Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Nowy turniej na Deluge  (Przeczytany 2380 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Muzg

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 22
Odp: Nowy turniej na Deluge
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 14, 2018, 16:41:55 »
Jeśli ktoś ucieka na koniec mapy (albo chowa się w szopie jak Adamek) by przeładować broń, to skazuje de facto swój team na przegraną, bo wtedy jego team jest ciśnięty w melee. Nie opłaca się to najzwyczajniej.
- Muzgu co będziemy robić dziś w nocy?
- To samo co zawsze, spróbujemy przejąć władze nad Delugem!

Offline Bazi

• Opój
  • *
  • Piwa: 67
  • Bazi tańczy !!! Tańczy Tańczy Tańczy!! Na lodzieee
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 14, 2018, 17:03:45 »
Przecież nie twierdzę , że to wyśmienita taktyka, tylko możliwe, wywierajace negatywny wpływ na rozgrywkę zachowanie, które należałoby wyeliminować.

Offline Muzg

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 14, 2018, 17:32:00 »
Po co zakazywać czegoś, czego i tak w praktyce nie opłaca się robić? Równie dobrze można zakazać schodzenie z koni.

Offline Filcefix

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 141
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 14, 2018, 17:34:49 »
 Akurat w obu przypadkach cav fighty potrafią być po prostu nudne i irytujące.
- Brak broni palnej może spowodować to co nie raz na NW, na początku w miarę szybka walka, a gdy zostaje ostatni koleś, to spieprza przez całą mapę, wykorzystując zwaloną mechanikę tureckiej gierki, że to on ma teraz przewagę zasięgu, a reszta goni go, tracąc po kolei konie, albo i nie. I tak przez 5 minut.
- Z bronią palną, możesz mieć podobną sytuację, ale na odwrót, to ostatni koleś goni pozostałych, bo ci spieprzają na 4 strony świata, aby tylko przeładować pistoleciki i go z dystansu ustrzelić. Jak go nie trafią, to sytuacja się powtarza, a minuty lecą.

Offline Kradus

• Admin Junior
  • Giermek
  • **
  • Piwa: 402
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 14, 2018, 17:48:12 »
Akurat to drugie odpada przy, skądinąd słusznej, koncepcji zakazującej branie amunicji, wysunietej przez Baziego.

Offline Ganczo

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 249
  • Napoleon jest moim ulubionym wodzem
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 14, 2018, 18:25:43 »
Cala lige bedziemy sie ostrzeliwywac. Dajcie Adamkowi troche funu, niech powalczy w melee, to moze potem nie bedzie jeczenia ze strzelalem z Pepsem w teamfightach.

A tak mniej zartem, to bron palna na delugu jest zbyt potezna przeciwko koniom, zeby na konnym turnieju miala sens. Wezmie sie na plecy arkebuz, przyp*erdoli grzmiącym kijem przy starcie gry i kon praktycznie nie dycha juz. Mozna tez jezdzca trafic, zazwyczaj zgonem sie to konczy. Nie przyjmuje argumentu "NO ALE Z KONIA NIE TAK LATWO TRAFIC" bo latwo, wystarczy strzelic prosto

Cytat: Moontor
Powód porażki tego turnieju wypatruję we własnej osobie dlatego postanowiłem już nigdy więcej nie organizować żadnych turnieji na NW.

Offline vtz

• Moderator Klanów
  • Bywalec
  • *
  • Piwa: 155
  • a.k.a. Rudy Karzeł
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 14, 2018, 18:40:15 »
- Brak broni palnej może spowodować to co nie raz na NW, na początku w miarę szybka walka, a gdy zostaje ostatni koleś, to spieprza przez całą mapę, wykorzystując zwaloną mechanikę tureckiej gierki, że to on ma teraz przewagę zasięgu, a reszta goni go, tracąc po kolei konie, albo i nie. I tak przez 5 minut.

Tu masz dużo racji i sam zastanawiałem się jak uniemożliwić takie zachowaniem. Może po prostu otoczona murem mapa tak jak na turnieju gf, tylko większa? Prędzej czy później trzebaby było dojechać do rogu mapy.
Poza tym, konie na Deluge są 3x mniej zwrotne niż na NW, przez co wymanewrowanie 3 czy 4 goniących przeciwników nie powinno być łatwe.

Offline Adamek321

• Opój
  • *
  • Piwa: -13
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 15, 2018, 02:47:54 »
Tu masz dużo racji i sam zastanawiałem się jak uniemożliwić takie zachowaniem. Może po prostu otoczona murem mapa tak jak na turnieju gf, tylko większa? Prędzej czy później trzebaby było dojechać do rogu mapy.
Poza tym, konie na Deluge są 3x mniej zwrotne niż na NW, przez co wymanewrowanie 3 czy 4 goniących przeciwników nie powinno być łatwe.

Można zawsze zrobić limit czasowy rundy - np 5 min. żeby rundy były dynamiczne.

Poza tym ,jak ganczo  napisał dajcie mi ten fun i meele bo będę was oskarżał o aimbota ! (wszyscy dobrze wiemy że część osób go ma,i niekoniecznie z gonu)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2018, 02:49:04 wysłana przez Adamek321 »

Offline Ganczo

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 15, 2018, 03:17:12 »
Dopracować mape tak, żeby była średniej wielkości. Zrobić jakieś drzewa, kamienie czy cokolwiek, pare górek i dolinek i cały turniej objechać na jednej jak przy gfach.  Zbanować broń palną, format 5v5/8v8, zasady dopracowane, dopuścić francuską gwardie ChMu do gry i mamy idealny turniej

Powód porażki tego turnieju wypatruję we własnej osobie dlatego postanowiłem już nigdy więcej nie organizować żadnych turnieji na NW.

Offline Muzg

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 15, 2018, 08:54:32 »
- Z bronią palną, możesz mieć podobną sytuację, ale na odwrót, to ostatni koleś goni pozostałych, bo ci spieprzają na 4 strony świata, aby tylko przeładować pistoleciki i go z dystansu ustrzelić. Jak go nie trafią, to sytuacja się powtarza, a minuty lecą.

No w końcu ktoś z solidnym argumentem.

Można zawsze zrobić limit czasowy rundy - np 5 min. żeby rundy były dynamiczne.

Rozumiem, że jak skończy się czas, to wygrywa drużyna liczniejsza? Doprowadzi to do tego, że drużyna z mniejszym skillem zabije jednego, a później będzie przez cały czas uciekać i grać na czas. Moim zdaniem pod względem czasu powinno być jak na jNW, bo raczej nikomu nie będzie się chciało uciekać przez godzinę.
Ewentualnie zawsze można wywołać mastery...

Offline Zahari

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 108
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 15, 2018, 12:16:27 »
Limit czasowy jest średnim pomysłem biorąc pod uwagę moje doświadczenie z NW. Zdarzało się, że po np jednym killu drużyna grała bardzo defensywnie byle przeżyć. W miarę fajna mapa czyli taka by móc się bez problemu rozpędzić i wykonywać manewry i jakiś sensowny format typu ft5 i powinno być oki.
(click to show/hide)

Offline Adamek321

• Opój
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 16, 2018, 02:11:35 »
jeśli wprowadzicie format 8v8 i broń palną to będzie tak że cały team będzie oddawał salwę w najlepszego wrogiego gracza byle go zabić.Według mnie 8v8 to za dużo ,z resztą nie ma tylu konnych na delugu. (Zważywszy na to że 1 klan kilka drużyn chciałby wystawić).

Offline Ganczo

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 16, 2018, 17:45:00 »
jeśli wprowadzicie format 8v8 i broń palną to będzie tak że cały team będzie oddawał salwę w najlepszego wrogiego gracza byle go zabić.Według mnie 8v8 to za dużo ,z resztą nie ma tylu konnych na delugu. (Zważywszy na to że 1 klan kilka drużyn chciałby wystawić).
No tak, przecież gracze deluga mają buildy pod piechote i nie moga wystawic duzo kawalerii. Zagrajmy 2v2

Offline Adamek321

• Opój
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 16, 2018, 21:42:14 »
Zagrajmy 2v2
Z przyjemnością

Offline _Jasiu_

• Pijus
  • *
  • Piwa: 20
    • Kanał na YouTubie
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 16, 2018, 22:01:29 »
Format 8 v 8 to zbyt dużo, żeby grać kawalerią na delugu. Duże obciążenie kadrowe i mniejsza liczba drużyn, do tego mała zwrotność konia i powolność rozgrywki, która będzie sprawiała, że rundy będą bardzo długie.  Deluge nie pasuje do tylu kawalerzystów. 5 v 5 to wg mnie jest maksimum tego, co rozsądne, żeby grać kompetytywnie i żeby zebrać odpowiednią liczbę drużyn. Natomiast za idealne rozwiązanie uważam rozgrywkę 3 v 3, przy której znajdzie się wiele drużyn, rundy będą dynamiczne, mecze nie będą się ciągnęły, a i rozgrywka będzie przyjemna i dużo będzie zależało od zgrania.