Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [Multiplayer] Dyskusja na temat frakcji, jednostek, przedmiotów i ich balansu  (Przeczytany 322404 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 47
  • RW_Pocztowy_Bartus
Na pewno to jeszcze przeanalizujemy. Napchaliśmy tak dużo itemów bo po prostu tyle ich mamy i chcieliśmy jak najwięcej użyć, ale może to i słuszna uwaga by ich tylu nie było w multi.
Pozdrawiam.

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
Może jedynie ograniczyć ilość niektórych w poszczególnych klasach :P Żeby tak jak powiedział kolega husaria nie musiała wybierać spośród kilku pistoletów :p
Sława!

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 8
Jak naprawdę miał taki wybór to niech w grze ma tak samo.

Offline Hofiko

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 20
Tak, realizm.... to może jeszcze dodamy wychodek na każdej mapie i imperatyw chodzenia na stronę? A jak nie zdążysz to masz -60% szybkości bo chodzisz z pełnymi spodniami?
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 16:35:18 wysłana przez Hofiko »
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości - Jarosław Kaczyński

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
Husarz miał wybór bo mógł się uzbroić we wszystko co by mu się spodobało, oprócz wymaganej kopii. Mógłby np. zamiast szabli z polski załatwić sobie jakąś turecką. Chodzi tylko o to aby dać możliwość wyboru spośród standardowego uzbrojenia, a nie różnych dziwnych rzeczy :p
Sława!

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Paladyn
  • Piwa: 150
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
  • Steam ID: Mój status Steam
Hofiko, najpierw może myśl potem dopiero pisz, nie na odwrót...
Co do wyboru ekwipunku, czemu chcecie dodawać jak najwięcej klas z mniejszą ilością sprzętu do wyboru a nie na odwrót? Czy naprawdę niektóry mają tak słabo rozwiniętą wyobraźnię, że muszą mieć podpisane, że dana klasa to lisowczyk? Nie wystarczy po prostu tak sobie dobrać ekwipunku pospolitego ruszenia, żeby pasował do wizerunku lisowczyka? Jak mamy duży wybór ekwipunku to mamy większe pole manewru przy tworzeniu sobie postaci którą najlepiej nam się gra. Jestem za tym żeby dodawać jak najwięcej, nawet mało różniących się w statystykach przedmiotów i robić jak najmniej klas postaci. Będziemy mieć wtedy naprawdę sporą, typową dla epoki różnorodność na polu walki i nikt na pewno na monotonię nie będzie narzekał.
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline Hofiko

• Zbrojny
  • *
A dlaczego nie można zorganizować Polaków tak jak Kozaków?

Gdy wybiorę poszczególne jednostki, będę:

Common Tatar- harcownikiem, ewentualnie lekkim lansjerem
Rich Tatar Warrior- konnym łucznikiem
Plastun- strzelcem
Czerń - pikinierem itd.....

A u Polaków?

Pancerny - No, mogę być lansjerem z szablą. Ej, a może konnym łucznikiem......? W sumie mogę być konnym łucznikiem z lancą. A może z szablą? Koncerz też jest dobry. No to może z pistoletem i koncerzem? A może wezmę arkebuz i w ogóle nie wezmę konia? *spawntime się kończy*.................. fuck.

Klasy w Polsce są bardzo mało przejrzyste, ciężko się domyśleć jakie umiejętności mają rozwinięte najwyżej.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości - Jarosław Kaczyński

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Paladyn
  • Piwa: 150
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
  • Steam ID: Mój status Steam
Ale jazda pancerna właśnie taka wtedy była. Stanowiła trzon polskiej armii i była wszechstronnie uzbrojona. Tak naprawdę jak chciałbyś sprecyzować konkretne uzbrojenie takiego lisowczyka? Przecież było zupełnie dowolne...
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline Hofiko

• Zbrojny
  • *
No dobrze, była wszechstronnie uzbrojona, tak więc niech ma 7 typów uzbrojenia, nasz klient nasz pan. Ale czy na każdy typ musi przypadać średnio po 5 rodzajów każdego? Pal sześć wybór stylu walki, ale gdy po tej selekcji trzeba jeszcze zagłębić się w statystyki broni, gdzie liczą się niuanse, i wybrać jedną z 9 broni zasięgowych, można się pogubić.

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
Hofiko- niestety bez poparcia innych nic nie osiągniesz, jestem przeciwny i zgadzam się z "sir Luca".

Offline Kalpokor

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 0
Hofiko ma rację. Znaczy nie wiem czy ma, ale warto się nad tym zastanowić.

Nie ma co przesadzać, żeby to nie była rzecz, która zniechęca. Trzeba to dobrze wyważyć albo zrobić więcej klas, jednocześnie ograniczając ilość broni czy opancerzenia do wyboru. Albo-albo ;)

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
Mod w założeniach z tego co pamiętam miał oddawać jak największy realizm uzbrojenia i tego się trzymajmy. Nikt wasz nie zmusza do używania wszystkich typów broni.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 142
Też jestem zwolennikiem ograniczenia nieco dostępnego uzbrojenia dla każdej klasy. Moim zdaniem lepiej zrobić więcej klas o małej/średniej możliwości zmiany ekwipunku, niż kilka takich klas, gdzie pół godziny trzeba przeglądać staty dostępnych przedmiotów i się zastanawiać, co wybrać.

Inną sprawą są same przedmioty, których statystyki będziemy musieli w najbliższym czasie przejrzeć i wyważyć, bo obecnie jest mały burdel i czasami droższe przedmioty są w rzeczywistości gorsze niż niektóre tańsze, czy nawet darmowe.

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 47
  • RW_Pocztowy_Bartus
A ja znowu lubię jak najwięcej oręża, po prostu duża różnorodność oręża jest charakterystyczna dla epoki. Oczywiście wszystkiemu się przyjrzymy i zobaczymy co da się zrobić.
Pozdrawiam.

Offline Oktawian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 88
Ja też jestem za większą ilością oręża. W native co prawda wszyscy się już przyzwyczaili do szybkiego klikania i wygodnego wyboru uzbrojenia, jednak z początku kiedy jeszcze przyzwyczajeń nie było, mała liczba oręża przeszkadzała i raziła. Trzeba również wziąć pod uwagę wrażenie jakie robi zróżnicowana armia i fakt, że... w końcu i tak będziemy mieli swoje upodobania a gracze i tak będą dzielili się na tych ignorantów- klikających pierwsza albo ostatnią broń, albo tych, którzy faktycznie dobierać będą broń do swoich finansów czy właśnie upodobań.