Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Marvel Cinematic Universe (możliwe spoilery z Endgame)  (Przeczytany 6389 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyktator

• Admin Techniczny
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 927
Odp: Marvel Cinematic Universe (możliwe spoilery z Endgame)
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 27, 2019, 00:30:59 »
Ktoś już oglądał ostatnią część Avengers? Jak ogólnie wrażenia z tego rozciągniętego od 2018 finału fazy?

Premier TFW 2015-2019

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 346
  • A proper wife should be as obedient as slave
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 27, 2019, 00:44:29 »
Spoko. Nie jest to arcydzieło, ale zdecydowanie jest to film poprawny i bardzo dostarczający, momentami wzruszający. Trudno cokolwiek powiedzieć bez spoilerów, ale jeśli ktoś śledził MCU to Endgame jest fajnym nazwijmy to domknięciem wielu wątków. No i Endgame wraz z Spiderman Far from home mają być zamknięciem pewnego etapu w mcu, który Kevin feige nazwał The Infinity Saga, więc bardzo jestem ciekawy gdzie dalej pójdzie MCU, zwłaszcza, że od marca squbańce z disneya dysponują także marvelowymi zasobami FOXa.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Towarzysz
  • *
  • Piwa: 899
  • PodPułkownik 1ppS, Cesarz THD, Giermek 21pp
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 27, 2019, 07:44:57 »
Ktoś już oglądał ostatnią część Avengers? Jak ogólnie wrażenia z tego rozciągniętego od 2018 finału fazy?
Jeśli lubisz i śledzisz dokładnie MCU, to polecam, jak nie, to nie. Ma wyższy próg wejścia, niż Infinity War.
Ogólnie obu filmom wystawiłem 7/10 na Filmwebie, choć kusiła mnie opcja "Brak oceny". Trudno porównać oba widowiska do czegokolwiek, co dotychczas powstało.
Tak jak Bojar pisze fajne domknięcie wątków (szkoda, że sam nie umie domknąć wątku edukacji na TFW ^^).
Co do zasobów Foxa - nie sądzę, żeby póki co po nie sięgnięto. Po pierwsze, prawie na pewno czeka nas recast postaci, bo większość ostatnich filmów z X-men wygląda tak sobie. Apocalyps był porażką, Dark Pheonix zapowiada się słabo, a New Mutants kompletnie gdzieś się zgubiło. Niby datę premiery ma, ale to już trzecia. Przypominam, że pierwsze przesunięcie wynosiło 10 (!) miesięcy. Tak długie przesunięcie nie pasuje kompletnie do rzekomego powodu (studio twierdzi, że nie chciało, żeby NM wychodzili razem z Deadpoolem 2), pasuje raczej do tragicznego filmu, który próbuje się uratować awaryjnymi dokrętkami i znacznym przemontowaniem obrazu. To znowu sygnał alarmowy.
A więc skoro filmy z X-men nie zapowiadają się dobrze, recast postaci i zaczęcie od nowa ma sens.
Tym bardziej, że najpopularniejszy X-men został uśmierciny w Loganie.

Ale przed recastem postaci warto dać trochę czasu widzom na odpoczęcie od starych wersji bohaterów, zanim przedstawi im się nowe. Krótko mówiąc, myślę że X-men trafią na krótki czas do szafy, aby odpocząć. Nieprędko wyjdzie z niej też raczej F4 po tym tragicznym filmie.
Jedyna postać z zasobów Foxa, która imo będzie się dalej pojawiać w starej formie, to Deadpool Ryana Reynoldsa. Przy czym nie sądzę, żeby był w jakikolwiek sposób zintegrowany z główną linią MCU - po prostu nie pasuje do tonu tych filmów, które z zasady są family-friendly. W najlepszym wypadku sam Deadpool nawiąże do tego jakimś metakomentarzem we własnym filmie.
Brawo TVN ~Bonus RPK

Offline Dyktator

• Admin Techniczny
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 927
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 27, 2019, 12:59:55 »
Jeśli lubisz i śledzisz dokładnie MCU, to polecam, jak nie, to nie.

Pisałem już po seansie ;) Więc widziałem, ale pytałem, jak się podobało reszcie. Mi też się osobiście bardzo podobało, ale oczekiwałem chyba więcej. U mnie była tak różnica, że idąc na Infinity War (to był pierwszy Marvel, na którego poszedłem do kina) miałem niskie oczekiwania, spodziewając się tego samego, ale w jeszcze większej skali, dlatego też byłem zachwycony, gdy film okazał się bardzo dobry. Teraz za to miałem odwrotne podejście, bo oczekiwania były duże i nie zostały w pełni spełnione, choć Endgame było wciąż naprawdę dobrym filmem. Gdy się oglądało MCU od lat, to też swoje robi fakt, że to domknięcie nawet nie fazy 3, a wszystkich dotychczasowych faz, a więc też i sentymentalna podróż.

Bojar jednak ma rację, że bez spoilerów ciężko o tym rozmawiać. Co prawda w temacie zaznaczyłem, że mogą wystąpić spoilery, ale gdyby ktoś tu trafił przypadkiem, to w razie czego użyję znacznika spoileru. Także poniżej są mocne spoilery z zakończenia, gdyby ktoś nie oglądał, a to czytał:

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2019, 13:19:57 wysłana przez Dyktator »
Premier TFW 2015-2019

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 346
  • A proper wife should be as obedient as slave
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 27, 2019, 18:17:58 »
(click to show/hide)

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Towarzysz
  • *
  • Piwa: 899
  • PodPułkownik 1ppS, Cesarz THD, Giermek 21pp
    • datadream2004 コギ花
Odp: Marvel Cinematic Universe | Newsy filmowe
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 25, 2019, 10:28:46 »
Trochę czasu minęło odkąd ostatni raz wrzucałem tutaj update. A więc po kolei, dzisiaj filmy z MCU, jutro albo w sobotę postaram się zaktualizować newsy nt seriali:

Dwa miesiące temu rozpoczęły się zdjęcia do Black Widow. Film o Natashy Romanoff ma mieć premierę 1 maja 2020 roku. Poza Scarlett Johansson wystąpią m.in. David Harbour (Stranger Things, Hellboy, Quantum of Solace), Rachel Weisz (seria Mumia, Dziedzictwo Bourne’a, Młodość) czy Ray Winstone (Król Artur z 2004 roku, Beowulf, Noe: Wybrany przez Boga). Głównym antagonistą filmu ma być Taskmaster.

• 6 listopada 2020 roku obejrzymy The Eternals, inny film z MCU. Reżyserką będzie Chloé Zhao, twórczyni głośnego filmu z 2017 pt. Jeździec. W filmie pojawi się wiele znanych już widzom twarzy, w tym Angelina Jolie (Przerwana lekcja muzyki, Gia, Czarownica), Richard Madden (Gra o tron, Rocketman, Dzień Bastylii), Salma Hayek (Frida, Od zmierzchu do świtu, Desperado), Kumail Nanjiani (Dolina Krzemowa, I tak cię kocham, The Twilight Zone), Lauren Ridloff (Connie z The Walking Dead) czy Brian Tyree Henry (Laleczka, Wdowy, Gdyby ulica Beale umiała mówić). Jest to drugi, po Czarnej Wdowie, zapowiedziany film MCU, do którego zdjęcia się zaczęły. Reszta pozycji niżej jest w fazie preprodukcji. Z ciekawostek: postać Ridloff – Makkari – w komiksach jest mężczyzną. W filmie natomiast będzie płci żeńskiej oraz – jak podaje Entertainment Weekly – ma być dodatkowo pierwszą głuchą postacią w MCU.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, kolejny projekt filmowy w MCU, ma mieć premierę 12 lutego 2021. Głównym bohaterem będzie Shang-Chi, grany przez Simu Liu. Liu jest niezbyt popularnym aktorem, kojarzy się go raczej z gościnnych występów. Ale może to i dobrze? Na pewno wolę nową twarz, niż jakiegoś Jackiego Chana albo Jeta Li, którzy stali się już tokenowymi Azjatami w amerykańskich filmach. Nawiasem mówiąc, obok Jeta Li w chińskiej superprodukcji Hero z 2002 roku pojawił się Tony Leung Chiu Wai i tym razem wciela się w Mandaryna – głównego antagonistę filmu. Inne pozycje, z których możecie kojarzyć tego aktora to 2046, Trzy królestwa czy Chungking Express. Za scenariusz odpowiada Dave Callaham, który z jednej strony napisał taki śmieć jak ekranizacja Dooma z 2005, ale  z drugiej strony obecnie studia zdają się dawać mu szanse, bo pisze również Zombieland 2 i Wonder Woman 1984.

• 7 maja 2021 roku na ekrany kin wejdzie druga część Doktora Strange’a. W swoich rolach powrócą Benedict Cumberbatch i Benedict Wong, dołączy do nich również Elizabeth Olsen czyli Scarlet Witch. Doctor Strange in the Multiverse of Madness ma być bardziej zbliżony do horrorów, niż dotychczasowych produkcji MCU. Na stołku reżyserskim zasiądzie ponownie Scott Derrickson, który poza pierwszym Doktorem Strangem wyreżyserował również takie filmy jak Egzorcyzmy Emily Rose, czy jedną z części Hellraisera.

W tym miesiącu ogłoszono, że Taika Waititi wyreżyseruje kolejnego Thora. Poza bohaterem Chrisa Hemswortha, w filmie na pewno pojawi się Tessa Thompson (Walkiria) oraz Natalie Portman jako Jane Foster. Film ma być częściowo oparty o komiksowy storyline, w którym Thor traci możliwość władania Mjolnirem, a jego rolę zaczyna pełnić właśnie Jane Foster jako Mighty Thor. Jako datę premiery podano 5 listopada 2021 roku.
Brawo TVN ~Bonus RPK

Offline SkuBBi

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 27, 2019, 14:28:00 »
Mi się EndGame podobało ale mogło być lepiej, było parę momentów epickich, co jest kur** ?
(click to show/hide)
, o mój Boże , że co ? , i tych śmiesznych z grubym Thorem, smutnym doprowadzających do łez
(click to show/hide)
, ten motyw z cofaniem w czasie trochę był dziwny i średnio mi się podobał , parę postaci które miały za mało swoich mentów w filmie a mogło ich być więcej...i nie jestem jakiś dobry w pisaniu oceń i pewnie większość rzeczy zapomniałem napisać...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2019, 14:30:03 wysłana przez SkuBBi »
Nie wiem czy to co piszę ma sens jeśli nie ma to znajdzie się zawsze jakiś człowiek który znajdzie w tym problem...

Tekst autorstwa :
Skubi (a na imię mi Tomek)