Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Prophesy of Pendor  (Przeczytany 588937 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wojtek5500

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Prophesy of Pendor znikające wojska
« Odpowiedź #3435 dnia: Wrzesień 16, 2018, 14:22:35 »
Mam ponad 1000 renomy,ponad 50 honoru,limit wojska ok 290 morale znakomite ,kasa jest na żołd a mimo to po przekroczeniu 200 wojaków znika mi ok 40 z nich ,nie ma dezercji! oni po prostu znikają :( jak tu walczyć skoro Heretycy, Jatu ,Kult węża biegają  z wojskami liczącymi od 700 do 1tyś wojów?

Offline kolatka

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 1
Odp: Prophesy of Pendor
« Odpowiedź #3436 dnia: Listopad 27, 2018, 01:19:31 »
Ma ktoś może spolszczenie do wersji 3.0? Link z dropboxa nie działa ...

Edit: Sorry, nie spojrzałem że w złym dziale pisze, chodzi mi o spolszczenie na warbanda
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2018, 01:25:36 wysłana przez kolatka »

Offline Wojmir

• Kmieć
  • *
Bractwo Rycerskie Ziemi Elbląskiej

Offline roni1999x

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #3438 dnia: Wrzesień 10, 2019, 07:29:40 »
Witam mam pytanie. Czy umiejętność szkolenia rozwijana u wszystkich bohaterów będzie powodowała szybsze szkolenie jednostek, czy ze względu że jest to umiejętność osobista na szybkość rozwoju jednostek ma wpływ jedynie lider (czyt. my)?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2019, 07:31:04 wysłana przez roni1999x »

Offline kargul

• Moderator
  • Kmieć
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #3439 dnia: Wrzesień 10, 2019, 10:57:51 »
Efekt szkolenia od wszystkich bohaterów z poziomem doświadczenia wyższym niż szkolone jednostki będzie się sumował, przyspieszając szkolenie. Nie pamiętam jak było w podstawce, ale jeśli nic się w tej kwestii nie zmieniło w wersjach na WB, to najlepszym bohaterem do trenowania żołnierzy był Sir Jocelyn.

Offline roni1999x

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #3440 dnia: Wrzesień 14, 2019, 09:18:58 »
Mam jeszcze pytanie do bardziej doświadczonych graczy tego moda. Po krótce opowiem o swoim pomyślę na grę, mianowicie zatrudniłem się jako najemnik w Revensternie ze względu na lepszą kase w porównaniu do bycia wasalem. Dodatkowo zarabiam jako handlowiec przemierzając całą krainę i z tego są też bardzo dobre pieniądze, choć robię tego teraz trochę mniej ze względu na względne ustatkowanie się. Zrobiłem to w ten sposób że pieniądze inwestowałem w zakłady produkcyjne na początku te najbardziej opłacalne przy małym nakładzie teraz przekształcam je głownie na farbiarnie ze względu na największe zyski. Dzięki temu wychodzę na plus(+3-8k denarów) przy utrzymaniu około 50 osobowej armi która się składa z około 20 poszukiwaczy/nieustraszonych przygód, revensteriańskich łuczników i tych na koniach + bohaterowie. Dalszą rozgrywkę planuję w ten sposób poprawę relacji z lordami revensternu do około 30 (mam już trochę osób z relacjami powyżej 20, po czym chcę zatrudnić się jako wasal i od razu starać sie o posadę marszałka. Moje wątpliwości to czy jak już się zdobędę miasta zamki po odłączeniu się zostaną mi zachowanę i czy mogę założyć własne królestwo ???xd Kolejne to jakie jednostki najlepiej rekrutować chodzi mi o zakony i jak to robić, bo rozwijanie młodych szlachciców z tawern jest w porządku ale chyba są lepsze sposoby. I jeszcze jedno jezeli chodzi o uzbrojenie to opłaca się polować na to noldorskie bo nie wiem jakie ma statystyki czy czasami te perełki u handlarz są porównywalne z ich uzbrojeniem. Jeśli macie jeszcze jakieś cenne wskazówki to byłbym wdzięczny za podzielenie się nimi.

Ps. Sorry zły dział, powinno być w Mody do Warbanda
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2019, 10:00:45 wysłana przez roni1999x »

Offline Cygan.

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #3441 dnia: Wrzesień 14, 2019, 10:30:57 »
Mam jeszcze pytanie do bardziej doświadczonych graczy tego moda. Po krótce opowiem o swoim pomyślę na grę, mianowicie zatrudniłem się jako najemnik w Revensternie ze względu na lepszą kase w porównaniu do bycia wasalem. Dodatkowo zarabiam jako handlowiec przemierzając całą krainę i z tego są też bardzo dobre pieniądze, choć robię tego teraz trochę mniej ze względu na względne ustatkowanie się. Zrobiłem to w ten sposób że pieniądze inwestowałem w zakłady produkcyjne na początku te najbardziej opłacalne przy małym nakładzie teraz przekształcam je głownie na farbiarnie ze względu na największe zyski. Dzięki temu wychodzę na plus(+3-8k denarów) przy utrzymaniu około 50 osobowej armi która się składa z około 20 poszukiwaczy/nieustraszonych przygód, revensteriańskich łuczników i tych na koniach + bohaterowie. Dalszą rozgrywkę planuję w ten sposób poprawę relacji z lordami revensternu do około 30 (mam już trochę osób z relacjami powyżej 20, po czym chcę zatrudnić się jako wasal i od razu starać sie o posadę marszałka. Moje wątpliwości to czy jak już się zdobędę miasta zamki po odłączeniu się zostaną mi zachowanę i czy mogę założyć własne królestwo ???xd Kolejne to jakie jednostki najlepiej rekrutować chodzi mi o zakony i jak to robić, bo rozwijanie młodych szlachciców z tawern jest w porządku ale chyba są lepsze sposoby. I jeszcze jedno jezeli chodzi o uzbrojenie to opłaca się polować na to noldorskie bo nie wiem jakie ma statystyki czy czasami te perełki u handlarz są porównywalne z ich uzbrojeniem. Jeśli macie jeszcze jakieś cenne wskazówki to byłbym wdzięczny za podzielenie się nimi.

Ps. Sorry zły dział, powinno być w Mody do Warbanda

Po pierwsze bo mnie wystraszyłeś, czy ty sprzedajesz 'perełki' tzw qualis gemy? To jest jeden z najbardziej przydatnych itemów w grze i za nic tego nie sprzedawaj. Dwa, czy mówiąc bohaterowie masz na myśli towarzyszy czy Hero adventurerów? Ci drudzy są mocni ale straaaasznie drodzy. Jeśli chodzi o zakony to konni najlepsi są Shadow legion w cezie, inf to teraz nie wiem ale chyba immortale z janos, a łucznicy to silvermist rangers gdzieś w Ravenstern. Polecam zastąpić piechotę albo łuczników swoim własnym zakonem, do którego możesz wybrać sam eq. Jeśli mając wszędzie farbiarnie i masz tylko 50 ludzi to ja nie mam pojęcia jak zarabiasz tylko 8k max. Noble z tawern się tak średnio opłacają, znaczy są ok na początku ale nie wiem czy warto inwestować w przeciętna konnice. Ja grałem będąc w Shadow legionie i miałem swój własny zakon gdzie zrobiłem sobie jednostki knight to był łucznik z noldorskim łukiem + runed bastard sword, taki knight kosił wszystko w range i na melee więc nie korzystałem z immortali ani silvermistów. I tak, jak masz swoje ziemię jako wasal to możesz powiedzieć królowi, że sobie je zatrzymujesz ale będziesz mieć wtedy z nim wojnę więc się trzeba do tego dobrze przygotować. Ja pod koniec gry miałem armię koło 360 ludzi gdzie pół na pół miałem Shadow legion knightów i pół knightów z mojego zakonu i zarabiałem koło 50k tygodniowo, bo miałem też bogate włości.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2019, 10:32:43 wysłana przez Cygan. »

Offline roni1999x

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #3442 dnia: Wrzesień 14, 2019, 14:15:26 »
Po pierwsze bo mnie wystraszyłeś, czy ty sprzedajesz 'perełki' tzw qualis gemy? To jest jeden z najbardziej przydatnych itemów w grze i za nic tego nie sprzedawaj. Dwa, czy mówiąc bohaterowie masz na myśli towarzyszy czy Hero adventurerów? Ci drudzy są mocni ale straaaasznie drodzy. Jeśli chodzi o zakony to konni najlepsi są Shadow legion w cezie, inf to teraz nie wiem ale chyba immortale z janos, a łucznicy to silvermist rangers gdzieś w Ravenstern. Polecam zastąpić piechotę albo łuczników swoim własnym zakonem, do którego możesz wybrać sam eq. Jeśli mając wszędzie farbiarnie i masz tylko 50 ludzi to ja nie mam pojęcia jak zarabiasz tylko 8k max. Noble z tawern się tak średnio opłacają, znaczy są ok na początku ale nie wiem czy warto inwestować w przeciętna konnice. Ja grałem będąc w Shadow legionie i miałem swój własny zakon gdzie zrobiłem sobie jednostki knight to był łucznik z noldorskim łukiem + runed bastard sword, taki knight kosił wszystko w range i na melee więc nie korzystałem z immortali ani silvermistów. I tak, jak masz swoje ziemię jako wasal to możesz powiedzieć królowi, że sobie je zatrzymujesz ale będziesz mieć wtedy z nim wojnę więc się trzeba do tego dobrze przygotować. Ja pod koniec gry miałem armię koło 360 ludzi gdzie pół na pół miałem Shadow legion knightów i pół knightów z mojego zakonu i zarabiałem koło 50k tygodniowo, bo miałem też bogate włości.
Gemów nie sprzedaje. Co do zarobków to przychód z farbiarni oscyluje w granicach 500-700denarów, ale jeszcze nie wszędzie mam je postawione tzn zakłady produkcyjne mam w każdym mieście ale naprzemiennie młyn/farbiarnia i teraz jestem na etapie przeksztalcania młynów w farbiarnie ewentualnie jakieś inne najbardziej dochodowe.jeszcze mam pytanie jak rekrutować te jednostki z zakonów? Ich przedstawiciele są w tawernach czy gdzieś? Dodam że wyświetlały mi się komunikaty o powstałych zakonach.

Offline Cygan.

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #3443 dnia: Wrzesień 14, 2019, 14:28:57 »
Gemów nie sprzedaje. Co do zarobków to przychód z farbiarni oscyluje w granicach 500-700denarów, ale jeszcze nie wszędzie mam je postawione tzn zakłady produkcyjne mam w każdym mieście ale naprzemiennie młyn/farbiarnia i teraz jestem na etapie przeksztalcania młynów w farbiarnie ewentualnie jakieś inne najbardziej dochodowe.jeszcze mam pytanie jak rekrutować te jednostki z zakonów? Ich przedstawiciele są w tawernach czy gdzieś? Dodam że wyświetlały mi się komunikaty o powstałych zakonach.

Nie ma chyba nic bardziej dochodowego niż farbiarnie. Jednostki z zakonu w sumie nie pamiętam ale albo trzeba być w zakonie i mieć odpowiednią rangę albo mieć zamek gdzie zakon jest ulokowany. Istniejący zakon można wprowadzić do miasta za jakąś tam opłatą, a swój założyć za qualis gema.

Offline redlajn

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #3444 dnia: Wrzesień 14, 2019, 23:31:30 »
jeszcze mam pytanie jak rekrutować te jednostki z zakonów? Ich przedstawiciele są w tawernach czy gdzieś? Dodam że wyświetlały mi się komunikaty o powstałych zakonach.
Jednostki zakonne można zdobyć na parę sposobów, najłatwiej przez bounty questy. Po zdobyciu wystarczającej ilości punktów wyfarmionych na określonych oddziałach bandytów otrzymujemy golda, relacje z zakonem oraz jednostki owego zakonu. Kolejny quest polega na zdobyciu renomy używając jednostek zakonnych. Na okres zadania zostawiasz swoje jednostki u przedstawiciela zakonu(można je po wykonaniu zadania odebrać) oraz dostajesz wojsko zakonne, większość to tylko sierżanci, ale są dalej silni. Po wykonaniu zadania określony procent jednostek, które przeżyły możesz dobrać do oddziału. Następny sposób można wykorzystać tylko raz, podczas questa po, którego wykonaniu zostajesz Wielkim Mistrzem zakonnym. Przedstawiciel zakonu pozwala Ci dobrać 50 rycerzy i 100 sierżantów zakonnych. Pomimo takiego wsparcia nie łatwo wykonać questa ze względu na wojsko wroga liczące 1000 jednostek. Ostatni sposób wymaga posiadania zamku bądź miasta. Tworzysz tam "oddział" zakonu, gdy go utworzysz określone jednostki możesz zamienić na wojsko zakonne. By utworzyć "chapter" zakonu potrzeba Qualis Gema i określonego honoru. Sporo rzeczy jest w notatkach, między innymi wymagania na utworzenie zakonu. Przedstawiciele zakonów są w określonych zamkach/miastach, to też możesz sprawdzić w notatkach>game features.