Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Kryształy Czasu / rozmowa o sesji  (Przeczytany 12861 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • Piwa: 440
    • 21. Pułk Piechoty THD
    Odp: Kryształy Czasu / rozmowa o sesji
    « Odpowiedź #30 dnia: Listopad 02, 2015, 23:08:26 »

Jest nawet kanał na temat Kryształów Czasu, no! :)
    Można się tam dowiedzieć niesamowicie niepraktycznych i niepotrzebnych nikomu rzeczy np. jest tarsar, czy szlapar.
    Jeśli dojdziecie do wniosku, że to luźny zlepek pomysłów ludzi, którzy nie mieli bladego pojęcia o militariach, czy społeczeństwie średniowiecza, a silili się na budowanie pozorów spójności świata- niewątpliwie będziecie mieli rację.

Nie wiem czemu, ale ja lubię takie rzeczy!  :) Tam są nawet triceratopsy! HA!

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
    • Piwa: 927
    • PodPułkownik 1ppS, Cesarz THD, Giermek 21pp
      • datadream2004 コギ花
    • Steam ID: Mój status Steam
    « Odpowiedź #31 dnia: Listopad 02, 2015, 23:27:40 »
    Co to za chwyty - dosłownie - poniżej pasa XD

Offline Lwie Serce

• Utracjusz
    • *
    • Piwa: 66
    « Odpowiedź #32 dnia: Listopad 11, 2015, 19:07:03 »
    Korzystając z zaproszenia MG Octaviana i tego, że wracam do czynnej aktywności na forum dołączę z chęcią. :D

Julia z Allier

Szlachcianka żyjąca w swoim, wyidealizowanym świecie. Jak była niemowlęciem przygarnął ją pewien rycerz zwący się Bowenem z Allier, traktował ją jak własną córkę. Przez lata wędrował z nią po wszelakich ziemiach, ucząc jej fechtunku i jazdy konnej. Opowiadał jej także wspaniałe, wyidealizowane historie o swoim bohaterstwie, waleczności i odwadze, zapominając przy tym, że choć pewnych rycerskich cnót czy umiejętności władania orężem mu nie brakło, to zdarzało mu się iście "rycersko" walczyć z bezbronnymi... No cóż, bywa. Julia zapatrzona w niego niczym ogier w dorodną klacz, za wszelką cenę starała się mu dorównać. Koniec końców, wyrosła na arogancką, nieco stukniętą, ale przy tym odważną kobietę ceniącą wiele rycerskich cnót. By udowodnić swemu przybranemu ojcu, że stała się bez względu na płeć jak prawdziwy rycerz, postanowiła wyruszyć sama gdziekolwiek i okryć się chwałą... Dlatego tytułując się Julią z Allier, przemierza teraz różne ziemie w poszukiwaniu godnego niej zajęcia i przy okazji godnego wojownika, który będzie gotów zawojować jej dziewi... Serce.

Julia jest piękną, 19 - letnią kobietą o długich, jasnych włosach, ubraną zazwyczaj w czerwoną suknię, biały płaszcz i buty jeździeckie. U pasa nosi miecz, noszący dźwięczne miano "Pogromcy niegodnych patrzenia w oczy błękitnokrwistym". Sama Julia jednak już dawno zapomniała, jak się zwie jej brzeszczot...

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #33 dnia: Listopad 11, 2015, 19:35:02 »
    Wskakuj w przygodę, Julia akurat przechadza się, patrzy, a tu jakaś grupka dziwaków, rozmawia koło ogromnej kuli, która wyleciała, nie wiadomo czemu z jakieś dziury w ziemi.

Poproszę ciebie też o jakieś zdjęcia na PW, żebym wiedział co tam ciąć do przygody. To samo cała reszta, zwłaszcza Lew, bo nie mam jakoś pomysłu na tę postać, co tylko chcecie możecie mi podrzucać, zdjęcia, fragmenty filmów. Im więcej tym lepiej!

Offline Lwie Serce

• Utracjusz
    • *
    « Odpowiedź #34 dnia: Listopad 11, 2015, 19:42:33 »
    Ale jakie zdjęcia chcesz konkretnie? :)

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #35 dnia: Listopad 11, 2015, 19:46:09 »
    Takie które jest możliwym do zaakceptowania dla ciebie przybliżeniem Julii. Np. - Catherine Zeta Jones może być?

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #36 dnia: Listopad 11, 2015, 19:48:08 »
    Tak tak, traktował ją jak córkę, a ona go podziwiała... taka sama prawda jak to, że bohaterami "Bram raju" Wajdy kierowały wyższe pobudki... nie żebym sugerował że łączyły ich takie relacje jak bohaterów tego filmu...
    A fotkę Gawaina albo opis do kogo znanego jest podobny dzisiaj zapewne ci wyślę.

Offline Lwie Serce

• Utracjusz
    • *
    « Odpowiedź #37 dnia: Listopad 11, 2015, 19:51:08 »
    Uwielbiam tą aktorkę, nie dość że ma talent to i urok jak cholera... Ta cudowna uroda.... Ale niezbyt pasuje do Julki, ta jest blondynką :D Spoko podeślę Ci niedługo, poszperam w necie trochę.

Lew, no podziwiała bo mając kontakt praktycznie tylko z nim dawała wiarę w każde jego słowo... A że ten to wykorzystał to bywa... :D A filmu Wajdy nie oglądałem.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #38 dnia: Listopad 12, 2015, 21:54:28 »
    Spójrzcie co rozegrało się w miejscu w którym stoi teraz wasza drużyna 157 lat temu.

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #39 dnia: Listopad 12, 2015, 21:58:04 »
    Oho, mój ulubiony film Monty Pythona :D
    Mógłbym pisać o Świętym Graalu wiele dobrego, ale nie ten dział, więc skomentuję to tylko tak jak powyżej :D

Offline Agis

• Pijus
    • *
    • Piwa: 26
    • póg mo thóin...
    « Odpowiedź #40 dnia: Listopad 14, 2015, 00:00:15 »
    Hmmm... To wszak Ghan, zdenerwowany przez rycerzy... :P
    Wiek średni jest wtedy, gdy kładziesz się wieczorem i masz nadzieję, że rano będziesz się czuł lepiej. Wiek podeszły jest wtedy, gdy kładziesz się wieczorem i masz nadzieję, że rano się obudzisz. Groucho Marx

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #41 dnia: Listopad 23, 2015, 20:33:34 »
    Po pierwsze chciałem podziękować Lewowi, który zadeklarował się w razie potrzeby zastąpić mnie na forum Kryształów Czasu, w prowadzonej tam właśnie przygodzie w świecie Warhammera 40 000.
    Jest to bardzo miłe, gdyż taka współpraca może wyjść wszystkim tylko na dobre.
    Rzecz w tym, że wyjeżdżam jutro do pracy do Niemiec i nie wiem czy w tym barbarzyńskim kraju będzie dostęp do netu. W Egipcie był, czy w Niemczech będzie, nie wiem, przecież to kraj który żyje w pogardzie dla wartości, więc może być różnie.

Gdybym nagle przestał się tu pokazywać to znaczy, że miejscowi nie słyszeli jeszcze o tak zaawansowanej technologii, jedzą kiełbasę, piją piwo i wspominają sukcesy Arnolda, więc będzie przerwa techniczna do czasu, gdy uruchomię tam polowy nadajnik służący przekazywaniu informacji w cywilizowany sposób.

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #42 dnia: Listopad 25, 2015, 19:24:28 »
    Miejmy nadzieję, że polowy nadajnik zrzucony przez GROM szybko zacznie odpowiadać. Gorzej, jeśli radiostacja na skutek upadku z dużej wysokości będzie zepsuta, bo to będzie wielki problem jeśli nasz Agent Specjalny zostanie odcięty od Sztabu Operacyjnego Tawerny...

Offline huth

• Senior
    • *
    • Piwa: 451
    « Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 17, 2015, 11:26:46 »
    Tak, żeby było jasne, to - o ile sesja kryształów nadal trwa - nie biorę już w niej udziału(od dłuższego czasu).
    Jakoś nie mogłem się wczuć w ten przeładowany odniesieniami miszmasz fantastyczny. Poza tym zanim jakaś sytuacja się rozwinęła, to już się działo coś innego, w ogóle coś od graczy zależało, czy po prostu ich postacie były, bo muszą dla scenariusza i ze względu na tworzenie słowem atmosfery?
    WIdocznie nie zrozumiałem systemu i założeń sesji.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 20, 2015, 18:43:24 »
    Przepraszam, ale nie rozumiem pytania.
    Postacie miały mieć miażdżący wpływ na sesję, co stało się nawet dla mnie inspiracją dla systemu Victoria.
    Przecież sam system odblokowywania wyzwań właśnie odbierał kompetencje MG, skąd więc pomysł o ubezwłasnowolnieniu postaci?