Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Zarabianie  (Przeczytany 12999 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZagłobaPL

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
Zarabianie
« dnia: Kwiecień 06, 2012, 14:43:49 »
Siema. Chciałbym się Was zapytać, w jakisposób zarabiacie. Oczywiście dużo talarców ;)
Ja na przykład biorę dużo zadań od włodarzy, wasale mało płacą.

Offline Bane

• Pijus
  • *
  • Piwa: 6
Odp: Zarabianie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2012, 22:26:57 »
Latanie z maczugą w okolicach Rygi i sprzedawanie wszelakich bandyckich urwipołciów handlarzowi niewolników. To w połączeniu z zadaniami od włodarzy ( czyli spawnujący się bandyci) pomaga co nieco zarobić na sam początek.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 46
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2012, 21:27:44 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2015, 13:50:46 wysłana przez Sefirot »
a to co miało stać się, to już się stało/LSO CMAZ

Offline Hawkwood

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2012, 12:09:54 »
Bandyci jako jeńcy są warci grosze i wcale nie zostaje dużo żywych w epoce broni palnej, chociaż jak się gra na poziomie trudności 10% to pewnie da się pewnie ganiać samemu z buławą. Co do kupowania za 10 i sprzedawania za kilkaset to chciałbym wiedzieć co to za towar. Bliżej prawdy byłoby napisać kupuj za 200 i sprzedawaj za np. 700.

Dla na prawdę początkującej postaci dobry interes to kupowanie prochu w miastach i sprzedawanie go w zamkach - kupujesz za 200-300, a sprzedajesz za 700-1100. Zysk jest zawsze, ale trzeba się za tym prochem rozglądać i zwykle trafia się jedna sztuka na miasto.

Podobna metoda to sprzedaż żywności w zamkach. Wystarczy porozglądać się po wsiach i kupować tanio. Zwykle przebicie jest kilkukrotne, a jeśli trafi się wołowina za 8 talarów (najniższa możliwa cena) to można ją sprzedać za 100+ talarów. W związku z tym warto spytać sołtysa czy ma bydło na sprzedaż - jeśli sprzedaje po 16 to kupować ile się da (niestety po 5 sztukach cena wzrasta, ale nadal jest zyskowna). Z każdej krówki mamy dwie sztuki wołowiny, którą możemy sprzedać drogo, więc wydając 40 talarów możemy zarobić około 1000. Co więcej można zrobić sprytniej - kupić 10 krów, przerobić je na 20 wołowinek i sprzedać w zamku, a następnie zgłosić się do burmistrza i wystawić karawanę z wołowiną co da jeszcze trochę zysku.

Przy pewnej ilości kasy na koncie można już żyć z procentów i nie mieć pomysłów co z tym bogactwem zrobić.

Na początku też można pobawić się w wysyłanie karawan - taką krótką, w miarę bezpieczną i dochodową trasą jest Warszawa -> Königsberg

Offline LeszczYn

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2012, 14:13:40 »
Ja plądrowałem bardzo dużo. Zrób se logikę chociażby na 5 i idź splądruj z jakieś 3 wioski i jedz do Dubeńska bo tam dużo płacą za towar i tego miasta o bok

Offline ZagłobaPL

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2012, 18:42:12 »
Łupienie wiosek bardzo sie opłaca xD. Raz dostałem 3 bele płótna, a one chodzą po ok. 1000.

Offline kastagang

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2012, 18:05:16 »
     Mając patcha 1.143 nie zarobisz już tak łatwo na handlu jak tu piszą inni bo on właśnie reguluje takie sprawy. Można zarobić dużo na kupnie bydła, zarzynaniu i sprzedawaniu mięsa w miastach. Ja na początku wbijam sobie zawsze Handel jako główną umiejętność i szabrowanie. Przeglądam rozpiskę lokacji i zerkam które miasta są bogate i tam kieruję się po dobra i z nich wysyłam tabory.

Offline Nikkor

• Tułacz
  • *
    • Projektowanie Wnętrz
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2012, 01:12:07 »
W mieście Tula najlepiej zarobisz na dużych partiach Futra (280) albo Velvet (1100).

Offline Rapodegustator

• Wagant
  • *
  • Piwa: -38
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2012, 23:15:16 »
Ja mam ciekawą sprawę (pewnie BUG ale myślę że to jest celowe). Otóż będąc królem polski, posiadając Psków i Ludinowo, wioska utrzymywała się bardzo długo. Po okołu 300 dniach nabijania husarii jadę do owej wioski, a następnie otrzymuje 181000 talarów. Na owej wiosce rozległe pola są zapełnione zasianymi zbożami, a wioska jest bardzo bogata :D
Po 2 tygodniach znowu tam jadę, tym razem równe 36100 talarów.
Podatki z tej wioski pokrywają całe garnizony i mój oddział, a ponad połowę z tego mogę spokojnie na depozyt wystawić.
Gram tak już z 1000 dni, i dorobiłem się dość sporej ilości kaski na tym (bez kodów jak co).

Jak mam wyciągnąć wnioski, to musicie posiadać miasto, oraz kilka wsi. Najważniejsze, by owe lenna były w dobrej sytuacji, czyli aby nie było nawet prób plądrowania czy oblężenia. Tak po kilkuset dniach są one najbogatsze w całej europie wschodniej. Najpierw naturalnie trzeba się dobić (jako polak) do questa ostatnia granica, aby móc utrzymywać pokój a zarazem spokój naszych lenn.
PS: Dobrze żeby one były jak najbardziej oddalone od centrum państwa, bo zwyczajnie się ta metoda nie sprawdza.
Zeby osiagnac rzeczy trudne potrzeba czasu. Zeby osiagnac rzeczy niemozliwe potrzeba go troche wiecej.

Offline playmore5123

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2014, 14:53:56 »
Ja jak chce szybko zarobić to idę do zamku,miasta itp.ide do włodarza i wysyłam tabor handlowy.(Polecam Kijów,Azak-kale i Rygę).Ale trzeba umieć handlować i wysyłać taboz na drógi koniec mapy.

Offline WasalRP

• Tułacz
  • *
  • $iemka:-)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2015, 21:24:27 »
Siemka
Tak jak jeden post wyżej dużo bardzo dużo zarabia się na prochu :
Kupujesz proch za 100-200 najlepiej chanat krymski, bakczysaraj(gliniane naczynia>do Lwowa) kyzekermen(duży zysk z wołowiny>Ron, ZAPOROWCY) a Sprzedajesz tam gdzie są częste konflikty czyli np zaporowcy (perejeslaw) za 1k zamek w miedziole.
Najlepiej handlować
*prochem
*glinianych naczyniami, jedzeniem
*sól
Jak tak zarobiłem z 120-140k na samym podróżowaniem po mapie, dobrze mieć od handlu bohatera Ingri^^ oraz wykupiony zezwolenie na handel
Następnie wpłacajcie 100k na lokatę i żyjecie z prowizji ^^
(lokaty jak by co nie można żałować, wypłacać i wpłacać można tylko w miastach /zamkach gdzie nie należy do wroga lub stosunki nie są mniejsze od zera)
Pozdrawiam :)
Graj na całego i nie bierz jeńców:)
W życiu ważne są tylko chwile.

Offline Arewus

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2016, 16:15:06 »
wasalRP
a tak swoją drogą to możesz dokładniej opisać jak z tym handlowaniem
Jakie ceny są najniższe
w jakich okolicach i
co to zezwolenie ne handel co ono daje ?
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2016, 18:45:59 wysłana przez Arewus »

Offline Dymitr

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 14
  • [NTS]Дмитрий™
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2016, 20:07:54 »
Handel jest prosty i przyjazny jednak niestety nie dostajemy za niego expa :( a jedynie pieniądze... Otóż w oknie miasta wybierasz opcje idź na rynek następnie opcje przysłuchaj się co mówią kupcy czy coś w tym stylu i po chwili uzyskujesz informacje o tym gdzie można z zyskiem lub stratą sprzedać dany towar. Oczywiście jakość informacji jest uzależniona od od ilości punktów handlu w statystykach postaci jednak jako że handel jest umiejętnością oddziału wystarczy zwerbować do oddziału którą z postaci z wysokimi statystykami w tym zakresie aby uzyskać większy profit z tranzakcji oraz więcej informacji dostępnych przez przysłuchiwanie się rozmową na rynku. W momencie kiedy zdecydujemy się wysłać karawanę kupiecką wystarczy zagadać z gospodarzem miasta i wybrać opcje dotyczącą taboru handlowego. Następnie wybieramy rodzaj towaru, wielkość taboru oraz miejsce docelowe i tu ponownie zostaje uchylony przed nami rąbek tajemnicy o cenach gdyż przy wysokim wskaźniku handlu w oknie dialogowym w ktorym wybieramy miasto do którego karawana miałaby się udać widnieje też informacja o cenie towaru. Patent handlowy to po prostu zezwolenie na handel i do momentu kiedy go nie uzyskamy(koszt o ile się nie mylę to 40000) przy dostarczeniu taboru do miejsca przeznaczenia zostanie pobrany od nas podatek w wysokości 5% za towary takie jak masło lub 10% za towary takie jak Jedwab. Podatek nie obejmuje towarów nie luksusowych takich ryby, chleb, mięso. Dobrym sposobem jest też skupowanie wspomnianego prochu za cenę mniejszą bądź równą 200 a później sprzedanie go w którymś z zamków za cenę 1000. Jednak co warto zaznaczyć M&B posiada jeden z ciekawszych systemów handlu i tak kiedy kupimy na raz sporo towaru jego cena będzie wzrastać z każdą kolejną sztuką a w przypadku gdy chcemy sprzedać sporo towaru cena będzie spadać i dla tego czasem warto poczekać z sprzedażą kilku beczek prochu niż oddawać je za bezcen - karawany handlowe sprzedają cały towar za określoną cenę np. 100 sztuk złota od jednej sztuki towaru nie zaniżając ceny towaru jednak nie można ich wysyłać do zamków.

Offline piotrek1996

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 4
  • Czas bohaterów miną Wiglafie
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2016, 21:20:24 »
Witam

Handel jeśli jakiś towar w mieście jest wart np. 10-50 to na bank w innym miejscu jest wart 100-300. Raz kupiłem beczę piwa w Krakowie za 26 i sprzedałem w najbliższym zamku za 150 :) często tak jest że okoliczne zamki dają duże ceny za produkty. Jednak pamiętaj że to nie trwa wiecznie tak jak kolega wyżej napisał im więcej kupujesz tym produkt staje sie droższy więc po paru kursach najlepiej pojechać do sąsiedniego państwa i robić to samo.
   Gdy już uzbierasz z 10-20k wynajmij najemników( jak lubię polskich strzelców ) atakuj grupki bandytów, sprzedawaj łupy ulepszaj najemników. Zdobądź sławę(200-300).
   I teraz zaczyna się zabawa albo dołącz do któregoś państwa- jako wasal lub najemnik, albo wybierz sobie państwo które będziesz gnębił polecam kozaków. Możesz też wywołać rebelie.

Gdy już masz armie i pieniądze proponuje wywołać rebelie w Polsce pognać rozwydrzonych szlachciców i przywrócić dziedziczną monarchię.

Nie zależnie którą drogę wybierzesz pamiętaj że najbardziej dochodowe są wioski więc pamiętaj jedno miasto Ci wystarczy bierz tyle wiosek ile da rade.
Jednak jeśli dołączysz do istniejącego państwa dostaniesz gdzieś na zadupiu lenno a kolejne też będziesz dostawał w różnych miejscach mapy. Więc jaka rada ?  Ja lubię zaczynać rebelie np u kozaków nabrać jak najwięcej zamków wiosek i miast dla mnie a potem powiedzieć że jednak nie dam rady dokończyć zadania i rebelia się kończy pretendent opuszcza świat gry a posiadłości są twoje niestety nie można załozyć własnego państwa więc idziesz np do Króla Kazimierza składasz przysięgę i jesteś magnatem umacniasz posiadłości rozwijasz i jesteś samowystarczalny a po jakimś czasie będze cie stać na wszystko nawet na prowadzenie prywatnych wojen:) pamiętaj o dobrych stosunkach z Królem a raczej marszałkiem jeśli chcesz dalej zdobywać włości

PS
 brakuje mi w tym modzie możliwości przekupywania szlachty aby np. podążali za tobą...

Ach gdyby w MB DP  były takie mozliwości dyplomatyczne jak w grze Europie U... ale to już takie tam moje marzenia