Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [PP19] Podsumowanie  (Przeczytany 1580 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aharo

• Moderator Globalny
  • Awanturnik
  • **
  • Piwa: 59
[PP19] Podsumowanie
« dnia: Lipiec 23, 2019, 19:41:24 »

X edycja Pucharu Polski zakończyła się w ten weekend. Myślę, że na początku mogę tylko w skrócie powiedzieć, że wydarzyło się coś niesamowitego i przełomowego dla całej sceny Warbanda. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy się zaangażowali w jakikolwiek sposób w to przedsięwzięcie!

Na zdjęciu najważniejsze. Niżej znajdziecie link do filmu na YT z zapisem meczu półfinałowego i finałowego. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w całe wydarzenie, pomoc i wsparcie - bez większego rozpisywania się. Wiele osób pracowało na wspólny sukces, a to nie czas by spoczywać na laurach i rozdawać laurki z gratulacjami. Musimy iść dalej i zrobić jeszcze więcej! Popełnialiśmy błędy, ćwiczyliśmy nad zwiększaniem jakości każdą minutę przez ostatni weekend. Teraz chciałbym żebyśmy mogli wyruszyć w drogę do perfekcji przy takich wydarzeniach, więcej integracji, więcej aktywności poza samym graniem, możliwość organizowania przejazdów oraz noclegów, koszulki drużynowe itd. Wszystko jest do zrobienia i teraz wiem, że na pewno się uda!

W tym miejscu chciałbym poprosić każdego, który miał okazję oglądać finały o opinię, ale nie taką "było super!" lub "Co za gówno". Chciałbym prosić o opinię z komentarzem, powiedzcie co możemy poprawić, co możemy jeszcze zrobić, jak zwiększyć jakość całego przedsięwzięcia, może Wy możecie w czymś pomóc - koniecznie to napiszcie! To co teraz się wydarzyło to tylko początek drogi, drogi która rozpoczyna się jeszcze w Warbandzie i mam nadzieję, że już niedługo będzie rozwijała się jeszcze bardziej w świecie Bannerlorda.

Dzięki wszystkim raz jeszcze i widzimy się już niedługo - serio!

Mecz na YT -> https://youtu.be/1dLwHnFHS28 (początek to stopklatka, tak wiem. Niestety tak duży plik jest przetwarzany przez YT od 8:00 rano, więc postanowiłem nie czekać i po prostu Wam udostępnić już to wszystko).

P.S. Galeria zdjęć oraz relacje wideo będą pojawiać się sukcesywnie i do wszystkiego będę podrzucał linki.

(click to show/hide)

Offline Eltarek

• Admin Junior
  • Hulaka
  • **
  • Piwa: 245
  • heyyeyaaeyaaaeyaeyaa
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: [PP19] Podsumowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2019, 20:53:37 »
Prosiłeś żeby przesadnie nie słodzić, więc pogratuluję skrótowo i w dalszej części skupię się na tym, co moim zdaniem można poprawić: uważam, że ogólnie było super, wykonaliście ogromny kawał dobrej roboty i życzę co najmniej tego samego poziomu w przyszłości.

Większość rzeczy, które mi się nie podobały na początku, zdołaliście poprawić jeszcze pierwszego dnia. Najbardziej negatywnie obok muzyki którą ściszyliście dopiero po dłuższym czasie rzucały się w oczy bardzo chaotyczne ruchy kamerą, wędrowanie nią za wysoko i w jakiś dziwne miejsca, gdzie nic się nie działo. Nie zapomnijcie też na przyszłość od razu na równi z Warbandem wgrać spec moda, bo na pierwszym meczu nawet Vizimir komentując często wyraźnie nie wiedział co się dzieje, właśnie przez 2 czynniki wymienione wyżej. Brakowało mi też tzw facecamów, ale później dodaliście kamery obrazujące zespoły, co mi osobiście odpowiada.

Z takich czepialskich uwag zaznaczę jeszcze, że przydałoby się zorganizować osobny komputer dla streamowania obrazu i osobny dka admina. Tutaj zrobiliście to na jednym i o ile online jeszcze tak to chyba nie przeszkadza, o tyle będąc tam na żywo dziwnie bym się chyba czuł patrząc jak na tym ogromnym ekranie kroś co chwila resetuje mapy opcjami albo grzebie tam szukając minimapki.

No i na koniec drobna uwaga stricte do Vizimira - Twój komentarz jest świetny i przyjemnie się go słucha, ale z mojej perspektywy - kogoś kto dobrze zna M&B. Oczywiście możemy założyć, że przytłaczająca część oglądających też się w tej grze dobrze orientuje, ale mam wrażemie, że dla kogoś nieobeznanego byłby on niezrozumiały. Tłumaczysz mechaniki, tłumaczysz nawet często komu mapa daje przewagę i dlaczego, to oczywiście ogromny plus, ale przydałoby się, żebyś używał nieco prostszego języka, zauważyłem przykładowo, że często używasz skrótów: nazw frakcji, map, etc. Ktoś kto w tym nie siedzi, nie rozumiejąc ich, szybko straci zainteresowanie. Myśląc właśnie o tej grupie mógłbyś przykładowo na początku każdej rundy kiedy masz najmniej akcji do komentowania opowiedzieć ogólnie o grze, frakcjach, ich dobrych i złych stronach, przypomnieć od czasu do czasu do ilu gramy i na jakich zasadach. Oczywiście zachowując balans, żeby nie mówić o tym za dużo i nie zanudzić 'ogarniających'. Poza tą drobną sugestią nie mam żadnych uwag, poszło Ci doskonale.

Na koniec rzecz, która przypomniała mi się dopiero teraz, kiedy cały ten post jest już gotowy: opóźnienia. Prawdopodobnie sami wyciągnęliście już odpowiednie wnioski, przyczyny na pewno były niezależne od Was, ale starajcie się chociaż aktualizować czas rozpoczęcia, bo po 18:00, kiedy niektórzy ludzie siedzieli tam i czekali już od kilku godzin, wciąż widniał napis "start 17:40".

Jeszcze raz, ogromny szacunek dla Was chłopaki. Cholernie dobra robota.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2019, 21:03:59 wysłana przez Eltarek »
"To nie jest karuzela śmiechu, lecz pociąg jadący w jedną stronę" - Jarl o dziale Klany

Offline Azorek

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 94
  • MAKE ZT GREAT AGAIN be_azorekt/husarzdominik
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2019, 20:55:15 »
Zauważyłem, że duża część widzów narzekała na czas oczekiwania na mecz. Nie wiem czy ktoś już to gdzieś napisał, ale działo się tak ponieważ musieliśmy się podłączyć i ustawić configi, A w pierwszy dzień pojawiły się jeszcze problemy z streamer modem. Ze swojej strony mogę napisać, że na 12 graczy, zazwyczaj połowa miała problem z podłączeniem się. Wiem, że to nie jest w głowie twojej organizacji, Aharo ale jeśli możesz, to byłbym wdzięczny gdybyś zgłosił to głównym organizatorom, żeby następnym razem wykluczyć takie błędy. Ogólnie to jeśli chodzi o sterowanie kamerą, to proponuję aby następnym razem zajął się tym ktoś, kto już kiedyś się tym zajmował. W pierwszych, trzech meczach nie wyglądało to źle, ale jak usiadł przy tym Rider, to jednak było widać różnicę:D tak jak pisałem wcześniej, turniej sam w sobie bardzo fajny, dobrze było poznać większość polskich graczy. Dzięki za zorganizowanie takiego eventu I liczę, że w następnym roku BE powalczy o złoto.

PS: Oglądałem dziś streama i większego zażenowania niż tego kiedy sprawdzałem czat, dawno nie widziałem. No ale czego można się spodziewać po 16 letnich stulejarzach xd
A no I proszę nie wpuszczać takich ludzi jak RemiW na teren obiektu
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2019, 21:03:04 wysłana przez Azorek »

Offline gorNN

• Pijus
  • *
  • Piwa: 42
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2019, 21:05:28 »
dzięki

Offline Aharo

• Moderator Globalny
  • Awanturnik
  • **
  • Piwa: 59
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2019, 22:33:13 »
Większość rzeczy, które mi się nie podobały na początku, zdołaliście poprawić jeszcze pierwszego dnia. Najbardziej negatywnie obok muzyki którą ściszyliście dopiero po dłuższym czasie rzucały się w oczy bardzo chaotyczne ruchy kamerą, wędrowanie nią za wysoko i w jakiś dziwne miejsca, gdzie nic się nie działo. Nie zapomnijcie też na przyszłość od razu na równi z Warbandem wgrać spec moda, bo na pierwszym meczu nawet Vizimir komentując często wyraźnie nie wiedział co się dzieje, właśnie przez 2 czynniki wymienione wyżej. Brakowało mi też tzw facecamów, ale później dodaliście kamery obrazujące zespoły, co mi osobiście odpowiada.

Działaliśmy na bieżąco, ogólnie tutaj problem był największy z tym, że przetestowaliśmy wszystko u nas w "bazie" i działało. Przyszliśmy, zrobiliśmy to samo i niestety kilka rzeczy się niestety schrzaniło. Na początku siedziała osoba związana z Warbandem tylko z inną wizją oglądania meczu co by działało dobrze przy streamermodzie, a niestety bez tego wyglądało gorzej - ale staraliśmy się wszystko modyfikować. A odnośnie samego StreamerModa - nie jest to kwestia zapomnienia tylko po prostu nie działał, stąd pojawiło się pierwsze opóźnienie bo zależało nam by się pojawił, a finalnie podjąłem decyzję, żeby to już poszło, a całość dopracowałem przez noc, żeby mieć pewność, że rano zadziała.

Z takich czepialskich uwag zaznaczę jeszcze, że przydałoby się zorganizować osobny komputer dla streamowania obrazu i osobny dka admina. Tutaj zrobiliście to na jednym i o ile online jeszcze tak to chyba nie przeszkadza, o tyle będąc tam na żywo dziwnie bym się chyba czuł patrząc jak na tym ogromnym ekranie kroś co chwila resetuje mapy opcjami albo grzebie tam szukając minimapki.

To pojawiło się już drugiego dnia. Niestety problemem była zmiana scen, zabrakło trochę rąk do pracy - niżej podrzucę fotkę gdzie widać reżyserkę to może będzie bardziej zrozumiałe.

Na koniec rzecz, która przypomniała mi się dopiero teraz, kiedy cały ten post jest już gotowy: opóźnienia. Prawdopodobnie sami wyciągnęliście już odpowiednie wnioski, przyczyny na pewno były niezależne od Was, ale starajcie się chociaż aktualizować czas rozpoczęcia, bo po 18:00, kiedy niektórzy ludzie siedzieli tam i czekali już od kilku godzin, wciąż widniał napis "start 17:40".

To jest jedna z większych bolączek dla mnie, rzecz którą chciałbym koniecznie poprawić. Dodać m.in. strefę do rozgrzewki, żeby gracze mieli "swoje" komputery na cały turniej co by ułatwiło zmiany na scenie. Teraz niestety każdy musiał się wpiąć, trochę się rozgrzać itd. To też tworzyło delikatne obsuwy i czas oczekiwania.

Zauważyłem, że duża część widzów narzekała na czas oczekiwania na mecz. Nie wiem czy ktoś już to gdzieś napisał, ale działo się tak ponieważ musieliśmy się podłączyć i ustawić configi, A w pierwszy dzień pojawiły się jeszcze problemy z streamer modem. Ze swojej strony mogę napisać, że na 12 graczy, zazwyczaj połowa miała problem z podłączeniem się. Wiem, że to nie jest w głowie twojej organizacji, Aharo ale jeśli możesz, to byłbym wdzięczny gdybyś zgłosił to głównym organizatorom, żeby następnym razem wykluczyć takie błędy. Ogólnie to jeśli chodzi o sterowanie kamerą, to proponuję aby następnym razem zajął się tym ktoś, kto już kiedyś się tym zajmował. W pierwszych, trzech meczach nie wyglądało to źle, ale jak usiadł przy tym Rider, to jednak było widać różnicę:D tak jak pisałem wcześniej, turniej sam w sobie bardzo fajny, dobrze było poznać większość polskich graczy. Dzięki za zorganizowanie takiego eventu I liczę, że w następnym roku BE powalczy o złoto.

Część rzeczy pojawiła się już wyżej, ale do jednego też jeszcze czysto organizacyjnie (zabrzmi pewnie arogancko, ale cóż - chciałbym to sprostować bo może też pomoże zrozumieć niektóre sytuacje). Odnośnie kwestii organizacji to głównym organizatorem byłem ja i moja ekipa tj. CFA - na naszych barkach nie spoczywał tylko turniej Warbanda, a całe wydarzenie - czyli inne turnieje, inne stoiska itd. Mówię to głównie po to by pokazać jaka jest skala wszystkiego, żeby wiedzieć z czym rzeczywiście musieliśmy walczyć. Gdybyśmy mieli prowadzić tylko administrację turnieju oraz streamu to jestem pewien na 99.9%, że wszystko byłoby perfekcyjnie dopięte bo nasz zespół nie musiałby latać po całym evencie. No i oczywiście też mam nadzieję, że więcej teamów pojawi się w przyszłości!

dzięki

spoko

A tutaj obiecane zdjęcie "zza pleców":
(click to show/hide)

Offline Roberto Italiano

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 1
  • Wciąż nie trafiam coachy....
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2019, 17:41:46 »
Ogólnie cały finał mi się podobał, fajnie wyszło, a z rzeczy które można poprawić przede wszystkim to:
- Kamera obserwatora, wiele bitew ominęła kamera skupiając się na walkach np. 2vs1 gdzieś w kącie,
-Komentowanie, moim zdaniem troszkę ospale komentowaliście, nie mówię że mają być emocje jak na meczu czy coś, tylko żeby oglądający wiedziałem że coś się dzieje,
 W sumie to tyle z takich ważniejszych jak dla mnie, może jak się uda spróbujcie w następnym roku skomunikować się z Frenzy dla poszerzenia zasięgów

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Wójt
  • **
  • Piwa: 612
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2019, 18:58:40 »
Gratulacje! Wspaniały finał. Społeczność zebrała się i zorganizowała. Żałuje, że nie udało mi się wpaść. Gratulacje organizatorom eventu jak i dla samych zawodników.

Offline Dominique

• Moderator Dzikich Pól
  • Utracjusz
  • *
  • Piwa: 56
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2019, 22:55:07 »
Gratulacje! Wspaniały finał. Społeczność zebrała się i zorganizowała. Żałuje, że nie udało mi się wpaść. Gratulacje organizatorom eventu jak i dla samych zawodników.

Nie było IvE'go, nie żałuję, że i mnie zabrakło.
"Przystojny, ale niezły ch*j.
Poza tym pedofil.   
Powinnam uciekać.   
Ale mnie intryguje."

Offline Baldwin

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 196
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2019, 14:00:17 »
Gratulacje SRC, szacun dla organizatorów.
I'll see you in the next life

Offline Ganczo

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 252
  • Napoleon jest moim ulubionym wodzem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2019, 00:06:33 »
GG Hawer

Cytat: Moontor
Powód porażki tego turnieju wypatruję we własnej osobie dlatego postanowiłem już nigdy więcej nie organizować żadnych turnieji na NW.

Offline Dyktator

• Admin Techniczny
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 928
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2019, 01:29:05 »
LAN mimo dużych opóźnień i licznych potknięć pierwszego dnia, wyszedł bardzo dobrze. Wielkie dzięki dla Aharo (i liczę na powtórkę za rok!) oraz gratulacje dla Saracenów, którzy w tym momencie mają już niepobijalny rekord co najmniej do 2024 roku. A do tej pory to już pewnie Mount&Blade 3 będzie oficjalnie w produkcji ;)

Sądzę, że warto tutaj jednak oddzielnie pogratulować też AK, ponieważ nikt na nich nie stawiał na początku turnieju, a jednak nie dość że dotarli do finału, to jeszcze wydali Saracenom bitwę na równych warunkach (przez większość spotkania). Szczerze mówiąc to jest to jedno z najbardziej zasłużonych wicemistrzostw Polski od lat. Ostatni raz taki opór Saracenom w finałach stawiało PE w 2014, o ile się nie mylę. Mam nadzieję, że utrzymacie skład do przyszłego roku i dacie jeszcze lepszy pokaz.
Premier TFW 2015-2019

Offline Kamillo18

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 356
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2019, 23:06:13 »
Który na zdjęciu to Carpe i Warhammer :D ?

Offline Dyktator

• Admin Techniczny
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 928
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2019, 23:46:18 »
Który na zdjęciu to Carpe [...] ?

Drugi od lewej w środkowym rzędzie, między Bertą, a Habrakiem. Nie widzisz tego wzroku pod wpływem którego od razu nerwowo sprawdzasz, czy wciąż masz swój portfel i bułat?

A tak na poważnie, to na LANie była tylko jedna para braci, dość łatwo po podobieństwie poznać ;)
Premier TFW 2015-2019

Offline Kamillo18

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 356
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2019, 00:00:41 »
Powiem tak Dyktatorze. Carpe i Habrak to według mnie w ogóle na braci nie wyglądają. :P Carpe to raczej na ziomeczka, który po kilku głębszych załącza tryb uwodziciela w klubie i startuje do panienek oraz jest duszą towarzystwa. Zaś Habrak na kolesia, który raczej myśli o innych rzeczach, nie o tych, które wymienione są w charakterystyce jego brata. :D

Offline Habrak

• Pijus
  • *
  • Piwa: 12
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2019, 07:38:10 »
Ja tam raczej lubię sobie głupoty wygłosić, chłopcy w samochodzie mieli już dość czasami

Pilnuj języka. //Eltarek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2019, 13:08:36 wysłana przez Eltarek »
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda.