Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Kryształy Czasu / rozmowa o sesji  (Przeczytany 12860 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • Piwa: 440
    • 21. Pułk Piechoty THD
    Kryształy Czasu / rozmowa o sesji
    « dnia: Wrzesień 30, 2015, 22:45:27 »

Tu będziemy sobie rozmawiać o tym co dzieje się w grze Kryształy Czasu - powrót do korzeni.
    To moja propozycja na grę RPG, wykorzystująca mechanizm z systemu GURPS, czyli nie ma statystyk.
    Aby stworzyć postać wystarczy ją opisać, gra będzie toczyć się świecie Kryształów Czasu, aby umożliwić wam zorientowanie się w realiach i pozwolić zaskoczyć wszystkich czymś kreatywnym - gdyby świat był niezrozumiały dla graczy, odkrywany stopniowo mogłoby to być zbyt dużym utrudnieniem.
    Absolutne minimum wiedzy którą musisz mieć by zagrać:
    - będzie dużo obrazków, zamierzam wykorzystać prace Jarosława Musiała, który ilustrował system Kryształy Czasu, mam nadzieję że na takiej samej zasadzie na jakiej mógłbym pokazać wam rysunki w podręczniku w czasie normalnej gry
    - w przypadku skomplikowanych działań otrzymacie pomoce, np. mapy które pomogą nam się "dogadać"
    (click to show/hide)
    - nie musicie przejmować się statystykami, bo ich nie będzie, liczy się tylko umiejętność odgrywania postaci.

Jeśli chcesz zagrać, stwórz tu postać, opisz ją to powinna być archetypiczna postać z świata fantasy, ważne by była "początkująca" nie szalejcie. Los będzie sprawiedliwy - jeśli stworzysz potężnego rycerza w mithrilowej zbroi, pewnie udławi się kością w czasie posiłku, władający potężnymi mocami mag, na pewno nie oprze się ciekawości i sięgnie po jakąś księgę w rodzaju Octavo lub Necronemiconu, a po co komu postać z watą zamiast mózgu? ;)

Opisz skąd jest twoja postać, wystarczy powiedzieć że pochodzi z stolicy - Ostrogaru, lub z innego miasta, może z jakiejś maleńkiej wsi. Nie musisz wiedzieć czym jest Get-warr-gar, twoja postać ma tak samo mętne pojęcie o świecie Orchii jak ty.
    Na pewno wiesz czym jest Ostrogar, stolica w której zacznie się przygoda.
    (click to show/hide)

Wybierz klasę postaci, może to łotr, lub rycerz albo mag, jej rasę warto zwrócić uwagę na reptilionów czyli pół ludzi pół jaszczury jakie chodzą po Orcusie Wielkim, napisz coś o jej wadach i zaletach, upodobaniach i charakterze.

Jest silna, lubi się bić? Świetnie! Spodziewasz się grindowania i młócki....?
        Witam w świecie Kryształów Czasu!

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
    • Piwa: 927
    • PodPułkownik 1ppS, Cesarz THD, Giermek 21pp
      • datadream2004 コギ花
    • Steam ID: Mój status Steam
    Odp: Kryształy Czasu / rozmowa o sesji
    « Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2015, 13:19:41 »
    Miano: Sir Gawain Alaff
    Która historia życia: Sir Gawain Alaff, syn Ulfrika, rycerz bez skazy ni zmazy, narodził się 20 wiosen temu w dworzyszczu swego szlachetnego rodziciela. Ojciec jego nie zaniedbał rozwijania żadnej z cech, jakie zacny wojownik winien posiadać. Toteż ów młody człek dni całe spędzał na walenie w drewniany manekin oraz lekcje jeździectwa. Gorzej szlo mu jednakowoż w kwestii rachowania oraz czytania. Gdy opłacony przez ojca pustelnik usiłował nauczyć Gawaina kaligrafii, chłopiec wolał w tym czasie marnować cenny pergamin oraz atrament na rysunki bitew, w których to w przyszłości okryje się chwałą. Z czasem dorastania, zaczął uwielbać pieśni o słynnych czynach nie mniej słynnych wojowników. Toteż, gdy w wieku lat 19 nadarzyła się okazja, uciekł z domu surowego ojca, by wyruszyć jako błędny rycerz na wyprawę, dzięki której imię jego będzie opiewane przez bardów od wschodu do zachodu. Nie wszystko poszło jednak po jego myśli...

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2015, 13:25:05 »
    Zatem zapraszam do karczmy Cztery Wiatry w Chłopskich Kroczach.
    Miałem napisać "ostrzyć", a wyszło głupio bo się spieszyłem - sorki.
    « Ostatnia zmiana: Październik 01, 2015, 13:39:19 wysłana przez Octavian »

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2015, 17:09:19 »
    A będą dziewice do ratowania i smoki do zaszlachtowania?

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2015, 17:56:36 »
    Jeśli wierzysz w dziewice... to tak, smoki na pewno.

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2015, 18:14:11 »
    Cóż sugerujesz? Przecież w każdej balladzie jaką słyszałem bardowie opiewają piękno dziewic, które mężni rycerze ratują!

Offline huth

• Senior
    • *
    • Piwa: 451
    « Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2015, 21:52:17 »
    eee wypada coś więcej znać o tym universum i systemie, czyli np. poczytać na stronie http://krysztalyczasu.pl/news.php czy tak po prostu uznać, że to jakieś takie pseudośredniowieczne fantasy i już?

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2015, 22:02:22 »
    Ile może wiedzieć facet który tłukł się po weselach na pięści, był w tym dobry i mówi sobie -" eee, idę do stolicy, tego tam Ostrogaru i jak tam komuś sieknę w zęby, to aż z butów wyleci"?
    Nic nie musisz wiedzieć.
    Zapomniałem natomiast napisać, że jako MG, będę przejmował postacie na czas gdy będą one nieaktywne można się w tej sprawie dogadywać, np. że nie chcę by moja postać spała z kimś pod jednym kocem.

Offline huth

• Senior
    • *
    « Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2015, 22:55:28 »
    Aha... Niech będzie, może to się wpasuje, chociaż widzę, że postać z sesji Peterova bardziej pasuje tutaj niż u niego, no ale ja jestem przeciwny używaniu w każdej sesji tego samego typu postaci, więc nowa...

obecne miano: brat Randalfian
    Życie: Urodził się i dorastał w małym miasteczku, czy też w bogatszej i większej wsi blisko Ostrogaru. Rodzice zajmowali się ogólnie mówiąc handlem, pośredniczeniem między rolnikami, a cechami miejskimi itp. W związku z tym miał co jeść i się nie przepracowywał, miał też kontakt z różnymi ludźmi, a czasem nawet bywał w mieście. Jednak z biegiem lat takie dość spokojne życie, w którym emocje wywoływały najwyżej wahania cen towarów w związku z problemami pogodowymi czy zmianami podatków, otóż takie życie w całkiem przytulnym domu z koszem owoców zawsze pełnym na stole i śmietaną w dzbanku, wydało się młodemu gnomowi nie tyle nudne, co puste, wtórne i w ogóle bez sensu. Nie widział jak mógłby się spełniać w takim miejscu i co miałby robić, żeby poczuć pełnię. Co jakiś czas do miasteczka przyjeżdżali różni kapłani, mnisi i inni tacy wraz ze służbą. Zainteresowany ich modłami i innym stylem bycia, coraz częściej z nimi przebywał dowiadując się, że ten świat, który widzi to nie wszystko. Tak zrodziło się w nim poczucie spójności świata z jego życiem, wizja, że to wszystko ma sens, i przede wszystkim wiara w zasadność jego wyboru i scieżki jaką obrał. I tak młody gnom z dobrej kupieckiej rodziny trafił w końcu do świątyni i został klerykiem.
    SKrótowo:
    Gnom, młody, około 60 lat( XD), ze wsi, z dostatniej rodziny, dobrze wychowany, neofita, początkujący kleryk

Nie mam pojęcia jak wygląda religia w tym świecie, jak nie rzucić na to światła to będę odgrywał stereotypowego gorliwego nieogarniętego dobrego mnicha chrześcijańskiego
    Mam nadzieję, że gnom kleryk, to dość typowe połączenie.... Bo na początku chciałem zrobić półorka kleryka, ale to chyba nie ten teges by było :P

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2015, 22:58:12 »
    Więc zapraszam do gry... a w zasadzie do karczmy sir Gawain Alaff powinien już tam być, polecam gołąbki, przepyszne.
    Zostaje jeszcze bóstwo do wyboru, ale nasz kleryk ma jeszcze czas na przemyślenia.

Offline huth

• Senior
    • *
    « Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2015, 23:03:38 »
    Nie mam pojęcia jak wygląda religia w tym świecie, jak nie rzucić na to światła to będę odgrywał stereotypowego gorliwego nieogarniętego dobrego mnicha chrześcijańskiego
    Mam nadzieję, że gnom kleryk, to dość typowe połączenie.... Bo na początku chciałem zrobić półorka kleryka, ale to chyba nie ten teges by było :P

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2015, 23:08:15 »
    Technicznie wchodzą w grę po prostu dobrzy bogowie, dokładnie praworządni/neutralni dobrzy bogowie.
    DAGONIN BIAŁY, ASTERIUSZ WIELKI, ORIAK - naturalnie opis można znaleźć tutaj!, ale -
    "stereotypowego gorliwego nieogarniętego dobrego mnicha chrześcijańskiego" - w zupełności wystarczy.

Offline huth

• Senior
    • *
    « Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2015, 23:16:00 »
    No to tak dla formalności będzie 'ASTERIUSZ WIELKI - (z synem GORLAMEM WALECZNYM) BÓG dobra, energii gwiazd, światłości, przeznaczenia, walki orężem w dobrej sprawie, a jego SYN jest BOGIEM szlachetności, odwagi, pomocy i nadziei, bezwzględnej walki ze wszelkimi przejawami zła i chaosu.'

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2015, 11:54:40 »
    W sensie gnom zagadał do bohaterów ogólnie pojętych, czy do tych co zostali w karczmie?

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2015, 21:33:03 »
    Pytaj gnoma, ja tak mam - mówię coś, a nikt:
    - nie może zrozumieć, bo mówię szybko i niewyraźnie
    - nie wie do kogo kieruje moje słowa
    - nie wie czy żartuje czy mówię serio
    - nie widzi związku z tym co właśnie się dzieje
    - nie dostrzega związków które widzę, nie widzi sensu w moich motywacjach, ani logiki w działaniach

Rozumiem gnoma, z nim gadaj.