Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Gra "karciana" - Latryna Nostradamusa  (Przeczytany 15058 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline huth

• Senior
    • *
    • Piwa: 451
    Odp: Gra "karciana" - Latryna Nostradamusa
    « Odpowiedź #45 dnia: Listopad 07, 2015, 02:56:31 »
    Ja nie potrafiłbym w to grać, bo te nazwy są zbyt śmieszne

Poza tym co to za przedziwne ruchome obrazki!

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • Piwa: 440
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #46 dnia: Listopad 07, 2015, 10:03:43 »
    Nie mogę się doczekać dogrywki, nie wiem czy się dzisiaj uda, dam ci jeszcze znać! Ale kurcze, poszło! Strasznie się cieszę, martwi mnie tylko to, o czym mówił huth. Istotnie, włączają się tu jakieś dziwne obrazki - Skąd one się biorą?
    Wnioski słuszne jak nie wiem co, ale może się okazać, że po prostu ustaliliśmy np. zbyt wysoki limit kropel i graliśmy w myśl uproszczonej zasady, jedna kropla co rundę.
    Uczciwie wyznam, że moja gra jest tylko odrobinkę bardziej skomplikowana od Warhammera Inwazji, co należy uznać za wielki sukces.
    Dla mnie najważniejsza jest konieczność wprowadzenia nowych pojęć:
     - przyrost prestiżu co rundę, żeby nie mieszać w obliczeniach
     - obecny stan surowców w strefach

Jeśli mówi się po prostu prestiż i surowce, to się szybko idzie zamotać. Pierwsza rozgrywka udowodniła, że Lew posiada wybitny talent do matematyki, natomiast można w to grać bez geniusza w drużynie, włączając sobie dwa kalkulatorki, w których sumuje się co rundę prestiż o przyrost prestiżu.
    Taka moja myśl.

Natomiast SamVimes.....

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
    • Piwa: 927
    • PodPułkownik 1ppS, Cesarz THD, Giermek 21pp
      • datadream2004 コギ花
    • Steam ID: Mój status Steam
    « Odpowiedź #47 dnia: Listopad 07, 2015, 10:27:00 »
    Limit kropel rtęci jest zbyt wysoki imo. Przy najlepszym możliwym ustawieniu deków da się koło 15 uzbierać 2000 prestiżu. Natomiast żeby zdobyć rtęć potrzebowaliśmy co najmniej 21 rund. Właśnie o to chodzi huth, że nazwy mają być śmieszne ^^

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #48 dnia: Listopad 08, 2015, 19:57:07 »
    Mam wizję, widzę wyraźnie, że....

Lew umieszcza tu zupełnie nowy dek.

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #49 dnia: Listopad 08, 2015, 20:40:14 »
    Dokładnie, lewacki wykidajło znajduje zatrudnienie na placu budowy.

Lewacki wykidajło: cena 650 zł

- Offtop - wykidajło zmniejsza poziom zasobów przeciwnika w tej rundzie o 2 punkty koszt 100 zł
    - Dostajesz warna! - wykidajło zmniejsza poziom zasobów 1 punkt na stałe, koszt 200 zł
    - Ekipa Lewackich Przodowników Pracy - blokujesz możliwość dostarczania surowców do strefy alchemicznej przeciwnika w tej rundzie, koszt 100 zł
    - East Clintwood - blokujesz możliwość dostarczania surowców do strefy alchemicznej przeciwnika, przez dwie rundy  koszt 150 zł
    - Pożoga! - w tej rundzie sumują się twoje i przeciwnika surowce, koszt 200zł
    - Uwierz w Bruce'a Lee którego masz w sobie - to samo na dwie rundy koszt 300 zł
    - Niesamowity wizualnie banner - hipnotyzujesz przeciwnika i traci on możliwość działania w tej rundzie, 400 zł, możesz wykonać jeszcze jedną akcję
    - Jakbyś godoł, to byś pedzioł... - koszt 300 zł, możesz wykonać dwie akcje w rundzie, oprócz tej
    - Sprawiedliwość społeczna - koszt 1000 zł kasujesz cały dek przeciwnika, pod warunkiem, że nie jest on droższy niż 400 zł

Nazwy kart i pomysł by Lew, poszczególne moce kart - Octavian.
    « Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2015, 21:00:54 wysłana przez Lew »

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
    • Moderator Globalny
    • Wójt
    • **
    • Piwa: 612
    « Odpowiedź #50 dnia: Listopad 08, 2015, 21:41:50 »
    Wygraliście. Wchodzę w to.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #51 dnia: Listopad 08, 2015, 23:12:51 »
    Lew przedstawił swoją talię, ^IvE dostrzega potencjał jaki kryje w sobie możliwość nurkowania w szambie - jestem wzruszony.
    Warto było czekać! WARTO! Dziękuję Lew, dziękuję ^IvE, za zaufanie.
    Zostały nam co najwyżej do obgadania szczególiki techniczne, czyli jak i kiedy możemy zgrać.

Tajemniczy czytaczu, który czytasz te słowa, nie czekaj na specjalne zaproszenie, sam wystawiaj swoje deki, buduj talię, dołącz do Latryny Nostradamusa, już teraz, nie czekaj, niech pochłonie cie szambo alchemii!

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
    • Moderator Globalny
    • Wójt
    • **
    « Odpowiedź #52 dnia: Listopad 08, 2015, 23:45:41 »
    Jeszcze te obrazki w tym temacie. Octavian Ty musisz jakąś powieść napisać koniecznie z ilustracjami. Kupuje w ciemno !!

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #53 dnia: Listopad 09, 2015, 00:25:45 »
    Każdy by kupił!

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
    • Moderator Globalny
    • Wójt
    • **
    « Odpowiedź #54 dnia: Listopad 09, 2015, 11:08:18 »
    Wolny Rynek: cena? (do ustalenia)

-niewidzialna ręka wolnego rynku -
    -kto nie ryzykuje ten nie ma - tu powinna być jakaś losowość/dużo zyska się/dużo straci
    -chcącemu nie dzieje się krzywda -
    -pamiętaj przychodzie żyć z rozchodem w zgodzie -
    -kto nie pracuje ten niech i nie je -
    -wanienka z paróweczkami -
    -masakracja lewaka -
    -zawsze się trochę gwałci -
    -czerwonym, śmierć ! -

Zastanowię się jeszcze nad tymi opcjami. Może coś pozmieniam, może Wam coś wpadnie do głowy. Trzeba wymyśleć co by to miało dawać :D

A zagram z chęcią byle by w tygodniu do środy. I najlepiej w godzinach wieczornych. Będę najbardziej prawicowym szamobonurkiem w Latrynie !

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #55 dnia: Listopad 09, 2015, 14:36:21 »
    Propozycja posiada kilka wad ^Ive, przede wszystkim nie nawiązuje do konkretnej postaci. To zbyt duże odejście od rytmu wyznaczonego przez pozostałe deki.
    Musisz pamiętać, że rytm, proporcje i harmonia stanowią naszą najgłębszą potrzebę w Latrynie Nostradamusa.       

Zaletą są natomiast zamknięte w gracji tych kart twoje poglądy, to jest piękne. Osobiście podobają mi się - -wanienka z paróweczkami, -zawsze się trochę gwałci, chcącemu nie dzieje się krzywda, losowość opieramy na kości k3, którą trzeba będzie i tak wykorzystać.

Gdyby dek nazywał się Stary Grzyb w polityce, byłoby idealnie.
    Cena to wypadkowa potencjalnej pożyteczności, jest ustalana więc na samym końcu. Moim zdaniem należy tek dek dopracować i włączyć po zmianach do gry.
    Zmiany muszą kłaść nacisk na metafizyczny związek introwertycznych cech osobowości, z procesami fizycznymi, czyli należy wnieść potencjał ontologiczny.
    Mam nadzieję, że moje krytyczne uwagi nie zgaszą płomienia twojej kreatywności, byłoby to najgorszym scenariuszem! Jestem gotów zaakceptować talie, nawet w obecnym stanie, o ile nie podołasz postawionym wyzwaniom!

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
    • Moderator Globalny
    • Wójt
    • **
    « Odpowiedź #56 dnia: Listopad 10, 2015, 13:39:47 »
    Jedyny cierpiący za grzechy socjalizmu

-wanienka z paróweczkami,
    -chcącemu nie dzieję się krzywda,
    -zawsze się trochę gwałci,
    -ja panu nie przerywałem,
    -łezka na wspomnienie normalności,
    -proszę pana celem życia nie jest przeżycie,
    -na dnie rowu mariańskie są ru-ru-ru-rkowce,

Dobry kierunek?

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #57 dnia: Listopad 10, 2015, 13:42:37 »
    NO!

Jedyny cierpiący za grzechy socjalizmu   - koszt 300 zł   

-wanienka z paróweczkami - koszt 300 zł, zwiększa twój prestiż w tej rundzie o 200 punktów, jednocześnie zmniejsza u przeciwnika o 100 punktów.
    -chcącemu nie dzieję się krzywda, - koszt 150 zł, zwiększa twój potencjał w sferze alchemicznej o jeden punkt surowców.
    -zawsze się trochę gwałci,  - koszt 300 zł, zwiększa twój potencjał o jeden punkt w strefie alchemicznej i zmniejsza o jeden poziom surowców w strefie budowy przeciwnika, po protu pożyczasz sobie coś co potrzebujesz z placu budowy i chowasz to w kibelku.
    -ja panu nie przerywałem - koszt 50 zł, całkowicie blokujesz rundę przeciwnika, zaczyna się nowa runda.
    -łezka na wspomnienie normalności, - koszt 200 zł, zwiększasz potencjał w sferze alchemicznej i na palcu budowy o jeden punkt, robotnicy widząc kapitalistę w tobie, boją się utraty pracy, więc biorą się za robotę.
    -proszę pana celem życia nie jest przeżycie - koszt 50 złota, zmniejszasz poziom surowców w dowolnej strefie u siebie i przeciwnika o jeden punkt
    -na dnie rowu mariańskie są ru-ru-ru-rkowce, - koszt 500 zł, całkowicie niszczysz poziom surowców, w wybranej strefie u siebie i przeciwnika, myślę że miejscowy podpalacz nagle zyskuje gotówkę, kolejna alchemiczna tajemnica, skąd?

Dek może ulec niewielkim zmianom, zakładam że możemy dopracować jeszcze sprawy kosztowe.
    « Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2015, 21:07:48 wysłana przez Octavian »

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
    • Moderator Globalny
    • Wójt
    • **
    « Odpowiedź #58 dnia: Listopad 10, 2015, 14:41:40 »
    crem de la creme, merci beaucoup

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #59 dnia: Listopad 10, 2015, 20:15:04 »
    3000 zł, 20 kropel rtęć, 1000 prestiż

^IvE, Lew.

Runda pierwsza,
    Ive  - strój nasączony tłuszczem i maska, - koszt 40 zł, zwiększa o 2  punkty surowców do strefie alchemicznej
    Lew - doskonale przygotowana grupa profesjonalistów - koszt 60zł zostaje w grze i generuje 3 punkty surowców co rundę.

Runda druga Lew - 1830, ^Ive - 1960 zł
    Lew - doskonale przygotowana grupa profesjonalistów - koszt 60zł zostaje w grze i generuje 3 punkty surowców co rundę.
    IvE - -zawsze się trochę gwałci,  - koszt 300 zł, zwiększa twój potencjał o jeden punkt w strefie alchemicznej i zmniejsza o jeden poziom surowców w strefie budowy przeciwnika,

Runda trzecia - 1770 zł - Lew,   ^IvE - 1660 zł
    ^IvE - - wykwalifikowany szambo-nurek, koszt 80 zł, zwiększa o 100 punktów twój potencjał w sferze poszukiwań, wymaga 3 punktów surowców alchemicznych,  jednorazowego użytku
    Lew  - takie zaczepiste rysuneczki  - koszt 100 zł, wymaga 5 punktów surowców, generuje co rundę 40 punktów prestiżu co rundę

Runda czwarta - 1670 zł, prestiż - 40   ^IvE - 1580 zł
    Lew - wywalone w kosmos bazgroły - koszt 70 zł, wymaga 4 punkty surowców, generuje 25 punktów prestiżu co rundę.
    ^IvE - ćwiczenia głębokich oddechów z księgi tajemnej - koszt 15 zł, jeden punkt surowców w strefie alchemicznej

Runda piąta - 1600 zł prestiż - 105,  ^IvE - 1565 zł
    ^IvE - strój nasączony tłuszczem i maska, - koszt 40 zł, zwiększa o 2  punkty surowców do strefie alchemicznej
    Lew - stiukowe ozdoby - koszt 15 zł, wymaga jeden punkt surowców z strefy budowy, na jedną rundę zwiększa twój prestiż o 30 punktów - jednorazowego użycia.

Runda szósta - 1585 zł, prestiżu - 200   ^IvE - 1525 zł
    Lew - deska podłogowa, koszt - 45 zł, generuje jeden punkt surowców, i dodaje ci 5 punktów prestiżu co rundę.
    ^IvE  wykwalifikowany szambo-nurek, koszt 80 zł, zwiększa o 100 punktów twój potencjał w sferze poszukiwań, wymaga 3 punktów surowców alchemicznych,  jednorazowego użytku

Runda siódma - 1540 zł, prestiż - 270 - Lew   ^IvE - 1455 zł, 4 krople rtęci!
    ^IvE - desperacki połów, koszt 30 zł, wymaga 3 punkty surowców, zwiększa o 30 punktów potencjał w sferze poszukiwań
    Lew - łazienka wywalona w kosmos - koszt - 100 zł, wymaga 6 punktów surowców z strefy budowy, generuje co rundę 50 punktów prestiżu.

Runda ósma - 1440 zł, 390 - prestiż,  ^IvE - 1425 zł,  5 kropel rtęci.
    Lew - łazienka wywalona w kosmos - koszt - 100 zł, wymaga 6 punktów surowców z strefy budowy, generuje co rundę 50 punktów prestiżu.
    ^IvE -wanienka z paróweczkami - koszt 300 zł, zwiększa twój prestiż w tej rundzie o 200 punktów, jednocześnie zmniejsza u przeciwnika o 100 punktów.

Runda dziewiąta.  Lew -  1340 zł, 460 - prestiż   ^IvE - 1125 zł, 200 - prestiż, 5 kropek rtęci
    ^IvE na dnie rowu mariańskie są ru-ru-ru-rkowce, - koszt 500 zł, całkowicie niszczysz poziom surowców, w wybranej strefie u siebie i przeciwnika,

Runda dziesiąta - Lew - 1280 zł, 630 - prestiż     ^IvE - 625 zł, 200 - prestiż,   5 krople rtęci.
    Lew- stiukowe amorki w moralizatorskich scenkach - koszt 20 zł, wymaga 2 punkty surowców z strefy budowy, zwiększa prestiż co rundę o 10 punktów
    ^IvE  - desperacki połów, koszt 30 zł, wymaga 3 punkty surowców, zwiększa o 30 punktów potencjał w sferze poszukiwań

Runda jedenasta - Lew - 1260 zł, 810 - prestiż     ^IvE - 595 zł  200 - prestiż 8 kropel rtęć
    - babcia klozetowa, koszt 50 zł, zwiększa o 30 punków twój potencjał w sferze poszukiwań, wymaga 3 punktów surowców alchemicznych, przegania - wykwalifikowany szambo-nurek - jednorazowo
    Lew - stiukowe ozdoby - koszt 15 zł, wymaga jeden punkt surowców z strefy budowy, na jedną rundę zwiększa twój prestiż o 30 punktów - jednorazowego użycia.

Runda dwunasta - Lew - 1245 zł 1020 - prestiż    ^IvE   545 zł,  200 - prestiż, 9 kropel rtęci

Lew - wygrywa!
    W tej rozgrywce pojawia się kazus!
    « Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2015, 21:42:27 wysłana przez Octavian »