Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Drzewo genealogiczne klanów The Deluge  (Przeczytany 2272 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moontoor

• Moderator Globalny
  • Utracjusz
  • **
  • Piwa: 109
  • Steam ID: Mój status Steam
Drzewo genealogiczne klanów The Deluge
« dnia: Luty 01, 2019, 18:24:22 »
Grafika autorstwa Konrada z Preußisches Infanterieregiment. Za jego zgodą wrzucam tutaj dla potomnych. ;)
Możecie śmiało wytykać błędy to może powstanie wersja poprawiona.
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 19:37:08 wysłana przez Moontoor »
Dumny założyciel najgorszego pułku w historii!
(click to show/hide)

Offline vtz

• Moderator Klanów
  • Bywalec
  • *
  • Piwa: 162
  • a.k.a. Rudy Karzeł
Odp: Drzewo genealogiczne klanów The Deluge
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2019, 19:15:18 »
Fajnie fajnie, tylko link do grafiki nie działa ;-)
koło historii będzie kręcić się dalej zataczając koło ...

Offline Moontoor

• Moderator Globalny
  • Utracjusz
  • **
  • Piwa: 109
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2019, 19:37:37 »
Poprawiłem.
Dumny założyciel najgorszego pułku w historii!
(click to show/hide)

Offline Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
  • Piwa: 427
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2019, 20:06:34 »
Nie wiem czy zasadnym jest twierdzenie, że Masoni istnieją do teraz (swoją drogą, na forum w temacie Masonów znajdzie Twój kolega informację odnośnie początku klanu). De facto nie istnieją od meczu z ChK, z tamtego roku (albo dwa lata temu? - swoją drogą, Garfield gdzie piosenka?). Dałbym po prostu datę tego meczu jako datę zawieszenia działalności.

Plus dałbym kreski do Góló góló i GoN (swoją drogą, Masoni są tam od samego początku) - bo tam są właśnie dwa skupiska masońskich graczy.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 20:07:40 wysłana przez Kradus »

Offline Dyktator

• Administrator
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 915
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2019, 20:21:57 »
Co do Masonów, to wywodzą się bezpośrednio z Księstwa Kurlandii i Semigalii (KiS), czyli powstaliśmy w 2014, w momencie rozwiązania KiSu. Wyglądało to w ten sposób, że Hubal w 2013 zreaktywował 13ph i pościągał tam dużo ludzi z Native, głównie z SRC. A wtedy na chwilę dołączył do nas IvE, więc był blisko tego środowiska. Wracając jednak do głównego wątku, Hubal chciał zrobić grupkę do gry w Deluge, więc stworzył KiS i ogłosił się księciem. Po jakimś jednak czasie okazało się, że nie ma dość dużo czasu na prowadzenie tej drużyny, więc funkcję księcia (lidera) oddał IvEmu, który był wówczas drugą osobą w klanie (ze względu na doświadczenie w dowodzeniu na tym module). Dalej nie pamiętam, co tam się konkretnie działo, ale chyba IvE chciał po prostu pozbyć się sporej części składu i zbudować coś od nowa, ale swojego z bardziej zaufanym składem. I tak powstali Masoni ;)
Chyba po drodze zostali też rozwiązani i była reaktywacja, ale tego już nie pamiętam, bo przestałem grać po jakimś meczu z RW, jak jeszcze Oktawian grał u nas aktywnie.

Freikompania też jest trochę bardziej skomplikowana. Na początku była to chyba Freikompania Pruska (2012), jednak Prusak skonfliktował się z resztą liderów i odszedł tworząc Freikompanię. Ta za to do 2014 miała ze 3 iteracje, za każdym razem z kompletnie innym składem (z Prusakiem na czele jako czynnikiem wspólnym), więc to też nie jest ciągły twór.

A sam pomysł bardzo fajny (choć mało czytelny aktualnie, przydaloby się dopracować grafikę). Bardzo szanuję inicjatywy archiwizacyjne, które opowiadają o naszej historii. Mało było takich projektów przez te ponad 12 lat.

Offline Szeki

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 47
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2019, 21:09:35 »
Jak już mówiłem kilka razy kiedy wysłałeś mi tą grafikę podziwiam ambicję i projekt ale zbyt wiele rzeczy jest niejasnych lub mija się z prawdą. Dodatkowo ciężko czasami jak te informacje zweryfikować bo klany o których mowa i ich członkowie zniknęli ze sceny lata temu często bez echa nie wspominając o kilkutygodniowych klanach których było od ... Dużo w każdym razie. Gdybyś chciał jakoś to uporządkować proponował bym wybranie tych klanów które naprawdę działy, zagrały jakiś sparing, grały na eventach w ilości większej niż 5 graczy a może zapadli w pamięci graczy i/lub zapisali jakoś się na kartach historii deluga. Oczywiście to tylko sugestia i podziwiam czas który musiałeś na to poświęcić.

Ps: jeśli będzie trzeba mogę coś pomóc albo podpytać kilka osób które grały lata temu
(click to show/hide)
(click to show/hide)
Wiadomo, że SI wygra))

Offline Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
  • Piwa: 427
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2019, 21:26:17 »
A może by zrobić coś interaktywnego ;)? Może jest jakiś informatyk na sali który chciałby pomóc Konradowi? Można by to w ładny i przejrzysty sposób pokazać, bo teraz naprawdę mało co widać w niektórych miejscach. Z jednej strony popieram propozycję Szekiego (właśnie żeby to było bardziej przejrzyste) ale z drugiej, czasem takie informacje o nic nie znaczących klanach są ciekawe i potrafią pokazać dynamikę sceny.

Plus, kilka przydatnych materiałów dla autora:
-Archiwum innych modów - po wpisaniu frazy Deluge w wyszukiwarce przeglądarkowej znajdziesz łatwo byłe klany z tego modułu które założyły swój temat na TFW
-Lista Aktywnych Klanów - tutaj możesz spróbować wpisać frazę Deluge w wyszukiwarce wbudowanej na TFW (prawy górny róg)
-Turnieje zakończone - może coś ciekawego znajdzie się w tym dziale?

Offline Rafio2003

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2019, 21:34:51 »
+1...;)

Offline Adamek321

• Opój
  • *
  • Piwa: -13
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2019, 00:41:40 »
Ja to bym radził jeszcze dopisać założycieli klanów.

PS. Jak masoni się jeszcze nie rozpadli to zapraszam na sparing

Offline Rafio2003

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2019, 09:52:15 »
Ja to bym radził jeszcze dopisać założycieli klanów.

PS. Jak masoni się jeszcze nie rozpadli to zapraszam na sparing

Poprawki będą nieco w innej formie, jest to przerabiane na bardziej interaktywne ;)

Offline Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 53
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2019, 20:24:52 »
Regiment Wielkopolski zaczął jako "Konfederacja Wolnych Ludzi". Ale krótko po tym zmieniliśmy nazwę, bo doszedłem do wniosku że tamta była szpetna. :P
A  powstał parę tygodni (lub miesięcy) przed 29 Lipca 2011. :) (Wg daty założenia grupy na Steam)
No i w sumie skoro to jest genealogia, to warto dodać, że bardzo wielu przywódców późniejszych regimentów zaczynało w RW zanim odeszło i założyło własne klany. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2019, 20:27:39 wysłana przez Askorti »

Offline Ganczo

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 252
  • Napoleon jest moim ulubionym wodzem
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2019, 12:15:35 »
Z CZkRu i Hakka powstalo tez ChE, rownolegle z hakka. Z ChE powstala Gwardia Papieska i Jazda Wołoska też w sumie jednocześnie. Oba zdechły smiercia naturalna, chwala poleglym *:

Konfederacja Archanielska to tez byla smieszna sprawa, bo 3 klany robily dym na serwerach grajac pod wspolnym tagiem. SK, JW i bodajze Strzelcy prikazu moskiewskiego rasputina
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2019, 12:20:07 wysłana przez Ganczo »

Cytat: Moontor
Powód porażki tego turnieju wypatruję we własnej osobie dlatego postanowiłem już nigdy więcej nie organizować żadnych turnieji na NW.

Offline Dawry

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 9
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2019, 12:26:02 »
Ja już puściłem w eter szkic poprawionej wersji, która nie uwzględnia klanów, które poza wątkiem na tawernie niczym się nie zapisały. Później mogę to przesłać ponownie.

Offline Matim

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 54
  • Matim loves you
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2019, 15:29:00 »
14pk tyle lat działało na scenie deluge, a zamiast tego wpisaliście pomiot wardera "VII Dearlańska", co praktycznie nic nie wniósł XDDD. Swojego czasu chyba nawet eventy współorganizowaliśmy, nie pamiętam już

Offline Ganczo

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 252
  • Napoleon jest moim ulubionym wodzem
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2019, 00:44:31 »
Brak Skrzydlatej Kompaniji jest karygodny

Cytat: Moontor
Powód porażki tego turnieju wypatruję we własnej osobie dlatego postanowiłem już nigdy więcej nie organizować żadnych turnieji na NW.