Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [1.011/1.010][ENG]Cuirassiers - Nadciąga lekka kawaleria! + Download  (Przeczytany 9489 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hasuviel

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
Zastanawiałem się, czego brakuje mi w podstawce Mount&Blade i doszedłem do wniosku, że tą rzeczą jest lekka kawaleria. Począłem szukać modyfikacji, która dodawałaby takową jednocześnie nie zmieniając nic innego. Niestety, jak już pewnie się domyśliliście, nie znalazłem niczego takiego, więc chwyciłem za myszkę, wyszperałem poradniki i zacząłem tworzyć własną :)

DOWNLOAD: http://www.4shared.com/rar/j0FC6H2O/Cuirassiers_v_02.html wersja 0.2

Troszeczkę o modyfikacji:

Jest to mini-mod. Jedyne co będzie potrzebne do instalacji, to podmiana pliku module_troops. Dodaje TYLKO lekka kawalerię, jeżeli szukacie epickich światów, nowych questów, mrocznych intryg i nowych frakcji, to możecie szukać dalej.

Album screenów:

http://imgur.com/a/IFiYg

EDIT: Nazwy jednostek mogą nie być 100% poprawne.

Kolejna garść screenów:

http://imgur.com/a/QGHHo

Screeny prezentujące nowe jednostki z wersji 0.2:

http://imgur.com/a/2YGxB

Opis nowych typów

(click to show/hide)

W produkcji:

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2013, 14:08:05 wysłana przez Hasuviel »

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
Odp: [1.011/1.010][ENG]Cuirassiers - Nadciąga lekka kawaleria!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2013, 19:17:33 »
Niezbyt trafna nazwa na jednostkę lekkiej kawalerii... nie dość, że to pośredniowieczna formacja, to nie była to lekka kawaleria(wystarczy wiedzieć co to słowo znaczy po francusku)...
Jak już chciałeś nawiązać do takich późniejszych formacji, to trzeba było nazwać ich np. szaserzy.

Offline Hasuviel

• Pielgrzym
  • *
Odp: [1.011/1.010][ENG]Cuirassiers - Nadciąga lekka kawaleria! + Download
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2013, 19:20:44 »
Wiem, ale ,,kirasjer'' to moje pierwsze skojarzenie związane z lekką jazdą posługującą się mieczem lub szablą. Mam nadzieję, że historycy mnie nie zabiją ;)
Tak właściwie, to w Mount&Blade nie ma historycznej zgodności. Choćby zbroja płytowa w 1257 roku.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 19:43:39 wysłana przez Hasuviel »

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2013, 01:07:58 »
Wiem, ale ,,kirasjer'' to moje pierwsze skojarzenie związane z lekką jazdą posługującą się mieczem lub szablą. Mam nadzieję, że historycy mnie nie zabiją ;)
No to ci się źle kojarzy... mógłbyś chociaż przeczytać parę słów na wikipedii o tym, a tak wychodzisz na ignoranta :D

Tak właściwie, to w Mount&Blade nie ma historycznej zgodności. Choćby zbroja płytowa w 1257 roku.
Nie ma historycznej zgodności i nie jest to też 1257 Rok Pański...Calradia to świat pseudośredniowieczny, niby jak Europa w XIII wieku, ale tak naprawdę to fantasy. Mimo to nazwa "kirasjerzy" w ogóle do reszty świata gry nie pasuje. A ta zbroja, która trochę na wyrost została nazwana płytową, może i wykracza trochę za XIII w., ale nie jest niczym niezwykłym, po prostu kirys i parę płytek, zamiast krytej zbroi/brygantyny i paru płytek.

Chcesz odpowiednią nazwę dla tej jednostki?
Pierwsza propozycja - stradioci(ang. stradiots, wł. stradioti) - ponieważ Rhodocy to taka nacja inspirowana wojskiem nie-rycerskim, a głównie miejskim, a przez to armiami włoskimi, to ta nazwa pasuje bardzo dobrze, ponieważ stradioci to byli głównie kawalerzyści stosujący podjazdowy styl walki, wywodzący się z Bałkanów i pierwsi najmowali ich właśnie Wenecjanie(koniec XV w.).
Druga prop. - ekwici - nawiązuje do Rzymu, przez to siłą rzeczy do Włoch i dalej do Rhodoków.
Zrobisz jak uważasz...

Offline Hasuviel

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2013, 11:39:06 »
Trafne ;)

Stradioci, hmm... nazwa by pasowała, ale jako, że formacja (?) stosowała walkę podjazdową, to nie jest raczej dobrym określeniem na lekką kawalerię walczącą u boku innej formacji, która zajmuje się tym, czym zajmowała się formacja, od której zaczerpnięto nazwę.

Ekwici? Ahh... wieczorki przy Rome Total War. Nazwa nawet w porządku, ale obawiam się, iż nie znajdę państwa, które wyposażeniem wojsk przypomina choć po części Rzym.  Dajmy na to, mnie zawsze Swadia kojarzyła się z Królestwem Polskim ze względu na to, że mają mocną kawalerię. Chanat z Mongolią, bo przecież ma wojsko złożone w 99% z konnicy, a z kolei Vaegirowie z Rosjanami (zimno i mają futra). I drugi powód, dla którego nazwa nie jest dosyć trafną: ekwici wywodzili się ze średnio zamożnego mieszczaństwa. Citizen Cuirassier (Mieszczański) i wyżej pasuje, ale co z Peasant (Chłopskim)?

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2013, 11:53:07 »
Lol teraz wchodzisz w jakieś szczegóły, ale jak wcześniej lekkiej kawalerii dałeś miano ciężkiej, to było ok :P
Sądząc po screenach, widzę, że ta twoja jednostka również jest wyekwipowana do walki podjazdowej, więc nie wiem o co ci chodzi...
A co do ekwitów, to we Włoszech nie było niczym dziwnym czerpanie z kultury i historii Rzymu, to jest tylko nazwa.

Offline Hasuviel

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2013, 12:36:12 »
Dobra, może nie czepiajmy się siebie nawzajem, bo niczego w ten sposób nie osiągniemy. Nazwy nazwami, ale nie chciałbym tu flamewara ^^

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2013, 12:52:10 »
e tam, ja się ciebie nie czepiam, najwyżej tej nazwy :P Chciałem to naprostować czy chociaż wyjaśnić, o co chodzi...
W każdym razie to twój mod, więc możesz ich nazwać nawet sumurajami

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 46
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2013, 13:15:56 »
Daj cokolwiek, tylko nie kirasjer. :D
(click to show/hide)
- oto kirasjer ;_;
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2016, 15:27:17 wysłana przez Lew »
a to co miało stać się, to już się stało/LSO CMAZ

Offline Hasuviel

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2013, 13:22:15 »
No i się cieszę :)
Zapraszam do pobrania nowej wersji 0.15, która dodaje swadiańską lekka kawalerię i rhodocką podjazdową.
Jeszcze nikt nie opisywał, może ktoś pobierze? ^^

@JanTrzeciSobieski

Wiem, wiem :) Innego skojarzenia akurat nie miałem. Zostanę zlinczowany przez historyków ;_;

Jako, że wpadłem na pomysł uzupełnień wojsk różnych frakcji o jednostki, których nie mają, to moda można traktować jako takie More Troops. ;)

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2013, 14:49:54 »
Daj cokolwiek, tylko nie kirasjer. :D
(click to show/hide)
- oto kirasjer ;_;
no a wcześniej nosili np. coś takiego:
(click to show/hide)
Raczej nie wygląda na lekką jazdę :P

Offline Hasuviel

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2013, 14:55:13 »
Eeee... może konie były lekkie :D
A tak na serio: no palnąłem nieźle, ale nie przemianuję, bo taka nazwa mi się podoba. Sam potwierdziłeś, że M&B jest pozbawione zgodności i jest pseudośredniowiecznym światem fantasy. Dlaczego to nie mogą być pseudośreniowieczni fantastyczni kirasjerzy? :D

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2013, 16:18:47 »
A dlaczego ciężcy jeźdźcy ze Swadii w M&B nazywają się rycerze, a nie hobilarzy albo spahisi? Dlaczego długie vaegirskie topory nazywane są berdyszami? Czemu duże tarcze Rhodoków to pawęże?
Dlatego, że wszystko opiera się na dosyć ścisłych analogiach względem rzeczywistego świata lub wręcz odwzorowuje pewne rzeczy z prawdziwej historii. I dlatego też nazywanie lekkiej kawalerii osadzonej w pseudo XIII wieku określeniem na formację ciężkiej jazdy stosowanej od XVI, która btw. oznacza z francuskiego "pancerny", wydaje się być nieco dziwne i niespecjalnie pasuje do reszty gry. Tyle o "pozbawionym zgodności" M&B.
Ale ponieważ to jest twój mod i twój świat, który tworzysz, możesz nazwać ich jak chcesz, część ludzi, którzy tak jak ty nie wiedzieli o tym, albo nie dbają o to, nie będzie to przeszkadzać, innych to rozbawi :)

Offline Hasuviel

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2013, 16:29:09 »
Właśnie dla mnie nazewnictwo nie ma żadnego znaczenia. O ile nie chodzi o nazwy własne, jak na przykład te z tolkienowskiego uniwersum, to mam je po prostu gdzieś.

A co do moda, to ściągał już ktoś?

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 46
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2013, 18:54:30 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:02:26 wysłana przez Sefirot »
a to co miało stać się, to już się stało/LSO CMAZ