Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Krótkie pytania - wątek dla początkujących  (Przeczytany 273624 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Syliusz

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
Krótkie pytania
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 16, 2008, 21:17:32 »
1. Ile reputacji u lordów i króla potrzeba aby przy następnym głosowaniu wybrali mnie na marszałka???

Offline jac195

• Tułacz
  • *
Krótkie pytania
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 16, 2008, 23:13:03 »
Cześć a ja mam takie pytanie zaczynam grę z 30 denarami i bez żadnych ubrań, bez konia, a nawet bez broni, co mam zrobić żeby rozkręcić grę?? czy pozostaje mi tylko stworzenie innego zawodnika, innej klasy??

Offline Pifcio

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 4
Krótkie pytania
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 17, 2008, 11:43:18 »
Jeżeli jesteś początkującym graczem to zrobiłeś sobie wyższy poziom trudności, jeżeli nie zaznałeś się jeszcze z walką na polu bitwy to może spróbuj zacząć z koniem i większą sakiewką, jeśli natomiast jesteś uparty to proponuje walki na arenie, zdobędziesz doświadczenie i wpadnie Ci pare grosza, stocz kilka takich walk, później możesz dołączyc do turniejów, jeżeli już czujesz się bardziej pewny w walce to stawiaj na siebie, możesz zarobić na jednym turnieju lekko ponad 4000 den (200 +3980 za stawki), radze punkty umiejętności przeznaczyć na zręczność i siłe: to Ci pomoże w walce bez konia....napadaj mniejsze grupki ludzików i zbieraj powoli swoją własną bandę...acha i możesz nastawić się na handel na samym początku...kupując taniej, sprzedając drożej.....

Offline Kivan

• Tułacz
  • *
Krótkie pytania
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 17, 2008, 15:01:00 »
Witam wszystkich, mam nadzieje ze bedziecie w stanie mi pomoc, a ja w przyszlosci pomoge innym :)).
Odrazu przepraszam ale na forum jestem od 2 minut troche przegladalem ale nie wiele mam kilka pytan :)
1. Gdy chce zaatakowac kolesi oni mi uciekaja przez cala mapke przez caly dzien po czym w pewnym momencie ich gubie mam za mala predkosc jak ich dogonic :)?
2. Jak zrobic zeby moja armia skaldala sie tylko z odzialow konnych np. wynajmuje typow Hired Blade i czasami czasami kogos innego
3. Robilem taki quest gdzie musialem sciagnac podatki, wracam zioma nie ma to roztrwonilem jego kaske ^^ bedzie mnie scigal czy cos ;D?
4. Gdzie sprzedac wiezniow wchodze do miasta a tam nie ma akcji: Visit prison czy cos
5. Skad wiedziec ze dane miasto to stolica :O danej frakcji

Offline Pifcio

• Najemnik
  • *
Krótkie pytania
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 17, 2008, 15:08:57 »
Dotyczy:
1.Czym więcej ludzi w Twojej armii tym wolniej biegasz po mapie, tą zdolność zmniejszają też wieźniowie, ilość rzeczy w ekwipunku, a także piechota lub konnica w Twojej armii...propozycja to zwiększenie odpowiedniej umiejętności, nie pamiętam jakiej poszukaj sobie w drzewku rozwoju
2.Do końca tak się nie da, ale próbuj brać ludzi z wiosek Swadian lub konnice w karczmach ( drogo wychodzi żołd )
3.Będziesz miał z nim zmniejszone stosunki po minieńciu czasu na zadanie.
4. Czasami błąkają się po tawrernach porywacze dla okupu, ja gram Nordami i sprzedaje w Tihr
5.Widać na mapce, nieco różnią się od reszty...
Mam nadzieje, że pomogłem

Offline Nestorius

• Pielgrzym
  • *
  • "Kto buców nie tłuce, ten sam jest bucem"
Krótkie pytania
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 17, 2008, 16:03:41 »
Z innej beczki - Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją : zajechałem do wioski i zanim znalazłem starszego, zagadałem z jakimś typkiem (ot tak sobie, żeby bardziej storytellingowo było). A ten mi na to, że ma w życiu generalnie prze..ane, żona go nie kocha, prawie ze sobą nie śpią i jeszcze susza na dodatek. Pojawiła mi się opcja podarowania mu 400 denarów lub też pocieszenia dobrym słowem (w stylu : "twoja brocha, dziadu"). Ponieważ byłem świeżo poturbowany, nie mogłem mu pomóc. Stąd pytanie - czy ma to jakiś wpływ na relacje z daną wioską? Podnosi reputację? Pomaga werbować lepszych rekrutów? Czy też jest to taki "urozmaicacz" do wydawania zbednej kasy (w stylu tego nieszczęsnego postawienia wszystkim piwa w gospodzie za kilka kawałków <lol>)

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 140
Krótkie pytania
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 17, 2008, 16:19:33 »
Po wsparciu wieśniaka małym pieniężnym datkiem relacje z daną wioską powinny się zwiększyć o 1, więc na dłuższą metę warto czasem im coś rzucić, jeśli ma się nadmiar kasy w portfelu, bo im lepsze relacje z wioską, tym więcej (i lepszych) ochotników się zgłosi, by z nami wyruszyć w bój.

Edit: @Kivan

2. Jak zrobic zeby moja armia skaldala sie tylko z odzialow konnych np. wynajmuje typow Hired Blade i czasami czasami kogos innego
...
4. Gdzie sprzedac wiezniow wchodze do miasta a tam nie ma akcji: Visit prison czy cos
5. Skad wiedziec ze dane miasto to stolica :O danej frakcji

2. Nająć tylko konnych - jeźdźców, rycerzy, kawalerzystów lub dowolną jednostkę Khergitów. Hired Blades to piechota.
4. W gospodzie miasta Tihr jest Ramun (zawsze, czasami jest na drugim piętrze), który skupuje więźniów. Ponadto czasami w gospodach innych miast można natrafić na Wykupicieli (Ransom Broker), którzy również chętnie wymienią swoje złoto na Twoich jeńców.
5. M.in. stąd, że stolica należy do króla/chana, a inne miasta do zwykłych lordów.

« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 16:33:03 wysłana przez Daedalus »

Offline Kivan

• Tułacz
  • *
Krótkie pytania
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 17, 2008, 19:25:05 »
Dzieki za pomoc, teraz tylko pytanie ktora nacja wd. was jest najlepsza do podbijania zamkow i do bitew myslalem nad robieniem questow dla: Veagirów lub Swadian sa jakies bonusy jeszcze dodatkowe ze doalcze sie do frakcji oprocz mozliwosci podbijania wiosek podazanie liczniejsza gromadka, bonus typu fajny armorek, gloves czy cos takiego. A i teraz mi sie przypomnialo co nosic lepiej tarcza+1handed/2handed sword & kopia | czy tarcza+1handed/2handed sword & Bow :))?

Offline Miziol

• Moczymorda
  • *
Krótkie pytania
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 17, 2008, 21:30:52 »
Hmmm. Do oblężeń wydaje mi się że najlepsi są Nordowie bo mają twardą piechotę i swoich niezwyciężonych Huskarli :) Do bitew to zależy od tego jak walczysz.
Bronie to twój własny wybór, ja nosze 2h sword i łuk z 64strzałami i mi wystarcza,  chociaż brak tarczy na wyższych poziomach trudności można boleśnie odczuć (strzały czy bełty mogą cię w kilka sekund zabić).

Nie ma nagród za questy... są tylko wynagrodzenia w postaci denarów i relacji z danym lordem/ frakcją.

Offline jac195

• Tułacz
  • *
Krótkie pytania
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 17, 2008, 22:33:26 »
Ok dzięki za podpowiedź, a problem ten rozwiązałem troszkę inaczej faktycznie napadałem małe grupki ludzików ale do tego potrzebowałem broni a zdobyłem ją wypełniając pare najprostszych i najmniej płatnych questów typu zawieź komuś ten list. :)

Offline Syliusz

• Pielgrzym
  • *
Krótkie pytania
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 18, 2008, 14:29:31 »
1. Otóż jestem już wasalem i chciałbym zostać marszałkiem ale zawsze przy głosowaniu wybierają na kandydatów kogoś innego. Moje pytanie brzmi ile potrzeba reputacji bo aktualnie mam 300, i jakie stosunki trzeba mieć z królem i lordami, w większości pisze mi że mnie akceptują.

Offline Pifcio

• Najemnik
  • *
Krótkie pytania
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 19, 2008, 09:38:42 »
Jest taka sprawa: wiem, że jest jakiś patch zwiększający ilość broni w grze, nowe przedmioty itd, ale mam pytanie, czy jak wgram to to będę musiał zaczynać grę od samego początku, czy przedmioty pojawią mi się w starej rozgrywce...Mam wersje płytową 1.01 jeśli komuś to pomoże...

Offline WarCrow

• Pijus
  • *
  • Piwa: 6
Krótkie pytania
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 19, 2008, 10:42:42 »
Jest taka sprawa: wiem, że jest jakiś patch zwiększający ilość broni w grze, nowe przedmioty itd, ale mam pytanie, czy jak wgram to to będę musiał zaczynać grę od samego początku, czy przedmioty pojawią mi się w starej rozgrywce...Mam wersje płytową 1.01 jeśli komuś to pomoże...
Nie będziesz musiał zaczynać od nowa. Przedmioty pojawią się po jakimś czasie w sklepach.

Offline kris6280

• Tułacz
  • *
Krótkie pytania
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 19, 2008, 11:05:49 »
Hej mam pytanie. Jak pokonać daną frakcję??

Offline Pifcio

• Najemnik
  • *
Krótkie pytania
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 19, 2008, 11:07:43 »
Najpierw muszą wszystkie zamki, miasta, wioski być zdobyte, musisz wyłapać wszystkich lordów i króla, a po pewnym czasie pojawi się informacja, że frakcja przestała istnieć...