Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Olimpiada 2019 [Native][NW][Deluge][DP]  (Przeczytany 1399 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyktator

• Administrator
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 850
Olimpiada 2019 [Native][NW][Deluge][DP]
« dnia: Styczeń 06, 2019, 18:27:00 »

Przewidywana data: wiosna/lato 2019

Jest to temat dyskusyjny i zapraszam tutaj wszystkich zainteresowanych do zabierania głosu. Interesuje mnie wasze zdanie na temat czegoś takiego, czy chcielibyście zagrać i jak to sobie wyobrażacie. Temat pewnie będzie ewoulował, ale potraktujmy to jako temat otwarcia, na razie tutaj można uderzać ze wszystkim.
Dodam też, że jeśli pomysł się przyjmie, będę potrzebował wielu wolontariuszy. Nie będzie stricte administracji turnieju, tylko wielopoziomowa komisja, gdzie każdy wolontariusz zajmowałby się określonym zadaniem.

O co chodzi?

Bannerlord nadchodzi już co prawda latami, ale jednak cały czas się zbliża. Gdy już w końcu wyjdzie to będzie to bardzo wyczekane wydarzenie, które wypadałoby fajne uczcić. Scena jest podzielona na wiele mniejszych podscen, według modułów. Na pewno odbędą się wówczas eventy pożegnalne, na które każdy może wpaść. Co jednak z turniejami? Każdy moduł ma swoją specyfikę i każdy chciałby pożegnać swoje podwórko z rozmachem. Gdyby jednak robić wszystkie klasyczne turnieje równolegle na kilku modułach, to byłoby to trudne do zorganizowania, ponadto nikt nie miałby czasu grać wszędzie, przez co baza graczy w każdych rozgrywkach byłaby znacząco mniejsza.

I tutaj właśnie jest pomysł olimpiady (który zresztą próbowałem już wprowadzić dwukrotnie w przeszłości). W założeniu odbywałaby się dla czterech największych scen (Native, NW, Deluge i DP) razem. Zapisywałoby się raz do jednej olimpiady, a gra byłaby podzielona na dyscypliny (na różnych modułach), z czego każdy by mógł grać w dowolnej z nich. Konkurencje byłyby oczywiście zarówno indywidualne, jak i drużynowe, gdzie każdy zdobywaby medale zarówno indywidualnie, jak i dla swojego zespołu. Tutaj przykład na DP, jak wygląda taka przykładowa rozpiska medali: TUTAJ.

W skrócie mowa tutaj o takiej próbnej edycji, by sobie pograć i potestować format. Jakby wyszło dobrze, to możnaby nawet pomysleć o międzynarodowym turnieju tego typu, gdzie drużynami byłyby reprezentacje (a w przypadku takiej olimpiady byłyby osoby oddelegowane do poszczególnych dyscyplin, więc rostery mogą liczyć nawet kilkadziesiąt osób, więc wciaz byłby to turniej dla każdego).

Podsumowanie rozwiązań z dyskusji
  • Lista jest na razie pusta
  • tu będzie kiedyś punkt

Rzeczy do dyskusji
Tutaj będę na bieżąco umieszczał rzeczy, o któych aktualnie dyskutujemy (czyli szczeóły, w kwestii których pytam was o opinie)
  • Dyscypliny drużynowe - kwestia drużyn
    O ile kwestia dyscyplin indywidualnych jest prosta, bo niezależnie od modułu każdy startuje samodzielnie, o tyle robi się kłopot ze zmaganiami drużynowymi. Otóż widzę dwie wizje na ten moment i ciekawy jestem, która bardziej wam się podoba:
    • Każda drużyna startuje na swoim module (a więc każdy moduł ma swoją klasyfikację medalową dla zespołów, wciąż jednak jest jedna, ogólna dla medalistów indywidualnych), pozwalamy na to, by każdy gracz mógł być w jednym teamie na moduł (wiec przy grze na Native, NW, Deluge i DP każdy mógłby reprezentować od 0 do 4 drużyn)
      (click to show/hide)
    • Robimy drużyny do wszystkiego, tak by była jedna klasyfikacja medalowa. Wtedy zapewne trzebaby pomyśleć nad wymyslonymi drużynami (typu FC Sargoth), z czego później trzebaby pomyśleć nad sposobem przydzielania graczy do takich drużyn. Ciekawym rozwiązaniem byłoby również wybranie 2-4 najbardziej legendarnych (i najlepiej już nie istniejących) drużyn na każdym module (których liderzy wciąż się udzielają, by wyrazić zgody) i zrobić z nich duże zespoły, które gromadziłyby wszystkich chętnych do gry. Rozwiązanie identyczne jak z nazwami z gry, tyle że oddawałoby to bardziej wenętrzny klimat sceny.
      (click to show/hide)
  • Streamy i oglądalność
    Aktualnie rusza zimowy turniej Aharo, który ma na celu przetestowanie zmian dla zwiększenia atrakcyjności meczów w Warband. Warto by poruszyć taką kwestię na przykład i tutaj (w końcu to też ma być głównie testowa edycja). Czy da się zrobić z tego coś, co da się oglądać? Na myśl przychodzą mi tematyczne mapy specjalnie przygotowane do konkurencji oraz modyfikacje admin moda, tak by wyświetlało się różne tabelki z rankingami (choć mozna to też przerzucić na poziom samego streamu, o ile znajdą się streamerzy) czy różne detale (np. w konkurencjach rzutów czymkolwiek, czy wyścigowych pokazywałoby odległości, a dla konkurencji strzeleckich (np. do tarczy) zarys samej tarczy z punktem trafienia). Oczywiście przez zespoły biorace udział na pewno nie będzie to bardzo wciągające dla postronnych widzów (choć gdyby w przyszlości udało się wprowadzić to na poziom reprezentacji to na pewno wyglądałoby to już zupełnie inaczej), jednak samą różnordnością rywalizacji (a mechanika gry pozwala na naprawdę dużo, na pewno więcej niż rozgrywanie zwykłych meczów) można coś zrobić, o ile urozmaici się to odpowiednimi efektami wizualnymi.
    Oczywiście potrzebne by było pewne poświęcenia, jak zbiorowe terminy rozgrywania poszczególnych dyscyplin (nawet indywidualnych).
  • w przyszłości pojawi się tu kolejny punkt

Zapraszam więc was do dzielenia się waszymi opiniami na powyższe kwestie (i nie tylko, jeśli macie inne uwagi) oraz deklarowania, czy w ogóle podoba wam się taka idea turnieju i czy wzięlibyście udział (albo chociaż oglądali). Jeśli będzie zainteresowanie, to możemy z tego stworzyć pierwszy wspólny turniej dla całej społecznośc i spróbować zupełnie nowej formy zabawy.

Offline Dominique

• Moderator Dzikich Pól
  • Utracjusz
  • *
  • Piwa: 50
Odp: Olimpiada 2019 [Native][NW][Deluge][DP]
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2019, 18:46:19 »
Ja jestem jak najbardziej za taką formą rozrywki i mam nadzieję, że Olimpiada w takiej czy innej formie wystartuje. Jeżeli chodzi o organizację drużyn, to jestem bardziej przychylny temu, by wystawiano jedne, niezmienne drużyny do każdego modułu. Rywalizacja może i będzie mniejsza, jeśli chodzi o ilość, ale chyba bardziej zaciekła, bo nieważne z którego modułu głównie pochodzić będzie dana grupa, gracze będą mieli okazję do pochwalenia się szczególnymi umiejętnościami na "swoim podwórku" czy też na module, gdzie nigdy wcześniej nie grali.
A co do pomysłu z legendarnymi drużynami... Jako, zapewne, członek jednej z drużyn, której tag mógłby być rzucony do rozgrywki, uważam, że taka opcja mogłaby rodzić niesmak dla rodzimych graczy tychże drużyn, widząc zbiorowisko świeżaków lub graczy kompletnie niepowiązanych z danym klanem, jako po prostu - "wypełnisko" do gry.

BTW. Oczywiście, miło by było widzieć te stare, słynne tagi na serwerze, ale jeżeli nie będą to drużyny złożone z pierwotnych graczy i tych, którzy swoje tam odsłużyli, uważam, że nie ma sensu, by to przywoływać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2019, 18:49:02 wysłana przez Dominique »
"Przystojny, ale niezły ch*j.
Poza tym pedofil.   
Powinnam uciekać.   
Ale mnie intryguje."

Offline PrussiaOfficer

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
  • Admirał Floty 1 Batalionu Morskiej Piechoty
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2019, 22:04:29 »
Podoba mi się to dobry pomysł.
Prussia Officer Admirał 1 Batalionu Morskiej Piechoty

Offline Dyktator

• Administrator
  • Krzyżowiec
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2019, 00:22:36 »
No dobrze, to może nowa propozycja. Skoro robienie klanów jest zbyt trudne organizacyjnie, a zespoły fikcyjne nie budzą emocji, a więc i konkurencji, to spróbujmy odpowiedzieć na stawiane tu od lat pytanie - gracze którego modułu są najlepsi?

Wyglądałoby to w wielkim skrócie tak:

1) Na olimpiadę zapisuje się kto chce. Warunek jest jeden - musi się określić do której drużyny chce przynależeć (są 4: Native, NW, Deluge i DP). Nie ma limitu osób reprezentujących dany moduł.

2) Wyznaczany jest terminarz konkurencji, są następujące typy:
  • indywidualne - zazwyczaj odbywa się to na zasadzie eliminacji, np. są dwa dni, kiedy chętni z dowolnych druzyn strzelają do tarcz i np. top16 zaklwalifikuje się do finałów dyscypliny strzelania z łuku do tarczy (eliminacje mogą być też wewnątrz drużyn i wtedy każdy zespół wystawia określoną liczbę reprezentantów)
  • drużynowe "małe" - np. 6v6 dowolne na Native albo 8v8 na bagnetach NW, wówczas każdy moduł dostaje limit, typu po 2 drużyny do wystawienia w danej dyscyplinie (jeśli będzie więcej chętnych to muszą ze sobą rozegrać szybki mecz o miejsca), wówczas otrzymujemy np. 8 zespołów (prawdopodobnie klanów) i od razu ćwierćfinały (więc da się zagrać wszystko w jeden dzień)
  • drużynowe "duże" - zaleta z posiadania 4 masowych drużyn, mianowicie można rozegrać dyscypliny typu oblężenia, czy porządne liniówki.
3) Robimy dwie klasyfikacje medalowe - inywidualne, by wyróżnić olimpijczyków, a także zespołowe, by wyłonić najlepszy moduł.

Dodam, że dla sprawiedliwości na każdym module byłoby tyle samo dyscyplin. Co o tym myślicie?

EDIT: a po wyłonieniu najlepszego modułu możnaby iść do Europy i wyłonić najlepszy kraj w drugiej edycji ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2019, 00:29:54 wysłana przez Dyktator »

Offline Aharo

• Moderator Globalny
  • Awanturnik
  • **
  • Piwa: 33
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2019, 10:53:52 »
Wydaje mi się, że to całkiem spoko pomysł. Jedna drużyna w kilku modach - skierowałbym się nawet na bardziej nietypowe modyfikacje, żeby urozmaicić jak najbardziej rozgrywkę. Dodatkowo na pewno warto jak najbardziej uprościć rozgrywkę i nie rozbijać jej na kilka różnych konkurencji czy opcji. Jedna drużyna = jedna konkurencja.

Jestem ciekaw jak się temat rozwinie, trzymam kciuki :)

Offline Dyktator

• Administrator
  • Krzyżowiec
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2019, 22:54:09 »
Jedna drużyna = jedna konkurencja.

Mógłbyś rozwinąć myśl, bo nie za bardzo rozumiem? Jeśli chodzi o tworzenie oddzielnych zespołów do każdej konkurencji, to z góry mówię, że odpada, bo wprowadzi zbyt dużo chaosu i ani zawodnicy ani organizatorzy nie ogarnialiby co się dzieje.

Dzięki też za odzew wszystkim, którzy się wypowiedzieli. Co jednak z resztą? Nikt więcej nie jest zainteresowany? Jeśli tak, to projekt do kosza, bo nie mam już na tyle czasu, by pozwolić sobie na ryzyko tworzenia contentu na marne.

Offline Aharo

• Moderator Globalny
  • Awanturnik
  • **
  • Piwa: 33
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2019, 23:17:32 »
Mógłbyś rozwinąć myśl, bo nie za bardzo rozumiem? Jeśli chodzi o tworzenie oddzielnych zespołów do każdej konkurencji, to z góry mówię, że odpada, bo wprowadzi zbyt dużo chaosu i ani zawodnicy ani organizatorzy nie ogarnialiby co się dzieje.

Chodziło mi bardziej o to, żeby nie robić zbyt wiele konkurencji pobocznych w konkretnych modach, a np. jeden "tryb" rozgrywki np. 5v5 w każdej modyfikacji z jakimiś alternatywnymi ustawieniami. Żeby po prostu zbyt bardzo nie rozciągać się w tym wszystkim i żeby łatwo szło się połapać we wszystkim.

Offline Dyktator

• Administrator
  • Krzyżowiec
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2019, 00:18:40 »
Chodziło mi bardziej o to, żeby nie robić zbyt wiele konkurencji pobocznych w konkretnych modach, a np. jeden "tryb" rozgrywki np. 5v5 w każdej modyfikacji z jakimiś alternatywnymi ustawieniami. Żeby po prostu zbyt bardzo nie rozciągać się w tym wszystkim i żeby łatwo szło się połapać we wszystkim.

To właśnie ten 5v5 jest czymś pobocznym. To nie turniej meczowy, tylko coś, co ma być wzorowane na igrzyskach olimpijskich.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Igrzyska_olimpijskie#Dyscypliny_olimpijskie tych medali ma być właśnie dużo za różnorakie formy ryzgrywki
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2019, 00:19:54 wysłana przez Dyktator »

Offline CarpeDiem

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 91
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2019, 17:11:03 »
Moim zdaniem utopijny pomysł. Niby fajna zabawa, ale powiedzmy sobie szczerze, kogo bawi rzucanie oszczepem w powietrze? Albo strzelanie z łuku do tarczy? Nie traćmy kontaktu z rzeczywistością. Nas graczy bawi rywalizacja. Nadawanie turniejom statusu "4fun" to antyreklama.

Sam pomysł turnieju międzymodułowego jest trochę lepszy, ale nic z tego nie wyjdzie jeżeli chcecie to podzielić na pierdyliard różnych dziwnych form rywalizacji. Mam przeczucie, że nawet gdyby ograniczyć to do jednej solidnej, meczowej formy to w dalszym ciągu może być krucho z aktywnością. Paradoksalnie, zamiast czterech (?) średnich turniejów na moduł, wyjdzie jeden średni turniej na wszystkie moduły.

Dzielimy się na drużyny, bo towarzystwo jednych odpowiada nam bardziej od drugich. Gramy w różne moduły, bo mamy inne preferencje. I obawiam się, że pomimo szczerych chęci, to będzie nie do przeskoczenia. :)
Sukces jest wtedy, kiedy niemożliwe staje się możliwe.

Offline Dyktator

• Administrator
  • Krzyżowiec
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2019, 22:40:19 »
Nas graczy bawi rywalizacja. Nadawanie turniejom statusu "4fun" to antyreklama.

A ktoś taką nadawał? Tu cały czas jest mwoa o KONKURENCYJNCYH rozgrywkach ze zdobywaniem medali za podium. Więc nie strzelasz sobei do tarczy. Masz ustrzelić więcej punktów, niż przeciwnicy, aby zdobyć konkretny medal do klasyfikacji.

Offline Zdzichu_

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2019, 21:20:52 »
Patrząc z punktu widzenia gracza z dzikich pól.
Idea jest fajna tylko utopijna. Patrząc na aktywność graczy na dzikich polach większość konkurencji można wyrzucić do kosza, bo nikt na to nie przyjdzie. Dlaczego? Mieliśmy kiedyś na dp, bodajże 6 lat temu ( zaznaczam, że społeczność była dużo bardziej aktywna) olimpiadę i  chętnych było jak na lekarstwo. Nieliczne konkurencję na jakie przyszli gracze to były różnego rodzaju pojedynki. Reszta praktycznie przeszła bez echa.

Offline Krzyżak

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 18
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2019, 21:55:59 »
Adek prosił mnie bym spytał czy osoby poruszające się na wózku inwalidzkim również mogą brać udział w olimpiadzie?

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 238
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2019, 14:40:43 »
Można psioczyć, że non stop to samo, że przydałoby się urozmaicenie, ale gdy to się wreszcie pojawia, jest ono traktowane jako coś "4fun". Dlatego wydaje mi się, że większą liczbę graczy przyciągnęłoby zorganizowanie MP na poszczególnych modułach.

Offline Einar.

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 1
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2019, 14:56:10 »
Adek prosił mnie bym spytał czy osoby poruszające się na wózku inwalidzkim również mogą brać udział w olimpiadzie?

XDDDDDDDDDD

A tak serio to pojedynki by przeszły, 2v2 też. Ale na konkurencje wymagające więcej osób raczej nawet nie uzbierałoby się poważnej liczby graczy.

Offline Dominique

• Moderator Dzikich Pól
  • Utracjusz
  • *
  • Piwa: 50
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2019, 01:06:24 »
Zdzichu, nie wiem, o czym mówisz. Jeżeli masz na myśli olimpiadę, którą organizował Rancor, to konkurencji było wiele i ludzie na to przychodzili. Rzuty granatem, strzelanie do celu, bieg przez tor przeszkód, zbijanie manekinów lancą... Pewnie, że najwięcej było na konkurencach duelowych, ale nie mów, że pozostałe miały znikomą lub zerową liczbę uczestników.  Ja tak to zapamiętałem.
"Przystojny, ale niezły ch*j.
Poza tym pedofil.   
Powinnam uciekać.   
Ale mnie intryguje."