Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: RAPORT  (Przeczytany 715 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Veinrus

  • Moderator Globalny
  • Gawędziarz
  • **
  • Wiadomości: 1116
  • Piwa: 208
  • Płeć: Mężczyzna
RAPORT
« dnia: Lipiec 04, 2017, 12:01:42 »
R A P O R T
Aneks do "Podsumowanie"Szanowni Gracze i Użytkownicy Forum "Four Ways",

      Pytaniem może być, dlaczego zdecydowaliśmy się na taki ruch. Poruszenie, które zostało wywołane m.in. przez takie osoby jak: Ganczo, Chada, Ejsun (sędzia), Kozioł (sędzia) oraz osoby włączające się do dyskusji na Forum "Four Ways": Kradus, ^IvE, Dyktator i inni. Wszystkie te zachowania, które czasem były nieodpowiednie, niegrzeczne czy niepoprawne wzbudziły podejrzenia. Jako organizatorzy czekaliśmy na rozwój wydarzeń. Pierwszą tak realną poszlakę podał nam użytkownik: Chada, gdzie stwierdził, że nie zgadza się stan 16pp na TeamSpeak3 ze stanem w grze dla graczy, m.in.: Vivace, lecz już teraz możemy powiedzieć, że nie mamy jak udowodnić tego, że realnie nie zagrał - w takim założeniu zakłada się, że grał. Następnie użytkownik Ganczo umiejętnie wykorzystywał zrzuty ekranu użytkownika Chada'y w wyszukiwaniu graczy zagranicznych. W dalszym poszukiwaniu skłoniły nas raporty sędziów, co tak dokładnie wydarzyło się podczas wejścia i sprawdzenia graczy na TeamSpeak3. Ejsun (sędzia): "...kiedy wszedłem na ts 16pp i chciałem mniej więcej zobaczyć, kto jest na tsie, to zauważyłem jedną flagę brytyjską przy jednym z użytkowników, potem zostałem zbanowany." - kolejny sędzia również został zbanowany. Po 20 minutach i odbanowaniu, sędziowie nie mogli zobaczyć, kto dokładnie znajdował się na kanałach z powodu odebrania możliwości w subskrypcjach kanałów dla użytkowników bez przypisanych ikonek (permisji). Po następnym minutach wgląd już był przyznany, lecz po 35 minutach całego zajścia. Kolejnym krokiem było zdobycie logów serwera 16pp. Okazało się, iż serwer ten nie jest hostowany przez klan 16pp, jak było w założeniu bez wcześniejszego poinformowania organizatora o zmianach. Samo podanie serwera oraz hasła przed meczem innym niż w ustaleniu, bez poinformowania o tym organizatora nie może świadczyć o zatwierdzeniu. Dostanie logów było niemożliwe, gdyż dostanie ich było możliwe tylko i wyłącznie przez pośrednika. Logi, które potem dostaliśmy były wnikliwe sprawdzane oraz dostarczone dla strony zainteresowanej forum: Dyktator, ^IvE i innych, którzy mogli by pomóc. Sprawdzenie większości zajęło zespołowi więcej niż 2 godz., który wstępnie wykazał inne oraz niespodziewane tropy.

(click to show/hide)


      Po skonfrontowaniu ID graczy ze stroną: http://www.nw-central.co.uk/groupfighting/leaderboard/, ze wstępnych założeń wynikło, iż gracze: Mucha (639367) to Gi (77y_Consc_Gi); Tyler (892796) (większość na obserwatorze, nie widać czynnego udziału w meczu) to Melsyo (15th_YR_MajJediDuck_Melsyo); a Arkejo (1145524) to Dont1h4, a prawidłowe ID winno być: 1188973 - sugerować można, iż doszło do podszycia się pod gracza.

(click to show/hide)


      Sprawdzono również stronę VIe, gdzie miał nie grać gracz: TheMiedziak321, który wyjechał. Informacją potwierdzającą jest, iż szef klanu: TheMiedziak321 dzieli konto na platformie Steam oraz PC z młodszym bratem, który wziął udział. Klan prowadził zastępca klanu: Okra. Poruszona została również sprawa gracza: Komar, któremu po wnikliwym sprawdzeniu ściągnięto zarzut migracji na czas finału. Gracz ten nigdy nie był i nie jest graczem 33rd - jego ostatnim klanem (prócz 8pp) był 59th, z którym pożegnał się w lutym tego roku. Uwaga również została skierowana na gracza: Alucard, gdzie jego prawdziwy nick pod tym samym ID to ThisGuy. Na jego bardzo krótki czas gry nie przysługuje mu zgodnie z zasadami weteran klanu, a ponieważ gra rzadko, może wyłącznie - z szacunku do czynnych członków klanu - być zapisany do rezerwy.


Podsumowując:
      Zgodnie z zapoznanymi rzeczami, które zostały przedstawione organizatorowi, współorganizatorowi, sędziom oraz administracji i moderacji Forum "Four Ways" stwierdza się, iż klan "Pułk 16. Piechoty Xięstwa Warszawskiego" naruszył regulamin w punkcie 3., który mówi: Poszczególne mecze będą rozgrywane na ustalonych wcześniej z organizatorami serwerach lub na prywatnym serwerze jednej ze stron, jeśli zaoferuje ona takie rozwiązanie, a druga się zgodzi. W punkcie 4., który mówi: Jeden gracz może grać tylko dla jednej drużyny. Zakazane jest posiadanie w drużynie "invite'ów". Złamanie tej zasady będzie surowo karane. W punkcie 5., który mówi: W Mistrzostwach mogą wziąć udział jedynie regularne klany z innych modułów oraz pułki z Napoleonic Wars, posiadające własny wątek na tym forum. Drużyny składające się z członków różnych klanów, stworzone tylko do udziału w turnieju, nie mają możliwości uczestnictwa. W punkcie 10., który mówi: Obowiązuje zakaz sprowadzania do klanu graczy spoza kraju specjalnie na turniej. Nie dotyczy to graczy mających dłuższy staż w danym pułku i grających stale pod jego tagami i jednym i tym samym nickiem. Sędziowie mieli prawo wymagać wglądu graczy zgodnie z punktem 9., który mówi: Sędziowie i organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dowolnej interpretacji zasad turniejowych, aby mecz odbył się bez incydentów. Po rozmowach pomocniczych, jak i również poradach ws. zachowania oraz jakie konsekwencje są brane pod uwagę, zostały podparte doświadczeniem organizatorów z innych turniejów dla Forum "Four Ways".

1. Za zakłócenia spokoju transmisji puszczaniem na whisperach nagranych użytkowników TeamSpeak3.
2. Za wchodzenie na hasła adminów oraz banowanie graczy podczas meczu innych klanów.
3. Za nie informowanie o zmianie serwera, bez uzgodnienia tego z organizatorem.
4. Za kłamstwa oraz podszywanie się pod innych graczy - "trollowanie".
5. Za zaciągniecie zagranicznych graczy za ich zgodą, z premedytacją.
6. Za utradnianie siędziom weryfikacji.


      Zgodnie, iż inne klany zachowały się poprawnie wobec regulaminu turnieju. Klan: "Pułk 16. Piechoty Xięstwa Warszawskiego" zostaje zdyskwalifikowany z Mistrzostw Polski - Napoleonic Wars 2017. Rozumieć należy również, że w kolejności w zajętych miejsc w tabeli, następujące klany zajmują: III miejsce dla "Pułk 7. Piechoty Xięstwa Warszawskiego", II miejsce dla "Pułk 3. Piechoty Xięstwa Warszawskiego" oraz I miejsce dla "VIe Corps d'Armée Français".

      Raport wygenerowany zgodnie z wolą organizatora, współorganizatora oraz sędziów.
Niżej podpisani,

Fiks
(organizator)

Veinrus
(współorganizator)

Ejsun
(sędzia)

Kozioł
(sędzia)