Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?

[Nie wezmę udziału w wyborach]
5 (14.7%)
Jedność Narodu
0 (0%)
Koalicja Europejska (PO, PSL, SLD, .N. Zieloni)
5 (14.7%)
Konfederacja (KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy, Jakubiak)
12 (35.3%)
Kukiz'15
2 (5.9%)
Lewica Razem (Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej)
0 (0%)
Polska Fair Play (Bezpartyjni, Gwiazdowski)
8 (23.5%)
Prawo i Sprawiedliwość
2 (5.9%)
Ruch 11 Listopada
0 (0%)
Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi
0 (0%)
Wiosna (Robert Biedroń)
0 (0%)
Związek Słowiański
0 (0%)

Głosów w sumie: 34

Autor Wątek: Wybory do Europarlamentu 2019 (26 maja)  (Przeczytany 829 razy)

Opis tematu: Sondaż oraz dyskusja nt. wyborów

Offline Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
  • Piwa: 393
  • Steam ID: Mój status Steam
Wybory do Europarlamentu 2019 (26 maja)
« dnia: Marzec 20, 2019, 19:33:10 »
Wybory do Europarlamentu odbędą się w niedzielę, 26 maja. Jest to też ostatni dzień głosowania ustalony dla całej Unii Europejskiej. Termin rejestracji komitetów mija 16 kwietnia (a zgłaszania list kandydatów na europosłów 10 dni później) - jednak już teraz zapraszamy do udziału w naszym sondażu oraz dyskusji na temat wyborów.

Poniżej kilka informacji na temat obecnej kadencji parlamentu:

• Prawo do głosowania na kandydatów w wyborach do Europarlamentu mają obywatele państw członkowskich którzy ukończyli 18 rok życia (16 w Austrii). W Polsce oczywiście nie ma obowiązku uczestniczenia w wyborach (taki istnieje w kilku państwach). W ostatnich wyborach frekwencja w Polsce wyniosła 23,83%.
  • Podział obecnej kadencji na poszczególne reprezentacje w grupach europarlamentarnych wraz z podziałem na państwa członkowskie prezentuje się tak (stan na 1 kwietnia 2018 r.):
    (click to show/hide)
  • Tak natomiast przedstawia się wiek europarlamentarzystów w podziale na państwa członkowskie - reprezentacja Polski jest średnio najstarsza (wraz z Luksemburgu):
    (click to show/hide)
  • Podobnie jak to miało miejsce 5 lat temu, będziemy głosować 26 maja w 13 okręgach wyborczych - terytorialny podział okręgów wyborczych wygląda tak:
    (click to show/hide)
Jak widać na jednym z załączonych wyżej grafik Polska posiada 6 najsilniejszą reprezentację w Europarlamencie (podział uwzględnia głównie liczbę ludności danego państwa - zmodyfikowany system d'Hondta). Posiadamy 51 reprezentantów - i jeśli Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej do 1 czerwca, to stary podział mandatów zostanie (normalnie w WB zostaną przeprowadzone wybory). Jeśli natomiast dojdzie do Brexitu zyskamy 1 mandat i przesuniemy się na 5 pozycję (z racji tego że 4 WB straci reprezentantów). Stary system podziału mandatów z nowym możemy porównać na tej grafice:
(click to show/hide)

Jeśli ktoś jest niezdecydowany, bądź ciekawy jak w niektórych sprawach zagłosowaliby kandydaci, to poniżej znajduje się kilka ankiet wyborczych - odpowiadając na zadane pytania dostajemy informację zwrotną do której partii, komitetu wyborczego bądź kandydata jesteśmy najbardziej zbliżeni poglądami (i vice versa - do których najmniej):
Latarnik Wyborczy (wnp.pl)
Quiz polityczny (iSideWith.com)
Dopasuj swój głos (youvote.eu)

Zapraszamy do wzięcia udziału w sondażu powyżej, w dyskusji na temat komitetów, kandydatów i prowadzonej obecnie kampanii wyborczej oraz do publikacji wyników zaproponowanych powyżej ankiet wyborczych - jeśli znacie jakieś podobne bardzo dobrze zrobione zachęcamy również do dzielenia się nimi!

Informacje techniczne - na dzień 20 III zostało zgłoszonych do PKW 11 komitetów - i to one zostały uwzględnione w ankiecie powyżej. Jeśli jakiś komitet zarejestruje się po tej dacie to oczywiście zostanie do ankiety dodany. Można również zaznaczyć opcję nie brania udziału w wyborach. Głos można w każdej chwili zmieniać - w końcu każdy może zmienić do czasu wyborów zdanie. Chciałbym w tym miejscu również podziękować użytkownikowi Bruce Campbell za pomoc w sporządzeniu tematu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2019, 19:40:28 wysłana przez Kradus »

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 336
  • A proper wife should be as obedient as slave
Odp: Wybory do Europarlamentu 2019 (26 maja)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2019, 20:31:45 »
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)

Ten latarnik wyborczy jest do bani...

Offline Dyktator

• Administrator
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 866
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2019, 20:47:21 »
Na chwilę obecną nie mam w planach głosowania. Dla mnie te wybory nic nie znaczą, nie wspominajac o braku kandydatów. Bo nie jest tajemnicą, ile zarabia taki europoseł w porównaniu z polskim posłem, więc aż mnie odpycha, jak widzę ten głód naszych wspaniałych kandydatów, byleby posadzić tyłek na stołku i mieć swoisty socjal przez kolejne kilka lat. Bo gdzie nie spojrzeć, to są obłudnicy, głównie z PiSu i koalicji PO, najczęściej nie udało im się na wysokich stołkach w Polsce, więc próbują wylecieć za łatwym zarobkiem do Brukseli. A może koalicja Korwina, który tyle naobiecywał w 2014, po czym nie zrobił w zasadzie nic ciekawego (poza dostarczeniem materiału na kilka memów) przez całą kadencję. Reszta koalicji też nic specjalnego.

Interesujący są nowi gracze, jak Gwiazdowski, no ale też nie postawię przy nim ptaszka w ciemno. Piekną mowę trenuje, jak każdy, chciałbym jednak najpierw zobaczyć go w akcji.

W skrócie więc dla mnie te wybory nie dotyczą żadnych programów (bo jakie reformy wprowadzą osoby, które mają z góry wyznaczony limit stołków, jaki mogą mieć i nie jest on zbyt duży dla Polski, gdzie jeszcze te głosy będą mniej więcej po równo rozdarte między dwa teorytycznie wrogie obozy), tylko tego, komu chcemy jako obywtaele dać większe przychody. A najbardzej to śmieszą takie kandydatury, jak pani Adamowicz, która tak dumnie mówi o kontynuowaniu "misji" męża... przepraszam, ale jak stołek europosła ma się do jakiejkolwiek misji w Gdańsku xD
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2019, 20:49:23 wysłana przez Dyktator »

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Towarzysz
  • *
  • Piwa: 859
  • PodPułkownik 1ppS
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2019, 23:18:43 »
Moje wyniki:
Latarnik wyborczy z wnp.pl:
(click to show/hide)
Wstyd, że SLD i Razem tak wysoko.

ISideWith:
(click to show/hide)
(click to show/hide)
ISideWith jest najlepszym barometrem politycznym... kiedy wykorzystuje się go do mierzenia polityki amerykańskiej. W innych wypadkach jest 2/10 at best. W wersji "polskiej" poza pytaniami niepasującymi (np. to o zabijaniu terrorystów przy pomocy ataków w ich rodzimych krajach, to jest pytanie żywcem wyrwane z wersji dla USA) są pytania fatalnie przetłumaczone. Gdybym nie znał wersji amerykańskiej, to miałbym spory problem ze zorientowaniem się o co chodzi.

youvote.eu:
(click to show/hide)
(click to show/hide)

Osobiście, tak jak wspominałem, nie wiem jeszcze na kogo będę głosował.
Do Legii jak ulał pasuje powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Ilu skrzydłowych miało być lepszych od Michała Kucharczyka? Wszyscy. Żaden nie był, dlatego nie sprzedawajmy „Kuchego” dopóki nie przyjdzie ktoś naprawdę lepszy. ~Aleksandar Vukovic, 2k17

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Wójt
  • **
  • Piwa: 602
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2019, 05:05:42 »
W aktualnych wyborach mamy bardzo ciekawych dwóch kandydatów jeśli chodzi o szeroko rozumiane ruchy antysytemowe:

1)Umiarkowany Gwiazdowski - konkretne pomysły jak funkcjonować w ramach UE i czerpać maksymalne korzyści z jednoczesnym reformowaniem państwa.  Wypowiedzi Pana Gwiazdowskiego są przemyślane i realnie pokazują jak można by funkcjonować w ramach UE i jednocześnie polepszyć nas byt.

2)Konfederacja - negująca cały dyktat Brukselski dążąca do rozwalenia tego w pył. Korwin świetnie wywiązał się ze swoich obietnic. Robił co mógł w ramach demokracji i osiągnał niemałe sukcesy wzbudzając świętę oburzenie wsród lewicowych mas. Śmieszy mnie argumentacja, że Korwin "nic nie zrobił" Przecież walił na oślep ile można było i narobił dostatecznej sensacji. Ktoś oczekiwał, że Korwin tam ich wymorduje czy co? Zrobiłe tyle ile mógł w ramach d***kracji. Osobiście jestem za zmianą pojęć i powrót do normalności. Nie zgadzam więc się z łagodną retoryką Pana Gwiazdowskiego. Dla mnie w lewicowe wynaturzenia trzeba walić jak młotem i się nie cackać. Tylko w ten sposób można wrocić do normalności. Trzeba krzyczeć ile się da i dawać dobry przykład. Oczywiście bardziej wrażliwi malkontenci podnoszą głosy "ale hitler" "nie mają szans" Cóż gdyby nie "Hitler" nie było by szumu medialnego tak potrzebnego sprawie. Uprzejmie przypominam, iż jest na pęczki prawicowych kandydatów ale jakoś się nie przebijają ze spokojną retoryką... Przypadek? To polityka i trzeba robić show. Do tego dzięki jasnej bezkompromisowej retoryce środowisk około Korwinowskich mamy te szczeście, że w Polsce jest najwiekszy odsetek ludzi o poglądach wolnościowych. Zachód już jest stracony. Ja wybieram bezkompromisowość i nie negocjujowanie się z lewicowym bełkotem. Reszcie pozostawiam pod rozwagę co wybierają.

Latarnik wyborczy z wnp.pl:
(click to show/hide)
ISideWith:
(click to show/hide)
youvote.eu:
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2019, 05:17:41 wysłana przez ^IvE »

Offline Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
  • Piwa: 393
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2019, 14:14:03 »
Zanim się wypowiem to krótkie ad vocem co do tych badań wyborczych - racja, że za wysokich lotów niestety nie są. Jak słusznie Bruce zauważył iSideWith jest raczej słabą kalką z amerykańskiej polityki, z kolei Bojar dobrze określił latarnik wnp.pl - często z trudnością wybierałem którąś opcję, ponieważ żadna nie była adekwatna (Tak/Nie/Trudno powiedzieć to zdecydowanie za małe pole wyboru - np. 5 "Czy wydatki na armię powinny pozostać na poziomie 2 proc. PKB?" - jak odpowiem Nie, to znaczy że chce więcej czy mniej?; albo pytanie o Senat - tak, chce zreformować, ale nie do kuja wafla go rozwiązywać). Z kolei youvote.eu jakkolwiek ciekawe, to jednak mało pomocne - a takie byłoby, gdyby zrobione było pod kandydatów na posłów, a nie obecnie urzędujących. Problem jest taki, że lepszych badań nie ma. A przynajmniej na takie nie natrafiłem. Swoje wyniki dam w spojlerach na końcu.

Przechodząc już do sedna - pozwolę sobie na wypowiedź podzieloną na punkty/akapity, by była bardziej czytelna.

1) "Mój głos się nie liczy", vel "nie będę wysyłał by pobierali grube hajsy" - tutaj częściowo odwołam się bezpośrednio do wypowiedzi Dyktatora. Otóż, zgadzam się. Nie uważam by ten jeden głos miał znaczenie. Nie uważam również by Europarlament był przydatną instytucją - tutaj zalinkuję dwa filmy europosła Sośnierza - <klik>, oraz <klik>. W Europarlamencie głosuje się tyle (w większości nad pierdołami), że sami posłowie nie wiedzą nad czym głosują. Jak są "debaty", to tak naprawdę nikt Cię nie słucha bo wszyscy mają swoje zdanie - nawet bezpośrednio zwracając się do kogoś nie wchodzą w dyskusję, po prostu nie słuchają (nawet w kontakcie przez niebieską kartę)...

Jednak, obowiązuje coś takiego jak ordynacja wyborcza. I to nie jest tak, że jak Ty, ja, czy ktokolwiek inny nie pójdzie na wybory, to przy np. frekwencji 50% połowa miejsc nie zostanie obsadzona. Tak się oczywiście nie dzieje - zostanie obsadzona przez tych kandydatów za których głosowało te 50% które poszły na wybory. Dlatego pod tym względem wpływ jest oczywisty (tutaj ciekawy kazus tzw. "kucy Korwina" - są to raczej zmobilizowani wyborcy, dzięki czemu w obecnej, ustępującej już kadencji, znalazło się 4 posłów z list KNP - m.in. dzięki niskiej frekwencji. I może ktoś zadać pytanie, a po co Oni tam, co zrobili, jakie pozytywne działania podjęli... I tutaj przechodzę do kolejnego punktu.

2) Opozycja merytoryczna. Jakkolwiek jak wyżej wspomniałem, większość spraw podejmowanych w Europarlamencie to zbędne pierdoły. Jednak są sprawy, w których racjonalny głos i merytoryczna krytyka, a nie totalne hurr durr pierdololo i zbijanie polityczne kapitału. Mowa oczywiście o "Debacie o praworządności w Polsce". W momencie w którym nie byłoby tam posłów Iwaszkiewicza, Marusika i Korwina mogłaby by być stosowana narracja totalnych, że cała Polska jest przeciw PiSowi - i żeby nie było, nienawidzę PiSu tak samo jak Platformy. Tutaj zresztą macie nagranie z tej "debaty" (która w rzeczywistości debatą nie była) - <klik>.

Jeszcze w gwoli wyjaśnienia - nie uważam bynajmniej, by przez tę ww. trójkę tacy imbecyle jak Verhofstadt przyjęli do wiadomości, że to co gada w instytucjach UE Platforma "Obywatelska" to bzdury. Większość tamtych ludzi jest niereformowalna. Ale przynajmniej nie ma ogólnego obrazu Polski, jako tej która zgadza się na wprowadzanie dyktatów brukselskich na żądanie większości opozycyjnej - choćby w oczach przeciętnego zjadacza chleba który interesował się tą sprawą.

I już na sam koniec, link do artykułu jako przypomnienie o bardzo podobnej sprawie związanej z Czechami - tam opozycja wręcz nie chciała takiej debaty - <klik>. I tym akcentem przechodzę do kolejnego punktu.

3) Koalicja Europejska. Jakkolwiek po części rozumiem gdy ktoś mi mówi, że głosuje na PiS bo nie lubi hiPOkrytów, czy ciągle powtarza że "przez ostatnie 8 lat", albo jak ktoś czytał w młodości Marksa i Engelsa, i tak mu się to spodobała że głosuje na Razem. Albo po prostu nie lubi tak jak ja POPiSu, ale nie podoba mu się z jakiś względów Korwin, to głosuje na Kukizowców. Nie mniej głosowanie na POKO jest dla mnie totalną (nomen omen) abstrakcją. Przecież tam jest taki misz masz, jakby ktoś złapał 10 przypadkowych przechodniów na ulicy tylko dlatego że nie lubią PiSu, i stworzył z nich koalicyjny komitet wyborczy. Przecież ordynacja wyborcza w połączeniu z frakcyjnością Europarlamentu zaburza tutaj jakikolwiek sens istnienia takiego tworu.

Załóżmy że jestem Krzysztof Jarzyna ze Szczecina, konserwatysta, zwolennik PSL. I głosując na KE, dzięki m.in. moim głosom (patrz punkt 1.), dostaje się socjalista i lewicowiec ideologiczny Liberadzki, a może i nawet zacietrzewiony liberał Arłukowicz. Jeden pójdzie do frakcji S&D, drugi do EPP. I będą robili dokładnie to przeciwko czemu jestem. Albo z kolei jestem zwolennikiem komunistów z Zielonych (bo to de facto to samo co Razem, tylko jedni to leniniści a drudzy to trockiści)  i głosuję na listę, na które jedynką jest kandydat, bądź co bądź, konserwatywnego PSL (swoją drogą pozdrawiam wszystkich z kropkaNowoczesna, z Panem Lubnauerem na czele - tak jak się dali wyhuhuhu i tiruriru na listach to nawet bardziej niż nas PiS mhmh mhmh na podatkach).

Pisałem to co jest powyżej wczoraj, kiedy jeszcze nie było głosowania w sprawie ACTA2, nie mniej następną część piszę już następnego dnia. Także już jest po głosowaniu. Niby się tego spodziewałem, ale złość na durniów z PO oczywiście jest (swoją drogą - jeszcze kilka dni temu na oficjalnym koncie na Twiterze pisali że są przeciwko - także są przeciw, a nawet za). Także z obywatelskiego obowiązku wklejam listę głosowania w sprawie ACTA2.:

Link do artykułu:<klik>
Cytat: sejmlog.pl
Za przyjęciem ACTA2 głosowali: Kazimierz Ujazdowski, Danuta Hübner (PO), Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO), Barbara Kudrycka (PO), Julia Pitera (PO), Bogdan Zdrojewski (PO), Tadeusz Zwiefka (PO).

Przeciwko ACTA2 głosowali: Ryszard Czarnecki (PiS), Anna Fotyga (PiS), Beata Gosiewska (PiS), Czesław Hoc (PiS), Marek Jurek (Prawica RP), Karol Karski (PiS), Sławomir Kłosowski (PiS), Zdzisław Krasnodębski (PiS), Urszula Krupa (niezależna), Zbigniew Kuźmiuk (PiS), Ryszard Legutko (PiS), Bolesław Piecha (PiS), Mirosław Piotrowski, Tomasz Poręba (PiS), Jadwiga Wiśniewska (PiS), Kosma Złotowski (PiS), Robert Iwaszkiewicz (KORWiN), Michał Marusik (KNP), Stanisław Żółtek (KNP), Jacek Saryusz-Wolski (niezrzeszony), Dobromir Sośnierz (Wolność), Andrzej Grzyb (PSL), Krzysztof Hetman (PSL), Danuta Jazłowiecka (PO), Jarosław Kalinowski (PSL), Czesław Siekierski (PSL), Adam Szejnfeld (PO), Róża Thun und Hohenstein (PO), Lidia Geringer de Oedenberg (SLD), Adam Gierek (Unia Pracy), Michał Boni (PO), Marek Plura (PO).

Wstrzymali się od głosu: Bogusław Liberadzki (SLD), Janusz Zemke (SLD-UP).

Mem na rozluźnienie (dla tych co jeszcze mą wypowiedź czytają):

4) Konfederacja (KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy)... Jak już wyżej wspomniałem, dzisiaj piszę tę część mojej wypowiedzi. I kiedy chciałem coś sprawdzić właśnie w sprawie Konfederacji to bardzo, ale to bardzo pozytywnie się zaskoczyłem - Poseł Liroy-Marzec będzie startował w moim okręgu! Także tak jak zamierzałem głosować na nich, tak tym bardziej się do tego przekonałem. Nie mniej, żeby nie wyszedł z tego punktu jakieś lokowanie produktu, przechodzę do meritum.

Będę głosował na nich z prostego powodu - jako konserwatysta i jednocześnie "liberał" gospodarczy (choć właściwie wolność gospodarczą uznaję za część doktryny konserwatywnej, ale wszyscy wiemy jak to w Polsce wygląda, *ekhem ekhem* PiS to nie prawica, hurr durr!) nie mam lepszego wyboru do głosowania. PiS i PO odrzucam od razu. PSL, SLD partie układowe które w dodatku bardzo mi nie leżą, czy to ideologicznie czy gospodarczo. Razem, Wiosna i Zieloni to komuniści. kropkaNowoczesna i Teraz! robią z siebie błaznów wszędzie gdzie się da, szybciej się skończyli jak zaczęli, niby liberałowie ale są za 500+ jak reszta bandy, a w dodatku zwalczają kościół. Zostaje mi więc de facto tylko KORWiN - jak zresztą część z Was dobrze wie, od kiedy mogę to na nich głosuję. Bo po prostu nie widzę lepszej alternatywy.

Ale żeby nie było tak różowo, oczywiście nie ze wszystkim się z Konfederacją zgadzam - bzdurą jest co pisze IvE, że gadanie o Hitlerze pomaga tej formacji, no ale trudno, odpały Janusza zostawiam na bok, trzeba z tym żyć. Narodowcy są jak dla mnie małostkowi - nacjonalizm jest mi obcy, bo to po prostu niemądre. A i gospodarczo się z nimi nie zgadzam. Kaja Godek... Jak dla mnie te sprawy z aborcją są bez sensu. To jest jak z marihuaną - jak ktoś będzie chciał dostać się do niej, to się do niej dostanie. Jak dla mnie gadanie kościoła że powinniśmy wprowadzić prawo by nie zabijać itd... Nie da się, po prostu się nie da. Według mnie lepiej żeby właśnie te wszystkie sprawy aborcyjne działy się legalnie (oczywiście wykluczając jakieś ostre przypadki typu eugenika) i żeby państwo miało nad tym jakąkolwiek kontrolę. Kobieta zdesperowana znajdzie zawsze możliwość usunięcia, choćby prawo to wykluczało. Lepiej edukować... No ale dobrze, zostawmy temat. Braun ostatnią wypowiedzią o penalizacji homoseksualizmu mnie wkurzył niemiłosiernie. Jakbyśmy byli jakimś muzułmańskim państwem do cholery. A Jakubiaka nie trawię i mu nie ufam, bo wiem z prywatnego życia od zaufanego źródła jak się dorobił i jaki z niego gagatek. Nie mniej nadal uważam, że po pierwsze - część spraw które wyżej poruszyłem nie są w kwestii Europarlamentu, więc je pomijam; a po drugie... W sumie sam nie wiem, czy mogę to nazwać "mniejszym złem". Z jednej strony cieszy mnie konsolidacja środowisk antymagdalenkowych, szeroko rozumianej prawicy, więc wiadomo, że w tak dużym spektrum nie ze wszystkimi się można zgodzić co do joty. Tak więc po prostu jest mi do nich najbliżej. A z drugiej strony, nie chce nie iść na wybory a później narzekać (patrz punkty 1 i 2).

5) Korwinowcy a obecna kadencja Sejmu. Tutaj już taka dywagacja przeszłości w powiązaniu z przyszłością. Popatrzy bowiem na wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych. KORWiN zabrakło jakieś 40 tyś. głosów by się dostać do Sejmu (nb. mniej więcej tyle, ile zdobył KWW Zbigniewa Stonogi). W momencie w którym dostaliby się do Sejmu, PiS miałby w granicach 234-230 posłów - balansowałby więc na granicy samodzielnej władzy którą ma teraz (potrzeba do niej 231 posłów). To co PiS przepchał i uchwalił w tej kadencji Sejmu dzięki temu że rządzi samodzielnie zostawiam Wam do przemyślenia - wspomnę tylko o syfie z TK, SN, KRS i ogólnie w prawie (jak ktoś twierdzi że jego to nie dotyczy, to współczuję), z 500+ i innymi bredniami socjalistycznymi niszczącymi gospodarkę jako truskawka na tym paskudnym torcie (tylko niech ktoś nie mówi o PKB - to jasne że idzie w górę skoro dajemy ludziom na konsumpcję - trzeba to porównać tylko z szalejącym deficytem i inflacją i już tak różowo nie jest).

Spytacie jak to odnieść do przyszłości i eurowyborów - ano tak się składa, że niedługo są wybory parlamentarne. M.in. dlatego obecną kampanię zdominowały sprawy krajowe (przepychanki POPiSu i mniejszych partii kto da ludziom więcej - "Amerykańska demokracja przetrwa do czasu, kiedy Kongres odkryje, że można przekupić społeczeństwo za publiczne pieniądze."~ Alexis de Tocqueville - cytat który możemy odnieść de facto do każdej demokracji). W momencie w którym Konfederacja dostanie całkiem ciekawy wynik w wyborach do Europarlamentu, rośnie szansa że się dostaną do Sejmu. M.in. za sprawą medialności, niwelacji "iluzji straconego głosu" i innych czynników. A w Sejmie tym bardziej przydatna jest merytoryczna opozycja - której role starało się wypełniać Kukiz'15. Nie mniej im więcej tym lepiej. A jeśli powtórzy się scenariusz z 2015 roku, to tym bardziej warto na nich głosować - żeby PiS albo PO nie miało samodzielnej większości parlamentarnej. Tylko tyle... a wręcz aż tyle.

Mam nadzieję że przekonam tym kogokolwiek, że jednak warto pójść na wybory i zagłosować. A przede wszystkim najlepiej na kogoś spoza układu, by wreszcie ten syf się skończył - jak ktoś nie lubi Korwina, niech głosuje na Kukiza. Zawsze to lepsze niż ciągły i ten sam POPiS.

Pozdrawiam cieplutko i liczę na odpowiedzi.

I tak jak obiecywałem, na koniec przedstawiam wyniki tych badań wyborczych:

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 66
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2019, 15:20:26 »
Co powiecie na 500+ dla krów? Także 100zł na świnie, taka świna da tak około 40kg pysznej wyborczej kiełbasy. Krowy na zasiłkach, co jeszcze?
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 336
  • A proper wife should be as obedient as slave
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2019, 16:18:51 »
Jak to bielan powiedział, że to pozwoli im kupić nawet 40% wyborców PSLu. Korupcja wyborcza - w skrócie.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Towarzysz
  • *
  • PodPułkownik 1ppS
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2019, 07:50:15 »
Nadal czekam na 500+ dla studentów. Najważniejszy i najprzydatniejszy program socjalny.
Do Legii jak ulał pasuje powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Ilu skrzydłowych miało być lepszych od Michała Kucharczyka? Wszyscy. Żaden nie był, dlatego nie sprzedawajmy „Kuchego” dopóki nie przyjdzie ktoś naprawdę lepszy. ~Aleksandar Vukovic, 2k17

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Towarzysz
  • *
  • PodPułkownik 1ppS
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2019, 18:05:42 »
Pojawił się nowy Latarnik wyborczy: https://latarnikwyborczy.pl
Mi tak wyszło:
(click to show/hide)
Ciekawostka - jak wybierzecie na każde pytanie odpowiedź "Nie mam zdania", to wyjdzie wam najwyższa zgodność z Kukizem i Wiosną ex aequo.

Offline gorNN

• Pijus
  • *
  • Piwa: 41
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2019, 18:52:26 »
bede glosowal na pis bo oni cos daja a nie jak ich poprzednicy tylko kradna

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Paladyn
  • Piwa: 150
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2019, 19:01:40 »
Przecież ty jeszcze głosować nie możesz...
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2019, 00:12:36 »

Pińcet zela za głos?

Offline gorNN

• Pijus
  • *
  • Piwa: 41
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2019, 02:30:33 »
Pińcet zela za głos?
ba, żeby to jedno w dodatku 3 młode świnie hodujemy w naszym M3, więc nie muszę pracować jak jakiś frajer za najniższą krajową i to na mnie pracują hehe

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2019, 12:48:16 »
Duma narodu.