Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Komendy tekstowe  (Przeczytany 14658 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tobik-N

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 2
    • Forum WD
Odp: Komendy tekstowe
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2011, 21:17:26 »

Btw - Myślę, że komenda "/mute" powinna być dostępna i dla zwykłych graczy. W przeciwieństwie do admina, który wycisza na dobre delikwenta dla wszystkich, tylko gracz, który "zmutował" drugiego nie widziałby jego wiadomości...
Dla przykładu: mam dosyć czytania pitolenia EMOska, więc wpisuję sobie "/mute <jego_nick_w_grze>", by nie śmiecił mi na chacie... Niech się inni męczą (aczkolwiek nie muszą). :P

Z tego co mi wiadomo w Warbandzie po naciśnięciu ESC masz opcje "Mute Player" która działa właśnie tak, jak napisałeś. A wydaje mi się, że wygodniej jest dać ESC i kliknąć 2 razy niż wpisywać komendę.

Offline Peterov

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 104
  • Die for the Emperor or die trying
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 05, 2011, 07:43:28 »
Wczoraj kąpiąc się wpadłem na pomysł, że można by zrobić opcję dla adminów, która umożliwia teleportację w dane miejsce(tam gdzie jego kursor zostanie skierowany). Wiem że jest opcja, która umożliwia tele przez mały odcinek, lecz czy nie można jej lekko podrasować?

Offline NIFN

• Wagant
  • *
  • Piwa: 19
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 05, 2011, 09:32:05 »
Z tego co mi wiadomo w Warbandzie po naciśnięciu ESC masz opcje "Mute Player" która działa właśnie tak, jak napisałeś. A wydaje mi się, że wygodniej jest dać ESC i kliknąć 2 razy niż wpisywać komendę.
Owszem, taka możliwość jest, ale zauważ, że wiele opcji (server rules, kick player, ban player, etc) również dostępna jest z tego poziomu. Pamiętaj, że to komendy tekstowe - coś jak konsola w innych grach. Niektórzy wolą ich używać, niż jeździć kursorem po liście graczy, menu, czy innym.
Przykładowo: w Unrealu komenda odpowiadająca za zrzut ekranu (shot) przypisana jest pod klawisz F9, lecz na wielu screenach wysyłanych przez ludzi, widać w lewym dolnym rogu wpis z quickconsole "shot" - wątpię, by ta metoda była szybsza (nawet wciskając tab -> strzałkę w górę -> enter, by użyć poprzedniej komendy) od pospolitego wciśnięcia klawisza - mimo to, ludzie jej częściej używają.

Pozdrawiam!

Offline Tymbark

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 3
  • Am I evil?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2011, 18:01:50 »
Wydaje mi się czy Warband ma wbudowaną opcję mutowania?

Offline Peterov

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 104
  • Die for the Emperor or die trying
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2011, 21:15:46 »
Owszem jednakże....nie chce mi się pisać przytoczę ci cytat:
(click to show/hide)

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 142
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2015, 19:49:22 »
Informacje o dostępnych komendach zaktualizowane w pierwszym poście.

Offline Patrykus

• Pijus
  • *
  • Piwa: 10
  • 14pk_Darth_Patrykus
    • Forum 14pk
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 14, 2015, 16:01:01 »
Najbardziej przydatna była by komenda /reset (lub ewentualnie taka opcja gdzieś w panelu admina). Bardzo by pomogło w adminowaniu.

Offline JakubII

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 11
    • 9
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 22, 2015, 10:57:34 »
Ponowie prośbę z postu powyżej o możliwość resetowania rundy prostą komendą, "ręczne" resetowanie rundy bywa dość kłopotliwe.
(click to show/hide)