Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Z jaką ideologią byś się zadeklarował? Na co byś głosował?  (Przeczytany 418 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 45
  • Osobnikom nie pożądanym przeze mnie nie odpisuję.
Z tego co mi wiadomo, ktoś proponował już założenie takiego tematu. Więc go zakładam. Z góry się zadeklaruję z poglądami, używając poniższych screenshotów:

http://www.anesi.com/fscale.htm
Powyższy test pokazuje tolerancję dla ideologii faszystowskiej i im pokrewnych. Pozaznaczałem tam zgodnie ze swoją ideologią, więc wyszedł mi zdeklarowany antyfaszyzm.
Jeśli chodzi o właściwą mi ideologię, poniższy test:

http://www.politicalsextant.com/
zakwalifikował mnie jako połączenie anarchisty z egologiem i tym, co Aglosasi nazywają "gildyjnym socjalizmem". Sam się bardziej uznaję za socjaldemokratę niż za anarchosyndykalistę, ale pozostawimy to dyskusji.
Spróbujcie użyć te dwa zalinkowane testy i pokażcie wyniki. Możemy to jeszcze przedyskutować, jeśli nie macie nic przeciwko.
Jeśli chodzi o głos, myślę w najbliższych wyborach nad głosowaniem na PiS (i jestem całkiem poważny z tą deklaracją) bądź SLD. Uważam od jakiegoś czasu te dwie partie za najnormalniejsze w polskiej polityce, być może pod wpływem przesiadywania tutaj oraz znajomości z zadeklarowanym Pisowcem.
Na liberałów głosować nie mam zamiaru.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2018, 13:25:45 wysłana przez adriankowaty »

Offline Koxxus

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 65
  • Otaczają mnie tęgie, wielkie dzbany
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Z jaką ideologią byś się zadeklarował? Na co byś głosował?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2018, 13:49:38 »

U mnie wyszło cosik takiego.

Nie zrobiłbym nic
Gdybym to forum scrollował jak ty

Offline JerzyBurza

• BANITA
  • Hulaka
  • *
  • Piwa: -6
  • VIe_10ph_Wchm_JanSnieg
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2018, 13:50:52 »

MP17
FS Cup
LDP18 Dyw.B
MP18 Cav.

Offline vtz

• Moderator Klanów
  • Bywalec
  • *
  • Piwa: 150
  • a.k.a. Rudy Karzeł
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2018, 15:12:45 »
Nawet niezły test, ale zbyt łatwo przypisuje ludzi do skrajnych ideologii - tak jak Ciebie, socjalistę, przypisało do "anarchizmu kolektywistycznego", tak mnie przypisało do akapu, mimo że dużo bardziej utożsamiam się z klasycznym liberalizmem.

(click to show/hide)

EDIT: Zapomniałem o fscale - Nie wiem co zrobić z niektórymi stwierdzenia, np. "[19] Some people are born with an urge to jump from high places." albo "[22] Wars and social troubles may someday be ended by an earthquake or flood that will destroy the whole world." Jak mam na nie odpowiedzieć? Przecież to jest kwestia nauki a nie przekonań.
Albo niektóre stwierdzenia to po prostu realistyczne spojerzeni na świat, na przykład z numerem 2 "A person who has bad manners, habits, and breeding can hardly expect to get along with decent people." numerem 3 "If people would talk less and work more, everybody would be better off." albo numerem 26 "Human nature being what it is, there will always be war and conflict." naprawdę baardzo trudno jest się nie zgodzić.

No mimo to w większości odpowiadałem jedynką albo dwójką i wynik wyszedł mi 1.90
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2018, 15:54:42 wysłana przez vtz »

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Towarzysz
  • *
  • Piwa: 858
  • PodPułkownik 1ppS
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2018, 15:14:31 »
Powinienem zacząć od stwierdzenia, że nie identyfikuję się ani z żadną ideologią poza monarchizmem, ani z żadną partią (nie tylko na polskiej scenie politycznej), ani nawet z żadnym konkretnym politykiem. Moje poglądy polityczne to wypadkowa moich własnych przemyśleń oraz (przede wszystkim) czytania różnych tekstów różnych autorów - od Marksa i Lenina, przez Hitlera i Eisenhowera na Ronie Paulu, Rothbardzie i Kropotkinie skończywszy. Z tego powodu nie mogę odpowiedzieć na pytanie na kogo będę głosował - bo sam będę wiedział, gdy znane będą już kandydujące partie i ich program.

Osobiście pozycjonowałbym siebie chyba gdzieś między amerykańskimi libertarianami, natomiast jak wspomniałem wyżej, z libertarianizmem się nie identyfikuję. Ciekaw jestem zatem, jak określi moje poglądy test.

A więc na pierwszy ogień fscale.
(click to show/hide)
Wyszło mi 1.90. To akurat żadne zaskoczenie, bo już kiedyś ten test wypełniałem i też wyszło mi bardzo antyfaszystowsko, ale ciekaw byłem czy przebiję adriankowatego. No najwyraźniej nie.

A teraz politicalsextant:
(click to show/hide)
A więc najwyższa zgodność wyszła mi z minarchizmem. W sumie nie pomyślałem o nim pisząc tego posta, ale w kontekście moich poglądów, miałoby to sens. Nie uważam się natomiast zdecydowanie za akapistę, w pełnoprawnym tego słowa znaczeniu. Obecność ruchów powszechnie uważanych za skrajnie lewicowe w sekcji worst ideologies też mnie jakoś nie dziwi, miałem tam nawet więcej (bodajże 8) pozycji na -100%, ale nie było sensu tego przeklejać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2018, 15:16:16 wysłana przez Bruce Campbell »

Offline Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
  • Piwa: 393
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2018, 15:58:38 »
Tak jak vtz powiedział, czasem odpowiedzi są bardzo skrajne, a i sam test dosyć dziwne daje wyniki. U mnie wyszedł classical liberalism (70%), Civic nationalism (75%) oraz paleolibertarianism (67%), co raczej nie odzwierciedla dobrze moich przekonań. A pewnie dużo wpływu na to miały pytania o religię, gdzie po prostu oddzielałem religię od państwa.

Była teza, że duchowni powinni być przewodnikami narodu (czy coś w tym stylu) to odpowiedziałem oczywiście nie zgadzam się, bo co to w ogóle za teza? Jestem za tym, żeby duchowni mieli reprezentację w parlamencie i mogli doń być wybierani (już zapomniałem który papież tego niestety zakazał), ale nie żeby w Polsce była teokracja - bo tak brzmiała teza.

A już najbardziej śmieszna była teza o prawach kobiet... Nie dość, że jakoś szowinistycznie skonstruowana (coś było o podobnych prawach kobiet i ludzi (sic!)), to jeszcze zgadzać albo nie trzeba było się w pełni że stwierdzeniem, że chce się równych praw kobiet i mężczyzn (co jest słuszne), ale ich teraz nie ma (co jest totalną bzdurą).

P.S. A, i pamiętam że miałem w najbardziej "nie lubianych" anarchokokektywizm, który u Ciebie Adrian jest w lubianych :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2018, 16:03:33 wysłana przez Kradus »

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2018, 16:23:58 »
Testy są dziwne, bo są robione pod amerykańską publikę. Zrobiłem je niedawno, trafiwszy na grupę lewicowców... którzy uważali mnie za "nielewicowego faszystę", ponieważ popieram socjaldemokratyczną trzecią drogę i istnienie państwa prawa zamiast wojen ideologicznych.
Ale ich mina kiedy zobaczyli moje wyniki mnie rozbawiła xD

Offline Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2018, 16:30:34 »
Testy są dziwne, bo są robione pod amerykańską publikę. [...]

W sumie coś w tym jest. Jakby porównać konserwatyzm w naszym rozumieniu z tym zachodnim, to wychodzi coś totalnie innego :D Podobnie zresztą z liberalizmem, gdzie u Nas de facto prawdziwych w polityce nie ma, albo mają znikome poparcie, a na zachodzie już totalnie zwariowali.

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2018, 16:34:17 »
W sumie coś w tym jest. Jakby porównać konserwatyzm w naszym rozumieniu z tym zachodnim, to wychodzi coś totalnie innego :D Podobnie zresztą z liberalizmem, gdzie u Nas de facto prawdziwych w polityce nie ma, albo mają znikome poparcie, a na zachodzie już totalnie zwariowali.
I tu się zgodzę. Chociaż naprawdę rozbawiła mnie sytuacja, gdzie ja wyszedłem na większego antyfaszystę niż osoba, która oskarżała mnie o popieranie faszyzmu.

Offline Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2018, 16:41:37 »
I tu się zgodzę. Chociaż naprawdę rozbawiła mnie sytuacja, gdzie ja wyszedłem na większego antyfaszystę niż osoba, która oskarżała mnie o popieranie faszyzmu.

A czy w "poważnej" polityce tak nie jest? Mainstream za faszystę uważa takiego Korwina, który jest 100% bardziej liberalny niż nie jeden z tych co o Nim tak mówią.

Ale to jest zagadnienie na inną dysputę (nb bardziej pasuje do poprzedniego założonego przez Ciebie wątku), więc już nie będę spamił nie na temat ;) Niech inni rozwiązują test i chwalą się wynikami.

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2018, 16:46:43 »
A czy w "poważnej" polityce tak nie jest? Mainstream za faszystę uważa takiego Korwina, który jest 100% bardziej liberalny niż nie jeden z tych co o Nim tak mówią.

Ale to jest zagadnienie na inną dysputę (nb bardziej pasuje do poprzedniego założonego przez Ciebie wątku), więc już nie będę spamił nie na temat ;) Niech inni rozwiązują test i chwalą się wynikami.
Swoją drogą nie podałem tego przy deklaracji, ale ja też częściowo jestem monarchistą.
A co do faszyzmu i Korwina... no cóż, to wątek na dłuższą dysputę.

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 336
  • A proper wife should be as obedient as slave
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2018, 17:03:51 »
Adrian co ty za muzyki słuchasz? Ehhh... Strasznie dziwny quiz, po pierwsze krótki, po drugie skrojony pod usa, po trzecie tendencyjny. No, ale zrobiłem...

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Więcej funu miałem ze sprawdzania każdej muzyki z twoich zakładek :D

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2018, 17:23:30 »
Adrian co ty za muzyki słuchasz? Ehhh... Strasznie dziwny quiz, po pierwsze krótki, po drugie skrojony pod usa, po trzecie tendencyjny. No, ale zrobiłem...

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Więcej funu miałem ze sprawdzania każdej muzyki z twoich zakładek :D
A co jest w nich zabawnego?

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 336
  • A proper wife should be as obedient as slave

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Towarzysz
  • *
  • Piwa: 858
  • PodPułkownik 1ppS
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 23, 2018, 23:18:26 »
Dobra Łukasz, ty się z innych nie śmiej, bo sam słuchasz jakichś francuskich zawodzeń o cyganach. I to jest jeszcze okej. Gorzej, jak akurat na TS jesteś i do tego po alko, to czasami jeszcze zawodzisz piosenkę na głos razem z wokalistą. I wtedy już trzeba cię mutować.

Co do tych pytań, to tak jak pisałem w piwie, miałem analogiczny problem jak Kradus i z dobre 4 czy 5 razy zaznaczyłem opcję "No opinion", ze względu na takie niepowiązanie pytań z odpowiedziami. No ale to standardowy problem testów politycznych, więc żadne zaskoczenie. Chlubnym wyjątkiem był tu test przez kogoś wrzucony przed wyborami prezydenckimi w USA, ale tam pytań i odpowiedzi było z kolei multum i rozwiązywało się go niemiłosiernie długo.