Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Tworzenie mapy! Poradnik dla The Deluge  (Przeczytany 39717 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalev

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
  • Jestem mieczem w ciemności, strażnikiem na murach.
Odp: Tworzenie mapy! Jakie to proste!
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 01, 2012, 10:50:53 »
Witajcie, złapała mnie ochota na zrobienie mapy, i mam problem, mianowicie jak edytować teren?
Chce zrobić wzgórze, ale nie mam pojęcia jak.

Edit: Jak się tworzy nową mapę, taką czystą, od zera?? Kiedyś przerobiłem Uliczki Krakowa, zagrałem sobie na serwerze i ściągnęło mi drugą mapę uliczki krakowa i skasowało moje dzieło?

Edit2: Czy da się zmieniać wielkość mapy?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2012, 18:17:04 wysłana przez Kalev »
Nadchodzi noc i zaczyna się moja warta. Zakończy ja tylko śmierć.

Znany także jako Zeremir

Offline Kalev

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:23:23 »
Wy - Którzy robiliście mapy. Odpowiedzcie mi proszę. Jak się tworzy mapę od zera? Skąd wziąć plik?

Znany także jako Zeremir

Offline Irgen

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 8
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:27:39 »
Kalev, pomogę.

Aby mieć czysta mapkę musisz wygenerować kod z jej rozmiarami i parametrami (roslinność, typ podłoża, etc.)
Do tego służy stronka: http://mbcommands.ollclan.eu/terrain/

Wygenerowany kod umieszczasz w pliku scenes.txt zastępująć aktualny z poprzedniej mapki, którą edytujesz.

"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo."
~Józef Piłsudski

Offline Kalev

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 12, 2012, 14:26:25 »
Dziękuje Irgen za pomoc. Niestety przez moją nieudolność nadal nie mogę sobie poradzić. Dodałem do pliku scenes taki fragment "man_terrain_hilly
scn_lajno_multi lajno_multi 256 none none 0.000000 0.000000 100.000000 100.000000 -100.000000 0x00000001324a9cb6000324c9000093c60000d 7ce0000f165" I nadal mapy ni ma :/.

Edit: W dodatku przestał mi Deluge działać :/

Down: Dzięki za pomoc. Jutro spróbuje coś stworzyć. Mam nadzieję, że znowu mi się Deluge nie zepsuje.
Aha! A gdybym chciał grać później w mapę ruins? Moja mapka by się skasowała?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2012, 18:24:46 wysłana przez Kalev »

Znany także jako Zeremir

Offline Irgen

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 8
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 12, 2012, 16:33:49 »
Bo nie możesz dodać własnej wartości, gdyż nie masz module system :D
Ja robię to w taki sposób, że zmieniam kod konkretnej scenie, tylko pamiętaj której bo później musisz to napisać w formułce dla Daedalusa.

zmień zaznaczony fragment kodu, akurat nie przy scn_random_scene :), np. zrób to dla scn_ruins

pozdrawiam

"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo."
~Józef Piłsudski

Offline Kalev

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 13, 2012, 08:45:54 »
Jeszcze jedno pytanie i sugestia.
Czy można robić wodospady, lub rzeki które są powyżej poziomu morza? Widziałem 1 screena z wodospadami w modzie ,,Games of Thrones".
Gdyby w edytorze map były by obiekty posegregowane np.: Budowle, Flora, urządzenie mieszkań to o wiele łatwiej można by było mapę robić.

Znany także jako Zeremir

Offline Filcefix

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 141
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 14, 2012, 00:15:13 »
 Daltego ja część nazw sobie zapisywałem, a z biegiem czasu na pamięć człowiek zna mniej więcej gdzie co jest i jak się nazywa. Jest pewien obiekt który się nazywa water, czy jakoś tak. Jest to obiekt, woda który można stawiać, rozciągac itp, ale jest pewien problem. Jeśli się znajduje powyżej gracza, to gracz widzi mgłę. W tym obiekcie też nie ma odgłosów ani spowolnienia jak w normalnej wodzie. Ale jest pewien sposób by to obejść robiąc np, właśnie taki wodospad. Jak ten obiekt wody dajesz pionowo, to wystarczy go na tyle rozciągnąć by choć trochę dotykał tej prawdziwej wody, czyli po prostu poniżej 0 wysokości. Wtedy nie mamy mgły. Ale jest jeszcze jedno ale. Ci co mają na 7, a nie 9 DirectX to ten obiekt widzą inaczej. Jak zwykłą wodę mają na zielono, to obiekt wody mają biały czy coś takiego. A GoT nie widziałem więc nie wiem czy też zrobili to z obiektu wody czy nowy model wodospadu dodali.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Wójt
  • **
  • Piwa: 608
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 22, 2013, 00:35:11 »
Zdegustowany brakiem solidnej alternatywny na wielgaśne mapy, chciałem podjąć próbę stworzenia mapy na Deluga. Jednak za chiny ludowe nie wyskakuje mi to okienko edycji. Robiłem już kilka razy mapy, mam w okienku i wszystko powinno być ok. Zrestartowałem kilka razy grę, wciskałem nawet alt+enter mimo, iż miałem w oknie domyślnie. Zmieniłem nawet directxy, kombinowałem z ustawieniem frakcji, z wyłączaniem muzyki, próbowałem stawiać z anticheatem i bez itd. Próbowałem też na różnych mapach i na tym trybie map edit tool (cokolwiek to jest) i nic. Znalazł ktoś rozwiązanie o co chodzi? Na początku tematu też był poruszany ten problem ale rozwiązania oprócz próby restartu nadal brak. A może od wprowadzenia wersji portable coś nie działa i nikt nie napisał? Nie wiem, brak pomysłu..

Offline Filcefix

• Gawędziarz
  • *
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 01, 2013, 17:54:48 »
 Kuźwa mnie też nie działa.
Ten launcher wse co się wyświetlam ma zablokowaną opcje ,,opcje,, , więc włączyłem to drugie coś z konikiem ale tam zaś wyskakuje w grze ciągle error i przy własny server w ogóle nic nie da się kliknąć.
 Ale za to po wciśnięciu w tym drugim launcherze trybu edycji i włączeniu zaś tego wse, wprawdzie wciąż mam zablokowane ,,opcje,, ale po wejściu do gry na własnym serverze jestem w trybie edycji. Szkoda tylko że jedyne co mogę zrobić to poklikać sobie myszką obiekty na mapie i nic z nimi nie mogę zrobić bo i tak nie wyskakuje panel z tymi opcjami do tworzenia.
 Podsumowując mogę jedynie zacytować ,,dupa, dupa, dupa, dupa,, :(

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Wójt
  • **
  • Piwa: 608
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 03, 2013, 09:58:36 »
Kuźwa mnie też nie działa.
Ten launcher wse co się wyświetlam ma zablokowaną opcje ,,opcje,, , więc włączyłem to drugie coś z konikiem ale tam zaś wyskakuje w grze ciągle error i przy własny server w ogóle nic nie da się kliknąć.
 Ale za to po wciśnięciu w tym drugim launcherze trybu edycji i włączeniu zaś tego wse, wprawdzie wciąż mam zablokowane ,,opcje,, ale po wejściu do gry na własnym serverze jestem w trybie edycji. Szkoda tylko że jedyne co mogę zrobić to poklikać sobie myszką obiekty na mapie i nic z nimi nie mogę zrobić bo i tak nie wyskakuje panel z tymi opcjami do tworzenia.
 Podsumowując mogę jedynie zacytować ,,dupa, dupa, dupa, dupa,, :(

Identyczna sytuacja u mnie, po takich samych działaniach. Wina Tuska ;s

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 03, 2013, 12:18:31 »
W nowej wersji nie powinno być tego problemu, ale mimo wszystko postaram się przerobić edycję map - wrzucić ją do głównego menu i poobcinać z niepotrzebnych rzeczy na tyle, by dało się ją odpalić pod czystym Warbandem.

Offline SantaClaus

• Pijus
  • *
  • Piwa: 5
  • Hej! Hej! Tuhaj-Bej!
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 07, 2013, 14:24:28 »
Ja mam takie pytanie, bo robię mapkę pod Role Playa na TheDeluge i niezbyt potrafię sobie poradzić z kilkoma rzeczami:

1. Jak zrobić pole ze zbożem, żeby ładnie wyglądało, chodzi mi o samą teksturkę zboża, jej nazwę, bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć
2. Jak zrobić otwierające się okna? Bo jak wrzuciłem okno to się nie chciało otwierać.
Polacy nas do mieszka wsadzili, zapomnieli go jeno zawiązać.

Offline Oktawian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 87
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 09, 2013, 13:15:50 »
Zapraszam wszystkich chętnych a w szczególności klany do przetestowania dzisiaj o 16.00 mapy Chocim. Jest to mapa przygotowywana na event, staramy się, żeby była jak najbardziej grywalna, ale trzeba sprawdzić parę rzeczy.

Gramy na serwerze RW!

Offline Oktawian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 87
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 22, 2013, 17:26:32 »
Od pewnego czasu przygotowujemy paczkę map. Poza nowymi mapami duża część starych zostaje dość mocno poprawiona lub edytowana (między innymi Fort, Kraków...). Staram się osobiście poprawić wszystkie znane mi błędy ze starych map, i tu pojawia się do Was pytanie. Przychodzą Wam do głowy jakieś znane błędy których nie chcielibyście  widzieć w kolejnych wersjach?

Offline Gregoriian

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 20
  • Znany jako Dalekowidz
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 22, 2013, 17:46:54 »
W krakowie poprawiłeś ten bug na spawnie z wchodzeniem w ściane?
Nostalgia, tylna brama, można w nią włazić :P
(click to show/hide)