Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Nowy turniej na Deluge  (Przeczytany 2377 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zahari

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 108
Odp: Nowy turniej na Deluge
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2018, 22:12:24 »
Zbiorę drużynę na turniej kawaleryjskii jak wystartuje. Super pomysł :) czy broń palna będzie czy nie i tak się piszemy.
(click to show/hide)

Offline vtz

• Moderator Klanów
  • Bywalec
  • *
  • Piwa: 153
  • a.k.a. Rudy Karzeł
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 12, 2018, 22:20:41 »
Dobra, z tego co widzę to zarówno turniej cav jak i 5v5 mają dość spore zainteresowanie, także najlepiej byłoby zorganizować oba turnieje. Z racji tego że 5v5 będzie mniej nastawione na rywalizację między klanami, bo każdy z nich wystawi 2 lub nawet 3 teamy, to myślę że zorganizuję go już po lidze, kiedy aktywność sparingowa na Deluge trochę się zmniejszy.
Natomiast bardziej kompetytywny turniej cav odbędzie się przed ligą. Zakładając że wystartujemy z początkiem stycznia, będziemy mieć ponad 2 miesiące na rozegranie go, więc czasu powinno starczyć. Pozostaje kwestia regulaminu, czyli dobranie listy broni, ewentualny rebalans koni czy dostępność broni palnej, ale to przedyskutuję już raczej z liderami klanów.
Dzięki za wypowiedzenie się w wątku ;)

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Wójt
  • **
  • Piwa: 608
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 13, 2018, 06:28:01 »
Po nowym roku miałem w planach wysunąć powrót do inicjatywy DWC w rozszerzonej formie. Szykuje powoli cały projekt. Miało by to być połączone z eventami cotygodniowymi, które miałem w planach.  Chodzi o to żeby rozgrywać po prostu duże bitwy na które Deluge zasługuje ale aby tez była konkurencja między klanami. Tym razem chciałem się w to bardziej zaangażować. Mój projekt jak dojrzeje to przedłożę całą koncepcję społeczności pod rozwagę. Na ten moment jednak nie chcę mącić bo nie mam jeszcze wszystkiego dopracowanego a i przerwa świąteczna nadchodzi.  Fajnie jak się cokolwiek dzieję i każda inicjatywa będzie dobra jednak  moim skromnym zdaniem takie coś turniej CAV i 5v5 to spłycenie do cna tego moda i mi osobiście się nie podoba i to zly kierunek.  Raczej sam bym nie brał w takim czymś udziału ale lepiej jak się coś dzieje nic się nie dzieje nic. Samemu bardziej podoba mi się idea pick battle które robił Szeki i wszelkie inne pomysły, które wykorzystują cały potencjał moda a nie jakieś dziwne pójście w pomysłu z Nativa lub z NW - tam się to sprawdza bo mają inne specyfikę te moduły. Tutaj tego kompletnie nie widzę i marnuje dla mnie to potencjał moda ale tak jak napisałem lepiej jak będzie coś niż nic.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2018, 08:15:48 wysłana przez ^IvE »

Offline Ganczo

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 249
  • Napoleon jest moim ulubionym wodzem
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 13, 2018, 17:14:11 »
Boze, kocham jak muzg przychodzi i mowi, ze haka pozamiata po czym nie sa w stanie sie sami wystawic. Essa

Turniej cav brzmi spoko, jako osoba ktora chyba najczesciej obcuje z pistoletami na delugu powiem, ze bron palna powinna byc albo zbanowana, albo jakos logicznie ograniczona, to samo z reszta dystansu, koncerzami i tarczami. Chcemy zrobic fajny turniej, to zasady tez musza byc fajne.

Ps. Na koncu i tak przyjdzie GoN, zrobi drame i nikt nie bedzie mogl wystawic skladu przez co wygramy walkowerami, elo

Cytat: Moontor
Powód porażki tego turnieju wypatruję we własnej osobie dlatego postanowiłem już nigdy więcej nie organizować żadnych turnieji na NW.

Offline Zahari

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 13, 2018, 18:58:12 »
Jeżeli tylko powrócą duże bitwy i będą w dogodnym terminie to też bardzo chętnie zagramy. Tak z 10 osób minimum bym przyprowadził myślę.
(click to show/hide)

Offline vtz

• Moderator Klanów
  • Bywalec
  • *
  • Piwa: 153
  • a.k.a. Rudy Karzeł
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 13, 2018, 21:14:28 »

Moim zdaniem taki turniej to nie będzie spłycanie moda. Groupfighty, które wprowadził Czeremis, też z pozoru wydają się płytkie, bo mapa płaska, brak broni palnej, brak kawalerii itd. A jednak dość sporo tych gfów graliśmy jeszcze długo po turnieju i różniły się one wyraźnie od standardowych meczy. Było to spojrzenie na Deluge z zupełnie nowej perspektywy, gdzie na przykład okazywało się, że team składający się w połowie z pikinierów może być zabójczy w walce wręcz. I ja osobiście świetnie się bawiłem gdy za pomocą metody prób i błędów odkrywałem, w jaki sposób należy dobrać eq i jaką taktykę zastosować, aby wygrać.
Cav battle byłby podobny - nie miałby on zastąpić tradycyjnych meczy, a jedynie być odskocznią i urozmaiceniem, a także możliwością odkrycia mechaniki Deluge'a na nowo bo w innych niż zwykle warunkach.
Główną atrakcją moda i wyznacznikiem siły klanów pozostaną na pewno standardowe mecze, tym bardziej, że po turnieju cav ruszy kolejna liga.

Offline Adamek321

• Opój
  • *
  • Piwa: -13
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 14, 2018, 01:04:29 »
Samemu bardziej podoba mi się idea pick battle które robił Szeki

No no szeki i ja ,już mu wszystkiego tak nie przypisujcie.

na deluge nie ma zbyt wielu osób, które chętnie i sprawnie grają kawalerią

No no ,chyba zapomniałeś o klanie posiadających najlepszych konnych :)

Każda inicjatywa spoko, chociaż najmniej mi się podoba ten cały pomysł z turniejem kawalerii.
Jakaś argumentacja ?

Ale czemu ty porównujesz ogromny event historyczny do małego turnieju 5v5, gdzie każdy trzyma kule od ostatniej chwili na najlepszego wrogiego konnego ?

Offline Zahari

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 14, 2018, 03:12:34 »
Rozpatrzcie proszę jeszcze format 8v8 w turnieju cav :) będzie o wiele ciekawiej w większą ilość graczy.
(click to show/hide)

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Wójt
  • **
  • Piwa: 608
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 14, 2018, 06:20:51 »
Tak jak napisałem to po prostu moje zdanie. Dla mnie taka forma jest mało atrakcyjna. W dłuższej perspektywie jednak może być korzystna ponieważ gracze rozprostują kości w formie takiej rozgrzewki aby potem przejść do mięska w postaci ligi. Chociaz jak bedzie 5 na 5 to nawet lepiej bo bedzie mozna Masonow wystawic ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2018, 06:57:59 wysłana przez ^IvE »

Offline Muzg

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 22
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 14, 2018, 07:53:12 »
No no ,chyba zapomniałeś o klanie posiadających najlepszych konnych :)

No właśnie proszę nie zapominać o Hakka...

Ale czemu ty porównujesz ogromny event historyczny do małego turnieju 5v5, gdzie każdy trzyma kule od ostatniej chwili na najlepszego wrogiego konnego ?

Rzadko kiedy ktoś trzyma kule do samego końca, a drugi konny jest na tyle głupi by pakować się na kogoś kto trzyma nabity bandolet/pistolet.
Lech natomiast świetnie pokazuje celność pistoletów i mentalność ludzi polegającą na strzelaniu z daleka (patrz linijka wyżej). Podczas jednego przejazdu całej kawalerii, do tercio oddano około 100 strzałów. Jakie były straty tercio? 6 osób...

I proszę mi tutaj nie wyjeżdżać z argumentem, że "były lagi", bo chyba każdy jest w stanie oddać strzał do wielkiego czworoboku piechoty...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2018, 08:33:41 wysłana przez Muzg »
- Muzgu co będziemy robić dziś w nocy?
- To samo co zawsze, spróbujemy przejąć władze nad Delugem!

Offline Ganczo

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 14, 2018, 13:49:30 »
Muzg, opieranie argumentacji na evencie jest jak mierzenie realnej siły klanu biorąc pod uwagę walkovery. Ograniczenie broni palnej zapewni fun i wprowadzi świeżość która na tym modzie jest ostatnio bardzo potrzebna. Zreszta ostatnia liga pokazala potege broni palnej, pozdrawiam weterana

Powód porażki tego turnieju wypatruję we własnej osobie dlatego postanowiłem już nigdy więcej nie organizować żadnych turnieji na NW.

Offline Dawry

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 9
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 14, 2018, 15:12:51 »
No właśnie proszę nie zapominać o Hakka...

Przeciez wedlug was deluge umarl wraz z waszymi serwerami

Kawaleria na Delugu przed melee oddaje maksymalnie 2 strzały z broni palnej, co często potrafi znacząco osłabić jedną stronę a po melee broń palna jest zbędna, bo runda jest niemalże zawsze rozstrzygnięta. Całą cholerną ligę się strzelaliśmy, na codzień się głównie na tym modzie wystrzeliwujemy. Pograjmy coś innego proszę ludzie XDD
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2018, 15:44:56 wysłana przez Dawry »

Offline Muzg

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 22
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 14, 2018, 16:10:33 »
Muzg, opieranie argumentacji na evencie jest jak mierzenie realnej siły klanu biorąc pod uwagę walkovery. Ograniczenie broni palnej zapewni fun i wprowadzi świeżość która na tym modzie jest ostatnio bardzo potrzebna. Zreszta ostatnia liga pokazala potege broni palnej, pozdrawiam weterana

Oddanie około 100 strzałów z pistoletów do bloku piechoty z odległości kilku metrów uznaję za odpowiednią liczbę mogącą pokazywać ile znaczy krótka broń palna. Ty natomiast powołujesz się na ligę, gdzie większość teamu stanowi piechota uzbrojona w muszkiety i strzela zazwyczaj w piechotę przeciwnika, a przypominam, że mówimy tu o sile ognia kawalerii. Jakoś nie przypomina mi się żaden przypadek, by kawaleria uzbrojona w pistolety zmasakrowała wrogi team.

Kawaleria na Delugu przed melee oddaje maksymalnie 2 strzały z broni palnej, co często potrafi znacząco osłabić jedną stronę a po melee broń palna jest zbędna, bo runda jest niemalże zawsze rozstrzygnięta. Całą cholerną ligę się strzelaliśmy, na codzień się głównie na tym modzie wystrzeliwujemy. Pograjmy coś innego proszę ludzie XDD

Zobacz sobie filmy które wrzuciłem na 1 stronie - zdecydowana większość fragów to melee. Zgadzam się, że broń palna potrafi osłabić jedną stronę, ale i tak o wyniku decyduje walka wręcz. Oba teamy ponadto taką samą liczbę broni palnej, więc żadna z stron nie może narzekać, że jest w gorszej sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2018, 16:21:37 wysłana przez Muzg »
- Muzgu co będziemy robić dziś w nocy?
- To samo co zawsze, spróbujemy przejąć władze nad Delugem!

Offline Bazi

• Opój
  • *
  • Piwa: 67
  • Bazi tańczy !!! Tańczy Tańczy Tańczy!! Na lodzieee
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 14, 2018, 16:27:32 »
Rozumiem, że cały czas mowa o dwóch pistoletach bez dodatkowej amunicji? Uciekanie na kraniec mapy celem załadowania broni byłoby frustrujące, a znając życie znajdą się entuzjaści takiego zachowania.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2018, 16:29:14 wysłana przez Bazi »

Offline Ganczo

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 14, 2018, 16:39:10 »
Ban dla broni palnej tylko po to, zeby hakka nie moglo nic ugrac.
Dobranoc.