Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Gra "karciana" - Latryna Nostradamusa  (Przeczytany 15007 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
    • Piwa: 923
    • PodPułkownik 1ppS, Cesarz THD, Giermek 21pp
      • datadream2004 コギ花
    • Steam ID: Mój status Steam
    Odp: Gra "karciana" - Latryna Nostradamusa
    « Odpowiedź #75 dnia: Listopad 13, 2015, 16:37:34 »
    Spokojnie możemy spotkać się na TSie i tuż przed grą Octavian wyjaśni ci dokładnie zasady gry, jak to było dotychczas zarówno ze mną, jak i IvE :D

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • Piwa: 437
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #76 dnia: Listopad 16, 2015, 23:23:21 »
    AUTOREM TALII JEST - LEW

Dek taki Maciek co umie wszystko - cena: 300 złota

Hajsy z merca - przekupujesz mieszkańców żeby głosowali na ciebie w plebiscycie na Gracza Roku Warband żeby pozytywnie wypowiadali się o twojej budowie w obecności Nostradamusa - +50 jednorazowo prestiżu, koszt: 250 złota
        jak trzymasz tę tarczę łopatę ?! - poinstruowany o technice prawidłowego trzymania łopaty robotnik pracuje bardziej efektywnie. Niestety w trakcie demonstracji ktoś trafił cię w głowę kamieniem i musisz udać się do cyrulika - +2 surowców, koszt: 100 złota
        taka większa barykada - według twoich świetnych planów architektonicznych robotnicy wznoszą taką większą barykadę przed latryną dla Nostradamusa, żeby zatrzymywać fale Nordów, które mogłyby chcieć napaść Nostradamusa - +7 prestiżu co rundę, wymaga 3 punktów surowców, koszt: 200 złota
        zrzuty - twoje niebywałe zdolności logistyczne pozwoliły na opracowanie świetnego schematu zrzutu broni narzędzi, dzięki któremu robotnicy szybciej wydobywają potrzebne surowce - +1 surowce, koszt: 50 złota
        bestkonstruktoreuna - ponieważ jesteś najlepszym konstruktorem euna, na twoją Latrynę spływa splendor chwały i sławy, a dziennikarze biją się by móc przeprowadzić z tobą wywiad - +200 jednorazowo prestiżu, koszt: 500 złota
        rekruci z AK - ściągasz do klanu na budowę latryny nowych pracowników z niejakiego AK - +5 surowców, koszt: 300
        sztandar Waaaagh! - stawiasz na szczycie sztandar Orkuf, którym nie pogardzi nawet Nostradamus - +75 prestiżu co turę, koszt: 900 złota
        Browar Koszaliński - [wymaga do zagrania: Hajsy z merca] za hajsy z merca kupujesz udziały w browarze koszalińskim - +10 złota na turę, koszt: 25 złota
        taki Remek co zna się na drewnie - ściągasz przyszłego technika obróbki drewna do pomocy na budowie - +2 prestiżu co rundę, +1 surowców, koszt 300 zł

Talia powstała dzięki łączności telepatycznej z nijakim Lewem, pomimo wtrącania się w rozmowę duchów mongolskich wojowników, odczytałem myśli Lewa, który jest autorem tej pięknej talii.
    « Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2015, 11:41:23 wysłana przez Octavian »

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #77 dnia: Listopad 16, 2015, 23:30:15 »
    Dokładnie, jak widać telepatia działa i między innymi dzięki niej możemy dziś oglądać najlepszy dek jaki powstał w historii tej gry (mam nadzieję)!

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • Piwa: 437
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #78 dnia: Luty 07, 2016, 12:36:39 »
    Przedstawiam propozyszyn deku autorstwa LEWa!

Taki Łukasz co się lichwą zajmuje
    - cena: 350 ILS

Spokojnie, spokojnie, to uczciwa umowa, tu nie ma kruczków... - koszt 400 ILS, przez 3 tury połowa prestiżu przeciwnika trafia do ciebie (w przypadku gry w 3 i więcej osób, zagrywający wybiera komu kradnie prestiż)
        Rady od Swetru - koszt 400 ILS, dubluje twój przychód prestiżu na 1 rundę
        Goldman - koszt 200 ILS, baza surowcowa i prestiż rośnie o 2
        Szmaragdowe javsy narzędzia - koszt 200 ILS, dzięki swojemu kolorowi, narzędzia łatwiej dostrzec w nocy, co zwiększa efektywność robotników w nocy - baza surowcowa wzrasta o 3
        Przerzut cukru do Mołdawii - koszt 500 ILS, przerzut cukru do Mołdawii zapewnia ci, pomimo znacznych kosztów organizacji, stały dopływ szekeli, w wysokości 10 złota na rundę
        Zatwardziały ateista - koszt 200 ILS, pracujesz w dni będące świętami kościelnymi, dzięki temu udało ci się zdobyć dodatkowe surowce - baza surowcowa wzrasta o 1
        A inwestuj pan, to dobry pomysł, naprawdę! - koszt 400 ILS, przekonujesz przeciwnika, by zainwestował w kopalnię diamentów pod Warszawą; niestety inwestycja okazuje się niewypałem, więc przeciwnik traci 400 złota (jeśli gra się w 3 osoby i więcej, zagrywający może wybrać osobę, która ma zainwestować)

Podkreślam, że to propozyszyn Lewa, a nie mój!
    Panowie, ja też w zupełnie inne sprawie.
    Uważam, że czas najwyższy był Latryna przeszła modernizację.
    Zapewne, za niewątpliwie mistyczny należy uznać fakt, że moja ubikacja w Barlinku, przechodzi teraz remont. Na szczęście, nie muszę tego oglądać, bo jestem w Bawarii, ale moja żona zdaje mi relację. Jestem więc na bieżąco.
    Panowie i pani, uważam, że Latryna powinna przejść modernizację systemową. Stać się prostą i intuicyjną!
    (click to show/hide)
    Proponuje jakiś prosty system będący połączeniem np. Osadników z Katanu, czy gry Cytadela.
    Mało zasad, mało surowców, duuuuużo karteczek - tak to widzę. Chciałbym uprościć zasady, rozpoczynając nowy rozdział w historii Latryny.
    « Ostatnia zmiana: Luty 07, 2016, 14:39:06 wysłana przez Octavian »

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #79 dnia: Luty 07, 2016, 12:39:52 »
    Pełne poparcie !

Offline Bojar

• Gawędziarz
    • *
    • Piwa: 349
    • A proper wife should be as obedient as slave
    « Odpowiedź #80 dnia: Luty 07, 2016, 12:48:32 »
    Genialny deck :P

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #81 dnia: Luty 07, 2016, 16:05:45 »
    Tym razem swoją propozycję przedstawił Bojar, a ja, po konsultacji z Octavianem, umieszczam ją tutaj:

Dek taki Witek, co jest motorniczym - koszt 200 złota

wyścigi traktorów -  organizowanie przydomowych wyścigów traktorów daje ci dodatkowe 10 złota na turę - koszt 300 zł
    szkoła kolejowa - doświadczenie ze szkoły kolejowej daje ci możliwość szybszego transportu surowców - baza surowcowa rośnie o 1, możesz zagrać jeszcze jedną kartę - koszt 300 zł
    konne taranowanie ścian - wjeżdzasz koniem w ściany latryny przeciwnika zmniejszając jego prestiż o 50 i surowce o 1 - koszt 300 zł
    MACZETY Z KRAKOWA - Nasyłasz na przeciwników swoją bandę z maczetami, pozbawiając go problemu nadmiaru pieniędzy - przeciwnik traci 300 złota - koszt 300 zł
    nietrafiona nachylona - nietrafienie nachyloną sprawia, że twoi przeciwnicy zaczynają cie traktować z mniejszym poważaniem dzięki czemu możesz potajemnie podkraść im 1 bazę surowcową - koszt 50 zł
    rozdzielmy się - dobre (złe) gospodarowanie zasobami ludzkimi zwiększa przychód przeciwnika o 10 złota na 2 rundy; za to możesz zagrać w tej rundzie dodatkowe 2 karty - koszt 300 złota
    groźny witek - umiejętność zbanowania każdego młodszego kolegi zwiększa twój prastiż oraz daje ci uznanie w oczach Nostradamusa - +5 prestiżu na rundę - koszt 75 zł
    przyjaciel (kóz) zwierząt - zaprzęgasz zwierzęta do pracy i zwiększasz swoją bazę surowcową o 2 - koszt 50 zł

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #82 dnia: Listopad 28, 2016, 18:16:57 »
    Zgodnie z prośbą, zamykam temat i przenoszę do archiwum. W przypadku chęci kontynuowania sesji, kontaktować się przez PW.