Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Tworzymy grę! Karcianka Tawerny  (Przeczytany 2909 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Movart

• Administrator
  • Gawędziarz
  • Piwa: 145
Tworzymy grę! Karcianka Tawerny
« dnia: Grudzień 11, 2015, 16:06:40 »
Karcianka tawerny - nazwa robocza

Wzrok was nie myli, tawerna będzie miała swoją grę! Będzie to karcianka w uniwersum M&B, oparta o karty, które stworzył swego czasu Dyktator - Link

Założenia główne:
- rozgrywka 1vs1,
- "bitwa" toczy się na planszy (mapie 2D), podzielonej na pola, na których mogą być umieszczone karty,
- podczas rozgrywki gracze korzystają z wcześniej stworzonej przez siebie talii kart.

Jak widać założenia są na razie dosyć ogólnikowe. Jak to mówią co dwie głowy to nie jedna, dlatego chcemy z Wami określić zasady rozgrywki. Nie chcemy jednak, żeby ta gra była tylko podróbą Hearthstone'a, czy gwinta. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i sugestie. Najważniejszą rzeczą, którą chcemy na ten moment ustalić jest kształt rozgrywki - do czego dążyć ma gracz (aby wygrać), jaki kształt ma mieć mapa (podzielona na dwie strefy, czy może jedna strefa dla obu graczy), jakie statystyki mają określać poszczególne karty itd.

Przedstawię może mój pomysł na rozgrywkę:
Gracze mają początkowo po 4 karty "na ręce". Każda karta kosztuje daną ilość złota, które możemy zdobywać przez zabijanie jednostek przeciwnika (a także dostajemy jakąś liczbę złota co turę). Jednostki miałyby punkty życia i ataku (można podzielić atak wręcz i atak na odległość). Gracz byłby obecny na planszy jako karta (byłaby możliwość wyboru dowódcy), aby odnieść zwycięstwo należałoby zniszczyć dowódcę konkurenta.

Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w dyskusji i tworzeniu gry.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2015, 17:49:06 wysłana przez Movart »

Offline Warhammer

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 52
Odp: Tworzymy grę! Karcianka Tawerny
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2015, 16:39:13 »
Ja jednak zostałbym przy gwincie, bo ma proste zasady. Jest sprawdzony i grywalny.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Wójt
  • **
  • Piwa: 612
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2015, 17:11:52 »
Ja byłbym za stworzeniem tego nieszczęsnego gwinta aby w końcu coś zostało skończone, Jak będzie gotowe i będzie ktoś w to grał można pomyśleć o wariacjach. Narazie nie ma co stawiać na głowie i tak zainteresowanych jest za mało na burzę mózgów. A gdyby zrobić to porządnie i solidnie nawet na zasadach gwinta to może wtedy znajdą się ludzie mający pomysł jak to ulepszać.

Offline Dyktator

• Administrator
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 915
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2015, 17:15:29 »
Ale czemu te stare karty z PP15? Powstają przecież nowsze: http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=16899.0 . Jest ich więcej, lepiej wyglądają i dotyczą wszystkich graczy (z Europy i Ameryki). Oraz wciąż powstają kolejne.

A nazwę też jakoś później zmienić, ponieważ nie sądzę, aby dobrym pomysłem było robienie tego pod polską scenę. Tu można zacząć, ale ostatecznie zmarnowałbyś tylko czas, a większość i tak miałaby to głęboko gdzieś. Za to z pewnością na scenie międzynarodowej zrobiłoby to dużo zamieszania (nawet Puchar Polski (temat podsumowujący wszystkie edycje) cieszył się kilkukrotnie większym zainteresowaniem, niż tutaj, a streamy z PP15 oglądało więcej graczy zagranicznych, niż polskich). Także zdecydowanie na międzynarodowym community trzeba to będzie potem kontynuować.

A sam pomysł świetny. W pełni popieram.

Offline Movart

• Administrator
  • Gawędziarz
  • Piwa: 145
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2015, 17:57:48 »
Może być oczywiście na zasadach gwinta, ale myślę, że nie powinniśmy robić kopii 1:1.

Link do kart zmieniony na aktualne.

Offline blackhawk

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 60
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2015, 23:16:12 »
Jeśli zostaniemy przy gwincie to może niech statystyki się podwajają gdy w linii znajdą się karty z takimi samymi narodowościami/klanami. Tą oblężniczą linię można zmienić na kawalerię i zrezygnować z dowódców żeby nie komplikować gry.
ENL III
NC 2012
PP 2012
PP 2014
PP 2015
SNL 2
WMT 2
PP 2016

Offline Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
  • Piwa: 427
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2016, 09:43:39 »
I coś się dzieje w tym względzie, czy umarło śmiercią i naturalną?