Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Kryształy Czasu / sesja  (Przeczytany 37053 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agis

• Pijus
    • *
    • Piwa: 26
    • póg mo thóin...
    Odp: Kryształy Czasu / sesja
    « Odpowiedź #45 dnia: Październik 22, 2015, 02:13:42 »
    Ghan
    Zacni mężowie! Łatwo poniżyć mniejszego!  Ale baczcie, że sroga walka nas może czekać, kto wie, może Argjolf życie któremuś z was zratować bo też, z wyroków boskich mężne serce każde ciało mieć może za mieszkanie, a już ludzie nikczemnego wzrostu srodze bywają zawzięci!
     Łatwo pogardzać mamoną, gdy się jest panem na zamku, albo ma godny wikt w klasztorze, przynoszony przez tłuste dziewki służebne ( tu mruga do Randalfiana). Lecz my, ludzie gościńca tym się żywimy co w garść wpadnie i jeśli łby mamy nadstawiać, to zaiste, nie za światłość mniemaną, ale brzęczące dukaty!
    Rad bym się takoż dowiedział czegoś o onej poczwarze, ten tu osobliwy przybysz musi wieści jakoweś mieć, boć dziwne wyczynia kombinacyje...
    Wiek średni jest wtedy, gdy kładziesz się wieczorem i masz nadzieję, że rano będziesz się czuł lepiej. Wiek podeszły jest wtedy, gdy kładziesz się wieczorem i masz nadzieję, że rano się obudzisz. Groucho Marx

Offline firentis

• Gawędziarz
    • *
    • Piwa: 130
    « Odpowiedź #46 dnia: Październik 22, 2015, 18:18:46 »
    Argjolf
    Mądrość niezwykła bije z słów twych, drogi Ghanie. Czemuż mamy podążać za złotem wraz z El Zgubą, gdy mamy je pod nosem i w dodatku jeszcze samo chce wejść nam do sakiewki... Sam Bóg daje nam szansę, grzechem byłoby z niej nie skorzystać.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • Piwa: 440
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #47 dnia: Październik 22, 2015, 22:05:04 »
     Siedzący w rogu sali stary wilk morski w ostrych słowach, używając wielu wulgaryzmów, krytycznie ocenił naszych bohaterów. Zarzuca im nieróbstwo i indolencję.   

- Racja - krzyczy właściciel Czterech Wiatrów - nic tylko tu siedzicie i wyżeracie resztki! Kiedy ostatni raz zamówiliście piwo?
    Należy zaznaczyć, że skromny budżet naszej drużyny pozwala im na zakup jeszcze kilku posiłków.

Tymczasem Tan Ubik znajduje osobę, która istotnie spełnia jego oczekiwania, jest to pewien sprawiający wrażenie mało rozgarniętej osoby wędrowiec, który przyjmuje propozycje Ubika. Gdy razem wychodzą z karczmy, pełnym emocji głosem, stłumionym przez dziwaczną maskę tajemniczy osobnik wyjaśnia:
    - To coś takiego jak lampy, które przejmują światło i je wzmacniają, tylko w przypadku czasu, a nie światła. Nie będzie żadnego ryzyka, musisz tylko razem z mną w odpowiednim stroju wejść do Bateosfery, potem nastąpi kilka procedur, wszystko ci wyjaśnię...
    Ubik i jego nowy pomocnik opuszczają karczmę, zaś właściciel dobitnie daje do zrozumienia naszym przyjaciołom, że mają wyjść z karczmy jeśli niczego nie zamawiają.

Karmazynowa/Czarna  Kompania opuściła już dawno Ostrogar, którego ulicę rozbrzmiewają gwarem głosów w wielu językach, w tym również pełną zagadek sykliwą  mową reptilionów.
    Ghan otrzymuje możliwość wykonania wyzwania - przedstaw swoje przemyślenia w taki sposób, aby było jasne, że mówisz plując resztkami szpiku, daj do zrozumienia że twoja mowa oznacza nieprzyjemny zapach z ust i mokrą twarz słuchacza.
    « Ostatnia zmiana: Październik 22, 2015, 22:23:47 wysłana przez Octavian »

Offline Agis

• Pijus
    • *
    • póg mo thóin...
    « Odpowiedź #48 dnia: Październik 22, 2015, 23:10:45 »
    Ghan
    Wilk, kua, mhorski! Ślurp!  Całymi dniami phierdzi w zydel, hep! Ćmok! Drobinki kości ludziom żałuje, obesłaniec! Tfu! Sturba, suka, zadziamdziana! Zaś jakiś odłamek w zęby mi wlazł, podłubię trochę paluchem... Nie, lepiej nożykiem... Haaark! Tfy! Wybacz czcigodna, to tylko drobna wydzielinka.  ... To co że zielono-czerwono-czarna? Taki wikt w tej zasromanej tawernie! Że śmierdzi? A może ja żarłem kawior? Kawior też śmierdzi! I jest czarny i czerwony! Zielonego nie widziałem, ale, cholera go wie, może jest? No! Już, hik, wytarte! O, teraz to się bucik błyszczy! Jak psu te, co ich pan Wilk mhhorski nie ma... Będzie pani jadła jeszcze tę poleweczkę? Bo zdaje się karakan, harrr, w niej pływa... Jak nie! Pływa hup! Sam widziałem! To nie cebulka! Prędzej gówienko, ale gówienko nie ma tyle nóżek, wiem, bo jadłem... Nie to nie! Dama z Ostrogaru! Ostro do garów, he, he, he... A karakanka sam wrzuciłem! Niech robaczek też coś wpieprzy. Cholera, sam go mogłem zjeść... Ciekawe, jak smakuje, hyp, ten czerw?
    Wiek średni jest wtedy, gdy kładziesz się wieczorem i masz nadzieję, że rano będziesz się czuł lepiej. Wiek podeszły jest wtedy, gdy kładziesz się wieczorem i masz nadzieję, że rano się obudzisz. Groucho Marx

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #49 dnia: Październik 25, 2015, 17:43:55 »
    Ghan wykonał wyzwanie.

Ponieważ nikt niczego nie zamówił, karczmarz zdecydowanie żąda opuszczenia sali.

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
    • Piwa: 927
    • PodPułkownik 1ppS, Cesarz THD, Giermek 21pp
      • datadream2004 コギ花
    • Steam ID: Mój status Steam
    « Odpowiedź #50 dnia: Październik 25, 2015, 17:45:26 »
    Sir Gawain
    - Czem prędzej ruszajmy towarzysze za El Zgubą ! Może uda nam się jeszcze go dogonić!

Offline firentis

• Gawędziarz
    • *
    « Odpowiedź #51 dnia: Październik 26, 2015, 18:24:17 »
    Argjolf
    Nigdzie się nie ruszam bez mojego złota. Zamilczcie w końcu i pozwólcie naszemu towarzyszowi wyjawić szczegóły jego zacnego projektu.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #52 dnia: Październik 29, 2015, 13:44:01 »
    - Nie obchodzi mnie dokąd, ale macie natychmiast stąd $%#$#%#, wy #$@$@$! Nieroby, tylko tu siedzicie i śmierdzicie! Wynocha! %#$###! - Groźnie warknął właściciel Czterech Wiatrów, niezadowolony z faktu, że nasza dzielna drużyna nie chce się u niego stołować.

Gdy sytuacja zaczęła się robić napięta, nagle otworzyły się drzwi i stanął w nich zdenerwowany mężczyzna.
    Patrząc na naszą grupkę przyjaciół od razu zaczął wyjaśniać, ze sprowadza do nietypowa sprawa.

Ten chodzący w kapeluszu osobnik, jest poszukiwaczem starożytnych tajemnic, który wolał by pozostać anonimowy. Nie pragnie rozgłosu, więc nie szuka pomocy u służb Ostrogaru, a potrzebuje kilku mężczyzn gotowych stanąć twarzą w twarz z przygodą.
    - Spotkało nas wielkie szczęście, znalazłem starożytną świątynie zapomnianej już bogini Kali! To na pewno to, bo są tam pułapki, kilku z moich pomocników zostało przysypanych, musimy ich szybko odkopać, nim stanie się biedakom krzywda. Widzę, że tutaj już wasz gościna dobiegła końca, więc chodźcie szybko za mną, mamy mało czasu!
    Po drodze wszystko wyjaśnię, potrzebna mi wasza pomoc, o podział łupów się nie martwcie. Jestem naukowcem! Za mną!
    « Ostatnia zmiana: Październik 29, 2015, 16:55:19 wysłana przez Octavian »

Offline firentis

• Gawędziarz
    • *
    « Odpowiedź #53 dnia: Październik 29, 2015, 14:49:55 »
    Argjolf
    Ruszajmy zatem przyjaciele, takie świątynie tylko czekają, aż ktoś się upomni po tamtejsze skar... to znaczy, ludzie są przysypani, spieszmy im z ratunkiem!!

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #54 dnia: Październik 29, 2015, 15:00:13 »
    Sir Gawain
    - Ruszamy bez chwili wahania, panie naukowcu! My, ludzie honoru i świszczącego ostrza, jesteśmy zdeterminowani aby pomagać ludziom w potrzebie! Mam konia koło karczmy, wskaż drogę, a niechybnie ruszę Twym towarzyszom na pomoc !

Offline Agis

• Pijus
    • *
    • póg mo thóin...
    « Odpowiedź #55 dnia: Październik 29, 2015, 17:57:27 »
    Ghan
    A El-Zorro i wielki robak zjadający górniki?
    Ale dobra, chodźmy, bo jak patrzę na tego parzygnata to mi mdło.
    Wezmę tylko bębenek i wierną pałeczkę (tu zarzucił na ramię metrową pałę, nabijaną gęsto czarnym obsydianem).

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #56 dnia: Październik 31, 2015, 21:48:21 »

Wybiegają i pędzą za naukowcem który mówi o sobie Indianin Jan, pierwszy ruszył Argjolf, nadaje tempo.
    Ponieważ Chłopskie Krocza zostały przebudowane za czasów Minaga Mądrego można się po nich łatwo poruszać, nasza  drużyna przemieszcza się więc z zadziwiającą szybkością. Wszyscy są natchnieni emocjami związanym z rozpoczynającą się przygodą.
    Bez trudu dopadają do portu, tam wskakują na łódź i ruszają od razu dalej, przez jezioro Dan Ugar.
    W czasie podróży niewielką łodzią Indian Jan wyjaśnia, że należy szczególnie uważać na łapczywych zbieraczy artefaktów, takin jak Tan Ubik, którzy pożądają bezcennych relikwii przeszłości, gdyż motywuje nimi chciwość!
    Płynąc łodzią nasi przyjaciel energicznie dyskutują, rozpiera ich energia!

Argjolf - odblokowujesz wyzwanie - opowiedz w czasie podróży łodzią o zadziwiających metodach połowów ryb, przy pomocy magii i pomysłowych sztuczek. Muszą to być niecodzienne i zaskakujące rozwiązania.

Offline firentis

• Gawędziarz
    • *
    « Odpowiedź #57 dnia: Listopad 01, 2015, 00:05:45 »
    Argjolf
    Nie wiem, czy wiecie, ale ryby to bardzo inteligentne istoty. Nawet inteligentniejsze niż niektórzy ludzie - dodał po cichu, jawnie patrząc na Randalfiana - Otóż, kilka lat temu też płynąłem łodzią przez jezioro. Byłem strasznie ucieszony, gdyż wymyśliłem właśnie nowe zaklęcie. Miało ono uczynić wodę przezroczystą, aby zobaczyć wszystkie ryby w jeziorze. Niestety, hmm... pomyliłem nieco zaklęcia, przez co ...no, cóż, woda zniknęła, a łódź spadła na dno. Wyszedłem z tego bez szwanku tylko dzięki teleportacji. Co prawda ta wyrzuciła mnie nie zupełnie tam, gdzie bym chciał, ale przynajmniej przeżyłem. Innym zaś razem stworzyłem nowy gatunek ryby. Odpowiednio zmieszałem geny i stworzyłem zupełnie nową istotę. Miała ona informować mnie odpowiednimi impulsami o pobliskich ławicach. Niestety, pech nie chciał mnie opuścić. Gdy wpuściłem rybę do wody, wszystko wybuchło, przez co doznałem nieco yyy dziwnego okaleczenia. Nie, oko to inna historia... - powiedział widząc spojrzenia towarzyszy.
    Ale jeszcze zobaczycie, w końcu osiągnę zamierzone cele. - wykrzyknął ze łzami w oczach.

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #58 dnia: Listopad 01, 2015, 00:13:08 »
    Sir Gawain
    - A zatem, towarzysze, cieszmy się! Mamy niepowtarzalną okazję, aby pomóc wielkiemu człowiekowi nauki! Jestem pewien, że bogowie nie zapomną nam tego! Swoją drogą - mości naukowcu - jak już przy uczynkach jesteśmy, cóż z zapłatą? Jako człowiek szlachetny, pomagam Waszmości z powodu miłości do bliźniego, jednakowoż z samej miłości człek nie wyżyje, także strawy jakiejś i napitku trzeba, a i mieszek mój lichy, choć strój mój może co innego sugerować. W rzeczywistości prowadzę niemalże ascetyczny żywot, ku chwale bogów... tak więc, cóż z pieniędzmi, mości naukowcu?

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #59 dnia: Listopad 02, 2015, 23:01:00 »
       Argjolf wykonał wyzwanie             

Rozważania Argjolfa przyciągają uwagę jednego z pasażerów łodzi.

Tajemniczy osobnik z pogardą odnosi się do pomysłów przedstawionych przez Argjolfa. Sam przedstawi się jako R'ylehktanin. Jest podróżnikiem, który przemierza światy w poszukiwaniu najsmaczniejszych ryb - tak o sobie wam mówi. Twierdzi, iż jezioro który obecnie pokonujecie ma ukryte na dnie połączenie z oceanem, dlatego też oczekuje tu znaleźć wyjątkowe rarytasy. Jest chętny do rozmowy, gdyż będzie ona pretekstem do ubliżania wam.
                 Łódź mknie po tafli Dan Ugar.