Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [Multiplayer] Dyskusja na temat frakcji, jednostek, przedmiotów i ich balansu  (Przeczytany 312679 razy)

Opis tematu:

Offline Mires

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
  • Miecznik Wielki Koronny
Odp: [Multiplayer] Dyskusja na temat frakcji, jednostek, przedmiotów i ich balansu
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 26, 2011, 18:15:04 »
Wydaje mi się, że łamanie kopii jest cudowne i nie robi problemu w małej bitwie na 7-8 osób, ale kiedy będzie to event i będzie 100 graczy (Daj Boże) to będzie stanowić problem.
Załóżmy, że chorągiew husarska (20 osób) uderzy na regiment strzelców kozackich i 3/4 husarzy straci kopie to ich dalsza taktyka miażdżąca odpada.
Można wprowadzić 2-3 kopie w jednym tak jak oszczepy. Po złamaniu się kopii po jakimś czasie 20s, kopia się "odtwarza", oczywiście po ich zmarnowaniu to koniec. Myślę, że to nie zepsuje dużo klimatu a zamieni husarię na bardziej żywotną.
„Polska nie ma wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów; wieczne są tylko interesy Polski i obowiązek ich ochrony”

Offline Mat Berserker

• Żonglujący Pepeszami
  • Wsparcie Techniczne
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 92
Odp: [Multiplayer] Dyskusja na temat frakcji, jednostek, przedmiotów i ich balansu
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 26, 2011, 18:22:43 »
Ale przecież łamanie kopii jest mocno konfigurowalne, można ustawić próg obrażeń dla jakich kopia się złamie a nawet go kompletnie wyłączyć. Co za tym idzie na taką bitwę można ustawić próg na bardzo wysoki a co za tym idzie kopie będą łamać się tylko w przypadku zadania "epickich" obrażeń. Zawsze w ostateczności można to wyłączyć. Według mnie łamanie kopi to doskonałe urozmaicenie, na dodatek mocno konfigurowalne dlatego powinno zostać tak jak jest.

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 47
  • RW_Pocztowy_Bartus
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 26, 2011, 19:30:39 »
Wydaje mi się, że łamanie kopii jest cudowne i nie robi problemu w małej bitwie na 7-8 osób, ale kiedy będzie to event i będzie 100 graczy (Daj Boże) to będzie stanowić problem.
Załóżmy, że chorągiew husarska (20 osób) uderzy na regiment strzelców kozackich i 3/4 husarzy straci kopie to ich dalsza taktyka miażdżąca odpada.
Można wprowadzić 2-3 kopie w jednym tak jak oszczepy. Po złamaniu się kopii po jakimś czasie 20s, kopia się "odtwarza", oczywiście po ich zmarnowaniu to koniec. Myślę, że to nie zepsuje dużo klimatu a zamieni husarię na bardziej żywotną.
Zasada jest prosta, kopia się łamie to albo łapiemy za koncerz, który można pochylać jak lance(chcemy poprawić trochę animacje bo dziwnie to na razie wygląda), albo wracają do "obozu" po nową kopię. Inne rozwiązania będą trochę dziwne. Poza tym na evencie powrót po nowa kopię wymusi większą współpracę, bo łatwiej będzie powtórzyć natarcie w szyku.

Pozdrawiam.

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Paladyn
  • Piwa: 150
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 26, 2011, 20:14:21 »
Poza tym na evencie będzie jeszcze bardziej klimatycznie jeśli te kopie będą się łamały. Na Grunwaldzie tego właśnie najbardziej nam brakowało...
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • RW_Pocztowy_Bartus
Odp: [Multiplayer] Dyskusja na temat frakcji, jednostek, przedmiotów i ich balan
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 27, 2011, 08:31:00 »
Poza tym na evencie będzie jeszcze bardziej klimatycznie jeśli te kopie będą się łamały. Na Grunwaldzie tego właśnie najbardziej nam brakowało...
A jak będzie wyglądał ewentualny film z takiego eventu:-)  właśnie dzięki tym kopiom.
Pozdrawiam.

Offline Mires

• Kmieć
  • *
  • Miecznik Wielki Koronny
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 27, 2011, 16:28:45 »
Moim zdaniem do takiego eventu przydały by się sztandary. Oczywiście nie dla wszystkich jednostek wszystkich frakcji. Sztandary powinny byś duże i majestatyczne. Sztandary powinny dodawać też trochę do obrażeń i wytrzymałości graczom którzy będą wokół nich. W RON sztandary powinny mieć takie jednostki jak:
-husaria
-pancerni
-pikinierzy
-dragoni

Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę podać gotowe wzory sztandarów do wszystkich frakcji.
„Polska nie ma wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów; wieczne są tylko interesy Polski i obowiązek ich ochrony”

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 8
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 27, 2011, 18:08:28 »
Można by też dodać trąbki, które sygnalizowały by rozkazy.

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 27, 2011, 19:03:30 »
Moim zdaniem do takiego eventu przydały by się sztandary. Oczywiście nie dla wszystkich jednostek wszystkich frakcji. Sztandary powinny byś duże i majestatyczne.

Majestatyczne, wielkie sztandary, które dumnie... sztywnieją na wietrze. Sztandary w M&B wyglądają pokracznie i w sumie tylko szpecą, bo jak niemal wszyscy wiedzą (chyba) nie ma możliwości wprowadzenia ich w ruch na wietrze.

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • RW_Pocztowy_Bartus
Dodałem do listy nowe jednostki, które(jeśli będzie wszystko ok i bedą pasowały do wizji moda) zostaną wprowadzone.

Polska: Petyhorcy, Marynarze(Brytyjscy)
Szwedzi: Jagare(strzelcy wyborowi), Szwedzka piechota morska, Marynarze(Brytyjscy)
Moskale: Bojar, Rajtar, Pikinierzy, Strzelcy
Najemnicy(dla Polski i Szwedów): Muszkieterzy Szkoccy

Poszukuję jakiejś piechoty Tureckiej walczącej wręcz, coś w stylu pikiniera itd...

Pozdrawiam.

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 8
Jakbyś był tak miły i napisał coś na temat "Marynarze(Brytyjscy)"? My w Polsce nie mieliśmy własnych marynarzy?

« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 07:02:08 wysłana przez Ensis »

Offline Kalpokor

• Zbrojny
  • *
Co do Turków to może dodać Mołdawian albo Wołochów czy Albańczyków.

Ale znalazłem, myślę przydatną stronkę, może coś pomoże z wybraniem nazwy http://www.pmihw.pl/readarticle.php?article_id=10
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Wojsko_tureckie

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Paladyn
Co do marynarzy i jednostek szwedzkich, kiedyś z Bartkiem dość intensywne poszukiwania i dyskusje toczyliśmy. I niestety z moich lektur jasno wynika, że Polska nie miała swojej floty. Pod Oliwą walczyli najemnicy, najczęściej Holendrzy i Brytyjczycy, rzadziej Niemcy. Pamiętajcie, że mieszkańcami Gdańska i ogólnie naszego Pomorza tylko w małym stopniu byli Polacy.
Za to co do tych marynarzy Brytyjskich u Szwedów już nie do końca bym się zgodził... Co prawda uzbrojenie i strój pewnie był podobny ale oni pewnie bardziej nastawieni byli na rekrutację Skandynawów i Niemców.

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • RW_Pocztowy_Bartus
Dzięki Kalpokor, znalazłem coś odpowiedniego dzięki Tobie:)
Czyli tak, dla Turków piechota, uzbrojona we wszystko w sumie, damy im bron biała podobną do tej na obrazkach plus jakąś słabą strzelbę i łuk(słabe umiejętności strzelania)
Azabowie:
(click to show/hide)

Na stronach podanych przez Ciebie znalazłem też inżynierów, artylerzystów itd, więc Turków raczej byśmy mieli.

Co do marynarzy i jednostek szwedzkich, kiedyś z Bartkiem dość intensywne poszukiwania i dyskusje toczyliśmy. I niestety z moich lektur jasno wynika, że Polska nie miała swojej floty. Pod Oliwą walczyli najemnicy, najczęściej Holendrzy i Brytyjczycy, rzadziej Niemcy. Pamiętajcie, że mieszkańcami Gdańska i ogólnie naszego Pomorza tylko w małym stopniu byli Polacy.
Za to co do tych marynarzy Brytyjskich u Szwedów już nie do końca bym się zgodził... Co prawda uzbrojenie i strój pewnie był podobny ale oni pewnie bardziej nastawieni byli na rekrutację Skandynawów i Niemców.
Masz rację co do tych marynarzy, tylko nie wiem czy jest sens rozbijać to na marynarzy niemieckich itd... Chyba że dla danej mapki uda się zablokować pewne  jednostki. Tak by na mapie bitwy morskiej nie występowały np jednostki husarii itd... a na ubitej ziemi nie można by było używać marynarzy.

Inny pomysł na rozwiązanie tego problemu to stworzenie nowych nacji dla bitew morskich i umieszczenie tam jednostek które będą walczyły na morzu.
Pozdrawiam.

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Paladyn
Zawsze można dać każdej z frakcji jednostkę "Marynarz" i tylko odpowiednio okrzyki im dorobić;-) Polskim dać akcent Brytyjski bądź Holenderski (bo chyba okrzyki będą po Polsku wszystkie?) a szwedzkim- niemiecki:-)

Offline Hetman W.K.

• Tułacz
  • *
Marynarzy spokojnie można dać Polaków - wiele książek marynistycznych z tego okresu opiera się na Polskich postaciach. Wysokie dowództwo floty oczywista może być najemne - zwykłe ciury pokłądowe spokojnie mogą być polskie.
Dowdca altyleryji/wojaków etc. obcokrajowiec - sami altylerzyści /wojacy - polacy i gra.
Z regówły obsługa naszej floty Baltyckiej z tego okresu była międzynarodowa ale z dużym procentem Polskim.

Co do turków:
http://www.theassaultgroup.co.uk/store/home.php?cat=11&sort=productcode&sort_direction=0&page=1

figurki 28mm - można zobaczyć jak wyglądaja fajne projekty - pomocne w rozwinięciu postaci myślę

-husaria
-pancerni
-pikinierzy
-dragoni - zupełnie inna stylistyka ubioru w Koronie i Prusach

a dalej czy są kozacy, lekka jazda pospolitego ruszenia?

Polska: Petyhorcy, Marynarze(Brytyjscy). ..................... - straż przyboczna ? -- kirasjerzy an styl niemiecki (ciężka jazda strzelająca)
Szwedzi: Jagare(strzelcy wyborowi), Szwedzka piechota morska, Marynarze(Brytyjscy), --- kirasierzy(bardzo żadki regiment)
Moskale: Bojar, Rajtar, Pikinierzy, Strzelcy .................................... kozacy ? czerń chłopska
Najemnicy(dla Polski i Szwedów): Muszkieterzy Szkoccy, ............... na spokojnie niemcy, duńczycy, szwedzi, irlandczycy

« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 14:09:32 wysłana przez Hetman W.K. »