzeba pamiętać, że tak naprawdę chodzi tutaj o dobrą zabawę, i to właśnie to każdy z nas powinien stawiać na pierwszym miejscu. Do zobaczenia kiedyś, na następnym mistrzostwach.

Część od Fiksa

Ze swojej strony, jako po raz kolejny (XD) jednego z organizatorów MP, chciałbym podziękować przede wszystkim całemu sztabowi. Gdyby zabrakło w turnieju chociaż jednego z was, wszystko by się na bank posypało. Ejsun w tym roku odwalił zajebistą robotę jako główny koordynator całego przedsięwzięcia, Husarion sprawdził się idealnie jako szef części kawaleryjskiej, a Dyktator ze wsparciem technicznym i moralnym wielokrotnie nas wyciągał z dołków.
    W moim odczuciu wyjątkowo przyjemnie się pracowało nad tegoroczną edycją, bo pomimo jakichś małych zgrzytów i nieistotnych przeszkód, cały czas szliśmy do przodu i udało nam się stworzyć dobrze działającą przez ostatnie miesiące (w sumie to nawet rok) maszynę.
    Mam nadzieję, że jako uczestnicy jesteście zadowoleni z przebiegu rozgrywek i dobrze się bawiliście.

BYŁO FAJNIE.

Pozdrawiam

Podziękowania

Całym zespołem dziękujemy:
    - Sędziom, w których to rolach wystąpili: Amue, Jerzy Burza, Bagietek, Hawrił, Trojan, Husarion, Fiks, Ejsun, Atlatan;
    - Komentatorom i Streamerom czyli: Beton, Edzio Redzio, Jerzy Burza, Hawrił, Revix, Zefir, Ejsun, Fylyp;
    - Wszystkim drużynom, ich nie muszę wam podawać;
    - Wszystkim uczestnikom, ich po prostu nie będę wypisywać bo za dużo;
    - I serdeczne gratulację dla 3. Pułku Piechoty za zajęcie pierwszego miejsca w sekcji piechoty, 7. Pułku Piechoty za zajęcie 2 miejsca i Filson Korps Grenadiers za zajęcie miejsca 3.
    - Gratulację również dla 10. Pułku Kirasjerów za zajęcie pierwszego miejsca w sekcji kawalerii, 13. Pułku Huzarów za zajęcie 2 miejsca i 2. Pułku Huzarów za zajęcie miejsca 3.

Nagrody i Zwycięzcy

(click to show/hide)

Statystyki

(click to show/hide)

Analiza, Wnioski i narzekanie Ejsuna

Od czego by tu zacząć... Te mistrzostwa były niesamowicie problematyczne. Problemy zaczęły się już na początku 2019, zaczynając od terminu rozpoczęcia, bo ja i Fiks pisaliśmy matury w maju, a w czerwcu i wrześniu pracowaliśmy. I tak jestem szczęśliwy, że dużą część problemów udało mi się ogarnąć tak, że nawet tego nie zauważyliście ani nie wiedzieliście, że jakieś problemy były. Potem przyszedł czas na rozpoczęcie mistrzostw. Zaczęło się od moich błędów 2: źle wpisałem datę rozpoczęcia pierwszej kolejki i nie zdążyłem ogarnąć typerów na pierwszą kolejkę mistrzostw, kajam się za to. Ale potem to już karuzela śmiechu ruszyła, przez całe mistrzostwa nasłuchaliśmy się, że oszukujemy bo wymagamy przestrzegania zasad, niektóre drużyny tychże zasad nie czytały i miały problem, że jak to w ogóle tak można, że muszą przestrzegać regulaminu. Takich sytuacji była masa, już pomijam ten finał, bo to, że niektórzy mają za dużo czasu wolnego i za mało chęci, żeby zrobić coś samemu to się już przyzwyczaiłem, niemniej jest to dosyć smutne, że ktoś woli psuć pracę innych nic zrobić coś sam. Ale szczerze gorsze i bardziej bolesne były reakcje graczy, to że musieliśmy usuwać gracza z turnieju za toxic, to że jak ktoś popełnił błąd to wieszano na nim psy, to że jak ktoś nie popełnił błędu to też wieszano na nim psy. Ludzie musicie pamiętać jedną rzecz, wszyscy, którzy przygotowują jakiekolwiek turnieje, wydarzenia itp. na tawernie robią to dla was, po to byście mieli gdzie grać i dobrze się czuć, po prostu dobrze się bawić, i przeszkadzanie im oraz wyzywanie, może łatwo spowodować, że nie będziecie mieć turniejów do grania. I nie mówie tu tylko o MP, i nie mówie tu tylko o NW. Mnie osobiście bardzo zmęczył ten turniej, głównie tym, że poświeciłem bardzo dużo czasu, żeby wszystko działało jak trzeba, tylko po to, żeby ktoś powiedział, że i tak oszukuję albo nic nie robię, a powtarzało to się parę razy przez cały turniej. Jeszcze jedną bardzo pomocną rzeczą byli ludzie, którzy zgłaszali się do pomocy, ale żadnej nie oferowali. Ciągle czekam, aż jeden z sędziów doda mnie do znajomych na steamie.
     Dobra to tyle z narzekania, teraz takie bardziej wnioskowe. Robienie turnieju na NW jest trudne w opór, i przez community i przez to, że ostatni update wysypał wiele skryptów do NW i część z nich trzeba albo poprawiać albo robić na nowo, ja jeszcze nie znam na tyle pythona, jak ktoś zna to będzie dla niego proste. Kolejna rzecz, ograniczenie liczby administratorów jest ryzykiem 1/2, jak ktoś będzie chciał to robić niech się przygotuje, że wiele rzeczy będzie musiał ogarniać sam on i jego zespół, jednocześnie wszyscy jesteśmy ludźmi i bardzo łatwo może zabraknąć czasu, z drugiej strony, jak macie administracje małą, złożoną z zaufanych ludzi, eliminujecie praktycznie do 0 szansę sabotażu co się bardzo przydaje. Nie wiem kto przygotuje kolejne Mistrzostwa Polski (nie wiem nawet czy będą), nie wiem czy głównymi organizatorami będziemy ja z Fiksem czy ktoś inny. Jednocześnie proszę, by każdy kto chciałby się podjąć, napisał do nas, głównie po to, żeby uniknąć sytuacji gdzie ktoś się napracuje, będzie miał wszystko przygotowane na kwiecień a tu klops i się okazuje, że my (lub ktoś inny) już nad tym pracujemy, a też nie chcemy by kolejne Mistrzostwa Polski były robione przez ekipę remontową "Gladź sp. z o. o." i  była zrobiona na odwal, zwłaszcza ci z nas, którzy pracowali nad Mistrzostwami już którąś edycję.
    « Ostatnia zmiana: Luty 07, 2020, 16:20:30 wysłana przez Dyktator »

(click to show/hide)

Offline Dyktator

• Administrator
    • Rycerz
    • Piwa: 965
    Odp: Podsumowanie i Statystyki
    « Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2020, 21:20:06 »
    Ejsun oczywiście nie mógł podziękować samemu sobie, więc go wyręczę - dzięki za ogromne zaangażowane i hostowanie tegorocznych (no już zeszłorocznych) mistrzostw Polski! Ogólnie kawał dobrej roboty zarówno z Twojej strony, jak i reszty zespołu. Aktywność może nie dopisała, ale turniej był przeprowadzony dobrze. Cieszy, że to już trzecia edycja, szybko leci ten czas :)

Ze swojej strony dodam, że przepraszam za taką ścianę liczb przy statystykach, ale dla waszego komfortu dodałem klikalne menu po lewej. Służy jako nawigacja, więc powinna pomóc w przemieszczaniu się od statystyk do statystyk ;)
    Premier TFW 2015-2019
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)

Offline Fiksiu

• Moderator
    • Bibosz
    • *
    • Piwa: 52
    • Non omnis moriar
    • Steam ID: Mój status Steam
    « Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2020, 21:26:41 »
    MAMY TO

Kilkanaście miesięcy pracy, setki przejeżdżonych kilometrów, kilogramy zjedzonej chińszczyzny, litry wypitego alkoholu i przede wszystkim całe dnie rozmów i dyskusji.

3 edycję Mistrzostw Polski NW w końcu można uznać za zakończoną ^^
    « Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2020, 17:42:36 wysłana przez Fiksiu »
    Manipulator polskiej sceny NW XDDDD
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)

Offline Trojan

• Bibosz
    • *
    • Piwa: 84
    • Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
    « Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2020, 21:28:20 »
    Tak jak w piwie, dziękuje w imieniu 3. Pułku Piechoty i swoim za zorganizowanie Mistrzostw Polski w tym roku. Również przepraszam, za zamęt przed wakacjami.

Chciałbym jeszcze dodać, że sam robiłem tabelę killi dla 3pp (na podstawie ssów) i porównując to do skryptów część się nie zgadza. W sumie nie warto dociekać tego, ale bardzo ładną robotę odwaliliście z tym.

[20:09]NotSwedish_Stockholm:   you have some beef with the 7pp   ?
    [20:14]NotSwedish_Stockholm:   cause 7pp requested to remove you from the server

Offline Alexander de la Valette

• Moderator
    • Moczymorda
    • *
    • Piwa: 27
    • //A.K.A Husarion
    « Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2020, 21:32:48 »
    Podziękowania dla każdego kto pomógł w organizacji. Gratulacje dla zwycięzców, szacunek dla pokonanych, do zobaczenia w następnym turnieju.
    (click to show/hide)

Offline Dyktator

• Administrator
    • Rycerz
    • Piwa: 965
    « Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2020, 21:37:09 »
    Chciałbym jeszcze dodać, że sam robiłem tabelę killi dla 3pp (na podstawie ssów) i porównując to do skryptów część się nie zgadza. W sumie nie warto dociekać tego, ale bardzo ładną robotę odwaliliście z tym.

O ile logi były pełne, to nie ma szans na błędy, bo liczył to komputer. Ogólnie jednak warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

1) W kolumnie "Kills" wszystkie typy zabójstw (czyli w przypadku piechoty suma MeleeKills oraz DistanceKills) są pomniejszane o liczbę teamkillów. Więc jeśli wyszło Ci 48 fragów u Wintera, to one tam dalej są (właśnie pod postacią tej sumy), ale w kolumnie całościowej zabójstw widnieje 45 ze względu na 3 tk.

2) Niektózy pojawiają się więcej, niż raz. Bardziej widoczne przypadki poprawiłem ręcznie, ale może się zdażyć, że ktoś pod innym nickiem (np. inna ranga) ma zgubiony frag albo dwa. Ale jeśli tak, to już wasza wina, że zmienialiście nicki (niektórzy robili to kilka razy w ciągu turnieju), bo dla mnie uwzględnienie takich sytuacji oznaczałoby spędzeni znacznie więcej czasu nad tym, a nie mam go tyle.
    « Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2020, 21:42:44 wysłana przez Dyktator »
    Premier TFW 2015-2019
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)

Offline Trojan

• Bibosz
    • *
    • Piwa: 84
    • Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
    « Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2020, 21:47:27 »
    No tak tak, właśnie też zauważyłem że dzbany zmieniały nicki, a potem się dziwią czemu są dwa razy. Ale bardziej mnie dziwił ten przypadek Wintera, dzięki za wyjaśnienie. Sam się męczyłem z tym swoim podsumowaniem  i się po prostu zastanawiałem gdzie jest przyczyna tego błędu. Poza tym nie mam prawa kłócić się z maszyną ;p

[20:09]NotSwedish_Stockholm:   you have some beef with the 7pp   ?
    [20:14]NotSwedish_Stockholm:   cause 7pp requested to remove you from the server

Offline Szeki

• Moderator Deluge
    • Opój
    • *
    • Piwa: 64
    « Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2020, 22:40:13 »
    Ogromne DZIĘKUJEMY dla całej administracji i załogi. Fajnie się grało na tych bagnetach i jeździło na kucykach. Wpadnę jeszcze kiedyś, polecam

(click to show/hide)
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)
    Wiadomo, że SI wygra))

Offline Ejsun

• Moderator
    • Pijus
    • *
    • Piwa: 72
    • 7pp to czarny koń tego turnieju
    « Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2020, 17:27:00 »