Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

W którego PBF-a byś najchętniej zagrał:

Autorskiego
13 (41.9%)
Historycznego
10 (32.3%)
Współczesność
8 (25.8%)

Głosów w sumie: 22

Autor Wątek: Pytania, wątpliwości, wonty i ogólne OOC - jakieś pomysły na sesję?  (Przeczytany 61655 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aharo

• Moderator Globalny
  • Awanturnik
  • **
  • Piwa: 33
Walcie tu ze wszystkim

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie przyszłych sesji to proszę pytać w tym temacie.

Chciałbym z góry podkreślić, że wszystkie sesje odbywać się będą w Calradii oraz to, iż całość będzie wyglądała trochę inaczej niż inne sesje.

Pierwsza sesja rusza dzisiaj wieczorem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2013, 23:38:23 wysłana przez HUtH »

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
Odp: Pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2012, 12:40:41 »
Możesz podać(o ile takowe coś jest) jakąś instrukcję czy tekst ze wskazówkami, co i jak się robi w takiej sesji? Bo tak ni z gruchy ni z pietruchy - bach - sesja, tylko że żadnego postu z wytycznymi :P (generalnie chodzi o takich noobów jak ja :))
No i konkretne pytanie, po pierwszym wpisie Prusaka - narracja ma być chyba prowadzona w trzeciej osobie? Tzn. z tego co rozumiem, to to są jakby myśli jego postaci, więc chyba powinny być w cudzysłowie?

Offline Aldred

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 16
  • No Trance No Life.....
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2012, 12:59:49 »
Drugie istotne pytanie. Jak walkę rozstrzygniesz. Bo z doświadczenia wiem że jak pozwolisz graczom na kwieciste opisy typu..."Robie salto,ucinam dwie głowy. Wykonuje zamach zabijam trzech kolejnych...". I w ten sposób rozwalimy każdą armie a nie o to chyba chodzi.Jak chcesz podeślę ci
ciekawy generator rzutów kości,tyle że cech i atrybutów jako takich nie ma.Dlatego ciekawi mnie twoje zdanie na ten temat.
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia,porażka na nie nie pozwala.Wymówki to schronienie dla słabych.-Wielki Książe Ostlandu Hals von Tasenick.

http://adi88pl.wrzuta.pl/audio/88OeZEtUsq1/kingdom_of_trance_nev_year_2012_adi_mix
Pora promować muzykę trance i swoją twórczość;)

Offline Setebos

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 3
  • Możesz mnie znać jako: Dimitri lub Dimitri_Hawke
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2012, 13:09:36 »
Ja mam inny pomysł. Taki który sam stosowałem. Najłatwiej będzie na przykładzie:

"Dwóch wrogów. Nie będzie łatwo. Jeden ma miecz, drugi miecz i tarczę, więc pewnie będzie ubezpieczał pierwszego. Powolnym krokiem zbliżam się do przeciwników, unikając kontaktu wzrokowego. Skupiam się na ich dłoniach. Staram się wyczuć kiedy uderzą. W momencie gdy ruszą, wykorzystuję swoją zwinność i reaguję gwałtownym odskokiem w bok, tak by znaleźć się bliżej przeciwnika pozbawionego tarczy, jednocześnie oddalając od tego drugiego. Nie jestem dobrym wojownikiem, więc moja przewaga musi polegać na zaskoczeniu. Wyprowadzam moim nadziakiem szybki cios w stronę kolan, jednocześnie pilnując by przeciwnik nie dał rady mnie dźgnąć. Jeśli mi się uda, staram się jak najszybciej dokończyć walkę ciosem w głowę. Następnie oddalam się by odciągnąć w czasie starcie z drugim przeciwnikiem."

Na czym polega bajer takich odpisów? GM może zadecydować o powodzeniu każdej mojej akcji. Może powiedzieć że wcale nie udało mi się trafić w kolano, lub też nie dobiłem przeciwnika, bo ten dobrze się bronił lub wspomógł go kompan. Najważniejsze to by gracz nie używał absolutów. Nie "zabijam go" tylko "staram się go zabić". Wtedy wszystko jest cacy. I nie walczymy 5 wrogami na raz tylko tak by opis był sensowny i bez zbędnego heroizmu.

Offline Yugaron

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 2
  • Slava!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2012, 13:29:49 »
A ja mam pytanie, co do kolejności wpisów. Spotkałem się z tym, że każdy z graczy musiał napisać jedną wiadomość. Gdy wszyscy napisali, pisał GM, i znowu. Po jednej wiadomości.

Drugą opcją, była możliwość dokonywania wielokrotnych wpisów co do danej sytuacji. Aż do moment gdy GM, tworzył nową sytuację.

Wolę się upewnić, coby zgrzytów potem uniknąć ^^

Tym samym, co do systemu walk, zgadzam się z poprzednikiem. Tak byłoby najlepiej.
Drugą, (trudniejszą) opcją, byłoby zebranie wszystkich, i tworzenie "sytuacji bojowych" via np. gg bądź skype.
Konferencja, i davaj. trudność polega na tym, że nie łatwo zebrać wszystkich w jednym terminie, o danej godzinie...
Oto już dzień wyroczny, dzień chwały się zbliża,
Łuny wstaną nad tobą, jak dymy kadzielnic
Ofiarnych – i dłoń polska podźwignie cię z niewoli krzyża,
Już słychać brzęki broni z glinianych popielnic.

Z świętych gajów wychodzą prasłowiańskie Bogi,
Pręży się moc i pomsta wśród mogił ukryta,
Poprzez rugijskie wydmy, odrzańskie rozłogi
Już rży, poczuwszy wolność, rumak Świętowita!

Offline Altharis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 4
  • Tovarisch Volksdeutsch
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2012, 14:05:17 »
To ja też zadam pytanie. Mamy odpisywać w jakiś szczególny sposób? Pierwsza czy trzecia osoba? Użyć np. kursywy by pokazać myśli, pogrubienia do dialogów itp? Bo na razie wszyscy piszą jak chcą.

Offline Aharo

• Moderator Globalny
  • Awanturnik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2012, 14:21:20 »
Możesz podać(o ile takowe coś jest) jakąś instrukcję czy tekst ze wskazówkami, co i jak się robi w takiej sesji? Bo tak ni z gruchy ni z pietruchy - bach - sesja, tylko że żadnego postu z wytycznymi :P (generalnie chodzi o takich noobów jak ja :))
No i konkretne pytanie, po pierwszym wpisie Prusaka - narracja ma być chyba prowadzona w trzeciej osobie? Tzn. z tego co rozumiem, to to są jakby myśli jego postaci, więc chyba powinny być w cudzysłowie?

Tak, "myśli" najlepiej pisać w cudzysłowie. Co do wypowiedzi to tak piszemy je w trzeciej osobie, tak jak akurat to zrobiły pierwsze wypowiadające się osoby. Jeśli chodzi o wytyczne to, hmm... zobacz co piszą inni a szybko załapiesz bo tak naprawdę nie wiem "co w takich wytycznych" mógłbym napisać ;-P

Drugie istotne pytanie. Jak walkę rozstrzygniesz. Bo z doświadczenia wiem że jak pozwolisz graczom na kwieciste opisy typu..."Robie salto,ucinam dwie głowy. Wykonuje zamach zabijam trzech kolejnych...". I w ten sposób rozwalimy każdą armie a nie o to chyba chodzi.Jak chcesz podeślę ci
ciekawy generator rzutów kości,tyle że cech i atrybutów jako takich nie ma.Dlatego ciekawi mnie twoje zdanie na ten temat.

Ja mam inny pomysł. Taki który sam stosowałem. Najłatwiej będzie na przykładzie:

"Dwóch wrogów. Nie będzie łatwo. Jeden ma miecz, drugi miecz i tarczę, więc pewnie będzie ubezpieczał pierwszego. Powolnym krokiem zbliżam się do przeciwników, unikając kontaktu wzrokowego. Skupiam się na ich dłoniach. Staram się wyczuć kiedy uderzą. W momencie gdy ruszą, wykorzystuję swoją zwinność i reaguję gwałtownym odskokiem w bok, tak by znaleźć się bliżej przeciwnika pozbawionego tarczy, jednocześnie oddalając od tego drugiego. Nie jestem dobrym wojownikiem, więc moja przewaga musi polegać na zaskoczeniu. Wyprowadzam moim nadziakiem szybki cios w stronę kolan, jednocześnie pilnując by przeciwnik nie dał rady mnie dźgnąć. Jeśli mi się uda, staram się jak najszybciej dokończyć walkę ciosem w głowę. Następnie oddalam się by odciągnąć w czasie starcie z drugim przeciwnikiem."

Na czym polega bajer takich odpisów? GM może zadecydować o powodzeniu każdej mojej akcji. Może powiedzieć że wcale nie udało mi się trafić w kolano, lub też nie dobiłem przeciwnika, bo ten dobrze się bronił lub wspomógł go kompan. Najważniejsze to by gracz nie używał absolutów. Nie "zabijam go" tylko "staram się go zabić". Wtedy wszystko jest cacy. I nie walczymy 5 wrogami na raz tylko tak by opis był sensowny i bez zbędnego heroizmu.

Wyglądać właśnie to będzie tak jak przedstawił Setebos. Dokładnie tak to planowałem ;)

A ja mam pytanie, co do kolejności wpisów. Spotkałem się z tym, że każdy z graczy musiał napisać jedną wiadomość. Gdy wszyscy napisali, pisał GM, i znowu. Po jednej wiadomości.

Drugą opcją, była możliwość dokonywania wielokrotnych wpisów co do danej sytuacji. Aż do moment gdy GM, tworzył nową sytuację.

Wolę się upewnić, coby zgrzytów potem uniknąć ^^

Będzie tak jak u Ciebie w drugim zdaniu, czyli piszecie, aż "się dana scena skończy".

Tym samym, co do systemu walk, zgadzam się z poprzednikiem. Tak byłoby najlepiej.
Drugą, (trudniejszą) opcją, byłoby zebranie wszystkich, i tworzenie "sytuacji bojowych" via np. gg bądź skype.
Konferencja, i davaj. trudność polega na tym, że nie łatwo zebrać wszystkich w jednym terminie, o danej godzinie...

Co do skejpowej wersji to odpada bo będzie tak jak napisałeś, czyli nie zbierzemy ponad 10 osób w jednym terminie.

To ja też zadam pytanie. Mamy odpisywać w jakiś szczególny sposób? Pierwsza czy trzecia osoba? Użyć np. kursywy by pokazać myśli, pogrubienia do dialogów itp? Bo na razie wszyscy piszą jak chcą.

Najlepiej będzie, jak dialogi będzie pisać kursywą a myśli pogrubieniem.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2012, 20:12:00 »
Heh, Aharo, trzeba było od razu postawić sprawę jasno, bo teraz to wszyscy piszą jak chcą :)

Najśmieszniejsze jest to, że w twojej odpowiedzi na początku piszesz, że myśli w cudzysłowie, a potem, że pogrubienie :P
Nie wiem jak to jest w takich rpgach, ale pogrubienie dla myśli to nie jest dobry pomysł, tym bardziej dla osób, które piszą wszystko w pierwszej osobie, bo u nich wyróżnionych myśli nie ma.
Pogrubione mogłyby być kwestie mówione, choć na razie wzorując się na Setebosie sam piszę kursywą, ale średnio mi się tak podoba szczerze mówiąc. A Aldred w ogóle nic nie formatuje :D No i bądź tu mądrym.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 253
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2012, 20:17:43 »
Jest burdel, pierwsza sesja najgorsza będzie. Może z czasem wszyscy ujednolicimy pismo i będzie to lepiej wyglądało, bo właśnie wytycznych co do pisania zabrakło w informacjach.
@Down
Nie chodziło mi, że najgorsza (nie chciałem nikogo urazić). Tylko przy pierwszej dopiero uczymy się to poprawnie napisać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2012, 20:33:25 wysłana przez Prusak »
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Aharo

• Moderator Globalny
  • Awanturnik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2012, 20:32:00 »
Tak wiem, tak jak mówi Prusak pierwsza będzie "najgorsza". Ale zaraz odpiszę w temacie to od razu dam informacje o tym.

Wiem, HUth jestem zakręcony xD

Offline jurdas

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 31
  • PE_giermek_Jurdas
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2012, 10:24:43 »
eee... sorka, to był mój ostatni post z narracją w pierwszej osobie, trochę jeszcze do mnie nie wszystko dociera :D
[wycięte z banlisty]blackhawk (13.08.2012) - prowokacje- zakaz pisania do odwołania. //sir Luca

Offline Aharo

• Moderator Globalny
  • Awanturnik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 25, 2012, 21:58:42 »
Chcecie bym opisywał rezultat Waszych walk w Waszych postach edytując go po czym wy byście pisali dalej czy po prostu mam odpisywać jak kilka osób napisze w następnym poście? Wiecie wolę wiedzieć jak wolicie ;P

Offline Setebos

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 3
  • Możesz mnie znać jako: Dimitri lub Dimitri_Hawke
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 25, 2012, 22:14:51 »
Następny post.

Offline Yugaron

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 2
  • Slava!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2012, 22:33:05 »
Zdecydowanie następny post. Staraj się odpisywać jeśli możesz, jak najszybciej, tak by Ci co akurat campią przed komputerami mogli się rozerwać :D

(albo rozerwać kolejnego wroga)
Oto już dzień wyroczny, dzień chwały się zbliża,
Łuny wstaną nad tobą, jak dymy kadzielnic
Ofiarnych – i dłoń polska podźwignie cię z niewoli krzyża,
Już słychać brzęki broni z glinianych popielnic.

Z świętych gajów wychodzą prasłowiańskie Bogi,
Pręży się moc i pomsta wśród mogił ukryta,
Poprzez rugijskie wydmy, odrzańskie rozłogi
Już rży, poczuwszy wolność, rumak Świętowita!

Offline Aharo

• Moderator Globalny
  • Awanturnik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 26, 2012, 14:23:58 »
Okej więc tak będę pisać. ;)

W sesji odpiszę później bo Ci idioci którzy są ze mną w klasie czekają na ponad 3 linijki tekstu i resetują kompa ;D