Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Piłka nożna - wątek główny  (Przeczytany 61473 razy)

Opis tematu:

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Towarzysz
  • *
  • Piwa: 858
  • PodPułkownik 1ppS
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Piłka nożna - wątek główny | Nowy trener Legii
« Odpowiedź #645 dnia: Sierpień 13, 2018, 13:44:51 »
Ricardo Sá Pinto ma dzisiaj zostać ogłoszony jako trener Legii. W przeszłości pracował jako trener Sportingu Lizbona, Crveny zvezdy Belgrad, Belenenses i Standardu Liege.

Online Baldwin

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 183
  • Wszystko co musisz to przetrwać
Odp: Piłka nożna - wątek główny
« Odpowiedź #646 dnia: Wrzesień 07, 2018, 12:25:34 »
Wczorajsze spotkanie, Francja-Niemcy bez rewelacji.

Z dobrej strony w drużynie Trójkolorowych zaprezentowali się Lucas Hernandez i Alphonse Areola. Grali bez pomysłu, być może zabrakło im tego bodźca, w postaci straconej bramki, by musieli gonić wynik.
Niemcy próbowali i próbowali i na tym się skończyło. Szkoda, że wyglądało to na maksimum ich możliwości.

Dzisiaj Polska-Włochy. Jeżeli (a na to się zapowiada) Włosi wyjdą takim składem:
Gianluigi Donnarumma (AC Milan) - Davide Zappacosta (Chelsea), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Domenico Criscito (Genoa) - Marco Benassi (Fiorentina), Jorginho (Chelsea), Lorenzo Pellegrini (Roma) - Federico Bernardeschi (Juventus), Mario Balotelli (OGC Nice), Lorenzo Insigne (Napoli)

...to wielkich szans nam nie wróżę.
Trzeba jednak pamiętać, że jest to reprezentacja zupełnie nieograna. Jedynie linia obrony to zawodnicy którzy się znają i świetnie współpracują na boisku, środek pola będzie w zasadzie eksperymentalny i może to tam Polacy znajdą szansę na zdominowanie rywala.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2018, 12:31:58 wysłana przez Baldwin »

Mamy nosa do złych ludzi.

Online Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
  • Piwa: 392
Piłka nożna - wątek główny - Kto zostanie mistrzem Ekstraklasy 2018/19?
« Odpowiedź #647 dnia: Luty 27, 2019, 14:10:56 »
Najlepsza liga świata wkroczyła w decydującą fazę. Do końca rundy zasadniczej zostało 6 kolejek, po których podzielona na dwie grupy (mistrzowską i spadkową) liga rozstrzygnie się po 7 meczach rundy finałowej. W ostatnim meczu coroczni faworyci (nie oszukujmy się, klub z największym potencjałem marketingowym i największym budżetem nie może nie być faworytem tych rozgrywek) z Legii Warszawa przegrali niedawno w derbach Polski 2:0 z gospodarzami z Poznania, co utrudniło ich walkę o mistrzostwo. Tracą w tym momencie do prowadzącej Lechii Gdańsk 7 pkt, a na trzecim miejscu ze stratą do lidera 10 oczek plasuje się Jagiellonia Białystok.

Tabela po 23 z 30 kolejek:

Zródło: livescore.com

Pozostałe spotkania rundy zasadniczej pierwszej trójki wyglądają tak:

Lechia Gdańsk
D/W*PrzeciwnikM*
WZagłębie Lubin10
DWisła Płock15
WZag. Sosnowiec16
DPiast Gliwice4
WArka Gdynia11
DLech Poznań5
WCracovia7

Legia Warszawa
D/W*PrzeciwnikM*
DMiedź Legnica13
WArka Gdynia11
DŚląsk Wrocław12
WWisła Kraków9
DJagiellonia Biał.3
WGórnik Zabrze14
DPogoń Szczecin8

Jagiellonia Białystok
D/W*PrzeciwnikM*
DGórnik Zabrze14
WŚląsk Wrocław12
DKorona Kielce6
WPogoń Szczecin8
WLegia Warszawa2
DZag. Sosnowiec16
WLech Poznań5

(click to show/hide)

Teoretycznie najlepszy kalendarz do końca rundy zasadniczej ma Legia Warszawa, której pozostaje m.in. spotkanie u siebie z trzecią Jagiellonią, ale również trudne wyjazdy do wrogich im Wisły Kraków i Górnika Zabrze. Z kolei Lechia Gdańsk trzy ostatnie spotkania rundy zasadniczej rozegra z drużynami tzw. "triady" - czyli Arką, Cracovią i Lechem, z czego dwa pierwsze na wyjeździe. Najtrudniej jednak będzie miała drużyna z Białegostoku, która rozegra aż 4 spotkania na wyjeździe, z czego 3 z nich z drużynami obecnie plasującymi się w grupie mistrzowskiej. Wydaje mi się jednak, że Lechia - mimo finansowych problemów klubu - podoła wyzwaniu i stanie na pierwszym miejscu wraz z końcem rundy zasadniczej. Jeśli chodzi o mistrzostwo - abstrahując od tego że nie ma podziału punktów - to sądzę że jeszcze jest za wcześnie by o nim mówić. Bądź co bądź, Legia nadal jest świetną drużyną, i dwie przegrane z rzędu (z Cracovią 0:2 i Lechem 2:0) tego nie zmieniają. Nawet mimo nieznacznie gorszego kalendarza podczas rundy finałowej (jeśli ukończą zasadniczą na drugim miejscu) nadal będą głównym faworytem do mistrzostwa - a być może będą w stanie choć trochę odrobić zaległości jeszcze w tej rundzie.

A Wy, co sądzicie? Czy możemy już mówić o zwycięstwie Lechii w rundzie zasadniczej (a może w całej Ekstraklasie) czy jest na to za wcześnie?

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Towarzysz
  • *
  • Piwa: 858
  • PodPułkownik 1ppS
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #648 dnia: Luty 27, 2019, 14:20:56 »
Legia wygra jeśli Sa Pinto się ogarnie i przestanie robić absurdalne rotacje (Kucharyczk na obronie - ffs, rozumiem że to wszechstronny gracz i w Legii grał już jako defensywny pomocnik, skrzydłowy czy środkowy napastnik, no ale szanujmy się) i promować swoich rodaków nie będących w formie - tj. Agrę oraz Medeirosa.
Lechia zdaje się mieć największe szanse, w Jagiellonię w tym sezonie akurat nie wierzę.

Online Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
  • Piwa: 392
« Odpowiedź #649 dnia: Maj 19, 2019, 20:57:41 »
Piast mistrzem, co o tym sądzicie?

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Towarzysz