Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Gra "karciana" - Latryna Nostradamusa  (Przeczytany 15002 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • Piwa: 437
    • 21. Pułk Piechoty THD
    Odp: Gra "karciana" - Latryna Nostradamusa
    « Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 07, 2015, 09:54:18 »
    Dziękuję za ciepłe słowa.
    Panowie - naturalnie nie można kupić deku w czasie rozgrywki! Skandal to by był straszny i zamieszanie.
    Planuję jeszcze kolejne deki i rozszerzenie obecnych, ale chodzi mi o pokazanie samego mechanizmu - z tymi dekami gra byłaby już możliwa.
    Cena deku szambonurek już została dodana, niektóre deki mają elitarny charakter - ich zakup musi oznaczać dopasowanie pewnej strategii gry - stąd ta różnica.

Też mam obawy co do balansu - więcej, jestem pewien, że dopiero "żywa" rozgrywka pozwoli go uzyskać.

Panowie i panie, za klika godzin tracę dostęp do netu na tydzień - proszę jednak pamiętać, że na 100% będę to dalej ciągnął, więc śmiało piszcie!
    Mi też brak brakuje, niszczenia i podkradania kart i bogatszej interakcji. Nie czekajcie aż ja was zaskoczę, wy zaskoczcie mnie, swoją pomysłowością i kreatywnością! Tworzenie gry, to przecież część zabawy.
    Zapraszam, pamiętajcie tylko, że negatywna interakcja nie musi oznaczać agresji.
    Gra Latryna Nostradamusa, opiera się na całkowitym odrzuceniu przemocy, może być konflikt, ale żadnych trupów, lub nawet rannych. Kierownik budowy sobie krzyczy, ale i tak robotnicy reagują tylko z uprzejmości na te wrzaski, nikogo nie bije, podobnie babcia klozetowa, może grozić mopem - ale nie jest żadnym assassinem! :)

Offline firentis

• Gawędziarz
    • *
    • Piwa: 130
    « Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 27, 2015, 12:40:26 »
    Ciekawe i poruszające.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 27, 2015, 14:53:13 »
    Ponieważ mój pomysł spotkał się z tak żywiołową reakcją tłumu chciałbym przedstawić kolejne deki. Tym razem są to deki zbudowane na zupełnie innym schemacie, zawierają bowiem karty użyte w poprzednich dekach. Po przemyśleniu sprawy uznałem, że dopiero taka polityka zapewni zrównoważoną grę.

Dek mały, obleśny Kaziu - koszt 100 zł
     - rurka, - koszt 10 zł, otrzymujesz jeden punkt surowców do strefy alchemicznej
     - strój nasączony tłuszczem i maska, - koszt 40 zł, zwiększa o 2  punkty surowców do strefie alchemicznej
     - linka z pławikiem, koszt 20 zł, jeden punkt surowców w strefie alchemicznej
     - ćwiczenia głębokich oddechów z księgi tajemnej - koszt 15 zł, jeden punkt surowców w strefie alchemicznej
     - śmiały połów, koszt 20 zł, wymaga 2 punkty surowców zwiększa o 20 punktów potencjał w sferze poszukiwań
     - wydawanie burczących odgłosów, koszt 20zł, nie wymaga surowców, zwiększa potencjał w sferze poszukiwań o 20 punktów, nie daje jednak kropelek rtęci w przypadku wygrania!
     - histeryczne taplanie, koszt 30 zł, wymaga 1 punkty surowców, zwiększa o 30 punktów potencjał w sferze poszukiwań, ale nie daje kropel rtęci w przypadku wygrania!
     - połów zupełnie zwykły, koszt 10 zł, wymaga 1 punkt surowców, zwiększa o 10 punktów potencjał w sferze poszukiwań.

Dek, pani Gosia wykańczająca dobrymi radami, koszt 100 zł
     - zestaw cegieł, koszt 10 zł, zostaje w strefie surowców, - generuje jeden punkt surowców.
     - deska podłogowa, koszt - 45 zł, generuje jeden punkt surowców, i dodaje ci 5 punktów prestiżu co rundę.
     - ciepły dywanik, koszt 3 zł, wymaga jeden punkt surowców z strefy budowy, zwiększa jednorazowo prestiż o 2 punkty
     - skrzyneczka z narzędziami - koszt 30zł, zostaje w grze i co rundę generuje 2 punkty surowców w strefie budowy.
     - stiukowe amorki w moralizatorskich scenkach - koszt 20 zł, wymaga 2 punkty surowców z strefy budowy, zwiększa prestiż co rundę o 10 punktów
     - Gosia zaczyna marudzić, koszt 20zł, obniżasz w tej rundzie prestiż przeciwnika o 5 punktów
     - Gosia na prawdę marudzi, koszt 30 zł, obniżasz w tej rundzie prestiż przeciwnika o 10 punktów
     - Gosia wytyka rażące niedociągnięcia, koszt 50 obniżasz w tej rundzie prestiż przeciwnika o 20 punktów
     - Gosia fuka, koszt 0zł, obniżasz prestiż przeciwnika o jeden punkt w tej rundzie.
     - Gosia wnosi skargę, koszt 100 zł, obniżasz prestiż przeciwnika na stałe o 5 punktów

dek, mistyczny Karol co umie tarota, koszt 300 zł
     - Karol wróży na budowie z tarota, koszt 200 zł, całkowicie blokujesz działania przeciwnika w sferze budowy, łącznie z dostarczaniem surowców w tej i następnej rundzie
     - Karol gada z Gosią o świństwach, koszt 50 zł, po zagraniu blokuje działania Gosi w tej i następnej rundzie.
     - Karol zostaje babcią klozetową, koszt 200 zł, całkowicie blokujesz działania przeciwnika w sferze alchemicznej, łącznie z dostarczaniem surowców w tej i następnej rundzie

dek, nudziarz Marcin, koszt 10 zł
     - zestaw cegieł - koszt 10 zł, zostaje w strefie surowców, - generuje jeden punkt surowców.
     - dechy i klika gwoździ - koszt 4 zł, jednorazowo generuje jeden punkt surowców w strefie budowy
     - kielnia, majzel, młotek - koszt 10 zł, zostaje w grze, generuje jeden punkt surowców w strefie budowy
     - skrzyneczka z narzędziami - koszt 30zł, zostaje w grze i co rundę generuje 2 punkty surowców w strefie budowy.
     - tak sobie decha z dziurą - koszt 5 zł, wymaga jeden punkt surowców z strefy budowy, generuje jeden punkt prestiżu - JEDNORAZOWO
     - rurka, - koszt 10 zł, otrzymujesz jeden punkt surowców do strefy alchemicznej
     - połów zupełnie zwykły, koszt 10 zł, wymaga 1 punkt surowców, zwiększa o 10 punktów potencjał w sferze poszukiwań.
     - Marcin zanudza robotników, koszt 0 zł, obniżasz o jeden punkt prestiż przeciwnika w tej rundzie

Panowie, to tyle na dzisiaj następny etap to przeprowadzenie rozgrywki testowej, potem patrzymy co się dzieje i wyciągamy wnioski.
    Zachęcam do dyskusji! Czekam na uwagi i opinie...

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
    • Piwa: 923
    • PodPułkownik 1ppS, Cesarz THD, Giermek 21pp
      • datadream2004 コギ花
    • Steam ID: Mój status Steam
    « Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 27, 2015, 22:47:54 »
    Hmm... prawdę mówiąc myślałem trochę nad innym dekiem, jak już skończę go wymyślać to powiesz co o nim myślisz. Nazywał się będzie: "Sprytny Stachu".

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2015, 10:25:37 »
    Czekam na ten dek w napięciu, może warto przemyśleć nazwę, żeby nie myliła się z dekiem "Stachu Budowniczy".
    Panowie, czekam na wasze propozycje i uwagi.
    Lew - umawiamy się na TS - myślę, że grasz ty, ja sędziuje i potrzebujemy jednego adwersarza dla ciebie i opisujemy rozgrywkę na bieżąco.
    Zakładam, że ta pierwsza rozgrywka pozwoli wszystkim załapać o co biega. Przynajmniej tak to widzę, na ten moment...
    McAbra, firentis - zgłaszacie się do gry pokazowej?
    « Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2015, 10:40:47 wysłana przez Octavian »

Offline McAbra

• Hulaka
    • *
    • Piwa: 50
    • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
      • Totalwar.ORG.PL
    « Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 28, 2015, 11:11:49 »
    O ile nie będę musiał siedzieć na TSie to podtrzymuję swoje zgłoszenie. :P

EDIT: Potwierdzam słowa niżej, myślę, że lepiej dla wszystkich będzie pierwszy mecz ograć z pomocą tego wynalazku. :)
    « Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2015, 18:13:31 wysłana przez McAbra »

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 28, 2015, 11:21:10 »
    oj - nie sądziłem że to może być problem,
    ale z drugiej strony, możemy grać tak wy zagrywacie karty i o ile nie będzie wtrąceń z mojej strony to zakładamy, że wszystko przebiega prawidłowo i lecimy.
    Chociaż możemy też grać tak - runda wy zagrywacie kary, mój komentarz który podsumowuje to co się stało i następna runda - tak w sumie jest najbezpieczniej.
    Chodzi mi o to żeby uniknąć sytuacji, gdy polecicie w kosmos, popełniając jakiś błąd na początku, wynikający np. z błędnej interpretacji jakiejś karty.
    Hmmm, w sumie istotnie, może właśnie lepiej bez TS, żeby było o czytelniejsze dla "czytaczy" Tawerny!

Proponuję zatem mecz za 4000zł, na 500 punktów prestiżu i 40 kropel rtęci - pasuje panom?

Ponieważ McAbra gardzi TS, a jednak doszliśmy do wniosku że TS to najlepszy sposób na pierwszą rozgrywkę, szukamy osoby chętnej do pierwszej gry.
    « Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2015, 12:48:08 wysłana przez Octavian »

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 28, 2015, 17:09:39 »
    Jak ktoś chce się ze mną zmierzyć, to musi to zrobić do przyszłego piątku włącznie, w sobotę rano wyjeżdżam na dwa tygodnie.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 01, 2015, 15:39:16 »
    Panowie, proponuje rozgrywkę pokazową jutro, czyli w czwartek po godzinie 20:00, czy panom Lewowi i tajemniczemu adwersarzowi to odpowiada?
    Jeszcze dziś na waszą cześć pojawią się dwa nowe deki, do jutra przyślecie mi swoje zakupione deki na PW i gramy, PASUJE?

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 01, 2015, 15:41:28 »
    Może tak, może nie... nie wiem jak to będzie jeszcze, bo rodzina przyjeżdża do mnie jutro + nie mam zamiaru siedzieć po nocy bo w piątek o 5 muszę wstać żeby na badanie jechać.

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 01, 2015, 15:56:56 »
    W takim razie potrzebujemy Lewa zastępce.
    Skoro nie możesz stanąć do pojedynku to możesz wyznaczyć swego sekundanta, albo innego szampierza dla twego tajemniczego rywala.
    Proszę o honorowe zastępstwo dla Lewa, wymagany dostęp do TS, czy są chętni?
    Nie widzę sensu w robieniu tego na siłę, umówmy się, że po prostu się wyśpisz w spokoju przed wyjazdem w Alpy, ostatecznie jest to duże wydarzenie, zwłaszcza w tych rejonach Polski, które walczą o postęp gospodarczy.

Offline Trebron2009

• 2009
    • Najemnik
    • *
    • Piwa: 353
    « Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 07, 2015, 08:18:52 »
    zglaszam sie w zastepstwo za lewa)))

gra ómarła???

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 07, 2015, 08:52:12 »
    Treborn - ozłocę cię!
    Nie gra nie umarła, ja po prostu szykuje Kryształ Czasu, a Lew mi pomoże z Latryną.
    Proponuje więc meczyk - Treborn vs Lew - ja sędziuję - pasuje panom?

Offline Bruce Campbell

• Lew
    • Towarzysz
    • *
      • datadream2004 コギ花
    « Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 07, 2015, 09:19:38 »
    Sobota 19:00?

Offline Octavian

• Giermek
    • *
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 07, 2015, 12:57:11 »
    Mi pasuje - jak fajnie, że  nareszcie ten projekt zyska rozmach na który zasługuje! HURA!