Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: RES Mod (w przygotowaniu)  (Przeczytany 112214 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miziol

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
Odp: RES Mod (w przygotowaniu)
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 27, 2008, 15:43:44 »
Siła dodaje obrażenia jeśli odpowiednio ją zainwestujesz (Potężny cios,naciąg,rzut).

Daedalus - myślałeś może o wydaniu dwóch wersji? ENG i PL, wtedy "obcojęzyczni" mogliby zagrać w ten mod, który u nas pewnie wspaniale się przyjmie.

Offline Messer

• BANITA
  • Pijus
  • *
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 27, 2008, 18:03:56 »
Alayen, w mojej drużynie najbardziej rozwinięta postać, jest o 2 lvl wyżej niż ja, broń dwuręczną ma na 246 więc o 100 więcej niż ja, operuje Greath Berdishe, chcąc zrobić experyment dałem mu najgorszy badziewny voughl, który zadawał minimalne obrażenia a ofiar padało  tyle samo co przy użyciu najlepszego miecza, wnioskując umiejętności pełnią kluczową role  w trakcie walki a nie broń.

A co to ma wspólnego z modem?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2008, 04:19:09 wysłana przez Daedalus »

Offline Woocutcher

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 27, 2008, 19:26:21 »
Może daj sobie spokój z wprowadzaniem do Jelkali trzeciej skrzynki z kompletem samuraja i daj te itemki do nabycia u handlarzy + inny arsenał japoński bo jest cudowny, np. Nagamaki, Naginata, Shuriken (jeśli Ci sie chce robić).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2008, 20:18:59 wysłana przez Woocutcher »

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 142
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 28, 2008, 12:34:48 »
Hmmm, nawet niezły pomysł, może dało by radę coś urzeźbić. Od biedy, jeśli tworzenie przedmiotów w miarę szybko pójdzie, to mógłbym stworzyć dodatkową kulturę (drzewko jednostek) na wzór japońskiej. Sam jednak niewiele się na niej znam. Dałbyś radę podrzucić trochę zdjęć broni, zbroi, concept artów, czy wręcz propozycji drzewka rozwoju i wyglądu poszczególnych jednostek?

Offline Credo

• Opój
  • *
  • Piwa: 1
  • Kaizoku Onii, Ore Wa Naru!
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 28, 2008, 12:54:01 »
Tutaj masz naginatę, czyli japońską broń drzewcową - http://images.google.pl/images?q=naginata&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&sa=N&tab=wi
Na google masz dużo tego.
Shuriken to po prostu "gwiazdka" do rzucania używana przez japońskich ninja i innych zabójców.
Katana to po prostu tradycyjny miecz japoński o długości od 60 cm. Jest zagięty.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Katana-Dresden.jpg
Nagamaki to również broń drzewcowa, uważana często za odmianę Naginaty.

Shurikena polecam w formie miotanych noży, na tej samej zasadzie. Katana powinna wg. mnie być w odmianie dwuręczna i jednoręczna. A Naginata po prostu lanca używana przez kawalerzystów.
Jeśli zdecydujesz się dodać Japonię, polecam również podzielenie jej na królestwa Wei, Wu i Shu. Wei powinni być niebiescy, Wu czerwoni a Shu zieloni.
Warto też dodać kluczowe postacie, m.in. Zhuge Liang, Guan Yu, Guan Ping itp.
Pozdrawiam.
Credo
Japońsko-murzyński twardziel, sądząc po avatarze i sygnaturce.

Offline Majornik

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 28, 2008, 14:37:59 »
Można by dodać jeszcze Daikatanę, czyli dużo większą katanę, Zanbato (broń sieczna mająca 2,5 m podobne do no-dachi), No-dachi(podobne do katany, jednak miało długość co najmniej 1,2 m. (^_^) Kocham japońskie miecze:P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2008, 14:39:51 wysłana przez Majornik »

Offline Szakal

• Pielgrzym
  • *
  • xyloreth
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 28, 2008, 16:22:20 »
No-dachi występuje w M&B :> Jest to po prostu Strange Great Sword. Na dowód screen:

Strange Short Sword to Wakizashi, a Strange Sword to katana.

Co do shurikenów to możnaby zrobić jeszcze poszczególne typy, jak itaken czy happa shuriken. Wydaje mi się jednak, że to bezcelowe, bo sporo przy tym roboty i tylko opóźni datę wydania moda, a gra przecież traktuje o średniowieczu. Jak ktoś chce zagrać "nindzę", to M&B nie polecam ;p

Offline Rhobar

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 28, 2008, 17:24:37 »
Mam pomysł co do nabycia itemów, jeśli zrobić by tak żeby nabywać przedmioty Swadii tylko u kupców ze Swadii, a przedmioty nordów tylko na terenie nordów itp

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 28, 2008, 17:38:15 »
Rhobar obawiam się że to niewykonalne albo bardzo trudno zrobić coś takiego.
I proszę cię Daedalusie nie dodawaj samurajów itp. Trochę popsułoby to klimat moim zdaniem ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2008, 17:47:50 wysłana przez Gedus »

Offline Woocutcher

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 28, 2008, 19:18:47 »
Może nie odrazu samurajów, ale kilka japońskich broni możnaby dodać, bo niektórym osobom, w tym mnie, bardzo się podoba ten typ oręża.

Aha i popieram Rhobara, jego pomysł jest wg mnie trafny (samurajskie miecze były by u Khergitów, lub w Zendar, jeśli planujesz dodać owe miasto).

Offline Rhobar

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 28, 2008, 20:29:32 »
I proszę cię Daedalusie nie dodawaj samurajów itp. Trochę popsułoby to klimat moim zdaniem ;)

Mam takie samo zdanie .

Offline Credo

• Opój
  • *
  • Piwa: 1
  • Kaizoku Onii, Ore Wa Naru!
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 28, 2008, 21:12:16 »
A może po prostu w tavernach Japońskich Najemników? I w sklepach gdzieś japoński ekwipunek. Np. w Zendar byłby jakiś Japoniec, i sprzedawał by on dżapański ekwipunek.
Pozdrawiam.
Credo
Japońsko-murzyński twardziel, sądząc po avatarze i sygnaturce.

Offline NIFN

• Wagant
  • *
  • Piwa: 19
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 28, 2008, 22:12:18 »
Witam!

Proponuję, żeby zrobić bohatera, który pochodzi z dalekiego wschodu i przybył do Calradii (podobnie jak my) poszukując przygód (a raczej nowego pana). Owy bohater nosiłby samurajski sprzęt (np katanę/dai-katanę, tanto/wakizashi, shurikeny/noże do rzucania, stalową tarczę (bo ma takiego a'la chińskiego smoka na środku), samurajski hełm, pancerz, buty, rękawice). Do gracza zwracał by się "mistrzu", ponieważ stracił swojego byłego pana i znudziło mu się życie jako Ronin. Jakby dało radę ustawić, by pojawiał się dopiero na wyższym poziomie naszej postaci (np 30), to może by to jeszcze przeszło, a tak to trochę bez sensu (raczej zbyt ławo by było), bo jak wiadomo samuraje mieli jaja (i honor) i żaden swiadiański/vaegirski/nordycki/khergicki/rhodocki (niepotrzebne skreślić ;D ) dupek by im nie podskoczył...

Oczywiście wszytko zależy do Daedalus-a.

Pozdrawiam!

PS. Jeszcze czekam, aż ktoś wymyśli, by dodać Indian... ^^

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:13:17 »
PS. Jeszcze czekam, aż ktoś wymyśli, by dodać Indian... ^^
Taaa.. Winnetou i Zulusów do tego ;D

Offline Daedalus

• Admin Emeryt