Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Victoria 1.618 - sesja  (Przeczytany 2397 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • Piwa: 437
    • 21. Pułk Piechoty THD
    Victoria 1.618 - sesja
    « dnia: Lipiec 24, 2016, 22:44:15 »
    Interzone Incorporated z dumą pragnie poinformować, że na rynku dostępny jest nasz produkt - Victoria  1.618   God Save The Queen.

Ponieważ tego typu technologia nie była jeszcze wprowadzana na rynek publiczny, będziemy ilustrować zagadnienia wymagające szczegółowej analizy odpowiednimi komentarzami. Na pewno wiele kwestii może Państwu wydawać się zawiłych, dlatego nasz agent z przyjemnością pomoże Państwu zrozumieć instrukcję obsługi naszego sytemu.
                                           Obecnie Jadwiga Stelmaszyńska i Georg Bickel prowadzą spokojnie rozmowę na temat dramatycznych wydarzeń. Jadwiga będzie starać się przetransportować ładunek magłampów do Warszawy, zaś Georg vel. Kurt Juhhensenn do Berlina. Zdają sobie sprawę, że picie soku magłampa pozwala przewidywać przyszłość, jak również wiedzą o inwazji ze strony Marsjan.

Jadwiga wprowadza na arenę gry, czyli świata przedstawionego prywatne teleporty, może zarysować ich powszechność.
    Pytanie do Jadwigi - czy teleport można kupić w sklepie, czy jest to przyrząd dostępny tylko tajnym agentom?

Offline Claudie

• Corleone
    • Krzyżowiec
    • *
    • Piwa: 75
    • Miłość jest najpotężniejszą siłą w tym świecie
    • Steam ID: Mój status Steam
    Odp: Victoria 1.618 - sesja
    « Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2016, 22:52:34 »
    Do GM -> Można je zakupić w sklepie. Tym urządzeniem polska firma "Hieronim Ksawery i wspólnicy" zbiła ogromny majątek i stała się ogromnym konsorcjum (podobno) pracującym (plotki) dla Wojska Polskiego.

Pozwoliłam sobie jeszcze skopiować moją treść postu z dyskusji tak, by sesja była już prowadzona właściwie. Wybacz ;)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Czy to ważne co władza robi dla dobra ogółu?- odpowiedziałam na pytanie, które zadał swego rodzaju dobrze ubrany jegomość. Z akcentu wnioskuję, że to pewnie anglik bądź ktoś, kto język angielski ma za ojczysty język.
    - A może by tak przejść się na miejsce zbrodni? Plotki plotkami, a lepiej poznać tego typu informacje od jądra, że tak się wyrażę.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2016, 22:57:38 »
    Interzone Incorporated przedstawia płatne ogłoszenie naszego klienta.

Czy szukasz własnego teleportera? Najlepsze tylko od  "Hieronim Ksawery i wspólnicy", w przystępnych cenach. Jedno urządzenie pozwala wykonać skok w czasoprzestrzeni! Zaskocz swoich przyjaciół, bądź szałowy, kup prywatny teleporter już dziś

Urządzenie jest jednak dość drogie, pozwala na jednorazowe zakrzywienie czasoprzestrzeni, możliwe są komplikacje.
    Marsjanie nie rozumieją jego działania, nie mogą go używać.

Offline huth

• Senior
    • *
    • Piwa: 451
    « Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2016, 01:22:48 »
    - Więc pani zamierza wikłać się w tę nielichą intrygę, w której możliwa jest nawet ingerencja Marsjan? Bądźmy powaźni, to jest - przemyślmy co też będziemy z tego mieć!
    Wstaje zrzucając filiżankę. - Dla kogo pani pracuje? Pani się tu tak nagle pojawiła i od razu zaczęła pani węszyć, oczywiście ode mnie zacząwszy - wypraszam sobie takie nachodzenie!

Offline Claudie

• Corleone
    • Krzyżowiec
    • *
    « Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2016, 15:51:10 »
    Uśmiechnęłam się pod nosem słysząc zarzuty dżentelmena, po czym odpowiedziałam - A któż tutaj na pańską osobę nachodzi, proszę pana? Ja tylko zaproponowałam pewną możliwość. Poza tym Marsjanie. Pff. Przecież pan, jako mężczyzna sam pochodzi z Marsa!

Offline huth

• Senior
    • *
    « Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2016, 17:23:36 »
    Zmieszał się, zapadł w konfuzję głęboką jak kratery marsjańskie. Jakżesz nie przewidział takiego toku rozmowy!
    - Raczy mi milady wybaczyć. A z tymi marsjańskimi metaforami proszę uważać, czasy takie, że język wiele może zdradzić!
    Zbliżył się raźnym krokiem.
    - A gdzie moje maniery! Jestem Bickel, Georg Bickel. - Sięga ku dłoni kobiety by udać dżentelmeńskie powitanie. Oprócz dłoni sięga również wzrokiem ku Krzyżówkom panoramicznym - co w nich zobaczy swym analitycznym umysłem? Pierwsze poszlaki prowadzące ku rozwiązaniu krwawej zagadki? Tajemnice podświadomości interlokutorki? Sens życia? "Inaczej przodek" na siedem liter, druga "n"? Nieznane są układy kwadratowe w pastelowych kolorach na marnej jakości recyklowanej masy papierniczej... Zawsze Georga zastanawiało - kto układa i wymyśla pytania w tych uroczych figurach o równych bokach? Czyżby podstępni marsjanie insemizują jakimś geometryczno-lingwistycznym wirusem ludzkie umysły?

Offline Claudie

• Corleone
    • Krzyżowiec
    • *
    « Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2016, 18:00:41 »
    Gdy dżentelmen chwycił moją dłoń, przesunęłam chwyt do uścisku "po męsku" i odpowiedziałam chłodno - Jadwiga Stelmaszyńska. Jak rozumiem, pan pochodzi z Anglii?

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:39:59 »
    Interzone Incorporate pragnie wyrazić swoje uznanie dla kunsztu odgrywanych postaci, jednocześnie zachęca do włączania się do gry kolejnych graczy.

Teoretycznie gracze nie powinni znać motywacji przeciwnika, jednak przypominamy, że obecnie gra ma charakter pokazowy!

Jadwiga - prosimy zdefiniować obecne położenie członków drużyny i położenie powietrznego statku Czarnobrodego, jak również stan techniczny w jakim on się znajduje. Czy na statku znajdują się noktowizory, czy posiada on działa na prąd, może karabiny  maszynowe, może broń laserową?

Georg proszę opisać scenerię, z naciskiem na środki transporty - metro, może kolej naziemna, może tramwaje? Co znajduje się obecnie w Paryżu i jaka panuje tam pogoda?

Obie postacie ze względu na wysoki poziom imersji psychologicznej posiadają dużą możliwość kreacji w wyznaczonych rejonach.
    Jakoś opisów, będzie determinować skuteczność ich działań.

Interzone Incorporate oczekuje na kolejnych graczy, należy bowiem zdefiniować poziom np. poziom nekromancji świata gry.

Offline Claudie

• Corleone
    • Krzyżowiec
    • *
    « Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2016, 16:51:39 »
    Do GM -> Cała drużyna znajduje się na jednej z platform widokowych na Wieży Eiffla. Powietrzny pancernik Czarnobrodego "Zemsta Królowej Anny" znajduje się aktualnie w jednym z doków powietrznych na obrzeżach miasta. Jest to hybrydowy potwór uzbrojony w broń konwencjonalną (działa mniejszego kalibru oraz szybkostrzelne działa plot. i ciężkie karabiny maszynowe plot. ) oraz artyleria główna złożona z prototypowych dział elektromagnetycznych (potocznie zwane Railgunami).

Offline huth

• Senior
    • *
    « Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2016, 19:42:03 »
    "No, nie, co to za babsztyl, że taką kindersztubę odtrąca" pomyślał.
    - Z Anglii? Och, można tak powiedzieć, tylko że z Kapsztadu... Tymczasem bawię w Paryżu, interesy, ma się rozumieć.
    Paryż... Georg spojrzał za balustradę tarasu. Gorące powietrze wprawiało panoramę w niezwykłą falistą oscylację, jakby wielkie miasto było zaraz mającą się rozpuścić galaretą. Eleganckie kształty wysokich Haussmannowych kamienic powykrzywiane w secesyjno-organiczne nierówności, pałace jak wielkie torty, gałki lodów oblane sosami, złoto kopuły Les Invalides wydawało się spływać z budynku jak ajerkoniak. Między drżącymi budowlami stukały i ryczały wehikuły na brudne ziemne paliwo opakowane w stal, wyglądały jak owady na resztkach z deseru. Czasem dało się zauważyć samobójców pędzących na rakietowych dwukołowcach - czerwone mrówki. Wzdłuż szaro-rudych stalowych wstęg narzuconych na miasto bzyczały i syczały parowe tramwaje.  W oddali wyrastało obłożone architektonicznymi bryłami wzgórze, a na szczycie tej osobliwej kanciastości obłej tkwiła wspaniała śmietanowa beza Świętego Serca, niczym wyciśnięta przed chwilą z boskiej szprycy. Gdyby się przyjrzeć dało się zauważyć, że z kopuł unoszą się opary pary, hmm. Georg zaczął odwracać wzrok, przemknął po przypiętych do nieboskłonu balonach, sterowcach, wirujących dronach rakietowych... W końcu Ile de la Cite na czarnej rzecze - gotyckie wieże, oplamione brunatnie, z czubów bucha co chwila ogień, podpory naw wzmocnione stalą, a między nimi ruchome żebra pompujących wahadeł, całość jak dogorywające karaczany czy stonogi, lecz niestudzenie wydobywające ropę z wnętrza ziemi. Błogosławione paliwo strzeżone przez gargulce i wszystkich świętych. Idąc wzrokiem na drugą stronę, zmiana diametralna - wielki zielony dywan aż po horyzont. Pola... marsowe. A może marsjańskie? Na nich wylegujące się sterowce. Ten piękny obrazek zaburzał tkwiący daleko wielki mur okalający, zabunkrzony kopułami działowymi. Nienaturalny groźny horyzont jak koniec świata z hordami barbarzyńców i bestii... Nad nim zimnoszare anioły zagłady, strażnicy mówiący "nie uciekniesz nam" - kadłuby okrętów powietrznych, kto wie jakim prawem unoszące swoje tonaże w górze, może z samej definicji, w końcu unoszenie się w powietrzu to cecha immanentna okrętu "powietrznego" - zaczął snuć refleksje Bickel...

Offline Claudie

• Corleone
    • Krzyżowiec
    • *
    « Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2016, 20:21:34 »
    Schowałam krzyżówkę i ołówek do torebki, zamknęłam ją i zawiesiłam sobie na ramieniu, po czym podeszłam do balustrady tarasu i oparłam się o nią. "Interesy, ciekawe. I pochodzi jeszcze z Kapsztadu. Ciekawe czy... Zresztą, nieważne" pomyślałam, po czym odwróciłam się w stronę Georga i spytałam:
    - Co myślisz o tej panoramie? Wszędzie klasyk miesza się z postępem, czy również i my powinniśmy iść z biegiem czasu?

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2016, 09:35:11 »
    Postać hutha zyskuje możliwość głębokiej ingerencji w świat gry, jest to wyraz uznania dla kunsztu w opisie świata, niezwykle udane!
    Pragniemy zwrócić uwagę, że okręt Czarnobrodego daje mu gigantyczne możliwości ofensywne, jednak nie ma on siły "imaginacyjnej" w świecie.

W tym momencie gracze zostają poproszeni o zdefiniowanie poziomu mikro-inżynierii w świecie.
    Czy możliwe są tu nano-maszyny? Profesor Pimko wydaje się by idealnym ekspertem od "dupereli".
    Naturalnie w tym momencie jest to jedynie blef mający wprowadzić na scenę właściwą postać -
    (click to show/hide)
    Tym niemniej sama sytuacja jest pretekstem dla dalszej gry z waszej strony, nadal pozwala ona wam tworzyć warunki świata w jakim się poruszacie i definiować akcje postaci.
    Prosimy o przedstawianie ewentualnych pytań i uwag dotyczących waszych postaci na marginesie wypowiedzi.
    [/tt]

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
    • Piwa: 923
    • PodPułkownik 1ppS, Cesarz THD, Giermek 21pp
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2016, 12:56:18 »
    - Witam, słyszałem że zbiera się tu zacne grono dyskutantów na tematy wielce dokształcające. Można się dosiąść? - zwrócił się w stronę noszącego się z angielska dżentelmena oraz szacownej pani w słusznym wieku mężczyzna drobny i łysy, poprawiając binokle.
    - Zaiste, grupa to bez mała porządna a godna uwagi, choć nie da się uniknąć drobnych ujm, któż wszak jest od nich wolny, wszyscy zaś przyszliśmy się tu uczyć, tak uczyć... Hm, w każdym razie, słowem, można pana i panią na cztery z malutkim plusikiem ocenić, na zachętę - skończył mówić chuderlawy starzec, po czym wziął oddech i zaczął przedstawiać się:
    - Jestem... - tu przerwał mu głośny, modulowany ton przypominający sygnał alarmowy. Mężczyzna nacisnął bez wahania zielony przycisk znajdujący się na pasie, po czym kontynuował:
    - Jestem Profesor Pimko i pewien jestem, że o mnie już słyszeliście. Wybaczcie ten hałas, lecz nanoboty wykryły w moim organizmie zmiany rakowe. Teraz - tu rzucił okiem na staroświecki z wyglądu zegarek, przypięty łańcuszkiem do pasa - po dokładnie 27,8 sekundach wszystkie komórki nowotworowe zostały zanihilowane, możemy więc kontynuować miłą i kulturalną konwersacyjkę.
    Tu wyjrzał przez okno mimochodem i bez jakichkolwiek emocji przyjrzał się jak dziwna materia - niby chmura - otacza uszkodzony w kraksie pojazd jakiegoś bogatszego obywatela, błyskawicznie go naprawiając. Wśród elit intelektualnych i finansowych popularne jest posiadanie przynajmniej jednego typu nanobotów, które zbyt tanie nie są.
    - A więc, Pan, jak sądzę, prosto z deszczowego Londynu? Słyszałem, że ostatnio wystawiają tam sztuki Szekspira w nowoczesnej adaptacji. Prawda to?

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2016, 21:20:20 »
    Gracze nie zdefiniowali poziomu mikroinżynierii w świecie gry, jest to tylko blef, ale nie powinni oni o tym wiedzieć w normalnej rozgrywce.

Przystępujemy teraz do części właściwej samej gry.
    Gracz Lew proszony o uściślenia posunięć bestii, przy jednoczesnym blefowaniu profesora.
    Pozostali gracze, definują teraz swoje posunięcia w świecie gry, wychodząc z założenia, że nie dysponują informacjami o prawdziwej naturze rozgrywki.
    Tak czy inaczej sok z magłampów, to przecież praktyczna rzecz.[/b]

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
    • Piwa: 923
    • PodPułkownik 1ppS, Cesarz THD, Giermek 21pp
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2016, 22:17:22 »
    Profesor Pimko uważnym wzorkiem nauczyciela szukającego ofiary do odpytania rozejrzał się po zebranych.
    - Widzę, że nasz angielski dżentelmen niezbyt rozmowny. Może to i dobrze, wszak jak mawiał Konfucjusz, milczenie jest przyjacielem który nigdy nie zdradza. A Wieszcz mój rodowity, Mickiewicz, który wielkim pisarzem był, mawiał że myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza. Cóż się za myśl zrodziła w pańskiej głowie?